BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler :)

cesur_yürek' Alıntı:
bu işin liderliğini niyazi bey yaparsa bu iş yürür. tabi kendisi bu işi kabul ederse
duyurularimiz-f3/bilisim-zirvesi-sonrasi-yorumlar-beklentiler-t70622-165.html
Niyazi Bey liderlik konusunda fikrini söyledi zaten.. haklı da.

---
Forumunda en tepede, mevcut başlıkları ustunde, BBNET Kurumsallaşıyor - Örgütlerniyoruz - Destek Çıkın metinleryle ana bi başlık açılıp altında Kuruluş çalışmaları(tüzük),çalışma grupları uyeler gibi sabit alt sabit/kilitli konular açılabilir.Birde hareketli tartışma alanı açarız, tartışma alanından çıkan sonuçlar kilitli başlıklara eklenir benim aklıma gelen bunlar, ya sizin BBNET ?.
Foruma giren arkadaşların % kaçı buradaki yazılanları okuyor ?
Bu derinlikteki mesajların okunma oranı % 10 bile değil.Destek verecek bir çok kişinin haberi bile yok.
-Cemal bey ondeki sayfalarda tuzuk taslağı olacak bir metni yayınladı.
-Niyazi Saral bey, kurumsallaşmanın ve hareketin referans noktalarından bahsetti
-Bir çok arkadaş katılırız dedi, önerilerde bulundu.
Bunları kaç kişi farketti ?
Tum bu değişiklik ana sayfada üstte,dikeyde 60 70 pixel yer işgal eder, belkide daha az..
BBNET adına yukarıdaki taleplere cevap verebilecek arkadaşlar ne der bu işe.
---
dikeykde 60 px lik bi yer talebi.. şimdilik kabul görmedi, bu açılan şekliyle başık açılın dendi, zaten @biltek2007 hocamda açtı.

ben salihliden yazıyorum, fiziksel olarak ne kadar aktif olablirim ki ?
genel kurula katılırım, bir kaç etkinliğede, ama etkinliklerin merkezi belli.yani burası olamaz onu biliyorum. :)
İstanbul ve Ankarada oturuyor olsam aslında hiç dert değilde..
İstanbul veya Ankara'dan 5-10 kişilik bir ekip çıkmazsa dilekceyi Cemal Hocamla birikte bizim bölümdeki arkaşlarla burdan verecez artık napalım.

swordfish' Alıntı:
evet hareketlenme var nihayet :)

Birde şu var derneğin kurucu ekibinin fiziksel olarak aynı şehirde olması gerek.İmza , evrak işleri açısından.
Ben istanbul yada ankara merkezli kurulması taraftarıyım..
+1
Hocamın dediklerine katılıyorum. Bulunduğum ilçede tüm btci arkadaşların derneğe üye olması için çalışırım, dernek kurulsun yeterki bu kadar sorunu olan bir branşın derneğinin olması şart.

Hocam bende yardım için hazır ve nazırım. burdaki zümrelerimin bu işe olumlu bakacağını umuyorum..

dernek kurulsun, üni.lerdeki böte kulüplerinizi de aldınız mı işin içine, tam süper olur. :+1:

Arkadaşlar Derneğin adını tamam edelim. Varmı fikri olan?
1- Bilimin ve Bilişim Eğitiminin Merkezi Derneği
2-“BİLİŞİM EĞİTİMİNE DESTEK DERNEĞİ
3-Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

Yokmu arttıran???

Arkadaşlar adıyamanda var sayın.Buradaki arkadaşlarla görüşürüm onlarda bu fikre sıcak bakacaktır muhakkak.

biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar Derneğin adını tamam edelim. Varmı fikri olan?
1- Bilimin ve Bilişim Eğitiminin Merkezi Derneği
2-“BİLİŞİM EĞİTİMİNE DESTEK DERNEĞİ
3-Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

Yokmu arttıran???

en iyisi 3.cüsü bt öğretmenleri ile ilgili bişey olması lazım kısaltması biltekder olsun hatta :) bilişim teknolojileri öğretmenleri derneği :)

Bilişim Teknolojileri Eğiticileri Derneği ? (BİTED)
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği ? (BİTÖD)

bilişim teknolojileri dersi kaldırılır, eğitim teknologu olursak ne olacak? :p :)

Bilişim Teknolojileri ne yaaaa???
Bilişim hikaye Bilgisayar şahane...
Bilgisayar Öğretmenleri Derneği

wire' Alıntı:
bilişim teknolojileri dersi kaldırılır, eğitim teknologu olursak ne olacak? :p :)
Güzel noktaya vurgu var. Bu yüzden güncelleme yapayım dernek adında:

EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMINI YÜRÜTME DERNEĞİ

wire' Alıntı:

Dernek kaldırılmasın diye çalışmayacak mı zaten? Kaldırılırsa genel kurulda karar alıp dernek ismi zaten değiştirilebilir.

