BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
23.sayfada paylaşılmıştı hocam...
biltek2007' Alıntı:
14 İstanbul, 7 Ankara, 4 bursa, 4 Samsun, 3 Diyarbakır, 3 Elazığ, 3 Balıkesir vs.
Tam Liste;
Adana
Adana
Adıyaman
Afyon
Aksaray
Amasya
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Antakya
Balıkesir
Balıkesir
Balıkesir
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Diyarbakır
Diyarbakır
Diyarbakır
Elazığ
Elazığ
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Gaziantep
Giresun
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
İzmir
Kilis
Kütahya
Kütahya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Samsun
Samsun
Samsun
Samsun
Sivas
Tokat
Tokat
Trabzon
Tunceli

ne oldu bitti mi çalışmalar ? buraya kadar mıydı? bir hevesti geldi geçti sanki :shock:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyanın önemli liderlerinin katılım gösterdiği ve her ay düzenlenen YouTube'un World View etkinliğinin aralık ayı konuğu olacak.İnternet kullanıcılarından en çok oy alan sorulardan bir seçki, Cumhurbaşkanı Gül tarafından yanıtlanacak.
Saygıdeğer büyüklerim okumakta olduğum bölüm olan böte nin geleceği, atamalarımız, ders sayımızın azalması, notumuzun kaldırılmasını, öğretmenlerin geleceğini sorsanız bizler de oylasak, sesimizi duyursak diyorum, desteklerinizi bekliyorum.Saygılar...

http://www.haber7.com/haber/20111118/Gu ... ayacak.php

http://www.youtube.com/user/worldview

Ankaradan merhaba arkadaşlar
Bugün MEB kros yarışması vardı tek yarışcı bendim
yarın tüm gelişlemleri insternet sitemize"www.egitimsozsen.org" koyacağım
Siz MEB ten habersiz , MEB sizden habersiz..................

Siz en iyisi dernek mernek kurmayın gelin sendikamızda üye olun .benimle beraber aktif olarak çalışalım ..
nasılsa ben MEB ' e sizin için gidip -gelmem sayesinde bilgisayarcı sendikası diyor meb'tekiler siz bırakın derneği merneği

sefatetik' Alıntı:

Siz en iyisi dernek mernek kurmayın gelin sendikamızda üye olun .benimle beraber aktif olarak çalışalım ..
nasılsa ben MEB ' e sizin için gidip -gelmem sayesinde bilgisayarcı sendikası diyor meb'tekiler siz bırakın derneği merneği
:puhaha:

Şu an yer ayarlanmaya çalışılıyor , işler halledilince buradan duyuru yapılır sanırım... BT sınıfları dağıtılacak haberiyle millet şoka girdi ...

hocam ben onu kastetmemiştim.. Bazı arkadaşlarımızın MEB yardıcısıyla görüşmesi
vardı onu sormuştum...(ondan bişey çıkmadı mı diye!!!)

sefatetik' Alıntı:

Hocam internet sitesinde haberinizi bulamadım ya da anlayamadım. Acaba bu yaptıklarınız hakkında bilgilendirme yaparmısınız? Ankarada görev yapıyorsanız bir görüşme ayarlayabilirmiyiz? Dernek kurmak amacındaydı arkadaşlar bende destek vermek istedim. Fakat bu aralar işlemler için bir çaba sarfetmiyorum. Yapamadıklarım içinde arkadaşlarımdan burdan özür diliyorum.

biltek2007' Alıntı:
Yavuz hocam aslında bilişim öğretmenlerinin daha çok bu siteden haberi var. Yani döküman ararken ihtiyaç durumunda bu foruma ulaşıyorlar. Veya sohbet arasında forumdan haberdar oluyorlar. Sizin üyelik formunuzu ekledim. Fakat siz Eskişehirdemisiniz şu an?

arwen' Alıntı:
Yavuz Akbulut' Alıntı:
bu siteyi gördüğüme çok sevindim ancak sinirlenmedim de değil yani...

ben ki kendi çapımda bilişim için her gün yırtınan biriyim ve benim bu siteden haberim yok bilmem anlatabildim mi? :eek:

ben elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. ancak öncelikle bu sitenin biraz daha duyulması gerekiyor diye düşünüyorum, emin olun benim bile haberim yoksa neredeyse kimsenin haberi yoktur... :cry:

Hoşgeldiniz Yavuz Hocam. Anadolu Üniversitesinin bu siteden haberi var diye biliyordum.

