BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler :)

samsun dan bende katılıyorum ...

selamlar.

eşim ve ben bilişim teknolojileri öğretmenleriyiz. Hatay/İskenderun da görev yapıyoruz.

dernek güzel bir fikir. kurucu üye de oluruz üye de.

elimizden gelen yardım neyse bizde katılırız.

şanlıurfa birecikten bende varım iki arkadaşımızıda üye yaparım

Tekirdağ'dan da ben varım. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Üyelik formunu gönderdim. Tokatta yapılması gereken ne varsa yapılır arkadaşlar.
Her ilde bir temsilci seçilirse iyi olur kurucular evrak acısından bir ilde olursa temsilcilerle rutin toplantılar yapılır temsilcilerde ildeki öğretmen arkadaşlarla birebir iletişim kurabilirler.
En büyük korkum şimdi üye olduğumuz sendikalar gibi olması. Ama bu duruma geleceğini zannetmiyorum.

arkadaşlar ne kadar ciddi olduğunuzu üyelik formunu doldurarak gösterebilirsiniz

Kurucu olurum diyen arkadşlarımız imza atmak için ortak bir şehirde buluşabilecekler mi?

Aslınsa kurucu olurum yerine kuruluş işini yapacak ekibini toplayacak, tüzüğü hazırlayacak, açılışı yaparım diyecek bir grup gerekmiyor mu?

the_korsan' Alıntı:
Kurucu olurum diyen arkadşlarımız imza atmak için ortak bir şehirde buluşabilecekler mi?

Aslınsa kurucu olurum yerine kuruluş işini yapacak ekibini toplayacak, tüzüğü hazırlayacak, açılışı yaparım diyecek bir grup gerekmiyor mu?

bir çok dernek kurmuş bi akraba ile bu hafta içi buluşup birşeyler yapmaya çalışacağım ama bundan önce kurucuların listesi lazım merkez olarak istanbul olur sanırım ayrıca niyazi hocam da geçici olarak yer gösterecek fiziki olarak. kurucu olurum diyen arkadaşlar ile istanbulda buluşmak ya da istanbuldan bulunanlardan kurucu 5-10 kişi çıkması lazım. ben istanbula gelebilirim ya da nerede olacaksa artık

İzmit Kocaeli'den bende desteğe hazırım. Saygılarımla...

the_korsan' Alıntı:

Sevgili Öğretmenler,

Öncelikle bu derneği sadece ve sadece Bilişim Öğretmenleri özlük hakları, sorunları ve konular..vs gibi tutarsanız daha etkili olursunuz. Diğer dernekleri karşınıza almak bir yana, yanınıza alırsınız. Ayrıca odaklanma problemleri ki, STK'larda ciddi sorundur; biraz daha az olur, her kafadan bir ses çıkmaz, kısıtlı bir tüzük ve bu amaca yönelik etkinlikler, faaliyetler ve toplantılar yapılır. Ayrıca derneğe sadece ve sadece Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Öğretim görevlilerini ve bu bölümlerde okuyan öğrencileri kayıt edin. Böylece yine basitleşmiş bir yol haritanız olacaktır. Amaç belli, kazanımlar ölçülebilir olmalıdır. Diğer vatandaşları isterseniz fahri üye veya benzeri üye tipi olarak tanımlarsınız, oy hakkı olmayan ama toplantılara katılabilen...vs.

STK kurur kurmaz zaten hemen tüm bilişim STK'larının ortak yaptığı toplantılara da katılacağınız için onlara sorunlarınızı ciddi olarak anlatmış olursunuz. Ayrıca daha önce dediğim gibi kurumsal olarak devlet yetkililerin önüne çıkmak da kolay olur. Burada birçok ipucu verebilirim size.

Derneği çekip götürecek, en az 1 yıl her türlü faaliyete katılacak, tüm çalışmalarda önderlik yapacak ve tüm bu masrafları cebinden karşılayacak kurucu üyeler lazım bize. Bunları aranızdan seçmeli veya talip olmalısınız. Ama burada şurası çok önemli "her etkinliğe katılacak"... Buna dikkat edin. Dernekleri götüren 2-3 kişidir. Bunlar liderdir. Başkan veya başkan yardımcıları gibi... Kurucu üyeler de en az 1 yıl bu şekilde çalışmayı göz önüne almaları gerekir.

İsterseniz bizim WEB konferans sistemi ile toplantılara başlayabilirsiniz. Böylece aynı mekanda olmadan birçok şeyi karşılıklı konuşmanız sağlanmış olur. Cemal Hocam sizlere yardımcı olur. Ben de katılabilirim gerekiyorsa...

Selamlar.

olması gerekenler oluyor gerçekten çok güzel bir başlangıç. Ayrıca adı bencede Bilgisayar Öğretmenleri şeklinde olmalı hiç eveleyip gevelemeden Bilgisayar Öğretmenleri Derneği olsa yeter. Sıradan vatandaş bile kim olduğumuzu bilir.

FORMU DOLDURUP GÖNDERDİM. ELAZIĞDAN BENDE VARIM

BÖDER - Bilişim Öğretmenleri Derneği

Bu başlığın sabitlenmesi iyi olmazmı.

