BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Arkadaşlar bence sistemin dışına itildik.Artık FATİH MATİH bahane...
Bu sene alınacak 600 eğitici förmotor Öğrt.le işini yürütecek sonra
hepimize tekmeyi vuracaklar ş..... Bende artık ümit kalmadı...
(iki yıldır bitmeyecek ve sonu olmayan çalışmayla hepimizi kandırıyorlar bunların hepsi şebekeli çalışıyorlar)

btzede_2011' Alıntı:
(iki yıldır bitmeyecek ve sonu olmayan çalışmayla hepimizi kandırıyorlar bunların hepsi şebekeli çalışıyorlar)
hocam katılıyorum size, eğiticilerle diğer öğretmenleri eğitip(!) olduda bitti maşallaha getirecekler. Yanlış anlaşılmasın burda sözüm eğitici formatör öğretmenlere değil, öğretmen camiasına yıllarca çeşitli adlar altında eğitimler verildi, sonuç? hala çoğu öğretmen bilgisayarın b sinden anlamıyor.
Evet çalışma malışma yok, oyalama politikası hepsi. Aşamalı duyarsızlaştırma uyguluyorlar.Şimdi neredeyse hepimiz ümidi kestik derslerden, onların istediği de bu.

kelebeketkisi' Alıntı:
btzede_2011' Alıntı:
hocam katılıyorum size, eğiticilerle diğer öğretmenleri eğitip(!) olduda bitti maşallaha getirecekler. Yanlış anlaşılmasın burda sözüm eğitici formatör öğretmenlere değil, öğretmen camiasına yıllarca çeşitli adlar altında eğitimler verildi, sonuç? hala çoğu öğretmen bilgisayarın b sinden anlamıyor.
Evet çalışma malışma yok, oyalama politikası hepsi. Aşamalı duyarsızlaştırma uyguluyorlar.Şimdi neredeyse hepimiz ümidi kestik derslerden, onların istediği de bu.

Aynen hocam bende size katılıyorum ve ne yazikki başardılar gibi de....
Kimseden ses seda yok dernekler bile hepsi ölmüş gibiler...

btzede_2011' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:
btzede_2011' Alıntı:

İyide hocam bizi ne yapacaklar onu merak ediyorum 13 bin bil tek öğretmenini ne yapacaklar.

cefecan' Alıntı:
btzede_2011' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:
btzede_2011' Alıntı:

İyide hocam bizi ne yapacaklar onu merak ediyorum 13 bin bil tek öğretmenini ne yapacaklar.

Onlara da okulun ıvır zıvır işlerinini yaptırırlar Hocam ....
Artık hizmetçi mi olur? hademe mi olur? bilmiyorum...
Meb onun üstünde iki yıldır çalışıyor ...

ntmatilda' Alıntı:
AMen' Alıntı:
technolog' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Güzel bir düşünce fakat Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ile Öğretim Teknologları birbirinden farklıdır... Taban olarak birbirinden farklı branşlardır. Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ve Öğretim Teknologlarının aynı çatı altında bir dernek kurmaları fikri bana pek sıcak gelmedi.

Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır. Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Kısaca Niyazi beyin Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kurup arkadaşlara Çizgi Elektronik firmasının üzerinde sattığı malzemeleri satması ve o alanda reklam faaliyetlerine devam etmesi daha akıllıca geliyor bana

Öğretim teknoloğunu tam olarak nereden uydurduğunuzu tahmin ettiğim için cevap vermiyorum. Zira böte mezunu arkadaşlarının mebbis teki kayıtlarında bilişim teknolojileri öğretmeni yazıyor.

Yeni üye olmuşsunuz. Akıl vereceğinize katılımcı olmanız hepimizi daha mutlu edecektir. Damdan düşer gibi verilen akıllara pek sıcak bakılmadığı tecrübeyle sabittir.

Sen kendine bilişim teknolojileri öğretmeni mi diyorsun şimdi. Süper devam et o zaman. Cisco Networks'ten anlıyor musun? Ya da .NET Framework'ten, Gömülü sistemlerden ya da Elektronikten? İlköğretim okullarında sadece Word, Excel Powerpoint anlatıyorsun bilmem kaç yıldır... Eğer mezun olduğun alan BÖTE ise ki benim mezun olduğum ve şu an Master yaptığım alan da BÖTE, ben böyle birşey görmedim... Ama şuna cevap verebileceğini umuyorum... "İlköğretim Fen ve Teknoloji Dersleri teknoloji destekli olarak nasıl işlenebilir?" evet sen bu soruya cevap verirsin ama teknik arkadaşlar cevap veremezler. Gördün mü sen Öğretim Teknoloğusun ve öncelikle alanına sahip çıkman lazım.