Merhaba, bu mesajı Anadolu Üniversitesinde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Yavuz Akbulut hocamın isteği üzerine yazıyorum, yukarıdaki mesajlardan da anlaşıldığı üzere forumdaki Yavuz Akbulut isimli üye ile hocamız karıştırılıyor, söz konusu üye başka mesajlarında Anadolu Ünv.de değil başka bir ünv.de olduğunu yazmış ama yine de herkesi bilgilendirmek gerektiğini düşündük. Söz konusu durum sadece isim benzerliğinden kaynaklanmış olup Yavuz Akbulut hocamızın forumda herhangi bir hesabı bulunmamaktadır, saygılarımla.

sefatetik' Alıntı:
http://www.egitimsozsen.org
ziyaret edin sendikacılık yapmıyoruz . Sadece ve sadece öğretmenler için çalışıyoruz...

sefa hocam, yazının dışında birebir görüşme yapma imkanı buldunuz mu acaba, yapmışsanız içerik neydi, tutumları neydi bilgilendirirseniz seviniriz..

Güzel bir düşünce fakat Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ile Öğretim Teknologları birbirinden farklıdır... Taban olarak birbirinden farklı branşlardır. Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ve Öğretim Teknologlarının aynı çatı altında bir dernek kurmaları fikri bana pek sıcak gelmedi.

Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır. Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Kısaca Niyazi beyin Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kurup arkadaşlara Çizgi Elektronik firmasının üzerinde sattığı malzemeleri satması ve o alanda reklam faaliyetlerine devam etmesi daha akıllıca geliyor bana

AMen' Alıntı:
Güzel bir düşünce fakat Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ile Öğretim Teknologları birbirinden farklıdır... Taban olarak birbirinden farklı branşlardır. Teknik Bilgisayar Öğretmenleri ve Öğretim Teknologlarının aynı çatı altında bir dernek kurmaları fikri bana pek sıcak gelmedi.

Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır. Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Kısaca Niyazi beyin Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kurup arkadaşlara Çizgi Elektronik firmasının üzerinde sattığı malzemeleri satması ve o alanda reklam faaliyetlerine devam etmesi daha akıllıca geliyor bana

Öğretim teknoloğunu tam olarak nereden uydurduğunuzu tahmin ettiğim için cevap vermiyorum. Zira böte mezunu arkadaşlarının mebbis teki kayıtlarında bilişim teknolojileri öğretmeni yazıyor.

Yeni üye olmuşsunuz. Akıl vereceğinize katılımcı olmanız hepimizi daha mutlu edecektir. Damdan düşer gibi verilen akıllara pek sıcak bakılmadığı tecrübeyle sabittir.

AMen' Alıntı:

Sen bu derneğe katılma sen kendi teknoZORT derneğini kur.

technolog' Alıntı:
AMen' Alıntı:

Öğretim teknoloğunu tam olarak nereden uydurduğunuzu tahmin ettiğim için cevap vermiyorum. Zira böte mezunu arkadaşlarının mebbis teki kayıtlarında bilişim teknolojileri öğretmeni yazıyor.

Yeni üye olmuşsunuz. Akıl vereceğinize katılımcı olmanız hepimizi daha mutlu edecektir. Damdan düşer gibi verilen akıllara pek sıcak bakılmadığı tecrübeyle sabittir.

Sen kendine bilişim teknolojileri öğretmeni mi diyorsun şimdi. Süper devam et o zaman. Cisco Networks'ten anlıyor musun? Ya da .NET Framework'ten, Gömülü sistemlerden ya da Elektronikten? İlköğretim okullarında sadece Word, Excel Powerpoint anlatıyorsun bilmem kaç yıldır... Eğer mezun olduğun alan BÖTE ise ki benim mezun olduğum ve şu an Master yaptığım alan da BÖTE, ben böyle birşey görmedim... Ama şuna cevap verebileceğini umuyorum... "İlköğretim Fen ve Teknoloji Dersleri teknoloji destekli olarak nasıl işlenebilir?" evet sen bu soruya cevap verirsin ama teknik arkadaşlar cevap veremezler. Gördün mü sen Öğretim Teknoloğusun ve öncelikle alanına sahip çıkman lazım.

Gün gelecek hepiniz sözüme geleceksiniz. Şu anda kaygılarınız olabilir... Kendi alanında yeterli olmayanlar kendi alanında çalışmak istemeyebilir, bu gayet doğal ama çalışmak lazım.

