BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler !

Valilik Dernekler bürosunda 1 yıl çalışmış biri olarak bende varım Mersin'den. Kurucu olarak, üye olarak, ne zaman nerede toplanılacak sa tamamdır. Hatırladığım kadarı ile bir dernek merkezi olur, her ilde bir şube açabilirsiniz. http://www.dernekler.gov.tr adresinden dernekler ile ilgili tüm bilgileri bulabiliriz. Üyelik formunu göremedim sayfalarda, gönderirseniz sevinirim. phantosos@gmail.com

phantosos' Alıntı:
Valilik Dernekler bürosunda 1 yıl çalışmış biri olarak bende varım Mersin'den. Kurucu olarak, üye olarak, ne zaman nerede toplanılacak sa tamamdır. Hatırladığım kadarı ile bir dernek merkezi olur, her ilde bir şube açabilirsiniz. http://www.dernekler.gov.tr adresinden dernekler ile ilgili tüm bilgileri bulabiliriz. Üyelik formunu göremedim sayfalarda, gönderirseniz sevinirim. phantosos@gmail.com

üyelik formu ilk sayfada mesajın alt kısmında :+1:

evet arkadaşlar sonunda birlikteliği sağlayacağız inşallah..

tek ses olmamız için, sesimizi net duyurmamız için dernek olmamız şart.

Manisa Salihli'den Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak (ben ve eşim) her türlü katkıya hazırız...

artık kuralım şu derneği...

Niyazi hocamın isim önerisine katılıyorum...sade ve anlamlı...kısaltması da akılda kalıcı...

BÖDER - Bilişim Öğretmenleri Derneği
M.Niyazi SARAL

Hocam ben daha önceden dediğim gibi üyelik formunu doldurup gönderdim. Milli eğitimde memur olarak çalıştığım ve henüz Öğretmen olarak atanamadağım ve şuan başka bir öğretmenliği de okumaya çalıştığım için ben kurucu üye olamam ama üye sayısının artırılması konusunda elimden gelen gayreti gösteririm.

Ben de biraz pesimistik bakmaya başladım konuya. Tamam herkes "katılırım" diyor ama benim net ve açık sorduğum soruya "ben talibim" diyen yok!

Bu işe liderlik yapacak en az 4-5 kişi lazım. Bunlar BT Öğrenmeni olmalılar, kurucu Y.K üyesi şeklinde olabilirler, en az bir yıl tüm etkinliklere katılacak, bunları organize edecek ve ilk genel kurula kadar tüm bu harcamaları cebinden yapacak yiğit lazım.

Arkadaşlar ben formu doldurdum fakat göndemne konusunda sıkıntı yaşıyorum...

derneğin kurulması konusunda sizinle hemfikirim fakat doldurduğum formda adım soyadım, Tc no, anne baba adı, doğum tarihi gibi bi çok özel bilgi yer alıyor ve ben bu bilgileri bana verilen mail adresine gönderme konusunda açıkçası çok rahat değilim..

biz neyin derdindeyiz sen neyin derdindesin diyenler mutlaka olacaktır ama bana da hak verin.. bu bilgilerle bi insanın başına her türlü şey getirebilirsiniz..
yanlış anlaşılmak da istemiyorum lütfen kimseyi itham etmek istemiyorum. ama bu bilgileri bu şekilde veremeyecem.

şu bilgileri yazıyorum şimdilik..
Bekir BOZKURT
Van da görev yapıyorum.
5. yılımı çalışıyorum. inş. bu sene gideceğim burdan..
gidene kadar üzerime düşecek herşeyi elimden geldiğince özveri ile yapmaya hazırım..
van temsilciliği isterseniz onuda yaparım.. 1 sene daha burdayım..

bbozkurt' Alıntı:

derneğin kurulması konusunda sizinle hemfikirim fakat doldurduğum formda adım soyadım, Tc no, anne baba adı, doğum tarihi gibi bi çok özel bilgi yer alıyor ve ben bu bilgileri bana verilen mail adresine gönderme konusunda açıkçası çok rahat değilim..

biz neyin derdindeyiz sen neyin derdindesin diyenler mutlaka olacaktır ama bana da hak verin.. bu bilgilerle bi insanın başına her türlü şey getirebilirsiniz..
yanlış anlaşılmak da istemiyorum lütfen kimseyi itham etmek istemiyorum. ama bu bilgileri bu şekilde veremeyecem.

