Atama isteyen öğretmene:"O oy senin olsun"

Kodla Büyü
easytr' Alıntı:
kılıçdaroğlu iktidarda olsa, yılda bir kere öğretmen alımı yapılacak deseler ve aynı öğretmen adayı bu şekilde protesto etse emin olun kılıçdaroğluda aynı şeyi söylemek isterdi ama yutkunur söyleyemezdi.tıpa yemezdi özetle. zaten şimdiye kadar hep bu oldu ülkede. halka başka bişey söylendi, vaatler verildi ama tersi yapıldı.ama erdoğan ne demek istiyorsa açık açık söyledi, haksızlığa haksız dedi her yerde. erdoğanın farkı bu, lafını esirgemiyor, ne demiş adam, yılda bir kez karar aldık, öyle uygulayacağız diyor özetle. bunun üzerine size oy yok diyene öyle cevap verilir ki son derece açık, samimi bir cevap. bize oy verecek adam menfaati uyuşmuyor diye oy vermezse verecek olanın menfaatiyle işi yok diyor, orda ince mesaj var anlayana.işte erdoğan onun için lider. işte erdoğanı halk onun için seviyor.

şuan eğitim fakültesi son sınıfta okuyan en solcu öğrenciler bile başbakanın bu açıklamasına sevindiler bilginiz olsun.yani siz hala bu adamlar nasıl %54 oy alıyor demeyin, bu açıklama 1 kişiyi üzdü ise 5 kişiyi sevindirdi. hesap ortada.

Evet hocam doğru söylüyorsun, şu an eğitim, teknik eğitim fakültelerinde kutlamalar yapılıyor, öğrenciler çılgınlar gibi eğlenip, kucaklaşıyorlar, seviniyorlar.

Başbakandaki üslup bu, sürekli atar. Tabi bazılarına göre bu samimiyet göstergesi. Sevgi pıtırcıkları. Tavsiyem çıplak ayakla bir çimlerde falan yürüsün.

Deveye diken bazılarına da bağıran, azarlayan iyi geliyor demek ki :D

Doğru hocam, şimdiye kadarki konuşmalarında ne bir atarlanma var ne bir azarlama, ne de bir gram kibir. hep mütevazilik, alçak gönüllülük.

öğretmen atamaları konusunda hükümeti desteklemiyorum.Ama koyun oaln bu millet şimdi mi koyun oldu acaba zaten koyundu.Ziraat mühendisleri atandığında sesiniz çıkıyormuydu?
inşallah herkes emeğinin karşılığını alır .işsizlik elbette zor

"Allah başımızdan eksik etmesin... Bu okumuşlar hep böyle gomünist oluyor. Orada denilecek lafmıymış" Akşamleyin uğradığım çay ocağı muhabbetinden...

Kimseye bişey diyemiyorum... 700 bin civarı öğretmenin yarısı EBS'li iken, hakkının savunulmadığını, meslek itibarının ayak altına alındığını bilmesine rağmen bu rakam bazen yerinde sayarak bazen artarak devam ettiği sürece başbakan haklı, halk haklı...

En güçlü "sürü" iyi uykular... Herkes hakettiği gibi yönetilir... 700 bin *3 (anne-babası-kendisi)

şimdi her ünv ye gidene öğrenci diyoruz da vittiri vizyo alımı olmayan bölümü düşük puanla girip 4 sene yiyip içip yumurta kapıya dayanınca önüne gelene işe al diyene
güle güle denir,,, bu arada bazıları eylem diye esnafa kepenk kapattıracak kadar sağa sola saldıranlara öğrenci demem bile,,,

yanlış bölümü seçtin ne yapacaksın tekrar çalışacaksın mesela benim arkadaş her öğrencinin yaptığı yanlışı yapıp ilköğretim matematiği seçti sonra 4,sınıfta kpss olacak 90üstü puan alınır mı ? ne yaptı 1.snınfı bitirdi 2.snınfta öss ye girdi Manisa tıp kazandı okuyor <
Fen bilgisi öğretmen arkadaş yanlış yaptık diyor alan değişikliğinde basit bölüm seçeceğim dedi olursa diye niye dedim okuması zor kazanması zor atanması zor ders oda yorucu dedi haklı :))

atanamayan kişi ilk önce ben şu bölümü kazandığımda şöyle ataması vadı 4. sınıfa geçtik böyle oldu desin bizde diyelim öğrenci haklı )) geleceği devlette işi olmayan bölümleri yazmaya gerek yok bile

s_kajmeran' Alıntı:
"Allah başımızdan eksik etmesin... Bu okumuşlar hep böyle gomünist oluyor. Orada denilecek lafmıymış" Akşamleyin uğradığım çay ocağı muhabbetinden...