Hocam, derneğin konusu eğitim teknologluğu veya teknik eğitim değil. Derneğin kurulmak istenmesinin temel nedeni, Türkiye'deki bilişim eğitiminin niteliğinin arttırılması. Bu da ilköğretimde başlayıp, lise ve meslek lisesinde devam etmesini sağlamak. Böylelikle üniye nitelikli mühendis ve öğretmen adayları yetiştirmek.

İlköğretimde anlatılan temel bilişim eğitimiyle, öğrenciler hem bilişim kültürüne sahip olacaklar, hem de bilişimi eğitimlerine adapte edebilecekler. Ayrıca bu temelle, lise eğitimlerine nasıl devam edeceklerini, mesleki eğitim mi yoksa anadolu eğitimimi seçmek istediklerini burada karar verecekler.
Şu anki uygulama içler acısı. Öğrenciler bilişimin ne olduğunu bilmeden, meslek liselerine gitmekteler. Bilişimin B sinden anlamadan bilgisayar bölümüne gitmekteler.
Anadolu öğrencileri ise, bilişimi öğrenemedikleri için derslerinde bilişimi sağlıklı kullanamamaktadırlar. Biz bu gidişatın durması için toplanmaya çalışıyoruz.

Derneğimizin temel amacı budur. Siz de bilirsiniz ki, kullanılmayan bilgiyi öğrenmenin bir anlamı yoktur. Dolayısıyla, ben BÖTE mezunuyum, CİSCO, 3D MAX, Elektronik vs de kendimi geliştirmemin bir anlamı yok. Bunu kişisel gelişimim için yaparım. Ki bir çok arkadaşımız da bunu yapmaktadırlar. Teknik öğretmen arkadaşlarımız da bu konuları bilmektedirler, hali hazırda öğrencilerine bunu öğretmektedirler. Bu gayet normaldir.

Meslekteki arkadaşlara sorsanız, gelen öğrencilerin bilişim temelinden memnun olmadıklarını görürsünüz. Sebebi de ilköğretimdeki eğitimdir.

Hocam, bu düşünceyi gerçekleştirmek için, bütün bilişimcilerin birlik olması gerekmiyormu sizce? İllaki bölünmekmi gerekiyor?

Dikkat ederseniz, yapılmak istenen iyi şeyler için devamlı böl ve parçala yöntemi yapılmaktadır. En ufak fikir ayrılığından ayrı guruplar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu da istenen temel amaca ulaşılmayı olanaksız kılmaktadır.

Arkadaşlar, buradan Ankaradaki arkadaşlara sesleniyorum, Derneğimizin kurulumu için bir cafe, kahvehane, misafirhane vs ile anlaşılıp, mülk sahibinin onayı gerekmektedir. Biz de ayrıca toplanacağımız adresi belirlemiş oluruz. İleri de bu Derneğimiz çok işler yapacak. Bizdeki bu genç enerji herşeyi yapmaya yeter.

Saygılarımla :)

AMen' Alıntı:
Ayrıca Niyazi SARAL beyin Çizgi Elektronik, Çizgi Network gibi şirketlerinin uğraş alanı Teknik alanlardır.

Kimse sizin kişisel fikirlerinize göre uğraş alanını hizaya getirecek değil.Parası imkanı vardır yapar. Çizgi tagem de bazı dökümanları ücretsiz yayınlar,Yapabiliyordur Bilişim Zirvesi '11 TÜBİDER Panellerini düzenler/katkıda bulunur.Aynı sayfada üründe satar, hizmette, beyenen alır beyenmeyen almaz.

Siz şu ana kadar ne yaptınız sayın hocam ?

Bu thread'in hiç bir yerinde Niyazi bey ben Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği'ni kuruyorum/kurmak istiyorum/gelin üye olun demedi.Kurarsanız iyi olur siz kurun, ben acak ancak dışarıdan yardımcı olurum/danışmanlık yaparım dedi.Bu yardım/danışmanlık alınır alınmaz o derneğin(eğer kurulabilir ise) başkan ve yönetim kurulunun kararıdır.
Ayrıca kurulmak istenen derneğin ismi, yapılan anket soncuna göre Teknik Bilişim Öğretmenleri Derneği değil.En çok oyu başka bir isim aldı.
Siz şu ana kadar dernek çalışmalarıya ilgili ne yaptınız sayın hocam ?

