BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler !

biltek2007' Alıntı:
Hocam yarın ayrıntıyı öğrenip burada açıklayacağım. Bu iş hem kolay hem kapsamlı. Şimdilik sayı yeterli. Yarın hangi belgeler gerekli? kim dernek başkanı olacak filan onlar yapılır. Fakat 6 aya kadar Genel kurul yapacağız. Bu yüzden üye sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur.

hocam benim öğrendiğim kadarıyla 7 kurucu üyenin bir listesi olması lazımmış daha sonra da bildiğiniz gibi tüzük belgeleri hazırlayıp dernekler başkanlığına teslim ediliyormuş

Hocam bende formu biraz önce doldurup gönderdim. Ama size tavsiyem bu derneği Ankara'da kuralım. Fakat dernek başkanını ise Türkiyenin neresinden olursa olsun yetenekli, bu işi sırtlaya bilecek, azimli ve hitabet sanatı güçlü bir arkadaşımızın yapması yönündedir. Gerekirse forum üzerinden aday olanlar arasından seçimlerde yapılıp başkan belirlenebilir.

Ben aday koyarım da arkadaşlar kendileri koysa daha iyi. Resen atama olmasın şimdi :)

ya arkadaşlar yine herkes kendi kafasına göre hareket ediyor. herkes kendi bildiğini okumaya devam ediyor. bir fikir söyledim olumlu veya olumsuz kimse kale almıyor. sendika konusuna da değinmemiz gerekiyor. ha diyorsanız derneği kurduktan sonra dernek olarak sendikayla ilgili görüşür karar alırız tamam. ama sendika konusunu lütfen atlamayalım.
bişey daha doldurduğumuz üyelik formunu üye olmak için doldurmuştum. kurucu üye olarak değil. büyüklerimizin de dediği gibi kurucu üyeler aynı şehirlerden ve mümkünse ankara merkezli olsunki buluşmamız gerekirse rahat rahat buluşalım. istanbula herkes gelemez. dernek başkanı olarakta bu derneğin kuruluşu aşamasında en aktif rol oynayarak iyi niyetini ve mücadele azmini kanıtlayan biltek2007 hocam bu işe en layık kişidir.
bu ülkede b.t. öğretmenleri kadar haksızlığa uğrayan bir branş daha bilmiyorum. yaklaşık 5 senelik bir süreçte birlik olamayarak birbirini yiyen bir varlık gösteremeyen uyuyan tepkisiz b.t. öğretmenleri bakarsın senin(biltek2007) kuracağın bir dernekle şaha kalkar.

üç maymun' Alıntı:
ya arkadaşlar yine herkes kendi kafasına göre hareket ediyor. herkes kendi bildiğini okumaya devam ediyor. bir fikir söyledim olumlu veya olumsuz kimse kale almıyor. sendika konusuna da değinmemiz gerekiyor. ha diyorsanız derneği kurduktan sonra dernek olarak sendikayla ilgili görüşür karar alırız tamam. ama sendika konusunu lütfen atlamayalım.
bişey daha doldurduğumuz üyelik formunu üye olmak için doldurmuştum. kurucu üye olarak değil. büyüklerimizin de dediği gibi kurucu üyeler aynı şehirlerden ve mümkünse ankara merkezli olsunki buluşmamız gerekirse rahat rahat buluşalım. istanbula herkes gelemez. dernek başkanı olarakta bu derneğin kuruluşu aşamasında en aktif rol oynayarak iyi niyetini ve mücadele azmini kanıtlayan biltek2007 hocam bu işe en layık kişidir.
bu ülkede b.t. öğretmenleri kadar haksızlığa uğrayan bir branş daha bilmiyorum. yaklaşık 5 senelik bir süreçte birlik olamayarak birbirini yiyen bir varlık gösteremeyen uyuyan tepkisiz b.t. öğretmenleri bakarsın senin(biltek2007) kuracağın bir dernekle şaha kalkar.

hocam dernek bi kurulsun daha sonra o çatı altında bunlar konuşulur şimdi dernek kurmadan sendika işine girersek kurulacak bir dernek bile kalmayabilir :sleep:

Efenim, dernek kuralım, üyelerimizi çoğaltalım. Ama inanın şu dernek üyelik formunu 70 kişinin üstünde olmasını sağlayalım ilk aşamada. İllaki Merkez ANKARA, veya İSTANBUL olsun diyorsanız ben sekretarya işlerini yürütürüm. Toplanma işleri için diğer üyelerimiz karar varacaklar.