Böyle bir oluşuma tüm BT öğretmenlerinin ve adaylarının destek vermesi gerekir. Branşımıza yapılan haksızlıklara karşı hep beraber mücadele etmeliyiz. Ben Erzincandayım ve destekliyorum. Bence dernek merkezi İstanbul olmalı çünkü en fazla BT öğretmeni ve bu konuda hareket orada var. Ankarada hayat yok bence bu konuda. İstanbuldanda kimler destek verecek ve öncülük yapacak ise biraraya gelinip planlama yapılmalı.

omd' Alıntı:
wire' Alıntı:

Dernek kaldırılmasın diye çalışmayacak mı zaten? Kaldırılırsa genel kurulda karar alıp dernek ismi zaten değiştirilebilir.

mantıklı.

biltek2007' Alıntı:
Güzel noktaya vurgu var. Bu yüzden güncelleme yapayım dernek adında:

EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMINI YÜRÜTME DERNEĞİ

dernek adında bt öğretmenleri geçerse üye sayısı çok daha fazla olacaktır :D

biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar Derneğin E-Postasını Oluşturdum izninizle. Madem işe giriştik. Öncelikle Derneğe kesin üye olacakların bilgilerini toparlayayım. Excel'de form hazırladım. Bunu doldurup e-posta adresine gönderiniz. bilisimder2011@hotmail.com

İlk mesaja üyelik bilgilerinin formunu ekledim. Bu standartta gönderirsek bilgileri indexlemesi kolay olur.

Bilişim Teknolojileri Eğiticileri Derneği +1

biltek2007' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar Derneğin E-Postasını Oluşturdum izninizle. Madem işe giriştik. Öncelikle Derneğe kesin üye olacakların bilgilerini toparlayayım. Excel'de form hazırladım. Bunu doldurup e-posta adresine gönderiniz. bilisimder2011@hotmail.com

İlk mesaja üyelik bilgilerinin formunu ekledim. Bu standartta gönderirsek bilgileri indexlemesi kolay olur.

E-posta şimdilik oluşturulmuştur. Derneğin adını belirleyince kendi serverımız olacağı için no problem :)

Ben de varım arkadaşlar, geç bile kalınmış bir girişim, destekliyorum umarım en kısa sürede hayat bulacaktır...

Bilgisayar Öğretmenleri Derneği :+1: Dışarıdan bilmeyenler için etkili bir isim, bilişim ismini biz bile çok kullanmıyoruz bu isimle kendimizi daha net ifade edebiliriz sanırım. Yaşasın BÖDER :alkis:

ben de varım tabiki bu konuyu aylar öncesinden savunmuştum

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/bilisim-teknolojileri-dernegi-kurulmali-t61014.html

sadece bizim özlük haklarımızı çalışma şartlarımızı savunacak tek ses olmamızı sağlayacak. dedimizi anlatacak siyasi olmayan bilimsel çalışmaları olan bir kuruluş neden olmasın hepimizin faklı siyasi görüşleri olabilir ancak ortak paydamız olan bilgisayar yada bilişim konusunda birleşmeliyiz.

Derneğin isminde "destek-bilişim öğretmen sorunları" ifadeleri olmamalı. Daha kapsayıcı ifadeler olmalı. Ama dernek tüzüğündeki amaç bölümünde muhakkak geçmeli. Hatta Önceki mesajlarda geçen "Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Derneği" gibi bile olabilir ama bence hem "bilişim teknolojileri" hem de "eğitim" ifadeleri geçmeli. Çünkü hem eğitimciyiz hem de bilişimci. "Bil-Eğit Derneği" "Eğit-Bil Derneği" "Eğitimde Bilişim" "Eğitim ve Bilişim" gibi...
Hadi arkadaşlar ha gayret. Kimse birşey kaybetmeyeceğine göre üyesi çok olur. Olmasa da kaybedecek birşey yok. Kuruculuk yapacaklara iyi tecrübe olur.
Ama herkesten ricam itici ve şevk kırıcı mesajlar yazmak yerine çıkabilecek sorunlara çözüm getiren mesajlar yazalım.

1. Kimlerin kurucu olacağına dair bir anket olmalı.
2. Bu ankete yazılacak isimler için öncelikle bir başlık açılmalı ve bu başlık önceden belirtilecek bir süre sonra kilitlenmeli.
3. Bu kilitlenecek başlığa sadece "ben kurucu olma istiyorum" ifadesi yazılıp ikamet ili, branşı, öğretmenlikteki kaçıncı yılı olduğu yazılmalı ve ekstra yorum yapanların yazıları yöneticiler tarafından silinmeli.
4. Haberdar olamadım denmemesi için yöneticiler üye olan herkesin mail adresine mail atmalı.
5. Bu başlıkta ortaya çıkacak isimlerden oluşan bir anket olmalı (kaç isimden oluşursa oluşsun hepsi oylanabilmeli)
6. Bu anketin herkese duyurulması için çalışma yapılmalı.

Aslında istese 5-10 kişi bir dernek kurar ve bize gelip bu platformda "Sizin sorunlarınıza el atacağız gelin bize üye olun" dese de bu iş olabilir ama bu platformda destek görmesi ve buradaki üyelerin vicdanında yer bulması görülecek destek açısından önemli. Bu nedenle herkesin vicdanında yer bulabilmek için bu şekilde bir yol izlenmeli diye düşünüyorum...

Geri