bayan bilişimciler

Kodla Büyü
Hocam tatlı olarak labneli tatlı tavsiye ederim. Pınar labnenin face deki tariflerine bakabilirsiniz.
Karpuz, Salata, Mercimek çorbası, Fırında mantarlı tavuk, veya zeytinyağlı fasülye, yanına bulgur pilavı.

teşekkür ederim. hiç denemedim labneli tatlı nasıl oluyor ki? çok riske de girmek istemiyorum. misafir eşimin bankadan müdürü olmasa çok kasmazdım da ne bilim napacağıma karar veremedim. bulgur pilavı aklımda zaten. ama ana yeme konusunda kararsız kaldım. fırınta patatesli köfte nasıl olur?

benim de bugün iftara misafirim var..ben de fırında patatesli köfte düşünüyorum..değişik güzel tarifleri olan var mı kızlar???

fırında kaşarlı mantarlı köfte çok güzel oluyor. Köfteleri çanak gibi yapıyorsunuz. Fırında biraz pişiriyorsunuz, üzerine tavada çevirdiğiniz baharatlı mantarları koyuyorsunuz, onun üzerine de kaşarları. Biraz daha fırında pişiriyorsunuz. Güzel oluyor.

amdturion' Alıntı:
arkadaşlar yarın iftra misafirlerim geliyor. bana menü önerisi verebilecek olan var mı?

Biraz geç bir öneri olacak ama geçen hafta misafirlerimi ağırladığım menüyü şiddetle tavsiye edebilirim size..

Başlangıç
-Fesleğenli Domates Çorbası
-Zeytinyağlı Barbunya Pilaki
-Mevsim Salata

Ana Yemek
-Soslu Biftek
-Pilav
-Patetes Püresi

Tatlı
-Güllaç

Normalde bu menüye ilave olarak paçanga böreğide hazırlardım ama o güne yetişmedi..

biltek2007' Alıntı:
fırında kaşarlı mantarlı köfte çok güzel oluyor. Köfteleri çanak gibi yapıyorsunuz. Fırında biraz pişiriyorsunuz, üzerine tavada çevirdiğiniz baharatlı mantarları koyuyorsunuz, onun üzerine de kaşarları. Biraz daha fırında pişiriyorsunuz. Güzel oluyor.
Tarifinizi deneyeceğim biltek2007 ..köfteyi nasıl hazırladığınızı merak ettim..özel harç vs felan mı yoksa ekmekiçi maydanoz gibi harçlar mı kullanıyorsunuz?

bridget' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
arkadaşlar yarın iftra misafirlerim geliyor. bana menü önerisi verebilecek olan var mı?

Biraz geç bir öneri olacak ama geçen hafta misafirlerimi ağırladığım menüyü şiddetle tavsiye edebilirim size..

Başlangıç
-Fesleğenli Domates Çorbası
-Zeytinyağlı Barbunya Pilaki
-Mevsim Salata

Ana Yemek
-Soslu Biftek
-Pilav
-Patetes Püresi

Tatlı
-Güllaç

Normalde bu menüye ilave olarak paçanga böreğide hazırlardım ama o güne yetişmedi..

bridget hocam soslu biftek nasıl yapılıyor anlatabilir misisniz?

Öncelikle kasabımızdan parmak kalınlığındaki antrikotlarımızı alıyor..hafifçe dövdürüyoruz..
Sonrasında pişirmeden önce geniş bir kapta hazırladığımız sosla marine ediyoruz..yaklaşık 30-40 dk etlerimizi sosta bekletiyoruz.
Sos malzemeleri
-kekik
-karabiber
-kimyon
-kırmızı biber
-sıvı yağ
-salça(çok hafif suyla seyreltebilirsiniz..)
-soğan rendesi(özellikle soğanın suyu)
-yarım limonun suyu
Sonrasında tavada kendi suyuyla pişiriyoruz etlerimizi..suyunu çektikten sonra biraz yağ ekleyip kızarıyoruz ve afiyetle yiyoruz..