Kimseye bişey diyemiyorum... 700 bin civarı öğretmenin yarısı EBS'li iken, hakkının savunulmadığını, meslek itibarının ayak altına alındığını bilmesine rağmen bu rakam bazen yerinde sayarak bazen artarak devam ettiği sürece başbakan haklı, halk haklı...

En güçlü "sürü" iyi uykular... Herkes hakettiği gibi yönetilir... 700 bin *3 (anne-babası-kendisi)
bu gomünistler bi islah olmadı gitti.

arkadaşlar konuyu uzatmaya gerek yok bence herkes oyunu cebine koysun zamanı geldiğinde çıkarsın uygun yerlere versin :)

bugün atanamayan bir öğretmen, başbakana; "bir daha size oy-moy yok" deyince, başbakanlık korumaları ve polisler tarafından gözaltına alınmış...

‘hadi bir takla atta görelim gerçekten sevinmiş misin beni gördüğüne’

(idris naim şahin/taziye çadırı önünde bir vatandaşa)

‘bekarlık, nükleer santrallerden daha tehlikeli’

(taner yıldız/tsunami sonrası nükleer santraller konusunda açıklama yaparken)

‘potansiyelimizi görmek istediğimiz için dışarıdan yardım istemedik’

(beşir atalay/van depremi sonrası açıklama yapıyor)

’28 cenazenin 20′sinde yanık ve ezilme yok, acı çekmediklerini ve fizik olarak da güzel öldüklerini rahatlıkla söyleyebilirim’

(ömer dinçer/zonguldak maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden 28 işçi için açıklama yapıyor)

‘et fiyatları refahtan dolayı yüksek’

(mehdi eker/et zamlarını değerlendirirken)

‘flört fuhuştur, feminizm sapıklıktır’

(cemil çiçek/gençlik, aile ve kadınlarla ilgili görüşlerini açıklarken)

‘türkiye’de kullanılan internet pahalı değil’

(binali yıldırım/internet fiyatlarının fazlalığı iddialarına karşı açıklama yaparken)

‘zamlar halkın sağlığı için’

(bülent arınç/zamlardan sonra gelen tepkilere cevaben)

‘bunlar zam değil, güncelleme’

(mehmet şimşek/sigara zamlarından sonra açıklama yaparken)

‘obezlere şişko denilsin’

(recep akdağ/aklınca milleti uyandırmaya çalışırken)

‘koskoca sarayda oturuyorsunuz, hiç gel dediğiniz yok’

(idris naim şahin/deprem çadırları ziyaretinde)

‘iletişim fakültesinden mezun olan herkes gazeteci mi oluyor’

(ömer dinçer/eğitim fakültesi mezunlarının atama istemeleri üzerine)

kısaca, ‘bekleme yapmayın sayın öğretmenler, öğretmenlik okudunuz diye inadım inat, illa öğretmen olacağım diye tutturmayın, devleti zora sokmayın.. gidin manav olun, ne alırsan bir milyoncu açın, hiçbirini yapamıyorsanız gidin bir şekilde bakan olun.. sanıyorum bakan olmanın tek bir şartı var, o da vasıfsız olmak…

görüldüğü gibi !

birileri vermiş oy ...

yapacak bir şey yok !

saçmalama hakkını millet iradesiyle elde etti bu insanlar…

nasıl insanlar tarafından yönetilmek istiyorsak,

ve fikrimiz zikrimiz kime yakınsa onu seçer, başa getiririz…

buyurun sizin fikriniz de zikriniz de yukarıda örneklerde…

══════════════════════
Mehmet Tanrıverdi

genzo' Alıntı:
Senede 50 bin öğretmen alınıyor daha ne olsun. En fazla kadro öğretmenliğe veriliyor. Bu sayılar çok iyi sayılar. Planlama olsaydı mevcut öğretmen açığı kalmazdı. Geldiğim okuldan biliyorum sene 2008 de okulda 8 öğretmen açığı varken 2011 de 3 öğretmen fazlalığı ortaya çıkmıştı. Bu kadar öğretmeni alıp nereye yerleştirecekler. Kızdığım nokta bu kadar eğitim fakültesi neden açılıyor!
bencede

volkankey' Alıntı:
bugün atanamayan bir öğretmen, başbakana; "bir daha size oy-moy yok" deyince, başbakanlık korumaları ve polisler tarafından gözaltına alınmış...

