Bebiş sahibi olan bilişimciler buyurun

Kodla Büyü
yagmurumsu82' Alıntı:
bizimki de geliyor 5 hafta sonra. Çok az kaldı sabırsızlıkla bekliyorum oğlumla tanışmayı. Allah herkese nasip etsin
sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.. gerçekten dünyada evlattan daha değerli hiçbirşey yokmuş..

Teşekkürle cingene00 hocam. Bu arada internette ninni aradım bulamadım. sadece sözleri var. ninni cdsi almayı düşünüyorum ama piyasada bulabilecekmiyim bakalım? Sizler ne yaptınız bu konuda arkadaşlar

Benim de 1. sınıfta bir oğlum var. Adı KEREM. Bir de 19 aylık kızım var. O da YAĞMUR CEYLİN. onlarla olmak çok güzel, çok yorucu. Allah herkese tattırsın annelik-babalık duygusunu.

yagmurumsu82' Alıntı:
Teşekkürle cingene00 hocam. Bu arada internette ninni aradım bulamadım. sadece sözleri var. ninni cdsi almayı düşünüyorum ama piyasada bulabilecekmiyim bakalım? Sizler ne yaptınız bu konuda arkadaşlar
ninni cd si değilde.. raimond lap'ın bebeğime müzikler diye beş cdlik bir seti var.. ben onu dinletiyom hamileykende dinletiyodum tavsiye ederimmm

pakers' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
sana birşey sorayım pakers. ek gıdaya ne zaman geçtiniz.. ve nasıl ?

4.ayı bitiyordu başladım.malum okullarda açılmıştı.size tavsiyem yemeğe oturduğunuzda kahvaltıda dahil sofrada ne varsa tattırın hemen parmağınızın ucuyla tat duyusu inanılmaz gelişiyor.Biz yemeğe oturunca anlıyor hemen mama sandalyesine oturtuyorum bekliyor ne vereceğim diye herşeyi veriyorum şu anda.brokliden tutunda yaprak sarmasına kadar :)tarhana çorbası ile başladım başka çorbalarda verdim azar azar yoğurt falan verdim.hergün süt bıraktım okuldan gelene kadar idare etsin anne sütü ile diye.bu arada yoğurdu kendim yapıyorum.sizde öyle yaparsanız daha iyi olur.kardeşim süt teknikeri sakıpağa yoğurtlarını yapan şeflerden biri onun tavsiyesiydi...birde havuç yıkayıp eline verin kemirmeyi öğreniyor :D

bizim beş ay doldu ama hala sadece anne sütü istiyor. istememe rağmen hiçbir şey veremiyorum. bir de işe başladım şu an çok zor oluyor ben işteyken acıkınca ağlıyor yavrucum :( aklınızda olsun arkadaşlar dört ayı doldurunca ferro sanol diye bir kan damlası veriyorlar. onu sakın vermeyin bebişlerinize. ben onu vermeden önce kaşıklara ağzını açıyordu bebişim. onun tadını beğenmedi üçüncü sefer verişimden sonra koşullandı ve ağzını kaşığa kilitlemeye başladı. şimdi asla ağzını açmıyor. hatta ağzı kapalı ağlıyor yani düşünün. biberon ve emzik zaten almıyordu. yani anlayacağınız elim kolum bağlı kaldım :(

yagmurumsu82' Alıntı:

ben internetten bulmuştum bir tane ninni cd si. ama pek dinletmiyorum. kendim söylüyorum. en çokta eeeee eeee eeeee eeee :)

ayyy bende 6 aylık evliyim ve nasıl heveslendim bebişlere şimdi neyse allah herkese nasip etsin inşallah. Bu arada herkesin bebişi ömürlü hayırlı olsun inşşalah.

Ninni sorunu yaşayan arkadaşlar;
Okuloncesi şeklinde arama yaparsanız, özellikle 0-6 yaş arası çocuklara yönelik bir çok site bulabilirsiniz. Hatta çocuğunuzun adına özel ninni tasarlayan bir site vardı, adı aklıma gelir gelmez yazarım buraya.

dpinar' Alıntı:
ayyy bende 6 aylık evliyim ve nasıl heveslendim bebişlere şimdi neyse allah herkese nasip etsin inşallah. Bu arada herkesin bebişi ömürlü hayırlı olsun inşşalah.
heveslendikten sonra bebiş yakındır hocam :) bizde öyle olmuştu..