Ayrıca ?
Zorla kime ne satmış bildiğiniz var ise açıkca yazarmısız ?

Niyazi Bey'i şahsen tanımam,lakin bir insanı eleştirecekseniz somut şeyler yazamanız lazım.

Kısaca BÖTE mezunu Öğretim Teknologlarının," Türkiye Öğretim Teknologları Derneği(TÖTD)" gibi farklı bir yapılaşma içinde olması gerekliliği üzerinde duruyorum.

Meslek Lisesinde çalışan BT öğretmeni olarak, üye olamayacak gibi olsakta canı gönülden isterim ki böyle bir şeyi yapsanız...
Ne güzel olur.
Yeterki Yapın ! Vallahi uye olamamaya razıyım.
biltek2007 hocamın yazdığı gibi..
Derneğin kurulmak istenmesinin temel nedeni, Türkiye'deki bilişim eğitiminin niteliğinin arttırılması. Bu da ilköğretimde başlayıp, lise ve meslek lisesinde devam etmesini sağlamak....Hocam, bu düşünceyi gerçekleştirmek için, bütün bilişimcilerin birlik olması gerekmiyormu sizce? İllaki bölünmekmi gerekiyor?
kuvvetin dağılmaması lazım.

Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler :)

manhem' Alıntı:
Sivas :+1: Sivastan başka da çıkacağını sanmıyorum o yüzden şube falan olmaz ancak üye ya da kurucu üye olur benden de
neden bu şekilde düşündünüz hocam ben her türlü herşeyde varım

Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler :)

edaysu' Alıntı:
manhem' Alıntı:
Sivas :+1: Sivastan başka da çıkacağını sanmıyorum o yüzden şube falan olmaz ancak üye ya da kurucu üye olur benden de
neden bu şekilde düşündünüz hocam ben her türlü herşeyde varım

bu konuda yanıldığıma sevindim hocam hoşgeldiniz :)

Arkadaşlar lütfen biraz tubited.org uğrayın dernek ile ilgili çalışmalaramıza orada daha detaylı yer veriyoruz ama hiç talep görmüyor malesef.Biraz daha canlanalım.

AMen' Alıntı:
technolog' Alıntı:
AMen' Alıntı:

Sen kendine bilişim teknolojileri öğretmeni mi diyorsun şimdi. Süper devam et o zaman. Cisco Networks'ten anlıyor musun? Ya da .NET Framework'ten, Gömülü sistemlerden ya da Elektronikten? İlköğretim okullarında sadece Word, Excel Powerpoint anlatıyorsun bilmem kaç yıldır... Eğer mezun olduğun alan BÖTE ise ki benim mezun olduğum ve şu an Master yaptığım alan da BÖTE, ben böyle birşey görmedim... Ama şuna cevap verebileceğini umuyorum... "İlköğretim Fen ve Teknoloji Dersleri teknoloji destekli olarak nasıl işlenebilir?" evet sen bu soruya cevap verirsin ama teknik arkadaşlar cevap veremezler. Gördün mü sen Öğretim Teknoloğusun ve öncelikle alanına sahip çıkman lazım.

Gün gelecek hepiniz sözüme geleceksiniz. Şu anda kaygılarınız olabilir... Kendi alanında yeterli olmayanlar kendi alanında çalışmak istemeyebilir, bu gayet doğal ama çalışmak lazım.

hocam bize de üniversitedeyken sürekli teknolog olduğumuz vurgulandı, derslerin bilgisayar destekli işlenmesi üzerine çalışmalar projeler hazırladık, 6 sene önce okulu bitirdiğimde bende sizin gibi bdö konusunda epey idealisttim. Ö yüzden heyecanınızı anlıyorum fakat devlet okuluna atandığınızda sizden beklenen tek şey okulun web sayfasını yapmanız ve bilgisayarları tamir etmenizdir. Hiç bir fen bilgisi öğretmeni sizden dersini nasıl bilgisayar destekli işleneceğini sormayacaktır. Eğer bugünkü heyecanınızı kaybetmemek istiyorsanız devlet okulunda öğretmnelik yapmamanızı tasiye ederim. Özel okullarda bildiğim kadarıyla eğitim teknoloğu kadrosu var. Ya da bi e-learning şirketinde işe başlamanızı tavsiye ederim.

Geri