Gün gelecek hepiniz sözüme geleceksiniz. Şu anda kaygılarınız olabilir... Kendi alanında yeterli olmayanlar kendi alanında çalışmak istemeyebilir, bu gayet doğal ama çalışmak lazım.

hocam bize de üniversitedeyken sürekli teknolog olduğumuz vurgulandı, derslerin bilgisayar destekli işlenmesi üzerine çalışmalar projeler hazırladık, 6 sene önce okulu bitirdiğimde bende sizin gibi bdö konusunda epey idealisttim. Ö yüzden heyecanınızı anlıyorum fakat devlet okuluna atandığınızda sizden beklenen tek şey okulun web sayfasını yapmanız ve bilgisayarları tamir etmenizdir. Hiç bir fen bilgisi öğretmeni sizden dersini nasıl bilgisayar destekli işleneceğini sormayacaktır. Eğer bugünkü heyecanınızı kaybetmemek istiyorsanız devlet okulunda öğretmnelik yapmamanızı tasiye ederim. Özel okullarda bildiğim kadarıyla eğitim teknoloğu kadrosu var. Ya da bi e-learning şirketinde işe başlamanızı tavsiye ederim.
Hocam benim de sizin gibi meslekte 6. yılım. Meslek hayatımın 3 yılı eğiticilikte geçti. Şu an Master yapıyorum ve artık birşeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer Öğretim Teknologları olarak birlik olursak Fatih projesi ile birlikte bir yerlere geliriz. Eğer Fatih projesi bizsiz olursa ileride hiçbir şekilde bir hak arama yoluna giremeyiz. Ya okullarda Öğretim Teknologluğu kadrosunu şimdi alacağız ya da ebediyyen unutacağız ve de 2 ya da 3 yıl içinde başka bakanlıklara yönlendirileceğiz.
Öğretim Teknoloğu arkadaşların şu an çoğunluğu bu konuda bilinçsiz ya da öğrenilmiş çaresizlikleri var ne yazıkki, ama büyük bir çoğunluğu, en azından bu konuda bilinçli bir çoğunluğu yanıma çekebileceğimi düşünüyorum.

swordfish' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır.

Kimse sizin kişisel fikirlerinize göre uğraş alanını hizaya getirecek değil.Parası imkanı vardır yapar. Çizgi tagem de bazı dökümanları ücretsiz yayınlar,Yapabiliyordur Bilişim Zirvesi '11 TÜBİDER Panellerini düzenler/katkıda bulunur.Aynı sayfada üründe satar, hizmette, beyenen alır beyenmeyen almaz.

Siz şu ana kadar ne yaptınız sayın hocam ?

Kısaca Niyazi beyin Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kurup arkadaşlara Çizgi Elektronik firmasının üzerinde sattığı malzemeleri satması ve o alanda reklam faaliyetlerine devam etmesi daha akıllıca geliyor bana
Bu thread'in hiç bir yerinde Niyazi bey ben Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kuruyorum/kurmak istiyorum/gelin üye olun demedi.Kurarsanız iyi olur siz kurun, ben acak ancak dışarıdan yardımcı olurum/danışmanlık yaparım dedi.Bu yardım/danışmanlık alınır alınmaz o derneğin(eğer kurulabilir ise) başkan ve yönetim kurulunun kararıdır.
Ayrıca kurulmak istenen derneğin ismi, yapılan anket soncuna göre Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği değil.En çok oyu başka bir isim aldı.
Siz şu ana kadar dernek çalışmalarıya ilgili ne yaptınız sayın hocam ?

Ayrıca ?
Zorla kime ne satmış bildiğiniz var ise açıkca yazarmısız ?

Niyazi Bey'i şahsen tanımam,lakin bir insanı eleştirecekseniz somut şeyler yazamanız lazım.

Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Meslek Lisesinde çalışan BT öğretmeni olarak, üye olamayacak gibi olsakta canı gönülden isterim ki böyle bir şeyi yapsanız...
Ne güzel olur.
Yeterki Yapın ! Vallahi uye olamamaya razıyım.
biltek2007 hocamın yazdığı gibi..
Derneğin kurulmak istenmesinin temel nedeni, Türkiye'deki bilişim eğitiminin niteliğinin arttırılması. Bu da ilköğretimde başlayıp, lise ve meslek lisesinde devam etmesini sağlamak....Hocam, bu düşünceyi gerçekleştirmek için, bütün bilişimcilerin birlik olması gerekmiyormu sizce? İllaki bölünmekmi gerekiyor?
kuvvetin dağılmaması lazım.

Gerçekten açıklayıcı bir yazı kaleme almışsınız ama GÜCÜN BÖLÜNMESİ konusunda size katılmıyorum.

