BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler !

Cemal TANER' Alıntı:
@Niyazi Hocam, geçen sene Cebitteki Çalıştay öncesi Yönetim bölümündeki tartışmalarımızı bir hatırlayın. Ben uzun zaman sadece gözlemci olarak kaldım sonra baktım iş başa düştü benim gaza getirmem sizin önderlik etmenizle arkadaşlar cesaret buldu ve bu iş gerçekleşmişti. BBnet veya Facebookun tüm BT öğretmenlerine ulaşabilecek platformlar olduğuna inanmıyorum. Yeis bir bataktır, düşersen boğulursun, azmine sımsıkı sarıl bak ne olursun demiş Akif ama realitelere bakmak lazım. Bugün forumu şöyle 1 hafta izleyen birisi fark eder ki, forumda aktif ve daimi kullanıcı olan kişiler en fazla 200-300 kişidir. Bunların da büyük bir kısmı da spor siyaset araba başlıklarındadır. Hatta isim isim yazabilirim ki bazı arkadaşlar sadece siyasi başlıklara mesaj yazmakta bt ile ilgili veya bir bt sorununa çözüm sunan bir tane bile mesajları olmamaktadır ki bu gayri memnun topluluğu ile de yola çıkılmaz. Bir çok bt öğretmeni foruma üyedir ama ya müdüründen fırça yediği zaman burada derdini anlatmak ki başlığı açıp yazdıktan sonra bir daha foruma bile uğramaz ya da bt sınıfında yaşadığı bir sorunu çözmek için soru sorar cevabını alır sorununu çözer ve bir daha foruma uğramaz ki bir daha sorun yaşadığı zamana kadar.
Bilirsiniz , kullandınız mı bilmem biz zamanlar IRC sunucular vardı. Hatta o kadar moda olmuştu ki 3-5 dolara shel hesap alıp insanlar IRC admin olma hayallerini gerçekleştirirlerdi. Uzun lafın kısası sohbet geyik yalanlar dolanlar. Sonra bir evolution ile bu ircler forum oldu. BBnetteki bir çok mesajı bu kapsamda değerlendirebiliriz ( sohbet, geyik , yalan dolan).
Bu bağlamda işte yok norm fazlsasıymış yok çalışma saatleriymiş yok şu bu , buradaki başlıklarda dile getirilen sorunlar bt öğretmenlerinin yüzde yüzünü ilgilendirmiyor ki dernek, eylem, çalıştay vs vs etlinlikler destek görmüyor.
uzatmayayım geçen yıl olduğu gibi yine yoğun bir eğitim öğretim yılı geçirceğim için sadece okuyan ve izleyen olarak buradayım, ama şu işi yap dedindi mi de kaçmam yaparım.
Tüm BT öğretmeni arkadaşlarıma kolaylıklar dilerim.

Cemal TANER' Alıntı:
10 dakikadır düşünüyorum ne yazsam diye helal olsun bazı arkadaşlar daha kurulmayan derneğin amacına ulaşamıyacağını bile öngörmüşler benim diyecek bir şeyim kalmadı. :)

Son Nokta.....

Her oluşumun içinde iyiler ve kötümserler vardır. Bir kötümser sebebiyle son nokta olacaksa, hiç hareket etmeyelim daha iyi.

Ben diyorum üye olacakları bir görelim, kartları bir oynayalım. Hala Dernek, Sendika derdinde insanlar :D

kimse burnundan kıl aldrımıyor ne söylesek suç algılayan insanlar var ben gerçekten bu derneğin kurulmasını ve güçlü ve dinamik bir şekilde çalışmasını en az sizin kadar isterim ama üç beş kişi ile olacaksa hiç olmasın daha diye düşünüyorum. bunu düşünmekte suç olmasa gerek

Dernek kurulma aşaması biraz sıkıntılı olabilir ama eminim kurulduktan sonra çok hızlı bir şekilde üye sayısının artacağına inanıyorum. Ankaradan istanbuldan da ses gelmeye başladı yavaş yavaş inşallah yakında derneğimiz kurulacak.

dernek kurulsa üye olan çok olacaktır. ama üye konusunu niye dert ediyosunuz anlamadım. çalışacak adam üye olur zaten. gerisi olmasa laf kalabalığı yapmasa da olur.

ben kurulursa yürüyeceğine inanıyorum. BT öğretmenlerinin facebook, mail grubu, forum, twitter dışında toplanacağı ortak bir yer lazım. bunu da en iyi dernek yapabilir. ankara da olsam kurucu işini üstlenirdim.