AMa daha Derneğin adına karar veremedik :)

Bu arada kuracağımız Derneğin İnt sayfasını kim tasarlayacak? :)

biltek2007' Alıntı:
Efenim, dernek kuralım, üyelerimizi çoğaltalım. Ama inanın şu dernek üyelik formunu 70 kişinin üstünde olmasını sağlayalım ilk aşamada. İllaki Merkez ANKARA, veya İSTANBUL olsun diyorsanız ben sekretarya işlerini yürütürüm. Toplanma işleri için diğer üyelerimiz karar varacaklar.

o zaman şöyle yapalım
türkiyenin büyük şehirlerinin bulunduğu bir anket oluşturalım kurucu üye olma konusunda en fazla hangi şehirden talep gelirse merkez orası olsun veya dernek kurulması için yeterli sayıya ulaşan ilk şehir merkez olsun.

Hocam niyazi hocamızda bunu önermişti. Benimde tavsiyem bu yönde BÖDER - Bilişim Öğretmenleri Derneği bizim derneğimize uygun olabilir.

BÖDER en uygunu bu ama bunda da sanki bi eksik var gibi

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olduğumuzu sanıyordum :p

üç maymun' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

o zaman şöyle yapalım
türkiyenin büyük şehirlerinin bulunduğu bir anket oluşturalım kurucu üye olma konusunda en fazla hangi şehirden talep gelirse merkez orası olsun veya dernek kurulması için yeterli sayıya ulaşan ilk şehir merkez olsun.
Hocam hemen yarın kurmayalım bu derneği önce bir üye olacaklar ilgili bilgileri toplayalım örneğin kurulacak olan bu derneğe üye olur musunuz ve kurucu ve yönetici üye olur musunuz diye soru soralım ve hangi ilde ikamet ettiğini sorabileceğimiz bir anket tarzı bir çalışma yapalım. Sonra Ankaradan görev almak isteyen arkadaş var ise orda kuralım yok ise hocam sizin dediğiniz gibi en çok kurucu üye olmak isteyen ilde kuralım.
Bu arada ben facebook üzerinde bulunan iki grubumuzda da (Bilişimciler buraya, Bilişimciler derneği) dernek kurma çalışmalarıyla ilgili linkimizi yayınladım. Oradan da katılım olur. üye olmak isteyenlerin talepleri toparlanırken dernek kurma işinden anlayan arkadaşlarımızda tüzük v.b diğer çalışmaları yapar.

Niyazi hocam yer konusunda yardımcı oluruz gibi birşey söylemiş sanırım yanlışsa söyleyin :) dernek kurulurken yer belirtilmesi gerekiyor.

merkezin ankara olması meb merkezine yakın olması açısından çok iyi olacaktır. ankaranın konumu açsısındanda herkesin ulaşabileceği bir yer.

dernek ismi için forumda bir anket açabilirsiniz bence.

ben atanmış olsaydım dernekte kurucu ve yürüten ekipte olmayı isterdim. kpss ile uğraştığım için şu anda sadece üye olmak istiyorum. ama derneğin online ortamda duyurulması, üye sayısı artırılması gibi konularda yardımcı olabilirim.

derneğin genel kurulu ile ilgili de her yıl böte kurultayı yapılıyor. bu yıl 6.sı eskişehir osmangazi üni.de yapılacak. orda bir genel kurul yapılabilir bence. hem orda bir çok üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır.
ben böteli olduğum için Tefleri bilmiyorum onlarında böyle bir kurultayı varsa orda da genel kurul toplanabilir.

derneğin internet sayfası için gönüllü bir ekip oluşturulur. ve hazırlanır.

tabi burada benden uzun süredir öğretmenlik yapan büyüklerim var ama dernek kulüp gönüllülük vb. işleri ile çok uğraştım. ankarada olacak işi yürütecek ekibin gönüllülüğü çok önemli onlara çok görev düşecek. böyle gönüllü olacak olan hocalarıma şimdiden kendi adıma teşekkür ederim.