Kısaltmalar:
Teknik BT Öğretmeni: TÖ
Öğretim Teknoloğu: ÖT

TÖ'lerin şu ana kadar tanımlanmış hiçbir sıkıntısı yoktur , alana temrinlik malzeme sağlayan kuruluşların pazar sıkıntıları ve reklam kaygıları olabilir. Ayrıca bu kadar kişi Niyazi SARAL'ın bilgisayarbilisim ve yeni ortaya atılan derken fikrini kullanarak, bu kadar düşük bir bütçeyle Çizgi Elektronik'in reklamını yaptığını anlamayacak kadar aptal sayılamaz.

Fakat ÖT'lerin
. Norm kadro
. Ders
. Mezuniyet alanlarının kavranamaması
. Alana karşı algıların mezuniyet alanından farklı olması

gibi sıkıntıları vardır. Gördüğün gibi TÖ'lerin değil pazarın sıkıntıları olduğu gibi şu an bütün sorun ÖT'lerindir.

@AMen bu başlık altında Niyazi Bey i tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Niyazi bey sadece bu işi ancak yine Bt öğretmeneri çözer demiştir gelin ben masaya yatırayım gibi bir çalışması olmamıştır. bu sabit bir başlık olup farklı alanlara çekilmesinin bize zarar vereceğini düşünüyorum ki o zaman sabit başlık olarak kalmasının bir anlamı kalmayacaktır. konuşacak tartışacak bir konunuz varsa sizden ricam ya özel mesajla ya da farklı bir başlık altında bu konuyu konuşmanızdır. bu konuda ne yapabiliriz derseniz fikirlere her zaman açık olacağız.
ayrıca dernek çalışmaları sürmektedir Ankara da dernek yeri için bi yer bulduğumuz zaman resmi olarak dernek kurulmuş olacak inş.

AMen' Alıntı:
ntmatilda' Alıntı:
AMen' Alıntı:
technolog' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Güzel bir düşünce fakat Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ile Öğretim Teknologları birbirinden farklıdır... Taban olarak birbirinden farklı branşlardır. Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ve Öğretim Teknologlarının aynı çatı altında bir dernek kurmaları fikri bana pek sıcak gelmedi.

Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır. Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Öğretim teknoloğunu tam olarak nereden uydurduğunuzu tahmin ettiğim için cevap vermiyorum. Zira böte mezunu arkadaşlarının mebbis teki kayıtlarında bilişim teknolojileri öğretmeni yazıyor.

Yeni üye olmuşsunuz. Akıl vereceğinize katılımcı olmanız hepimizi daha mutlu edecektir. Damdan düşer gibi verilen akıllara pek sıcak bakılmadığı tecrübeyle sabittir.

Sen kendine bilişim teknolojileri öğretmeni mi diyorsun şimdi. Süper devam et o zaman. Cisco Networks'ten anlıyor musun? Ya da .NET Framework'ten, Gömülü sistemlerden ya da Elektronikten? İlköğretim okullarında sadece Word, Excel Powerpoint anlatıyorsun bilmem kaç yıldır... Eğer mezun olduğun alan BÖTE ise ki benim mezun olduğum ve şu an Master yaptığım alan da BÖTE, ben böyle birşey görmedim... Ama şuna cevap verebileceğini umuyorum... "İlköğretim Fen ve Teknoloji Dersleri teknoloji destekli olarak nasıl işlenebilir?" evet sen bu soruya cevap verirsin ama teknik arkadaşlar cevap veremezler. Gördün mü sen Öğretim Teknoloğusun ve öncelikle alanına sahip çıkman lazım.

Gün gelecek hepiniz sözüme geleceksiniz. Şu anda kaygılarınız olabilir... Kendi alanında yeterli olmayanlar kendi alanında çalışmak istemeyebilir, bu gayet doğal ama çalışmak lazım.

hocam bize de üniversitedeyken sürekli teknolog olduğumuz vurgulandı, derslerin bilgisayar destekli işlenmesi üzerine çalışmalar projeler hazırladık, 6 sene önce okulu bitirdiğimde bende sizin gibi bdö konusunda epey idealisttim. Ö yüzden heyecanınızı anlıyorum fakat devlet okuluna atandığınızda sizden beklenen tek şey okulun web sayfasını yapmanız ve bilgisayarları tamir etmenizdir. Hiç bir fen bilgisi öğretmeni sizden dersini nasıl bilgisayar destekli işleneceğini sormayacaktır. Eğer bugünkü heyecanınızı kaybetmemek istiyorsanız devlet okulunda öğretmnelik yapmamanızı tasiye ederim. Özel okullarda bildiğim kadarıyla eğitim teknoloğu kadrosu var. Ya da bi e-learning şirketinde işe başlamanızı tavsiye ederim.
Hocam benim de sizin gibi meslekte 6. yılım. Meslek hayatımın 3 yılı eğiticilikte geçti. Şu an Master yapıyorum ve artık birşeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer Öğretim Teknologları olarak birlik olursak Fatih projesi ile birlikte bir yerlere geliriz. Eğer Fatih projesi bizsiz olursa ileride hiçbir şekilde bir hak arama yoluna giremeyiz. Ya okullarda Öğretim Teknologluğu kadrosunu şimdi alacağız ya da ebediyyen unutacağız ve de 2 ya da 3 yıl içinde başka bakanlıklara yönlendirileceğiz.
Öğretim Teknoloğu arkadaşların şu an çoğunluğu bu konuda bilinçsiz ya da öğrenilmiş çaresizlikleri var ne yazıkki, ama büyük bir çoğunluğu, en azından bu konuda bilinçli bir çoğunluğu yanıma çekebileceğimi düşünüyorum.