@inblue bu senin akvaryumdaki balıklardan biri mi ? :)
Evet gençler hadi bakalım kurun şu derneği :)

Hocam şu ana kadar 27 üye var. Bunlardan 6 sı İstanbul, 1i Ankara. Bu sebepten Merkezi İstanbul kuracağız gibi geliyor. Tabi gelişmeler ne gösterir bilinmez.

Önemli olan şu, Derneği kurma hedefimiz nedir?
Derneğin Tüzüğünde neler olamasını istiyorsunuz?
Derneğin İnternet Sayfası nasıl olacak?
Derneğin Duyuru AFişini kim tasarlayacak?
Derneğin Adı Az buçuk belli ( Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği -TRBTÖD)

Derneğin tasarım işleri için İsmail SU hocama pas atıyorum. İşin piridir. BKZ www.teferruat.org

biltek2007' Alıntı:
Hocam şu ana kadar 27 üye var. Bunlardan 6 sı İstanbul, 1i Ankara. Bu sebepten Merkezi İstanbul kuracağız gibi geliyor. Tabi gelişmeler ne gösterir bilinmez.

Derneğin Adı Az buçuk belli ( Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği -TRBTÖD)

derneğin adı böder değilmiydi. çok üzüldüm şimdi. Hatta logo bile yapmıştım:)) (can sıkıntısından öylesine bir şey tabiki)

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    27.5 KB · Görüntüleme: 372

Sargon' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

derneğin adı böder değilmiydi. çok üzüldüm şimdi. Hatta logo bile yapmıştım:)) (can sıkıntısından öylesine bir şey tabiki)

Hocam elinize sağlık. Ya TRBTÖD olur Ya da BTÖDER olur :)

TRBTÖD anlamsız ve söylemesi zor bir kısaltma oldu.
Kısaltma için BÖDER iyi gibi... Açılımı için ise Bilişim Öğretmenleri yerine Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olabilir... T harfini koymaya gerek yok kanımca...

schumix' Alıntı:
Kısaltma için BÖDER iyi gibi... Açılımı için ise Bilişim Öğretmenleri yerine Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olabilir... T harfini koymaya gerek yok kanımca...

BiTÖDER nasıl :D

biltek2007' Alıntı:

Derneğin internet sitesi için herhangi bir içerik sistemi kullanmamız yeterli olacaktır. Özel bir uygulama yapmamız gerekirse onu da yazar entegre ederiz sisteme nasılsa. Bu konuda wordpress kurulumu, tasarım, güncelleme ve hosting konusunu ben halledebilirim ya da başka istekli varsa birlikte halledebiliriz.

Yine logo ve afiş tasarımı konusunda da bir çok arkadaşın katkı sağlayacağını düşünüyorum. Derneğin ismi konusunda biraz daha beyin fırtınası yapabiliriz burada.

Tüzük konusunda daha önce dernek faaliyetlerinde bulunduğunu söyleyen arkadaşlar vardı onlar ön ayak olup tüzük için bir şablon oluşturursak daha sonra kurucu olarak katılan arkadaşlarla ekleme çıkarmaları yapabiliriz. Bunun için de google docs ortamına belgeleri atıp düzenleyecek arkadaşlara yetki verirsek birlikte daha hızlı bir şekilde çalışıp kim ne eklemiş görebiliriz diye düşünüyorum.

omd' Alıntı:
schumix' Alıntı:

BÖDER (Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği)
:+1: BİTÖDER - Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (Kulağa sanki daha anlamı ve iyi geliyor)

BİTEKÖDER :D ... Herkes kendi öder .. alman usulü yaparız olmadı :puhaha:

Cemal TANER' Alıntı:
10 dakikadır düşünüyorum ne yazsam diye helal olsun bazı arkadaşlar daha kurulmayan derneğin amacına ulaşamıyacağını bile öngörmüşler benim diyecek bir şeyim kalmadı. :)

Son Nokta.....
:)

halukk' Alıntı:
omd' Alıntı:
schumix' Alıntı:

BÖDER (Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği)
:+1: BİTÖDER - Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (Kulağa sanki daha anlamı ve iyi geliyor)

BİTEKÖDER :D ... Herkes kendi öder .. alman usulü yaparız olmadı :puhaha:

BiTÖMeKDER = Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

yada

BiTÖMKD = Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

bence de BÖDER kısa ve öz...