omd' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olduğumuzu sanıyordum :p
Hocam kısa ve öz olması akılda kalıcılığı artırır. Ama madem eksik var eksikliği kapatalım
BTÖDER (kısaltma BÖDER gibi güzel olmadı ama) Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği

slene1137' Alıntı:
Hocam niyazi hocamızda bunu önermişti. Benimde tavsiyem bu yönde BÖDER - Bilişim Öğretmenleri Derneği bizim derneğimize uygun olabilir.
:+1:

üç maymun' Alıntı:

Hocam böyle bir sendika örneği varmı yani bir branş öğretmenlerinin sendikası. Ama branş öğretmenlerinin kurduğu dernekler var arkadaşlar örnekler vermişti.

unutmayınki bu ülkede sendikaların yaptırım gücü derneklerden kat kat fazladır. dernek birlik olabilmek karar alabilmek adına çok önemli elbette ama asıl iş bitirci sendikadır. bunu asla göz ardı etmeyelim. illaki şu aşamada olsun demiyorum ama dernek kurulunca yapılması gereken işlerden öncelikli olanı sendika olmalı. dernek merkezi konusuna gelince bbnette sivasın, hatayın, urfanın,trabzonun,istanbulun,adananın,manisanın,izmirin adlarını çok duydum ama ankaradaki arkadaşlar nedense çok pasif. ankara ulaşım bakımından hepimize kolaylık ama ankaradan 7 kurucu üye çıkacağını hiç sanmıyorum.

Bende formu doldurup gönderdim.Fakat arkadaşalarında dediği gibi dernek büyük bir şehir merkezinde olmalı ve orada görev yapan arkadaşlar katılmalı.Ben adıyamandayım buradan elimden geldiği kadar yardım ederim.Toplantılarada katılırım buradaki bilişimci arkadşalarlada konuşurum ama kurucu üye olupda sık sık ankara veya istanbula gelemem işin gerçeği kimse gelemez.Kurucu üye arkadaşların derneğin merkezinin olduğu şehir veya yakın şehirinden olan ve daha önemlisi yılmayacak usanmayacak aktif arkadaşlar olması gerekir.(bu sene istanbula tayin isteme durumum var eğer çıkarsa ve merkez istanbul olursa aktif görevde yer alabilirim.)Fakat arkadaşlar bence sayı hedefimizi yüksek tutmalıyız yani öyle 50 ler 70 ler çok komik rakamlar bence bu rakamlar.Cemal hocam geçenlerde bir yorum yapmışdı ben mersinde bir kurstaydım ve oradaki böteci arkadaşların sadece %20 si bbnet i biliyor dedi.Eğer her şehir de durum böyleyse bize biraz iş düşüyoru birinci şehirdeki gönüllü arkadaşlar bütün okulları gezip tek tek bt ci arkadaşlara durumu ve derneği anlatmalı.Daha sonra ünv deki böte ve teknik faküldeki arkadaşlara gidip durumu anlatmalıyız.Biz adıyamanda 30 kişi varız bence ben gerekirse bütün arkadaşlarla tek tek görüşürüm.Her ilden en az 30 40 kişi olması lazım ki istanbul,ankara,izmir vs gibi büyük şehirlerde çok daha fazla çıkacağına inanıyorum.Tamam birden çok kalabalık olmayız belki ama bu senenin sonuna kalmadan 1000 üzerine çıkmamız gerekir.Bu yüzden herkesin ama herkesin duyarlı olması ve fedakarlık yapması gerekir.İnşallah emeklerimiz boşa gitmez.Şimdiden bu iş için gönül veren herkese teşekkürler ediyorum.

Yeni bir yer önermek istiyorum. BURSA...
Otobüsle , İstanbula 4 , Ankaraya 6 , İzmire 4 saat mesafede... Ama Başkent değil işte maalesef.