Şuandaki problemlerimizin nedeni öğretim teknoloğu olduğumuzun farkına varmamakmış. Neyse en azından problemi öğrenmiş olduk. Bundan sonra problemlerimiz çözülür artık. Çünkü artık öğretim teknoloğu olduğumuzun farkına vardık.

inanakyol' Alıntı:
Şuandaki problemlerimizin nedeni öğretim teknoloğu olduğumuzun farkına varmamakmış. Neyse en azından problemi öğrenmiş olduk. Bundan sonra problemlerimiz çözülür artık. Çünkü artık öğretim teknoloğu olduğumuzun farkına vardık.

Hocam, burada konuşulacak konu bu hatadan en kısa sürede nasıl geri dönebiliriz. Bu çeşit arada çıkacak arkadaşlar asıl yapmak istediğimize gölge olmasın. Buna zemin hazırlamayalım. Cevap vermemek, en iyi cevaptır bazen.

Gününüz hayırlı olsun :)

biltek2007' Alıntı:
inanakyol' Alıntı:

Hocam, burada konuşulacak konu bu hatadan en kısa sürede nasıl geri dönebiliriz. Bu çeşit arada çıkacak arkadaşlar asıl yapmak istediğimize gölge olmasın. Buna zemin hazırlamayalım. Cevap vermemek, en iyi cevaptır bazen.

Gününüz hayırlı olsun :)

Teşekkürler hocam sizinde.

AMen' Alıntı:

Internet ortamında mesaj yazmanın dayanılmaz hafifliği içinde sorumsuzca ve hiçbir şey bilmeden, sadece bir iki argumana bakarak yorum yapılmasının ne kadar ayıp olduğunu, gençlerin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini hatta bazen hukuki boyutları olabileceğini hepimiz geçlere defalarca anlatıyoruz. Acı olan bunu bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin yapmasıdır. Bir öğretmenin, o yaşa gelmiş birinin, donanmış ve tecrübeli bir aydının hiçbir şey bilmeden bu kadar basit ve anlamsız bir yorum yapmasını esefle karşılıyorum.

Ama haklısınız, tüm iş adamları mafyadır; dizilerde hep böyle gösterilmiyor mu? Ben de böyleyim, burayı sizleri kullanıyorum. Yönetici arkadaşlarda hepsi saf temiz insanlar; bunu göremiyorlar.

Sağlıcakla kalın. Allah yolunuzu aydınlatsın.

@AMen biz kısaca diyoruz ki destek olmayacaklar köstekte olmasınlar yeter...

Konu neden Niyazi beye dönüyor, sizin ne kastınız sıkıntınız var, ne alıp veremediğiniz var, ne zararınız var anlamak güç. Tabi pek sık rastlayamayacağınız bir insan profili görüyorsunuz ve anlamıyorsunuz, bu yapılanlar neden? Çıkarsız yardım yapılamaz, destek verilemez mi?
Eğer anlayabilirseniz bence Niyazi beyin imzasına bakın başka açıklamaya gerek yok.

Bilişim öğretmenlerine ve bilişim eğitimine elinden gelen desteği veren, yardımı yapan bir işadamı olaya topluma olan borcumu ödediğim bir sosyal sorumluluk projesi gözüyle bakıyorsa yapılacak tek şey var o da takdir etmek, teşekkür etmek.
Böyle bir insan bu şekilde kırılmamalı, herkes eleştirilebilir fakat sizin gibi desteksiz suçlama ve çıkar adamı gibi göstermekle değil.

Diyecek daha çok şey var fakat ne Niyazi bey kendini ispatlamak zorunda ne de kendini tekrar tekrar anlatmak zorunda fakat biz bu haksız ithama cevap vermek zorundayız.

Son olarak diyeceğim tek şey iyi insanlar da var ve güzel şeylerde oluyor...