K.maraşta gönüllü yoksa olabilirim

biltek2007' Alıntı:

hedef belli hocam aslında artık her kafadan bir ses çıkması yerine bir kuruluş vasıtası ile türkiye genelinde ki öğretmenlerimizi temsil edecek siyaset içermeyen bir kuruluş. bu ses ister problemlerimiz için çıkar ister projeler isterse etkinlikler için ama adı belli Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği yani Bt öğretmeni xxx değil. tüzükte buna göre hazırlanacak zaten. o yüzden üye olmakta tereddüt edenler hangi konuda tereddüt yaşıyorlarsa belirtsinler ki üye olacak kişilerin hangi düşüncelerde olduklarını bilelim.

biltek2007 hocam, yüzlerce üye yüzlerce fikir ve yüzlerce fikir çatışması demek, çoğunluğun merkezi ankara olan şimdilik işe dernekle başlayan bir kurum istediği açık. beklenen ise merkez şurası kurucu 7 üye şunlar il temsilcileri şunlar şeklinde yayınlanması. geri kalan site afiş duyuru işleri bu organize içinde daha hızlı ilerleyecektir. üye listelerini toplayan kişi olarak bu konu uzarsa bir sonuca varamayacağız gibi yorumlar geldikçe kafalar karışıyor niyetler bozuluyor, üyeler ve merkez hakkında bilgilendirmenizi bekliyoruz. ankaradayım, meslekte yeniyim, kurucu üye olabileceğime şimdilik güvenmiyorum ama mutlaka üye olacağım.

umitbulut58' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR;
BEN İSTANBULDA BOĞAZİÇİ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULUNDAYIM..
EĞER İSTERSENİZ BAŞKANLA GÖRŞ. DERNEĞİN İÇİNDE BT BÖLÜMÜ AÇABİLİRİZ...

-YURT DIŞI EĞİTİMCİLER-
-ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI VB..
AÇABİLİYORUZ...
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ TOPLULUĞU DİYE AÇABİLİRİZ..
ÖNDER OLAN ARKADAŞLA BUNU KONUŞABİLİRİZ..

İSTANBUL ŞİŞLİDE DERNEK YERİMİZ...SALONU KULLANABİLİRİZ.. BASIN MENSUPLARINA YEMEK ÇAY VEREBİLİRİZ...

MEKAN SİZİN... ÇALIŞTAY YAPABİLİRİZ... KENDİ ÇAPIMIZDA...
İyi öneri süreci hızlandırmak adına ama kendi derneğimizide kuralım. Biz en azından işin içine birilerinin arka bahçesi olmadan da birşeyler yapılabileceğini gösterelim.

Çağdaş Bilişimciler Derneği.
ÇağBilDer.

kütahya dan da ben ve eşim üye oluruz ve buradaki faaliyetleri organize ederiz inşallah.

çağbilder logosu da 5 dakika böyle oldu arkadaşlar :)

Ekli dosyalar

• ağbilder.jpg
    ağbilder.jpg
    10.9 KB · Görüntüleme: 469

biltek2007' Alıntı:

Geçen yıl Çorumda ben kuruyodum az kaldı.. şartlar olumsuzluklar elvermedi herşeyi göze almama rağmen.. Geçen yıl forumda bas bas bağırdım, çok fazla kişi de tınlamadı.. ağlarken avazımız çıktığı kadar, tepkideyse çok pasif kalıyoruz... Geçen yıl da söyledim şimdi de söylüyorum... PDR cilerin bi derneği var her yıl kongreler, kararlar vs. ve meb de kral adamlar... İnşallah yönetim ekibi sağlamdır... Bu işin merkezi ya Ankara olacak ya da ist. başka alternatif yok.. Birkaç tavsiye sadece:
1- Siyasetten tamamiyle uzak durulmalı,
2- Üniversite ayağı olmalı,(sonraki aşamalrda)
3- Aidatlar düşük tutlmalı ki, ödenmeyen aidatlar, yönetime sorun olmasın..

Konya' dayım.. Konyadan her türlü temsilciliği üstlenebilirim... Samimi olursak eğer yaptıklarımızda, meyvesi de güzel olacaktır diye düşünüyorum... Başarılar...

Üyelik formunu doldurdum Gaziantepte elimden geleni yapmaya hazırım.

formu gönderince otomatikman üye mi oluyoruz yoksa üyelk için illerde kurulacak şubelere gidip imza atmamız gerekecek mi

Sargon' Alıntı:

isim karar verilsin logo sizden hocam (olur herhalde diyim) :D

manhem' Alıntı:
Sargon' Alıntı:

isim karar verilsin logo sizden hocam (olur herhalde diyim) :D

hocam benimkisi biraz oluşan kıvılcımı canlandırma çabaları:) malum tembelliği seviyoruz. dünyanın en güzel işi tembellik diyebilirim:) bu kadar yatmak yeter diye düşünüyorum açıkcası. elimizden geldiği kadar yapmaya çalışırız hocam.

elf.krc' Alıntı:
formu gönderince otomatikman üye mi oluyoruz yoksa üyelk için illerde kurulacak şubelere gidip imza atmamız gerekecek mi

????????????????

Geri