‘hadi bir takla atta görelim gerçekten sevinmiş misin beni gördüğüne’

(idris naim şahin/taziye çadırı önünde bir vatandaşa)

‘bekarlık, nükleer santrallerden daha tehlikeli’

(taner yıldız/tsunami sonrası nükleer santraller konusunda açıklama yaparken)

‘potansiyelimizi görmek istediğimiz için dışarıdan yardım istemedik’

(beşir atalay/van depremi sonrası açıklama yapıyor)

’28 cenazenin 20′sinde yanık ve ezilme yok, acı çekmediklerini ve fizik olarak da güzel öldüklerini rahatlıkla söyleyebilirim’

(ömer dinçer/zonguldak maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden 28 işçi için açıklama yapıyor)

‘et fiyatları refahtan dolayı yüksek’

(mehdi eker/et zamlarını değerlendirirken)

‘flört fuhuştur, feminizm sapıklıktır’

(cemil çiçek/gençlik, aile ve kadınlarla ilgili görüşlerini açıklarken)

‘türkiye’de kullanılan internet pahalı değil’

(binali yıldırım/internet fiyatlarının fazlalığı iddialarına karşı açıklama yaparken)

‘zamlar halkın sağlığı için’

(bülent arınç/zamlardan sonra gelen tepkilere cevaben)

‘bunlar zam değil, güncelleme’

(mehmet şimşek/sigara zamlarından sonra açıklama yaparken)

‘obezlere şişko denilsin’

(recep akdağ/aklınca milleti uyandırmaya çalışırken)

‘koskoca sarayda oturuyorsunuz, hiç gel dediğiniz yok’

(idris naim şahin/deprem çadırları ziyaretinde)

‘iletişim fakültesinden mezun olan herkes gazeteci mi oluyor’

(ömer dinçer/eğitim fakültesi mezunlarının atama istemeleri üzerine)

kısaca, ‘bekleme yapmayın sayın öğretmenler, öğretmenlik okudunuz diye inadım inat, illa öğretmen olacağım diye tutturmayın, devleti zora sokmayın.. gidin manav olun, ne alırsan bir milyoncu açın, hiçbirini yapamıyorsanız gidin bir şekilde bakan olun.. sanıyorum bakan olmanın tek bir şartı var, o da vasıfsız olmak…

görüldüğü gibi !

birileri vermiş oy ...

yapacak bir şey yok !

saçmalama hakkını millet iradesiyle elde etti bu insanlar…

nasıl insanlar tarafından yönetilmek istiyorsak,

ve fikrimiz zikrimiz kime yakınsa onu seçer, başa getiririz…

buyurun sizin fikriniz de zikriniz de yukarıda örneklerde…

══════════════════════
Mehmet Tanrıverdi
:alkis:

Şu adama 3 dönem oy verdim arkadaş.

Bu cakasını görünce artık kendime kızasım geliyor. İyi şeyler oldu elbette. Herşeye kötü diyemeyiz.

Ama bir adam ne kadar iyi olursa olsun, 3. dönemden sonra

KIRTAZA KESİLİYOR

artık cakasını bozmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

Ne çirkin bir söylem, ne enaniyetli bir söylem. Bunlara kızmayanlar var mı?

İyinin kötüsünü seçme bananesine sarılmasın kimse 3. dönemden ve 3. dönemde gelişen bu aşırı özgüvenden sonra.

Artık iyinin kötüsünü seçme değil, bu adamın cakasını bozma zamanıdır.

Bizim ona değil, onun bize mecbur olduğunu ANLATMALIYIZ.

Arkadaş yanlış hamle yapmış, Başbakan anında mat etmiş. Demek atama var dese oyu ona verecek, çok acemi hamle.