İnsanda Yok İse 'Edep' Neylesin Medrese, Mektep! Okusa Alim Olsa Yine Merkep, Yine Merkep..!

Evet güzelmiş Selim Hocam.

Arada bir @AMen gibi arkadaşlar çıkıp ortalığı bulandırmaya çalışıyor. Herkes konuşsun, düşüncelerini açıklasın buna diyeceğim yok ama önce bir bilgi sahibi ol, yapılanlara, yazılanlara bak. Can sıkmaya gerek yok. Herkes kimin ne olduğunu ve ne yapmaya çalıştığını biliyor.
Selim hocamın da yazdığı gibi tüm bu çıkar dünyasına rağmen "iyi insanlar da var ve güzel şeylerde oluyor..."

Arkadaşlar eleştiri yaparken çok dikkat edin artı niyazi bey bu kadar bizim bölüm için uğraşıyor çabalıyor...
Bu gereksiz ve haksız eleştirileri hakketmiyor...Artı eleştiren arkadaşımız bizim bölüm içinne yapmış ne ediyor...
Mücadele edenleri bari durdurmayalım...Destek olacağınıza köstek olmayın...

Niyazi SARAL' Alıntı:
AMen' Alıntı:

Internet ortamında mesaj yazmanın dayanılmaz hafifliği içinde sorumsuzca ve hiçbir şey bilmeden, sadece bir iki argumana bakarak yorum yapılmasının ne kadar ayıp olduğunu, gençlerin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini hatta bazen hukuki boyutları olabileceğini hepimiz geçlere defalarca anlatıyoruz. Acı olan bunu bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin yapmasıdır. Bir öğretmenin, o yaşa gelmiş birinin, donanmış ve tecrübeli bir aydının hiçbir şey bilmeden bu kadar basit ve anlamsız bir yorum yapmasını esefle karşılıyorum.

Ama haklısınız, tüm iş adamları mafyadır; dizilerde hep böyle gösterilmiyor mu? Ben de böyleyim, burayı sizleri kullanıyorum. Yönetici arkadaşlarda hepsi saf temiz insanlar; bunu göremiyorlar.

Herhangi bir şekilde suç işlediğimi düşünmüyorum. Yalnız reklam yaptığınız ve sponsoru olduğunuz bir platformda sizin ve yaptıklarınız hakkında konuşmanın yasak olabileceğini unuttum. Benim bu yorumu yapmamın asıl dayanak noktası; piyasası olduğumuz bir firmaların sponsorluk faaliyetleri kapsamında yürüttüğü projeler içinde sadece kendi reklamlarını yapmak için bulunuyor olmalarıdır.

Bir iş adamı olarak yukarıdaki yorumu yapmanız, karşınızdaki insanı hafife almanız ve alay ederek konuşmanızı da esefle karşılıyorum. Reklam faaliyetleri içinde bulunmadığınız bu alanda sadece Çizgi-Tagem reklamının yapılmasını ve kurulacak olan Blişim Teknolojileri Derneğinin yine sizin reklam alanınız olmayacağını anlayamacak kadar safmışım demek ki.

Ben Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, Öğretim Teknologları ya da her ne isimle anılıyorlar ya da adlandırıyorsanız; pazarı oldukları şirketler tarafından kullanılmasını, kurdukları derneklerin ve yaptıkları çalıştayların bir kaç şirketin propoganda alanı haline gelmesini istemiyorum.

Burada dillendirmek istediğim çoğu gerçeğin de beni susturmak için hukuk kanadında kullanılacağına da eminim.

AMen' Alıntı:
Ben Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, Öğretim Teknologları ya da her ne isimle anılıyorlar ya da adlandırıyorsanız; pazarı oldukları şirketler tarafından kullanılmasını, kurdukları derneklerin ve yaptıkları çalıştayların bir kaç şirketin propoganda alanı haline gelmesini istemiyorum.

Burada dillendirmek istediğim çoğu gerçeğin de beni susturmak için hukuk kanadında kullanılacağına da eminim.

bu yorum beni güldürdü :D
ajanlar da peşinizde :puhaha: uydudan bile takiptesiniz o derece yani :lol:

AMen' Alıntı:

"Gerçek" denilen şey somuttur/tutarlıdır/ispatlanabilir, size bana yada başka bir kişiye göre değişmez.
Eğer dillendiremediğiniz şeyler gerçeten gerçek ise,ben onları dillendirmekten korkmuyorum. Kimse sizi susturamaz hocam,var ise böyle gerçekleriniz, özelden yazın bana, kendi cümlelerimmiş gibi buraya yazmaya hazırım.Hukuki sorumluluğu da üstlenmeye hazırım.

Sizi ciddiye alıp mesajlarınıza cevap yazdığımız için yanılmadığımızı gösterin bize.