Arkadaşlar bu işin merkezi bence de başkent olmalıdır önemli kurumlara doğrudan ve zamanında ulaşılabilmesi amacıyla, ben Ankara'da görevliyim fakat şu an asker öğretmen olduğumdan dolayı Şırnak'tayım, benim sıkıntımda bu maalesef, ama üyelikse üyelik, çalışmaysa çalışma, herkesin bu işin altına elini koyması gerekli, kimse sırtını dönmemeli, eminim buradaki yazışmaları çoğu arkadaşımız da takip ediyordur, etmeyenler varsa da bilgilendirmek bizim elimizde, ben yarından itibaren Şırnak'ta ulaşabildiğim arkadaşlarıma ulaşıp daha bilinçli hareket edilmesi doğrultusunda bilgilendirerek mücadelemizin boyutunu artırmaktan yanayım, ben her türlü çalışma ve faaliyete katılmaya gönüllüyüm...
Ayrıca dernekleşme sürecinde kimi arkadaşlarımdan da yardım alabilleceğimi düşünüyorum, tekknoloji-tasarım öğretmenlerinin kurmuş oldukları derneğin oluşum sürecinde aktif olarak bulunan arkadaşlarla beraber çalışma olanağı buldum, eminim kimi noktalarda tecrübelerinden yararlanmak bizler için aydınlatıcı olacaktır.

Örgütlenmede esas her şehirde bir temsilcinin olması ve bu üyenin kurucu üye olmasıdır. Aynı zamanda bu üye veya üyeler (temsilciler tek olmayabilir) görevleri ve sorumlulukları tüzükte yazabilir. örneğin her etkinlik için o şehirdeki tüm BT Öğretmenlerinden imza toplamak gibi.

Sendika kurmak hakikaten daha etkilidir ama ben bu zümreyi pek örgütlü, ısrarcı ve kararlı göremiyorum. :(

Niyazi SARAL' Alıntı:
Örgütlenmede esas her şehirde bir temsilcinin olması ve bu üyenin kurucu üye olmasıdır. Aynı zamanda bu üye veya üyeler (temsilciler tek olmayabilir) görevleri ve sorumlulukları tüzükte yazabilir. örneğin her etkinlik için o şehirdeki tüm BT Öğretmenlerinden imza toplamak gibi.

Sendika kurmak hakikaten daha etkilidir ama ben bu zümreyi pek örgütlü, ısrarcı ve kararlı göremiyorum. :(

Yapmayın niyazi hocam şimdiden siz böyle derseniz işimiz çok zor.Buradaki bir çok arkadaş sizin fikirlerinize değer veriyor bende dahil size ihtiyacımız var.Tamam çok iyi örgütlenemiyoruz ama bu devamı gelmeyeceği anlamına gelmez önce 100 üye ile başlar sonra çalışmalar arttıkça sayımızı arttırırız.Önemli olan insanların kafasına bu derneğin hiç bir siyasi amaç güdmediği ve gerçekten bizim sorunlarımız ile ilgilenen sorunlarımız çözülürse kendimiz geliştirmemize yardım eden ve türkiyenin her yerindeki bilişimci arkadaşlara yardım etmeye hazır bir dernek olduğuna inandırmak lazım.Ben 6 yıllık öğretmenim geçen seneye kadar sendikaya üye olmadım.Siyasi amaç güddüklerini ve bizim sorunlarımza gerçekçi yaklaştıklarını düşünmüyorum.Geçen sene bir arkadaşımın hatrını kırmayıp üye oldum geçici sayımı ne gerekiyormuş herhalde.Ama istifa edecem yeniden.İnşallah bu derneği bu duruma getirmeyiz.

Arkadaşlar niyazi hocam
"Örgütlenmede esas her şehirde bir temsilcinin olması ve bu üyenin kurucu üye olmasıdır. Aynı zamanda bu üye veya üyeler (temsilciler tek olmayabilir) görevleri ve sorumlulukları tüzükte yazabilir. örneğin her etkinlik için o şehirdeki tüm BT Öğretmenlerinden imza toplamak gibi."
Düşüncesi ile haklıdır bence.Her ilden bir kurucu üye olsun o ilde örgütlenme çalışmalarında aktif olarak çalışssın ve bunu hemen yapalım yani bu forumda her il için gönüllü bir veya birden çok arkadaşı seçelim sonra derneği kurmadan önce ilk önce illerde bir çalışma yapalım ilk etapda kaç sayı var ise onları tespit edip ondan sonra gerekirse üyelik kayıtları için gerekli belgeler ile geliriz ankara istanbul neresi olacaksa artık merkez.