Bekir BOZKURT
Van da görev yapıyorum.
gidene kadar üzerime düşecek herşeyi elimden geldiğince özveri ile yapmaya hazırım..

hocam başka bir başlıkta tc no ile neler yapılabileceği var tc no ile zaten öğrenilse ancak ana baba adı falan ben gönderdim hatta imzamı bile çaktım :D

manhem' Alıntı:
bbozkurt' Alıntı:

Bekir BOZKURT
Van da görev yapıyorum.

hocam başka bir başlıkta tc no ile neler yapılabileceği var tc no ile zaten öğrenilse ancak ana baba adı falan ben gönderdim hatta imzamı bile çaktım :D

ben de buradan yazdım hocam... verebileceğim bilgileri... :+1:

Şimdi Başbakan canlı yayında konuşuyor, bize laf değil icraat üretecek nesil lazım diyor. @Niyazi Hocam Blogunuzdaki İçim Acıyor yazısını 2-3 defa okudum, el bebek gül bebek büyüttüğümüz gençlik ne iş ne aş ne de eş beğeniyor, işin özeti budur Sayın Hocam. Gerisi lafı güzaf. Allah adam etsin hepimizi.

Nokta.

Cemal TANER' Alıntı:
Şimdi Başbakan canlı yayında konuşuyor, bize laf değil icraat üretecek nesil lazım diyor. @Niyazi Hocam Blogunuzdaki İçim Acıyor yazısını 2-3 defa okudum, el bebek gül bebek büyüttüğümüz gençlik ne iş ne aş ne de eş beğeniyor, işin özeti budur Sayın Hocam. Gerisi lafı güzaf. Allah adam etsin hepimizi.

Nokta.

Ben tamamen inancımı kaybetmiş değil. Tamam kötümserim ama kötümser olmak bana hep başarıyı getirmiştir. Eğer dediğim kriterlerde (mümkün ise şu an atanmamış olması daha da iyidir) her etkinliğe koşuşturacak, her toplantıya katılacak (çoğunluğun Ankara'da olması tercih sebeidir) ve başlangıç için standart harcamaları (sağa sola gitmek, ufak tefek konaklama ve yol paraları..vs) kendi bütçesinden sağlayacak 4-5 lider (mümkün ise her platformdan -facebook, gelecek için bilişim-BBnet vb.- ) bulabilirseniz ve her ilde temsilci (temsilciler) tanımlarsanız örgütlenmede size yardımım olur. Örneğin geniş veya dar katılımlı toplantı salonu, organizasyonda avukat danışması, ilk toplantılarda müşavirlik vb.

İnşallah bunları yapabilirsiniz, basit bir dernek örgütlenmesi, yarın öbürgün sendikaya da gidebilir, hiçbir engel yok.

istanbuldan bende üye olmak istiyorum.ilk sayfadaki üyeliği dolduracağız.lütfen email adresini tekrar paylaşırmısınız lütfen.

ANKARA'da kurucu üye olurum. Seçimlere kadar gerekli işleri yürütmeye elimden geldiğince gayret ederim. Daha önceden dernek için bir iki araştırmam oldu.

biltek2007' Alıntı:
1. Ben :)
ÜYELİK FORMUNDA ÖĞRENİM DURUMUNDA LİSANS SEÇENEĞİNİ EKLEDİM. YÜKSEK OKUL YAZMIŞ OLANLARI LİSANS OLARAK DEĞİŞTİRDİM.