Aksi durumda yazdıklarınız şeyler en hafif ifadeyle iftiradan öteye geçmez.Sizde müfteri durumuna düşersiniz.Yazdıklarınızla insanları töhmet altında bırakıyorsunuz, ve Niyazi Bey'e büyük haksızlık ediyorsunuz.Buna hakkınız yok.Önceki yazdıklarınızı bir tarafa, yukarıdaki cümleniz zaten başlı başına hukuki süreci başlatmaya yeter.Bizler için o kadar iyi şeyler yapmış bir insana bu şekilde çamur atmanıza burada kimse izin vermez.

Bildiğiniz gibi İnternet'te yazılan şeylerin silinmeme gibi bir özelliği var, eğer iddanızı ispatlayamazsanız sizden sonra gelecek, sizden olan insanlara utanacakları şeyler bırakmayın.

Ayrıca;
  • BBNET'e destekleri nedeniyle,
    Çizgi-Tagemde bir çok dokumanı ücretsiz paylaştığı için,
    Bilişim Zirvesi '11 TÜBİDER Panelinde bir arkadaşımıza bizim adımıza konuşma imkanı sağladığı için,
    Çizgi-Tagem Eğitim Markette spesifik bir çok elektronik donanıma daha hızlı ulaşmamızı sağladığı için,
    Ben de Sonunda "Bilgisayarcı" Oldum! ve Bana Sakın "Bilgisayarcı" Demeyin! isimli samimi/kıymetli hayat/sektör deneyimlerini bizlerle paylaştığı için,
    Burada yazdıklarıyla olaylara o an için göremediğimiz daha farklı açılardan bakmamızı sağladığı için,
ve daha benim haberdar olmadığım/atladığım bizler için yaptığı tüm iyi şeyler adına,
Niyazi Bey' e buradan samimi ve sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.

Sayın @Amen hocam yazın gerçekleri açıklayalım, buyrun müfteri olmaktan kurtulun. PM'nizi bekliyorum.

Son olarak, mezun ettikleri öğrencilerinin durumunu Bilişim Zirvesi '11 TÜBİDER Panelinde daha yeni öğrenen pek kıymetli akedemisyen hocalarınıza da ayrıyetten selam ederim.Üstün akademik başarılarının devamını diler, ellerinden öperim.

AMen' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:
AMen' Alıntı:

Herhangi bir şekilde suç işlediğimi düşünmüyorum. Yalnız reklam yaptığınız ve sponsoru olduğunuz bir platformda sizin ve yaptıklarınız hakkında konuşmanın yasak olabileceğini unuttum. Benim bu yorumu yapmamın asıl dayanak noktası; piyasası olduğumuz bir firmaların sponsorluk faaliyetleri kapsamında yürüttüğü projeler içinde sadece kendi reklamlarını yapmak için bulunuyor olmalarıdır.

Bir iş adamı olarak yukarıdaki yorumu yapmanız, karşınızdaki insanı hafife almanız ve alay ederek konuşmanızı da esefle karşılıyorum. Reklam faaliyetleri içinde bulunmadığınız bu alanda sadece Çizgi-Tagem reklamının yapılmasını ve kurulacak olan Blişim Teknolojileri Derneğinin yine sizin reklam alanınız olmayacağını anlayamacak kadar safmışım demek ki.

Sayın hocam.! lütfen başlığı yersiz ve mesnetsiz iddialarla meşgul etmeyiniz. Zira siz ne yazarsanız yazın, Niyazi Hocam gibi değerli bir büyüğümüzün zihinlerimizdeki yerini asla sarsamayacaksınız.!

Niyazi Hocam lütfen bu şahsa aldırmayın. sizin gibi bizlere her daim yol gösteren ve yardımcı olan birinin reklamını yapıyor olsam bile bundan gurur duyarım...