benim de bugün tam bir aylık olan bir oğluşum var adı Mertali... ninnileri ben de cok arastırmıstım ama bizim ninnilerimiz agıt gibi arkadaslar yalnız zeki müren eski bir filiminde söylüyor bir ninni ben onun bir parcasını kaydetmiştim, babamızın sesi cok güsel, söylüyor oğlumuza, gerci karnı acıkınca ya da gazı olunca gözü ninni falan görmüyor ama olsun :)
yum o güzel gözlerini yum sevgili yavrum,
sen bir meleksin ipektendir saçların,
tanrının bir lütfusun benim canımsın yavrum
yum o güzel gözlerini yum sevgili yavrum...

yuzuakyener' Alıntı:
Valla biz de doktoru dinledik 5. aya kadar hiçbirşey vermedik ama ne kadar geç tatmaya başlarsa o kadar zor oluyor sanırım. Çünkü ilk aylar ne verseniz yiyor. O mamaları bile içebiliyorlar ya daha ne olsun :D

Doktorlar her ne kadar karşı çıksa da ben de bizim yediğimiz yemekleri yemesi taraftarıyım ama eşimi ikna edemiyorum. O bütün yemekleri tuzsuz yapıyor, haliyle oğlum da yemek istemiyor. Ama kendi yemeklerimizden verirsem kaşık kaşık götürüyor. Sonuçta hangimizin annesi bize özel tuzsuz yemek pişirmiştir ki? Çok tuz, çok şeker elbette zararlı ama tuzsuz, şekersiz de yemeğin bir anlamı kalmıyor ki canım :D

birde doğduklarında su vermeyin diyorlar kesinlikle katılmıyorum.ben bebeğime verdim inanın çok faydası var anasağlık hemsiresi ver dedi ama doktor verme dedi.annelerime sordum hepsi vermiş bizlere bende verdim. suyu çok seviyor ve sarılığını su içmesi sayesinde hemen attı. kısa not anne baba adayları bebek süt sarısı olabiliyor sakın telaş yapmayın.su içirilen bebek çabuk geçiriyor

technic_f' Alıntı:
bizim beş ay doldu ama hala sadece anne sütü istiyor. istememe rağmen hiçbir şey veremiyorum. bir de işe başladım şu an çok zor oluyor ben işteyken acıkınca ağlıyor yavrucum :( aklınızda olsun arkadaşlar dört ayı doldurunca ferro sanol diye bir kan damlası veriyorlar. onu sakın vermeyin bebişlerinize. ben onu vermeden önce kaşıklara ağzını açıyordu bebişim. onun tadını beğenmedi üçüncü sefer verişimden sonra koşullandı ve ağzını kaşığa kilitlemeye başladı. şimdi asla ağzını açmıyor. hatta ağzı kapalı ağlıyor yani düşünün. biberon ve emzik zaten almıyordu. yani anlayacağınız elim kolum bağlı kaldım :(

ben veriyorum bu damlayı ilk zamanlar ağzını açmıyordu hatta kusuyordu sakın anne sütü ile denk getirme çocuk tiksiniyor hatta dili siyahlaşıyor.oyunla denemeye çalış hatta kaşıkla değil elinle verebilirsin ben öyle yaptım bir süre elimle verdim ağzına bayat ekmekiçini ıslatıp çorba ile verdim ağzına alıştı ondan sonra.

pakers' Alıntı:
yuzuakyener' Alıntı:
Valla biz de doktoru dinledik 5. aya kadar hiçbirşey vermedik ama ne kadar geç tatmaya başlarsa o kadar zor oluyor sanırım. Çünkü ilk aylar ne verseniz yiyor. O mamaları bile içebiliyorlar ya daha ne olsun :D

Doktorlar her ne kadar karşı çıksa da ben de bizim yediğimiz yemekleri yemesi taraftarıyım ama eşimi ikna edemiyorum. O bütün yemekleri tuzsuz yapıyor, haliyle oğlum da yemek istemiyor. Ama kendi yemeklerimizden verirsem kaşık kaşık götürüyor. Sonuçta hangimizin annesi bize özel tuzsuz yemek pişirmiştir ki? Çok tuz, çok şeker elbette zararlı ama tuzsuz, şekersiz de yemeğin bir anlamı kalmıyor ki canım :D

birde doğduklarında su vermeyin diyorlar kesinlikle katılmıyorum.ben bebeğime verdim inanın çok faydası var anasağlık hemsiresi ver dedi ama doktor verme dedi.annelerime sordum hepsi vermiş bizlere bende verdim. suyu çok seviyor ve sarılığını su içmesi sayesinde hemen attı. kısa not anne baba adayları bebek süt sarısı olabiliyor sakın telaş yapmayın.su içirilen bebek çabuk geçiriyor

yapmayın hocam su neyse de anne sütüne daha düşkün olmasını istiyorsanız ek gidalara geç başlamak yararlı nede olsa ömrü boyunca o yemeklerden yiyecek ama anne sütünü bir daha alamayacak.