Arkadaşlar Derneğin E-Postasını Oluşturdum izninizle. Madem işe giriştik. Öncelikle Derneğe kesin üye olacakların bilgilerini toparlayayım. Excel'de form hazırladım. Bunu doldurup e-posta adresine gönderiniz. bilisimder2011@hotmail.com

Niyazi SARAL' Alıntı:
Ben de biraz pesimistik bakmaya başladım konuya. Tamam herkes "katılırım" diyor ama benim net ve açık sorduğum soruya "ben talibim" diyen yok!

Bu işe liderlik yapacak en az 4-5 kişi lazım. Bunlar BT Öğrenmeni olmalılar, kurucu Y.K üyesi şeklinde olabilirler, en az bir yıl tüm etkinliklere katılacak, bunları organize edecek ve ilk genel kurula kadar tüm bu harcamaları cebinden yapacak yiğit lazım.

Hocam yönetimde yer almak isteyenler, üyelik formunu gönderirken dileklerini iletiyorlar. Ben toparlayayım. Kimler aday, kaç kişi yönetim için çalışacak, neredeler söyleyeceğim.

Bu arada kişisel bilgi konusunda endişe içinde olan arkadaşlar, bu bilgilerle birşey yapamazsınız. Biz bu endişe ile bu işe girişemeyiz.

Üyelik formlarınızı bekliyoruz.

phantosos' Alıntı:

Tamam hocam e-postada da belirtiniz bu isteğinizi. Ben kurucuları belirleyeyim. FAkat bilesiniz ki çok yollar katedeceğiz :)

biltek2007' Alıntı:
phantosos' Alıntı:

Tamam hocam e-postada da belirtiniz bu isteğinizi. Ben kurucuları belirleyeyim. FAkat bilesiniz ki çok yollar katedeceğiz :)

Form Gönderildi. Kolay gelsin.

Merhabalar, ben de kesin üye olurum ve aktif çalışırım fakat şu an trabzondayım. Kesinlikle merkez ankara ve yönetim de ankaradan olmalıdır.

Aslında somut olarak böyle bir çalışma daha önceden yapılmış: Önceden dernek kurma girişiminde bulunmuşlar, tüzük taslağı hazırlamışlar, hatta bir bina bile ayarlamaya çalışmışlar, fakat sonradan askıya alınmış ve bu işin başında ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Yaşar ÖZDEN vardı (eski ODTÜ BÖTE Bölüm Başkanı). Zaten sürekli bizim sorunlarla ilgileniyor hatta ankaradaki eylemi de destekliyor. blog: http://myozden.blogspot.com/ resmi site: http://guide.ceit.metu.edu.tr/ e-posta: myozden@metu.edu.tr sitede teli dahil tüm bilgileri mevcut. Ankara'da aradığımız kişi bence M. Yaşar Özden, dernek bu sayede çok daha hızlı gelişecek, popülerleşecek ve bir çok üniversite, kurum ve insandan da destek alacaktır. Niyazi hocam da M. Yaşar hocayla iletişime geçerse çok iyi olur. Kesinlikle gözardı edilmemeli. Hepimize kolay gelsin..

Son bilgiler, üyelik formunu gönderen 25; Ankete EVET diyenler 68.

Hadi arkadaşlar bu sayıyı dengelememiz gerekli.

Yapılacaklar:
1- Derneğin internet sayfası
2- Derneğin Tüzük çalışmaları
3- Derneğe üye toplamak için bütün bilişimcilerle iletişime geçmek
4- Derneğin kurulumunu duyurmak için Afiş çalışması

ozgur917' Alıntı:
Merhabalar, ben de kesin üye olurum ve aktif çalışırım fakat şu an trabzondayım. Kesinlikle merkez ankara ve yönetim de ankaradan olmalıdır.

