bayan bilişimciler

Kodla Büyü
merhaba kızlar, epeydir yoğunluktan bakamamıştım buralara.

Ben bu akşam pide yapmayı düşünüyorum. Mayalı hamur hazır dolapta bekliyordu-daha önce pizzadan artan hamur. Yalnız pide içini ne çeşit malzemelerle hazırlayabilirim. Önerisi olan var mı? Genelde kıyma soğan domates maydonoz koyuyoruz. Ama değişik lezzetler var mı sizin bildiğiniz?

Bimin çubuğuna benzer bir çubuk tarifi afiyet olsun

Malzemeler:
1pk margarin
1 çay bardağı sıvı yag
1 su bardağı nişasta
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta beyazı içine sarısı dışına
1 kabartma tozu
2 çorba kaşığı sirke
2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
aldığı kadar un
şekil verdikden sonra yumurta sarısına ve susama çubuğu batırın.175C de pişirin

Not: gecenlerde evde nişasta çok azdı bende un attım yinede güzel oldu.
Not: biminkine göre ince uzunluğu aynı olsun.çok lezzetli oluyor

Summer_06' Alıntı:
merhaba kızlar, epeydir yoğunluktan bakamamıştım buralara.

Ben bu akşam pide yapmayı düşünüyorum. Mayalı hamur hazır dolapta bekliyordu-daha önce pizzadan artan hamur. Yalnız pide içini ne çeşit malzemelerle hazırlayabilirim. Önerisi olan var mı? Genelde kıyma soğan domates maydonoz koyuyoruz. Ama değişik lezzetler var mı sizin bildiğiniz?
ben kendi hazırladığımı yazıyorum:
az yağlı kıyma
kıymayla aynı hacimde soğan(aşırı soğanlı sevmediğim için, genelde aynı kiloda derler ama ben hacmini baz alıyorum.)
yeşil biber
domates
maydanos
1-2 diş sarımsak
domates- biber salçası
biraz sıvı yağ
isot veya pul biber- karabiber -tuz
bütün malzeleri 5-10 dakika yoğurur gibi karıştırıyorum lezzetleri özleşsin diye...

ogretmen_pc' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
yaşasın bugün cuma mesainin son günü çok mutlu oldum birden :)
ayneeenn :++: iki hafta kaldıı 8 haziran'aa... sonra 1 temmuzu bekleriiz :D
inşallah dedidğiniz gibi 1 temmiz olur hocam, geçen gün resim sergisine gelen ilçe mem şube müdürlerinden biri 15 temmuz olablir dedi. bişeyler duymuştur onlar, inşallah öyle olmaz :cry:

şeffaf' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
yaşasın bugün cuma mesainin son günü çok mutlu oldum birden :)
ayneeenn :++: iki hafta kaldıı 8 haziran'aa... sonra 1 temmuzu bekleriiz
inşallah dedidğiniz gibi 1 temmiz olur hocam, geçen gün resim sergisine gelen ilçe mem şube müdürlerinden biri 15 temmuz olablir dedi. bişeyler duymuştur onlar, inşallah öyle olmaz :cry:

inşallaaah olmaz... :( tatilin hayalini bile kuramıyoruz ki ne zaman olacağı belli değil zaten temmuzun sonu ağustos da Ramazan ne kaldı eylülde geri okullar açılacakk ... bize biraz acısa meb

kızlar tatil için öğretmenevini tercih edenler var mı içinizde..nasıl acaba rahat oluyor mu?

bu sene eşimle maddi sıkıntılardan dolayı memlekete gitmek dışında başka tatile gidemeyeceğiz :( ama buna da şükür napalım :)

edacomü' Alıntı:
kızlar tatil için öğretmenevini tercih edenler var mı içinizde..nasıl acaba rahat oluyor mu?

biz alanya öğretmenevinde kalmıştık haftasonu tevafuk denk gelmişti yer önceden ayırtmamıştık.. çok güzeldii deniz manzaralı odada rahat bi uyku.. yemekler de güzeldii.. kalma ücreti de biz 2010 da gitmiştik kişi başı 25 liraydı yemek fiyata dahil değil ..