Merhaba Arkadaşlar ;
Görüyorum ki dernek kurma işinde herkes birazcık ta olsa çekiniyor. Aslında haklıda değilller nedeni söyleyeyim.
1. Derneğin nerede kurulacağı sorun.
2. Dernek yönetimindeki kişilerin dernek ile ne kadar ilgilenebileceği
3. Dernek üye ücretinin nasıl toplanılacağı ve muhasebatının nasıl yapılacağı .
4. Derneğe üyeler üçreti nasıl yatıracağı
5. Derneğin faliyet aşaması ve diğer sorunlar .
Bu düşüncede olan tüm arkadaşlara daha cazip bir teklifim var
1. Sendika olarak zaten kurulu bir sendika var . BT öğretmeni yönettimde sizde olabilirsiniz
2. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ben sendikada Başkan.Yrd. sıyım
3. Sendikaya üye olursanız en yakındaki kurulda seçime gidilerek yönetici konuma gelmenizi sağlar her il ve ilçede
temsilciler kurarız.
4. Hiç bir BT öğretmeni olmadığı halde bugüne kadar BT öğretmenleri için çalışan tek sendikayız . Birlikte olursak daha neden daha güçlü olmayalım..
5. Kendisine güvenen ben bu işi yaparım diyen tüm arkadaşlara yöneticilik görevi vermeye hazırım
6.Sendikadaki yöneticilerin BT öğretmeni olması demek BT öğretmeninin sıkıntılarını her zaman dile getirebilecek bir sendika olmasını
sağlayacaktır. Yönetici olanlar yöneticilik haklarının hepsine sahip olacaklarıdır. Aylık İzin ,Tayin hakkı ,günlük idari izinler vs.
7. Üye olan tüm arkadaşların üyelik üçretleri aylık 8.5 TL kesilecek üç ayda 27 TL hesapından sendikaya MEM vasıtasıyla sendikaya aktarılacak kimse para peşinde koşmayacak 3. ayın sonunda 45 TL hesabına tekrar geri yatacaktır. Kısacası sendikaya yatırdığı para hesabına fazlasıyla geri öedenecektir. Hiç kimse bu konuda maddi bir zarara uğramayacaktır.
8. Toplu sözleşme hakkına sahip olacak ve bu durumdan yararlanacaktır.
9. İsteyen istediği zaman üye olabilecek istediği zaman çıkabilecektir. Zorlama kesinlikle olmayacaktır.
10. Sendikamız herhangi bir üst kuruma bağlı olmadığından kesinlikle siyasi bir sendika değildir.
11. Bugüne kadar kimseye açık olarak gelin beraber çalışalım veya yönetelim dememin sebebi artık okullarda çoğu arkadaşımızın zor durumda kalması
müdürlere ve yöneticilere boyun eğmesidir.
12. Sendikamıza üye olan tüm arkadaşlar sendika avukatından istedikleri zaman görüşme yapabilir. Açılacak davalardan hiç bir üçret alınmaz.
13. Sözleşmeli arkadaşlarla bu konuda baya başarılı olduk kadronun alınması ve gündemde tutulması için her türlü girişimi yaptık şimdi BT öğretmenlerinden
yanımda olmanızı bekliyorum
14. Bu işi tek başıma yürütmekle olmayacağını siz de benden daha iyi biliyorsunuz. Güçlü olmak için aynı amaç doğrultusnda birlikte hareket etmemiz gerekiyor.

fatihpc' Alıntı:
dernek işi noldu yavvv hadi kuralım artık

Dernek kurulma aşamasında devam ediyor. Yer işini hallettikten sonra, kurulum için bir toplantı tarihi belirlenecek ve o toplantıda ilk genel kurula kadar bir başkan belirleyeceğiz. Ve diğer yetkili arkadaşları. Ayrıca yapılacak etkinlikleri de belirlemek için de çalışmalar yürütülecek. Bu tür faaliyet fikirleri aklınıza geldiğinde bir kenara lütfen not düşün ki gelecekte, o fikirleri gerçekleştirebilelim :)

Sayın Sefa hocam, Dernek ve sendika ayrı faaliyetler. Sizi de anlıyorum. Sendikaya üye kaydetmek ve bilişimcileri tek çatı altına toplamak çabasındasınız. Fakat Sendika ile Dernek faaliyetleri farklı amaçlar içermektedirler.

Bir bilişimci olarak, bilişim öğretmenlerinin geleceği için yaptığınız çalışmalara her zaman destek verdim. Bundan sonraki çalışmalarınıza da destek bulacağınıza inanmanızı isterim.

Dernek ile de amacımız, sadece bilişim öğretmenlerinin sesini duyurmak değildir. Bilişim eğitiminin önemini, tüm yurda anlatmak için çeşitli faaliyetlerde bulunmak bizlerin görevidir. Fakat bunudernek aracılığıyla daha organize halde yürütmeyi amaçlamaktayız.

Sizi ve diğer bütün bilişim öğretmeni arkadaşlarımızı Derneğimize üye olarak bekliyoruz. Biliniz ki, hayatımızın her saniyesi bilişimle içiçe olmuş durumda. Ülkemizin 1998-2010 lu yıllardan çok daha bilinçli bir bilişim eğitimine ihtiyacı var.

Saygılarımla.

Arkadaşlar, sizlerin durumunu bilmiyorum, norm fazlası olarak yerinizden oldunuz mu? Olacakmısınız?

Ama ben yerimden olmadan bu işin acilen çözüme kavuşmasını istiyorum...

Artık somut bir adım atalım. Herkes bölgesindeki Bilişim öğretmenleriyle temasa geçsin, konuşsun, anlaşsın, cep telefonu numaralarını veya e-posta adreslerini listeleyelim. 500-1000-2000 kişi aynı gün Ankara'ya gidelim. Dernek kurana kadar iş işten geçmiş olacak.