Senin neyine ulen Sefil Örtmen Padişaha bağırarak brşey istemek.
Allahtan kelleni almamış o kalabalıkta...
Hala akıllanmadı şu örtmen kısmı yavv
Padişahım çok yaşaa,Tez kellesini ala bunun gibi aciz halk parçalarının.

Başbakan işin doğrusunu söylüyor. Bizce de özel durumlar hariç atamalar, tayinler vd. yaz tatilinde yapılmalı.

arkadaşlar bence öğretmen alımı normal normal olmayan bu kadar çok mezun olması tabi o da hükümet ile yök arasındaki problemden yani gene hükümetin suçu var
bu konuya gelince orda başbakan son olarak cevap vermeseydi daha iyi olurdu ama onun yerine kendimi koyuyorum ben de dayanamaz benzer lafı ederdim heralde

asıl orada konuşan sayın büyüğümüzün çok oy kokan tavırları bunlar hepsi seçim yatırımı bak restini çekti helal olsun dedirtecek millete nasılsa kanan çok koyun var :!:

format_01' Alıntı:
uysalhalil33' Alıntı:
benim şaşırdığım o öğretmeni daha kafir ilan eden olmamış forumda hayret yani şak şakçılar olurdu bu tür konularda ne olursa olsun kendi fikirlerini savunurlardı haydi yine başlayın o atanamayan arkadasın yerine kendinizi koymadan sallayın idamını isteyin onun meydan sizin

forumu sık sık takip ediyorum. sizin muhalefetliğiniz olsun olmasın kimse bu forumda kafir ilan edilmedi. aksine dini hassasiyetleri olan arkadaşlar daha ılımlı, dine zıt olan insanlar daha isyankardı. ben hiç rastlamadım bir tane konu varmı kafir ilan edilen söyleyinde bende bileyim.
çok komiksiniz sanırım edebiyat okumadınız ömrünüzde veya anlama yetinizde sorun var burada kafir ilan etmekten maksat ileri derece tariz yapmaktır yani hadi o adamı aşağılayın kötüleyin anlamındaydı yoksa o kafirdir müslüman değildir mantığında değildir anlayışınıza hayran kaldım

ha bu arada bu kadar yazmışken yorumuzun sonunda şak şak beklerdim malum tarafa ama neyse sanırım başka zamana sakladınız o şak şak ları

easytr' Alıntı:
kılıçdaroğlu iktidarda olsa, yılda bir kere öğretmen alımı yapılacak deseler ve aynı öğretmen adayı bu şekilde protesto etse emin olun kılıçdaroğluda aynı şeyi söylemek isterdi ama yutkunur söyleyemezdi.tıpa yemezdi özetle. zaten şimdiye kadar hep bu oldu ülkede. halka başka bişey söylendi, vaatler verildi ama tersi yapıldı.ama erdoğan ne demek istiyorsa açık açık söyledi, haksızlığa haksız dedi her yerde. erdoğanın farkı bu, lafını esirgemiyor, ne demiş adam, yılda bir kez karar aldık, öyle uygulayacağız diyor özetle. bunun üzerine size oy yok diyene öyle cevap verilir ki son derece açık, samimi bir cevap. bize oy verecek adam menfaati uyuşmuyor diye oy vermezse verecek olanın menfaatiyle işi yok diyor, orda ince mesaj var anlayana.işte erdoğan onun için lider. işte erdoğanı halk onun için seviyor.

şuan eğitim fakültesi son sınıfta okuyan en solcu öğrenciler bile başbakanın bu açıklamasına sevindiler bilginiz olsun.yani siz hala bu adamlar nasıl %54 oy alıyor demeyin, bu açıklama 1 kişiyi üzdü ise 5 kişiyi sevindirdi. hesap ortada.
ve başbakan iyi politika mantığıyla 5-1= 4 oy cukkada yaptı her zaman olduğu gibi... çıkıp öğretmenelere veryansın ettiğinde de planı buydu mesela 1000 öğretmen varsa bunların en az 50000 velisi var dedi 50000-1000=49000 oy cukka mantığıyla hareket etti ve öylede oldu şimdiye kadar da hep benzerleri dolu....azı ezip çoğu yanına aldı...

başbakanı savunduğum yok ama bizim hırsızın hiçmi suçu yok bu şekilde medine dilencisi gibi dilenmesine bişey demiyorsunuz pek..

Geri