bahçe hortumunu musluğa takamadım?

Kodla Büyü
gzegen' Alıntı:
arkadaşlar sektörün icindeki arkadaş ve firmalar üzerinde uzun süredir yaptığım incelemeler sonucu bir rapor oluşturdum. madde madde özetlemek gerekirse.

1. tüm hortum üreticileri HORÜDER (hortum üreticileri derneği) adlı bir dernek kurarak, dernek çatısı altında birleşmelidir.
2. çin malı hortumlarla mücadele etmek için tüm hortumlar bu derneğin belirleyeceği standartta ve seri nosu altında kayıt altına alınmalıdır.
3. yurt dışından getirilen hortumlardan gümrüklerde en az 100tl kayıt ücreti alinmalidir, böylece yurda kayıtdışı hortum girişi azalmış olur.
4. seri nosu kayıtsız yada standartlara uymayan hortumlara musluk temin edilmemelidir.
5. Türk hortum standartları belirlenmeli dünyadaki rakipleri ile mücadele edecek kaliteye ulasilmalidir.
6. bankalar hortum destek kredileri vermeli bu kredilerin faiz oranlari cazip olmalıdır.
7. önceki yıllarda popüler olan hortumcu kelimesi icin TDK ya basvuru yapılmalı. bankasoyargeç bankaarakgeç gibi alternatif isimler önerilmeli hortum kelimesi bu kara lekeden arindirilmalidır.
8. sagliga zararli olabilecek plastik yerine saglikli, dayanikli ve organik hammaddeler hortum imalatinda kullanilmalidir.
9. ileride bu tip problemler olmamasi icin halk egitimler hortuma musluk takma kurslari acmalidir. hatta okullarda secmeli ders olarak "hortum okur yazarligi" dersi konmali boylece imalatta kullanima hortum ve musluk takma bilgisi okullarda verilmelidir.
10. tüm hortum ve hortum üretici calisanlari icin HORSEN (Hortum Üreticileri ve Çalışanları Sendikası) kurulmalı ve hortum sendikasina üyelikler yapilmalidir.
11. il ve ilceler bazinda hortum festivalleri düzenlenmeli ve yurtdisindaki festivallerde ülkemizi temsil tesvik edilmelidir.
12. plastik boru imalatcilari ile irtibata gecilerek onlarda büyük su tahliye borusu adi altinda satilmalidir.

sektör icin yukarda dedigim gibi özetle gördüklerim boyle ama sizlerinde farkli fikirleri varsa onlarda önemli almak isterim.
herkese tskler.

sektörde benim yerim ne olacak? En azından bi mansiyon almam lazım gerek diye düşündüm öyle içimden umutsuzca... sonra hortum gibi uzadı gitti düşüncelerim ve norm olayına bağlandım yine yeniden!

Demhar' Alıntı:
@polwert "şehvetle" takip ediyorum mesajlarını. yakında mastır diplomanı verecem inan bana! :+1:

forumun ilk hortumisti olmak istiyorum büyük hortum ustası demhar...ne kadar çok çaliştiğimi görün... :puhaha:

Demhar' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
arkadaşlar sektörün icindeki arkadaş ve firmalar üzerinde uzun süredir yaptığım incelemeler sonucu bir rapor oluşturdum. madde madde özetlemek gerekirse.

1. tüm hortum üreticileri HORÜDER (hortum üreticileri derneği) adlı bir dernek kurarak, dernek çatısı altında birleşmelidir.
2. çin malı hortumlarla mücadele etmek için tüm hortumlar bu derneğin belirleyeceği standartta ve seri nosu altında kayıt altına alınmalıdır.
3. yurt dışından getirilen hortumlardan gümrüklerde en az 100tl kayıt ücreti alinmalidir, böylece yurda kayıtdışı hortum girişi azalmış olur.
4. seri nosu kayıtsız yada standartlara uymayan hortumlara musluk temin edilmemelidir.
5. Türk hortum standartları belirlenmeli dünyadaki rakipleri ile mücadele edecek kaliteye ulasilmalidir.
6. bankalar hortum destek kredileri vermeli bu kredilerin faiz oranlari cazip olmalıdır.
7. önceki yıllarda popüler olan hortumcu kelimesi icin TDK ya basvuru yapılmalı. bankasoyargeç bankaarakgeç gibi alternatif isimler önerilmeli hortum kelimesi bu kara lekeden arindirilmalidır.
8. sagliga zararli olabilecek plastik yerine saglikli, dayanikli ve organik hammaddeler hortum imalatinda kullanilmalidir.
9. ileride bu tip problemler olmamasi icin halk egitimler hortuma musluk takma kurslari acmalidir. hatta okullarda secmeli ders olarak "hortum okur yazarligi" dersi konmali boylece imalatta kullanima hortum ve musluk takma bilgisi okullarda verilmelidir.
10. tüm hortum ve hortum üretici calisanlari icin HORSEN (Hortum Üreticileri ve Çalışanları Sendikası) kurulmalı ve hortum sendikasina üyelikler yapilmalidir.
11. il ve ilceler bazinda hortum festivalleri düzenlenmeli ve yurtdisindaki festivallerde ülkemizi temsil tesvik edilmelidir.
12. plastik boru imalatcilari ile irtibata gecilerek onlarda büyük su tahliye borusu adi altinda satilmalidir.

sektör icin yukarda dedigim gibi özetle gördüklerim boyle ama sizlerinde farkli fikirleri varsa onlarda önemli almak isterim.
herkese tskler.

sektörde benim yerim ne olacak? En azından bi mansiyon almam lazım gerek diye düşündüm öyle içimden umutsuzca... sonra hortum gibi uzadı gitti düşüncelerim ve norm olayına bağlandım yine yeniden!

sizide dernek baskani yaparsiz hocam kabul ederseniz.

gzegen' Alıntı:

herkese tskler.

