bayan bilişimciler

Kodla Büyü
yeymir23' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
formatörlükten çok sıkıldım, güzelce giyinip topukluları ayağıma geçirip okula geliyorum, sonra tabi hocam şu bilgisayar bozuldu, bu yazıcı çalışmıyor diye çağırıyorlar, o topuklularla eğik kalk kalbolarla uğraş, toz içinde :( bu durum canımı çok sıkıyor :(
aynen hocam bazen takım giyince en pis yerlerde tozla toprakla uğraşmış gibi oluyor:(
ben çözümü buldum ne topuklu ayakkabı ne takım. gayet rahat kıyafetlerle geliyorum okula.

zik zak hocama aynen katılıyorum. elimden ıslak mendil düşmüyo habire bişey siliyorum ve duruma sinir oluyorum :x

amdturion' Alıntı:
yeymir23' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
formatörlükten çok sıkıldım, güzelce giyinip topukluları ayağıma geçirip okula geliyorum, sonra tabi hocam şu bilgisayar bozuldu, bu yazıcı çalışmıyor diye çağırıyorlar, o topuklularla eğik kalk kalbolarla uğraş, toz içinde :( bu durum canımı çok sıkıyor :(
aynen hocam bazen takım giyince en pis yerlerde tozla toprakla uğraşmış gibi oluyor:(
ben çözümü buldum ne topuklu ayakkabı ne takım. gayet rahat kıyafetlerle geliyorum okula.

aslında hakılsınız hocam rahat giyinmek lazım ama topuklu ayakkabıdan vazgeçemiyorum :) ee kıyafette ona göre oluyor :)

bende çok şikayetçiydim şu toz olayına geçte olsa beyaz önlüğü keşfettim, çok rahat oluyor arkadaşlar, çok kullanışlı tavsiye ederim :)

nryozer' Alıntı:
bende çok şikayetçiydim şu toz olayına geçte olsa beyaz önlüğü keşfettim, çok rahat oluyor arkadaşlar, çok kullanışlı tavsiye ederim :)
beyaz önlüğü denedim, doktor gibi oldum :D Allahım ne giysem yakışıyor, şık olmakla lanetlenmişim :)

zik_zak' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
beyaz önlüğü denedim, doktor gibi oldum :D Allahım ne giysem yakışıyor, şık olmakla lanetlenmişim :)
mütevazilikte üzerine yok :D

nryozer' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
beyaz önlüğü denedim, doktor gibi oldum Allahım ne giysem yakışıyor, şık olmakla lanetlenmişim :)
mütevazilikte üzerine yok :D

canım arkadaşım hep böyleyimdir canımm :mrgreen:

zik_zak' Alıntı:
nryozer' Alıntı:

bittim bu söze :puhaha:

bende gelecek sezon için beyaz önlük düşünüyorum. ama ben formatör değilim ve açıkçası bozulan bilgisayarlar beni çok ilgilendirmiyor. gelirim diyorum aradan 1 hafta geçiyor öyle gidiyorum :D

bayanlar kıyafet alamak için kullandığınız site var mı? sıkıntı oluyor mu? beklediğiniz gibi çıkıyor mu? burada güzel birşey bulmak zor bulsan da fiyat çok pahalı...

markafoni ve trendyola takılıyorum, şimdiye kadar 20 ürün aldıysam bunların 3 tanesi olmamıştır veya hoşuma gitmemiştir. Zaten iade var geri gönderip paranızı geri alabiliyorsunuz, internette alışverişin güzel yanı çok orjinal şeyler bulabiliyorsunuz, kimseyle pişti olmuyorsunuz :)

internetten ben de alışveriş yapıyorum, trendyol, markafoni, kayra, armine vb :) Hepsini denedim çoğundan da çok memnun kaldım, olmayanları da iade ettim..