o yemeklerin tadını tuzunu alınca ann e sütü çok cazip gelmiyor şuncacık şeyle bile ağzının tadını bilyor.

bırakın anneleri nasıl uygun görüyorsa öyle yapsnlar fazla karışmayın

cingene00' Alıntı:
yagmurumsu82' Alıntı:
ninni cd si değilde.. raimond lap'ın bebeğime müzikler diye beş cdlik bir seti var.. ben onu dinletiyom hamileykende dinletiyodum tavsiye ederimmm

hazırcı olmak istemem ama internette siz yazdığınızdan beri araştırıyorum indiremedim. cingene00 hocam siz nerden buldunuz? Teşekkürler

Benim kızım 9 ay 20 günlük adı NİSA çok tatlı ve şeker gibi geliyor bize ooooo bize Allah'ın emaneti.... O, bana müdürün saçmalıklarını bir gülüşü ile unutturuyor... O, bizim yaşam kaynağımız.... :++: :puhaha:

Allah herkesin çoçuğuna sağlık,sıhhat afiyet versin.
bende de 2 tane 2,5 yaşında Almina Sudenur Adlı bir kız, 5 Aylık Ahmet Eren adında bir erkek çocuğum var.

Allah hepimize ailemizle sağlıklı bir ömür versin.

tabiki anneler neyi uygun görüyorsa onu yapacak karıştığımızdan değil fikirlerimiz paylaşıyoruz.ama çalışan anne mecburen 4.ay da ek gıdaya başlıyor anne sütünü bırakmıyor zaten.hazır mama yerine çorba yapıp veriyoruz.zaten bebekken kaşık kaşık vermiyoruz sofradakilerden parmak değdiriyoruz :)

günaydın arkadaşlar
miniklerimizi bırakıp geldik yine okulumuza :( şimdi yine iyi ileride bir de arkamdan ağlayacak ya o zaman bırakmak iyice zor olacak tatlışımı yaaa

Bu gün bebeğimle randevumuz vardı, kendisi henüz 20 haftalık :) Çok şükür iyi olduğunu öğrendik, inş ben de sizler gibi sağlıkla kucaklarım yavrumu. Bebek takvimi nedir, ben anlamadım?

yagmurumsu82' Alıntı:
cingene00' Alıntı:
yagmurumsu82' Alıntı:

hazırcı olmak istemem ama internette siz yazdığınızdan beri araştırıyorum indiremedim. cingene00 hocam siz nerden buldunuz? Teşekkürler
ohh maşallah bebişlere..bilşimcilere hergün yeni adaylar ekleniyo ne güzelll
yağmurumsu ben int dinliyodum ama müzik öğretmenimizde varmış cdleri o getirdi bana.. vaktim olursa bir ara atmaya çalışırım..

Allah herkesin çocuğuna sağlık uzun ömür versin inşallah.
tecrübeli arkadaşlar bize tavsiyelerde bulunun bebek eşyaları konusunda alıyoruz sürekli ama ne alacağımızı çok bilmiyoruz. ana kucağı bebek arabası yatak vs tercihleriniz kullanım rahatlıkları bebek kıyafetleri?
neler alacağız

Tabii ki bebeğinizin nerede barınacağına karar verdikten sonra alışveriş yapmanız uygun olacaktır. Yani bebek karyolası alıp ta aylarca kullanmamanın bir mantığı yok. Bebeği yanınızda yatıracaksanız karyolaya ilk etapta gerek yok. Ancak size önerim, karyolayı alın. Sallanan karyola bebeğinizin kolay uykuya geçmesi bakımından çok faydalı olacaktır. Bebek arabası mutlaka edinin. Rüzgarlığı olsun, ayrıca istediğiniz zaman sökülebilir ve yazlık arabaya dönüştürülebilir olsun :)
Anakucağı da rahatlatıcı olacaktır. Bebeği karyolasına almadan önce sallayarak uyutmak için işinize yarar. Bir de peluş battaniye edinip bebeğin battaniyeye alışmasını sağlarsanız, ilerleyen zaman içinde battaniyesine sarıldığı anda uyuyacaktır.

Kıyafet konusunda alabildiğine cimri davranabilirsiniz, zira özellikle ilk yıl içinde gelecek olan hediyelerin neredeyse tamamı bebek kıyafeti olacağından hiç sıkıntı çekmezsiniz :)

Oyuncak olarak ta sadece ses çıkaran bir kaç oyuncak ilk aşamada işinizi görecektir :)

Geri