@Niyazi Hocam, geçen sene Cebitteki Çalıştay öncesi Yönetim bölümündeki tartışmalarımızı bir hatırlayın. Ben uzun zaman sadece gözlemci olarak kaldım sonra baktım iş başa düştü benim gaza getirmem sizin önderlik etmenizle arkadaşlar cesaret buldu ve bu iş gerçekleşmişti. BBnet veya Facebookun tüm BT öğretmenlerine ulaşabilecek platformlar olduğuna inanmıyorum. Yeis bir bataktır, düşersen boğulursun, azmine sımsıkı sarıl bak ne olursun demiş Akif ama realitelere bakmak lazım. Bugün forumu şöyle 1 hafta izleyen birisi fark eder ki, forumda aktif ve daimi kullanıcı olan kişiler en fazla 200-300 kişidir. Bunların da büyük bir kısmı da spor siyaset araba başlıklarındadır. Hatta isim isim yazabilirim ki bazı arkadaşlar sadece siyasi başlıklara mesaj yazmakta bt ile ilgili veya bir bt sorununa çözüm sunan bir tane bile mesajları olmamaktadır ki bu gayri memnun topluluğu ile de yola çıkılmaz. Bir çok bt öğretmeni foruma üyedir ama ya müdüründen fırça yediği zaman burada derdini anlatmak ki başlığı açıp yazdıktan sonra bir daha foruma bile uğramaz ya da bt sınıfında yaşadığı bir sorunu çözmek için soru sorar cevabını alır sorununu çözer ve bir daha foruma uğramaz ki bir daha sorun yaşadığı zamana kadar.
Bilirsiniz , kullandınız mı bilmem biz zamanlar IRC sunucular vardı. Hatta o kadar moda olmuştu ki 3-5 dolara shel hesap alıp insanlar IRC admin olma hayallerini gerçekleştirirlerdi. Uzun lafın kısası sohbet geyik yalanlar dolanlar. Sonra bir evolution ile bu ircler forum oldu. BBnetteki bir çok mesajı bu kapsamda değerlendirebiliriz ( sohbet, geyik , yalan dolan).
Bu bağlamda işte yok norm fazlsasıymış yok çalışma saatleriymiş yok şu bu , buradaki başlıklarda dile getirilen sorunlar bt öğretmenlerinin yüzde yüzünü ilgilendirmiyor ki dernek, eylem, çalıştay vs vs etlinlikler destek görmüyor.
uzatmayayım geçen yıl olduğu gibi yine yoğun bir eğitim öğretim yılı geçirceğim için sadece okuyan ve izleyen olarak buradayım, ama şu işi yap dedindi mi de kaçmam yaparım.
Tüm BT öğretmeni arkadaşlarıma kolaylıklar dilerim.

Bir de forumda şöyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Açılan bir konu yüzlerce kez açılsa da yine açılıyor. For exampil :) Şu kadar dersim var ama formatörüm norm fazlası olurmuyum. İnsanlar sadece kendi sorunlarına odaklı, diğer mesajları okumuyor bile , yukarıda yazdığım mesajı bir çok kişinin okumuyacağı gibi.

Cemal hocm haklısınız. Genel olarak üyeler burayı sadece içini dökme yeri olarak görüyor bence de.
Örgütlenemememiz biraz da yeni bir branş olmamızdan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. 10 senelik bir mazimiz var ve sorunlarımız 4-5 yıldır var. Böteciler de hep genç olunca sorunlara yaklaşım, çözüm odaklı olma gibi konularda sıkıntılar oluyor. Ve bu yüzden de sizin gibi "abi"lere ihitiyacımız var bizim. Niyazi hocamın ve sizin fikirleriniz bizlere göre daha olgun, çözüm odaklı. Bu zamana kadar örgütlenme işini yapamadık. Ama inşallah bundan sonra yapabiliriz.