İnternetten alışveriş yapmayı pek sevmiyorum..Okulumun hemen yanında bir avm var..arkadaşlarla haftada en az 1-2 kere uğruyoruz..Üzerime denemeden hatta eşimin yada arkadaşlarımın fikrini almadan kolay kolay bişey alamıyorum :)
Topuklu ayakkabı konusuna gelince..Sanırım bende feci bi hastalık oldu bu durum..topuklu giymeden evden çıkmıyorum :wink:

dörtyol' Alıntı:
bayanlar kıyafet alamak için kullandığınız site var mı? sıkıntı oluyor mu? beklediğiniz gibi çıkıyor mu? burada güzel birşey bulmak zor bulsan da fiyat çok pahalı...
trendyol, markafoni arada vip dükkan. yalnız vip dükkandaki ürünler diğerlerine göre daha kalitesiz çok beğenmedikçe almıyorum

konu dağilıcak ama bişey danışmak istiyorum, aranızda örtülü olanınız veya yeni örtüneniniz var mı arkaşlar, tesettür konusunda ne düşünüyorsunuz?

nryozer' Alıntı:
konu dağilıcak ama bişey danışmak istiyorum, aranızda örtülü olanınız veya yeni örtüneniniz var mı arkaşlar, tesettür konusunda ne düşünüyorsunuz?

ben üniversite ikiden beri örtülüyüm, tam anlamıyla uygulayamıyoruzdur ama elimizden geldiği kadar örtünmeye çalışmak lazım diye düşünüyorum.. :)

daha önce ciddi anlamda düşünmememe rağmen son zamanlarda aklıma acayip bi örtünme isteği girdi. benim için zor bi karar yapabilirmiyim diye düşünüp duruyorum

Özellikle de belli bi yaştan sonra gerçekten çok zormuş gibi geliyo kapanmak, ama gerçekten kapanınca niye bu kadar beklemişim, hiçte zor deilmiş deniyo :)

ben de istiyorum ama nuray hocamın dediği gibi biraz çekiniyorum..yapabilir miyim, becerebilir miyim diye :( zaten bir sürü eksiğim varken dini konularda kapanmayı sonraya bırakmalıyım diye düşünüyorum..karar veremiyorum

seyma' Alıntı:
Özellikle de belli bi yaştan sonra gerçekten çok zormuş gibi geliyo kapanmak, ama gerçekten kapanınca niye bu kadar beklemişim, hiçte zor deilmiş deniyo :)
çevremdeki herkes sizinle aynı fikirde hocam, bu tür düşünceler bana moral veriyor. ramazanda eşimle umreye gidiceğiz sonrasında örtünmek hiç aklımda yokken şimdi içimde kapanma arzusu var.bir yandan da yapabilirmiyim diye düşünüyorum. o zamana kadar korkularımdan kurtulup kapanabilirim inşallah

nurhayat' Alıntı:
ben de istiyorum ama nuray hocamın dediği gibi biraz çekiniyorum..yapabilir miyim, becerebilir miyim diye :( zaten bir sürü eksiğim varken dini konularda kapanmayı sonraya bırakmalıyım diye düşünüyorum..karar veremiyorum
Zararın nersinden dönsek kardır hocam, bir yerden başlamak gerekiyor artık

nryozer' Alıntı:
daha önce ciddi anlamda düşünmememe rağmen son zamanlarda aklıma acayip bi örtünme isteği girdi. benim için zor bi karar yapabilirmiyim diye düşünüp duruyorum

altın kalpli arkadaşım sana herşey yakışır :)

nurhayat' Alıntı:

Böyle düşünmemek lazım, tam olmasak bile bi yerden başlamak lazım, kapanmak gerçekten bana da çok zor gelmişti, sonra alışınca hiç öyle değilmiş dedim :)

netten kıyafet alışveriş işine bende giriyorum çok uyguna güzel şeyler var. sürekli pişti olmaktan sıkıldım :D

bu arada bende kapalıyım arkadaşlar. ama öyle pardesü falan giymem. bence herşeyin bir sınırı var ve biz çalışan bayanlarız. gerektiği zaman açarım gerektiği zaman kapatırım. bende üniversite son sınıftan bu yana kapalıyım. sıcak memlekette yaşıyoruz ama ben halimden memnunum. kapanmadan önce şunları şunları yapmıyorum önce onları halledeyim dedirten şeytandır. bazı şeylerin sırası olmaz bence ama bunu içten istemeniz lazım. yoksa kapanıpta açılan çok arkadaşım oldu. bazı şeyleri göze almanız lazım. yani en önemlisi kendinizi hazır mı hissettiniz işte zaman o zamandır.