İstanbul-Pendik Ben de her türlü desteğe varım.

Bende yolladım üyelik formunu. Beydağ-İzmir üyeside ben olayım:)

makikosan' Alıntı:
Bende yolladım üyelik formunu. Beydağ-İzmir üyeside ben olayım:)

makikosan bu yıl yeni mi gittin oraya eş durumundan :D çünkü benim bildiğim tek makikosan var bt ci :D

güzel bir öneri örgütlenmeden, sadece bu forumda konuşularak veya bireysel gayretlerle bir yere varılmıyor. öncülük yapacak kişilere başarılar :+1:

Evet Manhem, benim bildiğimde Sivas'ta tek Manhem var :D Buralara yeni geldik, bakalım neler olacak?

makikosan' Alıntı:
Evet Manhem, benim bildiğimde Sivas'ta tek Manhem var :D Buralara yeni geldik, bakalım neler olacak?

aynen öyle ;) hayırlısı olsun güzel olur inş belki bir dernek çatısı altında görüşürüz ne dersin ;)

bende üye olurum formu doldurup gönderdim.
şimdiye kadar bi iş beceremedik. inşallah bu bizim birlik sağlayabilmemiz için iyi bir başlangıç olur.
eğitim söz sen'e de üyeliğimi yapıyorum online üyelik formunu doldurdum en kısa zamanda diğer gerekli işlemleride yapacağım. bence derneğin yanında sendika işlerinide aksatmayalım. tüm bilişimciler adına eğitim sözsen çatısı altında birleşmeyi öneriyorum. sefa hocam bizler için az uğraşmadı zaten kendiside bilişimci ve gayet aktif. bu fikri beyenmeyenler bu fikirden daha güzel bir fikri sunmadan olmaz demesinler lütfen. zaten bundan daha güzel fikir bizim kendi sendikamızı kurmamızdır. bu işe hayır diyecek kişiler sendika kurma işini üstlenecekse ellerini öperim.

Bende varım.
Dernek merkezi Ankara olmalı , olası bir toplantı halinde Türkiye'nin her yerinden ulaşılabilmesi ve Bakanlıkların da Ankara'da olması sebebiyle...

Arkadaşlar Kurucu üyelik için bilgileri topluyorum. Tüzük ve benzeri işler için bana üyelik formu gönderen arkadaşlar da araştırma yaparlarsa çok iyi olur. Şimdilik üyelik için Niyazi Hocamın dediği gibi Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizi alalım. Daha sonraki aşamada, dernek kurulduktan 6 ay sonra ilk genel kurul toplanacak. Bu genel kurulda başkan ve diğerleri seçilecek.

Dolayısıyla Başkan ve diğer yönetici adayları şimdiden kulis yapmaya başlasın derim ben :D

biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar Kurucu üyelik için bilgileri topluyorum. Tüzük ve benzeri işler için bana üyelik formu gönderen arkadaşlar da araştırma yaparlarsa çok iyi olur. Şimdilik üyelik için Niyazi Hocamın dediği gibi Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizi alalım. Daha sonraki aşamada, dernek kurulduktan 6 ay sonra ilk genel kurul toplanacak. Bu genel kurulda başkan ve diğerleri seçilecek.

Dolayısıyla Başkan ve diğer yönetici adayları şimdiden kulis yapmaya başlasın derim ben :D

Buradan bilişime gönül vermiş Formatör arkadaşları dışlıyoruz anlamı çıkmasın sakın. Onların tecrübe ve deneyimlerine çok ihtiyacımız bulunmaktadır.

Bu arada dikkat ettim gençler çok istekli. Bu da sevindirici bir durum.

biltek2007' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

Buradan bilişime gönül vermiş Formatör arkadaşları dışlıyoruz anlamı çıkmasın sakın. Onların tecrübe ve deneyimlerine çok ihtiyacımız bulunmaktadır.

Bu arada dikkat ettim gençler çok istekli. Bu da sevindirici bir durum.

:alkis:

Bismillah dedik ikinci günde 15 üyeye ulaştık. Hadi bakalım arkadaşlar üyelik formlarını bekliyorum.

biltek2007' Alıntı:

hocam kurucu üyelik için ayrıca belirtmek gerekiyorsa arkadaşlar onuda yazsınlar çünkü bu sadece üyelik formu herhangi bir fark yok hani kurucu olmak isteyenle ilgili.

Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler !

Hocam yarın ayrıntıyı öğrenip burada açıklayacağım. Bu iş hem kolay hem kapsamlı. Şimdilik sayı yeterli. Yarın hangi belgeler gerekli? kim dernek başkanı olacak filan onlar yapılır. Fakat 6 aya kadar Genel kurul yapacağız. Bu yüzden üye sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur.

Re: Bilişim Derneğinde Kurucu üye olurum diyenler !

Ben de varım İstanbul'dan kurucu, temsilci ne gerekirse olurum. Paneldeki son durumdan sonra bu işi yanlış yaptığımız kanısına ben de vardım ne yazık ki. Umarım güzel bir başlangıç olur sendikalaşabilirsek çok daha iyi olur ileride.

Geri