Bu soslu biftek annemin tarifidir..ramazanda bende denedim ve inanılmaz güzel oldu :)

su yeni gelen yazı. orda çoğunluk kabul ediyor ama ben özellikle bayanların fikrini almak istedim
ben çok kararsız kaldım. 16 saat dersim var suan. müdür bey bu yıl beni okulda tutmak için labın dağıtılmasına razı gelmedi ama seneye bişey yapamayabilirim diyor. norm fazlası seneye kesin olurum. bu yıldan görevlendirmeye sahip mi çıksam.çok mu yorulurum. çocukda var. okulum tekli öğretim.az derse alışmıştık.

nese1982' Alıntı:
su yeni gelen yazı. orda çoğunluk kabul ediyor ama ben özellikle bayanların fikrini almak istedim
ben çok kararsız kaldım. 16 saat dersim var suan. müdür bey bu yıl beni okulda tutmak için labın dağıtılmasına razı gelmedi ama seneye bişey yapamayabilirim diyor. norm fazlası seneye kesin olurum. bu yıldan görevlendirmeye sahip mi çıksam.çok mu yorulurum. çocukda var. okulum tekli öğretim.az derse alışmıştık.
yazıda 30 saat diyor. ayarlatabilrisin idareye çalışma saatlerini

benim 17 saat bt 1 saatde sınıf öğrtremenliğim var. bt rehberliği istemiyorum. 1.5 yaşında kızım var çünkü.

arwen' Alıntı:
benim 17 saat bt 1 saatde sınıf öğrtremenliğim var. bt rehberliği istemiyorum. 1.5 yaşında kızım var çünkü.
ben de istemedim okulum köy okulu tekli öğretim yolu uzak, kızım bakıcıda.. bu sene 16 saate rıza gösterdim iki gün tan bir gün yarım çalışıyorum salı çarşamba evdeyim oohhh miss. Napıyım ek dersi dedim ve istemekten vazgeçtim, norm fazlası bir sınıfçı bayan yapıyor şimdi o işi pek bir hevesliydi senin olsun dedim :D

şeffaf' Alıntı:
arwen' Alıntı:
ben de istemedim okulum köy okulu tekli öğretim yolu uzak, kızım bakıcıda.. bu sene 16 saate rıza gösterdim iki gün tan bir gün yarım çalışıyorum salı çarşamba evdeyim oohhh miss. Napıyım ek dersi dedim ve istemekten vazgeçtim, norm fazlası bir sınıfçı bayan yapıyor şimdi o işi pek bir hevesliydi senin olsun dedim :D
Bayan sınıfçı da ilk defa duydum. Sizin okulda seyirlik eğlence olacak bu sene demekki :)

az önce öğrendim ki 6. sınıf öğrencilerimden bi kızın annesi kaydını aldırmış çocuklara sordum evlendireceklermiş dediler :(

Gaziantep hocam... yaşı belki 7. sınıf yaşındadır ama kendisi çok çocuksu.. bilgisayar dersinde de başkanlık yapıyordu çok üzüldüm duyunca

hocam çocuklar zaten böyle aileler ve ortamlarda yaşadığı için erken yaşlarda olgunlaşıyor, ve aile yükünü sırtlayacak olgunlukta oluyor..bu yüzden çok da kızmıyorum ben bu işe.. büyük şehirlerdeki daha fena bence, kız erkek arkadaşlıklarının vardığı boyutlar gayri meşru hareketler. Erkek-kız arkadaşı olmayana ezik veya farklı gözle bakıyorlar. Olanlar da sokak ortası edepsizliklerinden bahsetmeye gerek yok. Bunlar en azından eşleriyle yaşıyor yaşayacağını..işin dini boyutu böyle. kıyaslama yapacak olursak evlenmeyi tavsiye ederim. Ama işin cahillikle açıklanacak tarafları da çok tabi..bu tür olayların çoğu masumca değil malesef :( yaşça çok daha büyüğüyle ve istemeyerek borç karşılığı vs evlendiriliyorsa o ayrı...

Geri