ben de kapalıyım, küçük yaştan beri elhamdulilah, Allah isteyenlere nasib etsin. okulda da açmasak keşke :(

kendimi şuanda çok mutlu hissediyorum sebepsiz yere, nedendir bilmem ama güzel bir duygu :) herkese tavsiye ederim sebepsiz yere mutlu olmayı :)

Allah daim etsin mutlukluluğunuzu, sebepsiz değildir vardır farkında olmadığınız bir sebep :D
Benim de aksine 2-3 haftadır mutlu memnun olmama durumları :oops: benimkinin sebebi belirsizlik, tayin isticem eş durumu, eşimin ne zaman başlıcağaı vbelli değil, bir süre kızımla yalnız kalabiliriz, bunlar beni durgunlaştırıyor..

nryozer' Alıntı:
bende üniversitenin sonlarına doğru ancak kapanabilmişimdir hocam. gerçekten göründüğü gibi değil. yani başına bir bez parçası takmak ülkemizde o kadarda önemsiz birşey değil. daha doğrusu kolay değil. Yani ilk zamanlarda çok zorlanıcaksın . Biz hepimiz belli yaşa gelmiş insanlarız, bu zamana kadar alıştığımız bir giyinme tarzımız bir yaşam şeklimiz var. Bunların hepsinden bir anda vaz geçmek kolay olmuyacaktır. yani bende öyle olmuştur en azından.
Yani size tavsiyem eğer kapnırsanız kendimizi ilk zamanlarda çok sıkmayın. Yoksa psikolojik sorunlar ortaya çıkıyor. Yani biraz daha açıklayıcı olursam şöyle... günlük rutininizi çok değiştirmeden sadece baş örüsüne alışmaya çalışın.. (Açık arkadaşlarımdan bildiğim (ben kapanıırsam derler)veya çok erken yaşta kapanmış kapalı bir ortamdan gelen kapalı arkadaşlarımın dediği gibi) genelde tam tesettüre uygun kapanmayanlar eleştiri konusu olurlar. Kapanacaksan düzgün kapanacaksın diye düşünürler. Yani o insanın empatik olarak düşünürsek mevcut duruma gelmesi bile onun için bi mucizedir belki.Eleştirirken bunu unutmamak lazım bence
Neyse tavsiyem, yani önce normal kıyafetlerinizi kapalı olarak giymeye ve saç bandı kullanmaya çalışın. bu şekilde aynaya baktığınızda kendinize çok yabancı olmayacaksınız. Sonra normal günlük kıyafetlerinizle baş örtüsü kullanmaya filan çalışın. pardüse filan için çok acele etmeyin. birde evde filanda kapalı olacaksınız diye bir zorumluluğunuz yok. evde ve kadınların olduğu arkadaş ortamlarında açık olmanız caiz biliyorsunuz. yani yazın sıcakta filan bunaltıyor. kendinizi çok kasmayın, sadece alışmaya çalışın. Zamanla bu tarz yaşam şekliniz olucak işler daha kolay olacaktır. inş.
sıkıcı olmasın diye çok uzatmıyorum. çok iyi bir karar almışsınız hocam. Kapanmadan önce hiç kendimi bu kadar rahat hissetmemiştim. tavsiye ederim. hem manevi anlamda hemde psikolojik olarak şu anda çok rahatım. Ama alışmak kolay olmuyor. hele benim gibi tamamen baş örtüsü gericiliktir diye düşünen ve tamamen karşı olan bir ailede ve ortamda iseniz işiniz çok zor. herşeyi baştan göze almalı ve en önemlisi sizi destekleyecek ortamlara yönelmelisiniz. Sürekli eleştiri insan dayanamıyor sonunda bi arkadaşın dediği gibi tekrar açılmak zorunda kalıyor. en büyük destekçide evlimisiniz bilmiyorum ama eşinizdir. yani onun ne düşündüğü de çok önemli.

