Bebiş sahibi olan bilişimciler buyurun

Kodla Büyü
benim kızımda 27 aylık, adı NİSA, hayat onlarla ayrı bir anlam kazanıyor, Rabbim isteyenlerede versin inşallah.

bende böteci bir anne adayıyım
arkadaşlar ben bişiy sorucam ,doğum izni kaç ay acaba,bazıları 4 ay diyor bazıları 3 ay? bir yılda toplam ne kadar rapor alabiliyorum.

doğum şubat ayının başında olursa ne zaman göreve dönemem gerekecek

benimde 3yaşında ve 6 aylık iki tane kızım var. çok zor günler geçiriyorum ama sonrasını düşününce değer diyorsunuz şimdilik kavgamız yok ama sonra ne olur bilemiyorum

3757 bende ilk kızım 25 şubatta doğmuştu ben sadece 20 günlük rapor aldım seminer dönemide kızımı yanıma alıp okula gittim zaten lisedeydim sınavlar vardı görevimde 2 tane idi çok rahat ettim

3757' Alıntı:
arkadaşlar ben bişiy sorucam ,doğum izni kaç ay acaba,bazıları 4 ay diyor bazıları 3 ay? bir yılda toplam ne kadar rapor alabiliyorum.

arkadaşım doğum izni 8 hafta doğum öncesi, 8 hafta doğum sonrası. doğum öncesinde 3 haftalık mecburi izin kullanman gerekiyor, kullanmadığın 5 haftalık izini doğum sonrasına aktarabiliyorsun. yani 8+5 =13 haftalık bir izinin oluyor. bir yılda alabileceğin rapor 40 gün. ama heyet raporu istediğin kadar alabiliyorsun ama onuda bayağı zorlaştırdılar. tahminim sen bu seneyi izinlerle kapatırsın inşallah. Tabi yeni düznelemeler olduğu söyleniyor,ne zaman yürürlüğe girer bilemiyorum.

slm arkadaşlar Rabbim herkesin bebişini bağışlasın..
ben de anne adayıyım kızıma kavuşmama tam 1 ay var(Allah'tan bir mani olmazsa), okuldaki son haftam, iznimi sonrasına aktarcam ama yine de ikinci dönemde 2 ay kadar boşluğum kalacak raporlar kurtarır mı bilmem :shock:

Bİr oğlum var adı Bera 6 yaşında. Bir de kızım var 20 gün sonra 1 yaşında allah kısmet ederse. durumum şöyle bazen :D :++: bazen de :x :verymad: geçiyor günler...

benim kızım azra da 16 aylık annelik gerçekten olağanüstü bişey.. rabbim herkese nasip etsin..

benimde 18 aylık bir kızım var adı da ELA GÖNÜL .darısı olmayanlara.hayatımızın anlmaı o bizim....

altı aylık bir melek var bende de herkese tavsiye edilir en güzeli baba olmak :)

Benim oğlum da 28 kasımda 2 yaşını doldurdu.Çok inatçı ve asabi.Bu 2-3yaş arası dönemde çok normal diyorlar ama bilemiyorum ne söylersek o tersini söylüyor.Ben de artık herşeyi tersten yaptırmaya çalışıyorum.sen sakın bunu yeme ya da uyumucaksın diyorum o da bu kez yicemmmm uyucammm diyor:))

sezginozturk yazdı:
Yeni öğrendim arkadaşlar. Hala inanamıyorum ama Allahın İzniyle bende baba olacağım.

Hayırlı olsun hocam.Allah kazasız belasız kucağınıza almayı nasip etsin.Bir çocuk insanın hayatını inanılmaz değiştiriyor.Tadını anlatmam mümkün değil.Allah isteyen herkese nasip etsin...

Bizimde Mustafa Mirzamız var. Çocuksuz aile aile değildir. Zaten evlenmekde neslin çoğalması içindir.

benim oğlum da sizinkilere bakarak biraz küçük galiba; 2,5 aylık. doktor ilk baktığında kız demişti, ben de adını ela koyacağım diye ümitlenmiştim. ama daha sonrasında doktor erkek olacak dedi. ama en önemlisi sağlıklı olması di mi arkadaşlar?
Allah herkese nasip etsin...

3757' Alıntı:

cevap yazacaktım ama aysegul arkadaşımız çok güzel açıklamış. tam olarak öyle. kendini iyi hissedersen şayet doğum öncesi beş haftanı doğum sonrasına aktarırsın. ve birleştirirsin. biraz da rapor kullanırsın. dönem çıkar inşallah. şimdiden hayırlı olsun. rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin evladını inşallah.

b0145829' Alıntı:
Arkadaşlar 1 yaşından sonra yemesi için neler veriyorsunuz*?
1 yaşından sonra inek sütüne başlayabilirsiniz. yarı yarıya su ile karıştırarak ilk etapta. sonra tamamen süt. çorba çeşitlerinin neredeyse hepsini yiyebilir. içine ekmekte katabilirsiniz. özellikle çorbalarına ceviz kadar ince çekilmiş yağsız koyma ilave edilmesi demir açısından çok faydalı. sabahları cici bebe veriyorsanız içine bir çay kaşığı ince çekilmiş ceviz ilave edilmesinde yine demir açısından fayda var. günde mutlaka bir öğün yoğurt. kendiniz yapabilirsiniz. fırsat yoksa hazır. bunun dışında günde bir öğün mutlaka meyve. muz, elma, portakal suyu.. cam rende ile rendelenmesinde fayda var. kahvaltılarda artık yumurtanın beyazını da yiyebilir. yumurta ile peynir dönüşümlü verilmeli. yani bir gün yumurta bir gün peynir. çorbanın bol sebzeli olmasında fayda var. ama yağı yakılmamalı sonradan ilave edilmeli. aklıma gelenler bunlar. umarım faydalı olmuştur..

konu başlığımıza birbirinden güzel birçok mesaj eklenmiş. hepimizin evladını rabbim bizlere bağışlasın. bebeği olacak olan arkadaşları da tebrik ediyorum. sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum..

Geri