Bakanlığın önünde toplanalım, Bakanla görüşme talebinde bulunalım, isteklerimizi bir metin altında maddeler şeklinde sade ve net bir biçimde özetleyelim, iletelim.

bencede arkadaşlar en mantıklısı öğretmenlik ön plana çıkmışken hakkımızı ankarada eylem yaparak tv kanalllarına haber olarak alabiliriz.Devletin önemsediği tek şey bu başka birşeyden anlamıyor.

externiades' Alıntı:
Arkadaşlar, sizlerin durumunu bilmiyorum, norm fazlası olarak yerinizden oldunuz mu? Olacakmısınız?

Ama ben yerimden olmadan bu işin acilen çözüme kavuşmasını istiyorum...

Artık somut bir adım atalım. Herkes bölgesindeki Bilişim öğretmenleriyle temasa geçsin, konuşsun, anlaşsın, cep telefonu numaralarını veya e-posta adreslerini listeleyelim. 500-1000-2000 kişi aynı gün Ankara'ya gidelim. Dernek kurana kadar iş işten geçmiş olacak.

Bakanlığın önünde toplanalım, Bakanla görüşme talebinde bulunalım, isteklerimizi bir metin altında maddeler şeklinde sade ve net bir biçimde özetleyelim, iletelim.

Eylem yapmak veya dernek kurmak çözüme ulaşmak için birer adımdır fakat sizin kurmuş olduğunuz şu cümle "Ama ben yerimden olmadan bu işin acilen çözüme kavuşmasını istiyorum..." maalesef çok acıdır. Keşke başka birileri yerlerinden olurken de sesiniz çıksaydı keşke 2010 temmuz ayında haftalık ders programı değiştiğinde sesiniz çıksaydı. İlla tepki göstermek için başımıza gelmesini beklememeliyiz, bana dokunmayan yılan demeyip o yılanın bir gün size de dokunacağını bilmek gerekirdi... Forumdan belki yeni haberiniz oldu ama bu forum 2 yıldır birşeylerin savaşını veriyor konuları incelersiniz siz de göreceksiniz.

Kısacası sizleri ( haberi olmayanları ) yeni de olsa aramızda görmek güzel. Birlikten güç doğar, umarım bu sorun bir an önce hallolur. Eylem yapalım tabi ama bunun yanında yıllarca bilişim eğitimi için çalışacak bir dernek neden olmasın... Ona da katılmanızı tavsiye ederim... İyi çalışmalar...

Demek istediğim tam öyle değildi, iki senedir hiçbirimiz norm fazlası olmasın diye ben de tedirgindim. Burayı da kaç senelerdir takip ediyorum, sadece mesaj yazmıyordum.

Hatta geçen sene içinde Bilgi Edinme Hakkı'na başvurdum MEB'den, en son cevabı İL MEM vermiş, "bu konuda çalışmalar yapıldığını duymaktayız" şeklinde. Mart'ta ve Nisan'da yazılar çıkmıştı MEB'dan. Ben de zannettim ki her an bizim iş çözülecek, yanılmışım, hala bekliyoruz..

Benim bir önerim daha var, herkes BİMER'e, AKİM'e, Ömer Dinçer'in Kişisel Web Sayfası'na mesaj iletin. Ne kadar çok olursa o kadar etkili olur. Ben gönderdim, illaki biraz faydası olur umarım, duymayan yetkililer duyar.

ottomania' Alıntı:
Dernek çalışmalarını merakla bekliyoruz...
Hocam dernek çalışmaları Ankarada yer bulamama sebebiyle şimdilik beklemede. Ankaradaki arkadaşlar işler daha fazla kötüye gitmeden derneğe yardımcı olurlarsa seviniriz.

Bu arada Ocaktaki çıkması beklenen formatörlük genelgesine de güvenmesin kimse.

Her zaman söylüyorum, Bilişim dersi olmazsa, biz yine tamirci ustası olarak kalacağız okullarda. isterlersi mesai, 9-3 olsun. Bütün gün derse girmeden, tamircilik oynayarak, hadi projenin kapsamında öğretmenlere kurs vererek geçmez bizim ömür. Ki bu kurslara öğretmenlerin isteyerek geleceklerini düşünmüyorum. Ayrıca, eğitici arkadaşların da bu pastayı bize bırakacaklarını hiç düşünmüyorum. Bu kursları bize ücretsiz verdirmeye çalışacak olurlarsa da, bizi bulabileceklerini düşünmesinler bile.

Hele ki gözümüzün önünde harcanan gençliği gördükçe, bir anlamı yok genelgenin.

Geri