çok şükür hiçbiri ile ilgili sıkıntım yok hepsi de gereğinden iyi ama öğretmenleri bu kadar acımasız eleştirmeleri iyice sinirlerimi bozuyor. zaten çok severek yapmıyorum bu işi iyice soğuttular...

amdturion' Alıntı:
çok şükür hiçbiri ile ilgili sıkıntım yok hepsi de gereğinden iyi ama öğretmenleri bu kadar acımasız eleştirmeleri iyice sinirlerimi bozuyor. zaten çok severek yapmıyorum bu işi iyice soğuttular...

ben de bırakacağım zamanı dört gözle bekliyorum

arkadaşlar biz yanlış değiliz onlar yanlış :x meslek yanlış değil insana değer vermeyen bu ülke yanlış ... bu vakitten sonra ne yapacağız ben de bilmiyorum

fat_ser' Alıntı:
özellikle bayanlar açısından yanlış branş seçmişiz :(
ben branşımdan memnunum bilgisayar kısmını çok severek yapıyorum ama öğretmenlik kısmı bana göre değilmiş onu anladım. ama yapacak başka da meslek yok maalesef kendi adıma. aileden zengin değiliz ki ticarete atılalım. :(

amdturion' Alıntı:
fat_ser' Alıntı:
özellikle bayanlar açısından yanlış branş seçmişiz :(
ben branşımdan memnunum bilgisayar kısmını çok severek yapıyorum ama öğretmenlik kısmı bana göre değilmiş onu anladım. ama yapacak başka da meslek yok maalesef kendi adıma. aileden zengin değiliz ki ticarete atılalım. :(
hocam bende de tam tersi;öğretmenliği seviyorum branşımı asla...aslında herkesin bizden herşeyi bilmemizi, herşeyi yapmamızı beklemesine sinir oluyorum.

formatörlükten çok sıkıldım, güzelce giyinip topukluları ayağıma geçirip okula geliyorum, sonra tabi hocam şu bilgisayar bozuldu, bu yazıcı çalışmıyor diye çağırıyorlar, o topuklularla eğik kalk kalbolarla uğraş, toz içinde :( bu durum canımı çok sıkıyor :(

amdturion' Alıntı:

öğretmenlerin eleştirileri konusuna bende katılıyorum hocam, gerçi böyle gereksiz eleştiri yapanları kendilerininde gereksiz olduğuna inanıyorum. Sürekli rahatsın, boşsun, ekdersini alıyorsun, ben artık bu tipleri Allah'a havale ediyorum. Şu okulllarda ne çektiğimizi zaten bir biz biliriz bir de Allah :(

zik_zak' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

öğretmenlerin eleştirileri konusuna bende katılıyorum hocam, gerçi böyle gereksiz eleştiri yapanları kendilerininde gereksiz olduğuna inanıyorum. Sürekli rahatsın, boşsun, ekdersini alıyorsun, ben artık bu tipleri Allah'a havale ediyorum. Şu okulllarda ne çektiğimizi zaten bir biz biliriz bir de Allah :(
okulum o konuda çok iyi kimsenin o tür eleştrilerine maruz kalmıyorum çok şükür o yüzden çok şanslıyım ama tepemizdekilerin bu şekilde düşünmeleri çok canımı sıkıyor. alternatifim olsa hiç düşünmeden bırakırım ama yok maalesef...

kızlar ayrı bir başlıkda açtım ama kimse cevap yazmadı :( ...son dönem popüler yabancı müziklerden elinde olan varsa paylaşabilir mi?sevgiler... :)

zik_zak' Alıntı:
formatörlükten çok sıkıldım, güzelce giyinip topukluları ayağıma geçirip okula geliyorum, sonra tabi hocam şu bilgisayar bozuldu, bu yazıcı çalışmıyor diye çağırıyorlar, o topuklularla eğik kalk kalbolarla uğraş, toz içinde :( bu durum canımı çok sıkıyor :(
aynen hocam bazen takım giyince en pis yerlerde tozla toprakla uğraşmış gibi oluyor:(

Geri