Aslında somut olarak böyle bir çalışma daha önceden yapılmış: Önceden dernek kurma girişiminde bulunmuşlar, tüzük taslağı hazırlamışlar, hatta bir bina bile ayarlamaya çalışmışlar, fakat sonradan askıya alınmış ve bu işin başında ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Yaşar ÖZDEN vardı (eski ODTÜ BÖTE Bölüm Başkanı). Zaten sürekli bizim sorunlarla ilgileniyor hatta ankaradaki eylemi de destekliyor. blog: http://myozden.blogspot.com/ resmi site: http://guide.ceit.metu.edu.tr/ e-posta: myozden@metu.edu.tr sitede teli dahil tüm bilgileri mevcut. Ankara'da aradığımız kişi bence M. Yaşar Özden, dernek bu sayede çok daha hızlı gelişecek, popülerleşecek ve bir çok üniversite, kurum ve insandan da destek alacaktır. Niyazi hocam da M. Yaşar hocayla iletişime geçerse çok iyi olur. Kesinlikle gözardı edilmemeli. Hepimize kolay gelsin..

Hocam Yaşar hocamın derneğe üye olmak isteyeceğini düşünüyorum. Fakat dernek başkanlığını üstleneceğini düşünmüyorum. Sormakda fayda var. Dernek başkanlığını üstlenirse nasıl bir bakış açısı oluşur, onu da hesaplamak gerek.

Hocam şöyle diyeyim bu adam tüm türkiyedeki BÖTElerin kurucu başkanlığını yaptı. BÖTEleri bu kişi kurdu yani:)

ozgur917' Alıntı:
Hocam şöyle diyeyim bu adam tüm türkiyedeki BÖTElerin kurucu başkanlığını yaptı. BÖTEleri bu kişi kurdu yani:)
Sizi mahveden kişi yani :)

Bence Yaşar ÖZDEN e gidip bu konu açılmalı başkan olması ve çalışmalarda desteğini almak için..Konuya bu kadar hakim bir akademisyen olmakla birlikte ODTÜ Eğitim dekanı...Bu kadar büyük bir ismin bu derneğe çok büyük faydası olacağı kesin....

Bu arada dernek Ankarada olursa ve çalışmalar nesnelleşirse...Her türlü üye olacağım ben de...

Yaşar Hoca bu işin başında olmasa bile içinde olması çok faydalı olacaktır. kesinlikle onla iletişime geçilmeli. gerekirse hepimiz bir mail atalım ona. facebooktan mesaj atalım. :D

bu arada, ben henüz üyelik maili atmadım atayım birazdan :)

Hocalarım biz bir kurulalım hele, şu üye sayısını arkadaşımızın da dediği gibi 100 üstüne çıkaralım. Sonra büyüklerimize gideceğiz zaten.

Dernek olur, sonra Sendika olur, sonra Türkiye'nin bilişim eğitimine yön veren birinci unsur olur.

Herşey adım adım. :)

Cemal TANER' Alıntı:
ozgur917' Alıntı:
Sizi mahveden kişi yani :)

hocam biraz kara mizahı seviyorsunuz..Ama bizi mahveden kişi Bu adam değil Türkiye Cumhuriyetinin plansız eğitim politikası ve yönetim zihniyetidir... Yarın bir gün Meslek liseleri kapatılırsa bununda faturasını kendi Fakülte dekanlarına yada akademisyenlerine keseceksiniz heralde???
:eek: :eek: :eek:
Bu ülkede SBS,ÖsS sitemi 2-3 yılda bir değişiyor bununda sorumlusu Bilim adamları olsa gerek....Ve nedense bu ülkede MEB bir şey yapacağı zaman işin ehli ve bilimiyle uğraşanlardan fikir sormaz değilmi??

@cemal taner hocam enteresan espirileri anlayışınız var
ankarada olan arkadaşlar gidip görüşsün, bizim için, bu bölüm için uğraşan nadir kişilerden birisi. kesinlikle destek almalıyız.

öncelikle bu dernek gerçek anlamda amacına ulaşak mı hala terettülerim var

10 dakikadır düşünüyorum ne yazsam diye helal olsun bazı arkadaşlar daha kurulmayan derneğin amacına ulaşamıyacağını bile öngörmüşler benim diyecek bir şeyim kalmadı. :)

Son Nokta.....

Geri