ben de kapalıyım.ama giyinmeyi modayı çok seviyorum. konbinlerimizi paylaşsak bence. bugün ne giydim diye bi başlık mı açsak nedir.

satrun_ogr' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
bende üniversitenin sonlarına doğru ancak kapanabilmişimdir hocam. gerçekten göründüğü gibi değil. yani başına bir bez parçası takmak ülkemizde o kadarda önemsiz birşey değil. daha doğrusu kolay değil. Yani ilk zamanlarda çok zorlanıcaksın . Biz hepimiz belli yaşa gelmiş insanlarız, bu zamana kadar alıştığımız bir giyinme tarzımız bir yaşam şeklimiz var. Bunların hepsinden bir anda vaz geçmek kolay olmuyacaktır. yani bende öyle olmuştur en azından.
Yani size tavsiyem eğer kapnırsanız kendimizi ilk zamanlarda çok sıkmayın. Yoksa psikolojik sorunlar ortaya çıkıyor. Yani biraz daha açıklayıcı olursam şöyle... günlük rutininizi çok değiştirmeden sadece baş örüsüne alışmaya çalışın.. (Açık arkadaşlarımdan bildiğim (ben kapanıırsam derler)veya çok erken yaşta kapanmış kapalı bir ortamdan gelen kapalı arkadaşlarımın dediği gibi) genelde tam tesettüre uygun kapanmayanlar eleştiri konusu olurlar. Kapanacaksan düzgün kapanacaksın diye düşünürler. Yani o insanın empatik olarak düşünürsek mevcut duruma gelmesi bile onun için bi mucizedir belki.Eleştirirken bunu unutmamak lazım bence
Neyse tavsiyem, yani önce normal kıyafetlerinizi kapalı olarak giymeye ve saç bandı kullanmaya çalışın. bu şekilde aynaya baktığınızda kendinize çok yabancı olmayacaksınız. Sonra normal günlük kıyafetlerinizle baş örtüsü kullanmaya filan çalışın. pardüse filan için çok acele etmeyin. birde evde filanda kapalı olacaksınız diye bir zorumluluğunuz yok. evde ve kadınların olduğu arkadaş ortamlarında açık olmanız caiz biliyorsunuz. yani yazın sıcakta filan bunaltıyor. kendinizi çok kasmayın, sadece alışmaya çalışın. Zamanla bu tarz yaşam şekliniz olucak işler daha kolay olacaktır. inş.
sıkıcı olmasın diye çok uzatmıyorum. çok iyi bir karar almışsınız hocam. Kapanmadan önce hiç kendimi bu kadar rahat hissetmemiştim. tavsiye ederim. hem manevi anlamda hemde psikolojik olarak şu anda çok rahatım. Ama alışmak kolay olmuyor. hele benim gibi tamamen baş örtüsü gericiliktir diye düşünen ve tamamen karşı olan bir ailede ve ortamda iseniz işiniz çok zor. herşeyi baştan göze almalı ve en önemlisi sizi destekleyecek ortamlara yönelmelisiniz. Sürekli eleştiri insan dayanamıyor sonunda bi arkadaşın dediği gibi tekrar açılmak zorunda kalıyor. en büyük destekçide evlimisiniz bilmiyorum ama eşinizdir. yani onun ne düşündüğü de çok önemli.
Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam. Tesettürün ne kadar zor bir karar olduğunun farkındayım, zaten endişelerimde bu yüzden. İlk etapta sizin tavsiyelerinize uyup ileri gitmemekte fayda var sanırım

nese1982' Alıntı:
ben de kapalıyım.ama giyinmeyi modayı çok seviyorum. konbinlerimizi paylaşsak bence. bugün ne giydim diye bi başlık mı açsak nedir.
Hocam yakın zamanda ben de örtünmeyi düşünüyorum. Ama tesettür mağazalarını gezdiğimde fiyatların biraz pahalı olduğunu farkettim. Sizin sürekli alışveriş yaptığınız uygun bir marka yada site var mı acaba?

Geri