Hocam acizane hortum başılığına bir iki bir şey yazmış, hortumun ucundan kenarından tutmaya çalışmış biri olarak hadsizliğimin mazur görüleceğini ümidi ile bu başlığın açıldığı günü "6 NİSAN" ı dünya hortum günü olarak önermek istiyorum. O günü meydanlarda insanlar hortumlarla kutlasın, coşkuyla birbirini ıslatsın. Bu hortum mevzusunun 32 sayfaya uzaması, çılgın yorum ve geyikler bunalan ülke halkımızın bu şölene, deşarja ihtiyacını göstermiştir kanaatimce.
Ve ayrıca konuyu açan demhar hocamıza engin hoş görüsü ve bu konuyu açtığı için Fahri hortum doktara ünvanı ve ülkenin altın hortumu takdim edilmeli.
saygılarımla bilgilerinize arz ederim.

baybayrak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

herkese tskler.

Hocam acizane hortum başılığına bir iki bir şey yazmış, hortumun ucundan kenarından tutmaya çalışmış biri olarak hadsizliğimin mazur görüleceğini ümidi ile bu başlığın açıldığı günü "6 NİSAN" ı dünya hortum günü olarak önermek istiyorum. O günü meydanlarda insanlar hortumlarla kutlasın, coşkuyla birbirini ıslatsın. Bu hortum mevzusunun 32 sayfaya uzaması, çılgın yorum ve geyikler bunalan ülke halkımızın bu şölene, deşarja ihtiyacını göstermiştir kanaatimce.
Ve ayrıca konuyu açan demhar hocamıza engin hoş görüsü ve bu konuyu açtığı için Fahri hortum doktara ünvanı ve ülkenin altın hortumu takdim edilmeli.
saygılarımla bilgilerinize arz ederim.
Teşekkür ederim! O günleri özlemle bekliyoruz!

forumdaki nicklerimizin başına "hrtm" koyalım :idea:

Hortum güvenli liman oldu!

Altın fiyatlarındaki şok düşüşten sonra güvenli liman arayan yatırımcı birikimlerini hortuma çevirdi. Gün içinde faizlerin geri çekilmesinden sonra yatırımcının hücum ettiği hortum %5'lik artış gösterdi. Amerikan borsalarının açılmasıyla beraber Hortum fiyatının daha da yükselmesi bekleniyor. Şu an için son 10 yılın en yüksek fiyatlarına ulaşan hortum uzmanlara göre kısa ve orta vadede en güvenli yatırım.

Arkadaş bu geyiğin sonu yok ama faydası oldu bize, bilişim alanında körelen yaratıcılığımızı kullanma fırsatı sundu. Büyüksün HORTUM.

norm sorunu çözülse kimse cozutmayacak hortum konusuda bitecektir norm sorunu cözülene kadar durmak yok hortuma devam.

aklıma bir eylem fikri geldi :D kendimizi hortumla mebin önüne bağlayalım! hatta hortumla tehdit edelim kendimizi döveriz bak diye! :eek:

marasliyim' Alıntı:
DAHA TAKAMADINIZ MI ŞU HORTUMU YAVVV
.
BİT Mİ YOR, BİT..Mİ....YOOR ŞU HORTUM Bİ TÜRLÜ YAHU !!!!!
.
selahattinden-kot-pantolon-yorumu-yalan-dunya_560x400cutout.jpg

Car carna bablîsok (Bazen hortumlar)
Car carna çavên te (Bazen gözlerin)
Car carna bablîsok Min dikujin (Bazen hortumlar beni öldürür)
Car carna çavên te (Bazen gözlerin)

:)))

bu harbiden iyiymiş! hepimiz bundan alalım! Musluğa kolay takılabiliyor mu acaba?

1 tane araba için (Bulduğum her musluğa takarım artık)
2 adet de balkonlar için alıcam (Balkonlarda musluk var)

baybayrak' Alıntı:
Horabeskin Kralı Horhan Baba ne güzel demiş de mi hocam ;
"Batsın bu musluk, bitsin bu hortum
musluğa takılmayan hortuma yazıklar olsun"
diye....
aynen hocam güzel demiş :D

vasfiye teyze de güzel demiş :D

bu hortumdan ne çektin be hocam...

Bu hortum aldı beni taaa çoçukluğuma götürdü ... neydi o günler babam masallar anlatırdı ..çizgi romanlar vardı...hey gidi günler hey ...insan özlüyor be o eskilerin masallarını ...
.

Ali Baba ve Kırk Hortumcular
Bin Bir Hortum Masalları
Alice Hortumlar Diyarında
Alaaddinin Sihirli Hortumu
Uçan Hortum HUMBO
Kurşun Hortum Masalı
Hortumcu Kız (Hortum satarak geçinen zavallı küçük kızın hikayesi)
Hortumzel(kapatıldığı kuleden sevgilisine, hortum sarkıtarak kavuşan prensesin hikayesi)
ve benim en sevdiğim; ailesi araştırma için gittikleri Hortfikada uçak kazasında ölen ve sonra hortumlar tarafınından bulunup yetiştirtirilen. Ağaçlardan sarkan hortumladan sallanarak "aa AAAAA aa" diye bağırarak cambaz gibi ağaçtan ağaca konan ORMANLAR KRALI HORZAN'ın hikayesi.
.

Geri