Bir de bu başlık ana sayfada sabitlenmiş. Sabitlenmese hali nice olurdu ? :(

Cemal TANER' Alıntı:
Bir de forumda şöyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Açılan bir konu yüzlerce kez açılsa da yine açılıyor. For exampil :) Şu kadar dersim var ama formatörüm norm fazlası olurmuyum. İnsanlar sadece kendi sorunlarına odaklı, diğer mesajları okumuyor bile , yukarıda yazdığım mesajı bir çok kişinin okumuyacağı gibi.
@Cemal Hocam söylediklerinize aynen katılmakla birlikte bu kısmına daha fazla katılıyorum.
Forum, tasarımı gereği böyle bişey, bir çok konu tekrar ediliyor tekrar tekrar konusuluyor.Kime faydası var, ne etkisi var ? Zamanımız mı çok ?
Bu is Mail Grubu mantığı ile yapılır !
Mail grubunda, bir mesaj yazıldımı olusan thread'a insanlar alıntılar yaparak cevap yazarlar, kimin hangi mesajına , hangi satırına yorum yaptığınız belli dir.
Mail listelerinde bir konu tekrar konusulmaya baslarsa, uyeler o konunun konusulduğu mesaj grubunu yazan kisiye cevap olarak döner ve tekrar'a dusulmez.
Eğer o kunuyla ilgili yeni bir gelişme var ise, eski thread'a atıf yapılarak tartışma devam eder.
Bu dunyada böyle yapiliyor !
Bakın liste.linux.org.tr adresi en güzel ornek, sadece LKD nin listeleri değil,
pardusun mail listeleri,
netsec listesi
ddos listesi
YazMuhTR listesi ( ki burda Bilgisayar Muhendisleri oda kurmak konusunda bizden daha hararetli ve sert tartışmalar yapıyorlar 50+ post)

liste uzayabilir.
Bugun her linux dagitiminin ayrı konu başlıkları için ayri listeleri var.
IRC icinse evet doğru lakin birde irc.freenode.net var, burası uzerinden insanlar dağıtım çıkartıyorlar biliyosun..

Haberleşme ortamı Mail Listeleri üzerinden döner kimin ne yazdığı bellidir, gereksiz tekrarlara düşülmez.
Bir çok kişi hergun mail adresini kontrol eder , foruma düzenli girilmeyebilir..

Dernek kurulacak ise, haberleşme ortamı tum dunyanin yaptığı gibi Mail Listesi üzeründen olmalidir.Amerikayı yeniden kesfetmeye gerek yok.

Gmail bugun etiketleme özelliği sayesinde listelerden gelen mesajları klasörlere dagitabiliyor boylece takibini de kolay yapiyorsunuz,
Ben Thunderbird kullaniyorum gmail den maillerimi IMAP le aliyorum, label 'lara gore rule'lar olusturudum takibini de gayet kolay yapiyorum
İyi halt ediyosun diyen de çıkabilir.
Bu sadece bi deneyimdir paylaşıldığı için teşekkür edende çıkaiblir.
Bu islerin mail listesiyle halledildiğini ortadayken, forumdaki atmosferi, aynı mesajların tekrar tekrar yazıldığını görünce, vallahi delleniyorum kusura bakmayın.
ekte thunderbird ekran görüntüsünü gönderiyorum.

sendika diyen arkadaşlar var bende aynı fikirdeyim lakin iyi güzel kuralım da biz daha derneği kuramıyoruz/çalıştıramıyoruz, onu geç kendi aramızdaki iletişim kanalı sağlıklı değil !

istanbulda yaşamadığıma ilk defa uzuldum.orda olsam bu iş bu kadar uzamazdı.
Salihli'den Derneğin her genel kuruluna katılmaya ve yıl içindeki yapılan faaliyetlerine, şartlarımı zorlayarak katılmaya söz veriyorum.

selamlar,saygılar.
Afiyet Olsun.

Ekli dosyalar

• SampleMailList.png
    SampleMailList.png
    115.6 KB · Görüntüleme: 523

Şevket Hocam mail listesi veya grubu dediğin şey için çok şey lazım(Beceri,görgü,anlayış,izan vs vs). Evvelki yıl il milli eğitimdeydim ve toplantılarda defalarca söylememize rağmen bt formatörlerini bir türlü gruba üye yapamadık. Örnek ; https://groups.google.com/group/manisaf ... l=tr&pli=1 Ben ayrılınca zaten kullanan da pek kalmadı. Şimdi diyelimki bir mail grubu-liste yaptık insanları nasıl buraya yönlendirceğiz. BBnette bir başlık açıp ana sayfaya sabitleyip arkadaşlar buraya üye olun mu diyeceğiz. Ya sen ya ben çok komiğiz Hocam :)

Geri