Benzin Fiyatları, Dünden Bugüne ! (2000-2011)

Kodla Büyü
tyyt' Alıntı:
Memurlar netten aldığın memur maaşlarına göre hesaplama yapılmıştır

2002 1/4 Öğretmen Temmuz 2002 zammı ile maaşı: 561 YTL

2011 1/4Öğretmen Ocak 2011 zammı ile: 1.974 YTL

2002 Benzin 1.62
2011 Sonu Benzin 4,29 (Normalde 4.03 yazmam gerekir ama yinede sene sonunu yazdım)

2002 yılında alabileceğimniz benzin 561 / 1.62 = 346 litre benzin
2011 yılının sonunda alabileceğimiz benzin 1974 / 4.29= 460 litre benzin

Hesap ortada. Yine bir karalama kampanyası.
1974 YTL maaşı kim nasıl veriyor hocam.Sırrını söyler misin?

rohun' Alıntı:
Kafası almayan biri varsa oda sensin terbiyesizlik yapma geçmiş dönemlerdeki bankaların faizleriyle şimdiki faizler birmi ? Bak bakalım o dönemin faizlerine 2000 lerin faizlerine eski dönem faizlerine bankalar % kaçla faiz veriyodu. Kaç kişinin ocağı battı bu yüzden. Türk Lirasının yerlerde gezdiği dönemleri. Sen ve senin gibi ideolojik düşünen zihniyete böyle şeyler müstehak ama işte maalesefki aynı havayı soluyoruz. Ne çabuk unuttunuz ecevitin clinton karşısında el pençe durduğu günleri sen şimdi o günleride ararsın o günlerde senin durumun daha iyidir diimi ama artık siz ve sizin gibilerin zihniyetinin sonu geldi kusura bakmayın artık söz statikoda değil söz millette.

Sen niye üstüne alındın ki hocam? Ben sana cevap niteliğinde yazmadım onu. Yazdığını okumadım bile, sana cevap yazan arkadaşın yazdığını okudum sadece. Senin yorumun otomatik olarak geldi alıntı yaparken. Belki de katılacağım şeyler yazdın ama dediğim gibi okumadım.

Beni etiketlemişsin ama yanlış etiketlemişsin. Ben yazdıklarından herhangi biri değilim. Önümüzdeki yıllarda sözün millette mi yoksa şeytanîlerde mi olduğunu hep birlikte göreceğiz. Selâmetle.

Tim207' Alıntı:
tyyt' Alıntı:

2002 Benzin 1.62
2011 Sonu Benzin 4,29 (Normalde 4.03 yazmam gerekir ama yinede sene sonunu yazdım)

1974 YTL maaşı kim nasıl veriyor hocam.Sırrını söyler misin?

1/4 ü diyor hocam. 1/4 öğretmen alır o maaşı.

Partilerin son oy oranları
5 kamuoyu araştırma şirketinin 2012'de yaptığı 'Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz' anketinde hangi partiler yüzde kaç oy alıyor?

Bugün seçim olsa hangi parti ne kadar oy alır? 2012 yılında yapılan beş araştırmanın sonuçlarına göre partilerin oy oranları...

ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi, 21 ilde 2.862 kişi ile yaptığı Türkiye Siyasi Gündem Araştırması Ocak ayı sonuçları:

AK Parti: Yüzde 53.7
CHP: Yüzde 21.1
MHP: Yüzde 15.6
Bağımsızlar (BDP): Yüzde 5.9
Diğer: Yüzde 3.7#Sayfa#

26 şehirde 5193 denekle yapılan ve 7 Ocak'ta açıklanan ANAR anketinin sonuçları:

CHP: Yüzde 23.4
MHP: Yüzde 12.9
Bağımsızlar (BDP): Yüzde 6
Diğer partiler: Yüzde 4.1#Sayfa#

16 il, 60 ilçede 2168 denekle yapılan ve 29 Ocak'ta açıklanan GENAR anketinin sonuçları:

AK Parti: Yüzde 51.6
CHP: Yüzde 26.7
MHP: Yüzde 14.3
Bağımsızlar (BDP): Yüzde 4.4
Diğer: Yüzde 3#Sayfa#

7 Şubat'ta açıklanan, Türkiye genelinde 7 bin hanede gerçekleştirilen A&G araştırması sonuçları:

AK Parti: Yüzde 54
MHP: Yüzde 11.8
Bağımsızlar (BDP): Yüzde 8.2
Diğer: Yüzde 4.9#Sayfa#

INFO'nun "Türkiye'de Güncel Konularla İlgili Algılar Araştırması" Ocak 2012 sonuçları:

AK Parti: Yüzde 50.7
CHP: Yüzde 26.8
MHP: Yüzde 11.9
Bağımsızlar (BDP): Yüzde 5.4
Diğer: Yüzde 5.2

Kaynak: HABERTÜRK
Bugün seçim olsa hangi parti ne kadar oy alır? 2012 yılında yapılan beş araştırmanın sonuçlarına göre partilerin oy oranları...

ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi, 21 ilde 2.862 kişi ile yaptığı Türkiye Siyasi Gündem Araştırması Ocak ayı sonuçları:

Diğer: Yüzde 3.7
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/02/ ... i?paging=1

Bu ülkenin yarısından fazlasının aracı yok sanırım araçları olsaydı bu zamlar sonucunda oy oranları böylemi olurdu. Ama milletin yarısı cahil galiba bu forumdakiler kadar akıllı olsalardı ne güzel olurdu. :p. Ama bu anketlere de söylenecek sözler çok bu şirketleri AKP satın almış gibi klasik cümleler

tyyt' Alıntı:

2002 Benzin 1.62

hocam sen tam maliye de çalışacak adamsın:DDD enflasyonu hesaplayanlarda senın gibi hesaplıyordur:D hep düşük çıkıyorya..

sadece öğretmeni verme bari hizmetli ve poliside ekle.. istersen imamaıda ekleyeyim:D

ayrıca dolardaki artışı, altını da ekle.. verdigin vergileride ekle....

benzindeki artısı, sana verilen maaş zamlarını götürür zaten... peki domates, et, elektirik,doğal gaz, o vergiisi bu vergisi şu vergisi.. ilaç paraları...

deprem vergileri.... ki nereye gittikleri meçhul..

ayrıca emekli memurları ele alalım. babam 1998 de emekli oldugunda mersinde bir daire alabiliyordu... emekli ikramiyesiyle zaten aldık Allaha şükür.. şimdi emekli olan memurun alcagı para 35 000 ile 55 000 arası al bakalım ev alabiliyormusun bu paraya .. sıfır araba bil alamassın....

rohun' Alıntı:
Perişan diyosunda işci memur neye ve kime göre perişan ben örnek veriyorum sayın hocam evin arka bahcesinde darphanemi var da 45- 50 binliralık arabaları alabiliyosunuz. Hani perişandın bi maaş değerindeki iphonleri alabiliyosun ? Teknoljiyle ne alaksı var sana parasından bahsediyorum. Üstelik seni bırak 15- 20 yaşındaki çocukların ellerinde var o ipohnarldan dimi. İphone karın doyurmuyo. Millet aptalda değil herhalde aç karna ipohne dolaşacak. Sen perişan diyosun ama ben ortada bi perişanlık göremiyorum. Sonra herkez trafiklerden şikayet ediyo çok trafik var diyo birer bire binilen araçlar. EE hangi benzin pahalıydı yollarda birer birer biniyosun. Toplu taşıma araçları var onu kullan yok. ee kusura bakmayın da bu vicdansızlık değilde nedir??

bu glişmişliğin veya alım gücünün değil sömürgeliğin göstergesidir hocam...

devlet neden fabrika yapmıyorda yol yapıyor buna bakmak lazım..

tarıma ve hayvancılıga neden destek verip üretimi arttırmıyorda dısardan alım yoluna gidioyr.. istrersen önce sömürgeciliğin tarihini ve tarfiini oku.. sonra bunları yaz...

rohun' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
rohun' Alıntı:
İş ağlamaya gelince paramız yok diye ağalayan çok oluyo ama. Maşşallah evler arabalar havada uçuşuyoda benzin derdine düşmüşüz...

her-telden-f29/ev-aliyor-gibiyim-tecrubelilerden-destek-istiyorum-t81234-30.html

Yazmayın arkadaş! Milletin malında gözü olanlar var. Sana ne be adam. Bir evi de mi çoko gördün? Bir ev de mi almasın?

Kuru ekmekle yaşayabiliyoruz diye maaşımızı hiç söz konusu yapmayalım mı? Daha fazlasını istemeyelim mi?

Ağlayıp da ne yapmışız? Dağa mı çıkmışız?

10 çocuk yapıp da sonra fakirik diye mi ağlamışız?

Her halde ev almayı düşünecek? Emekli olduğunda yediğin kazığı gördüğünde, emekli parana bir ev bile alamadığını gördüğünde bakalım ağlamayacak mısın? Sen ağlamazsan da teyze ağlar.

Kimsenin malında gözümüz yok Çok şükür Kıskanmıyoruz bilakis seviniyoruz ne güzel benimde bir evim var bak öğretmenlerin durumu ev almaya yetiyor ne güzel. Vekiller gibi aç gözlü değiliz çok şükür onlara bakarsan onlarda 11 bin lira maaşla geçinemiyolar bide üstüne ağlıyolar yetiremiyorum diye . Anlıycan iş parada değil. İnsanoğluna ne kadar verirsen ver daha fazlasını ister emin ol. Kuru ekmekle yaşıyoruz demişsin sayın hocam. Kaymakamlıklarda ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyolar. Oraya git bi derdini anlat istersen. Ben bir öğretmenim kuru ekmekle yaşabiliyoruz de. Bakalım ne diyecekler.

not : Geçerli sebepler sunarak maaş artışı isteyenlrin sonuna kadar arkasındayım. Böyle kuru ekmek laflarına karnımız tok sadece :-1: Bunu belirtmek isterim.

11 bin alanla 2 bin alanın ağlaması arasında FARK VAAAAR. KOCCAMAN BİR FARK VAR.

Kuru ekmekle yaşıyoruz demedim İYİ OKU, AHLAKLI OKU. Kuru ekmekle de yaşayabiliriz diyorum. Bu maaşla ancak kuru ekmek alabilsek dahi sesimizi çıkarmayalım mı demeye çalışıyorum. YAŞIYORUZ İLE YAŞAYABİLİRİZ ARASINDA kooooccaman bir fark vaaar.

BTFormator' Alıntı:
rohun' Alıntı:
İş ağlamaya gelince paramız yok diye ağalayan çok oluyo ama. Maşşallah evler arabalar havada uçuşuyoda benzin derdine düşmüşüz...

http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/ev-aliyor-gibiyim-tecrubelilerden-destek-istiyorum-t81234-30.html

Bakın hocam mutlu olursunuz, arkadaş arabasını satacakmış... http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/arabami-sattim-t81339.html
Ne de olsa bize haram evdi arabaydı altı üstü memur parçasıyız değil mi! Sanki bunları alırkende peşin alıyoruz bunlar bir araba almak için en az 3 yıl bir ev için en az 10 yıl çalışıyoruz, senelerce kendimizden kısıyoruz. Alnımızın teriyle hak ederek alıyoruz ne alıyorsak...

BTFormator' Alıntı:
monerello' Alıntı:
çok çabuk unutuldu enflasyon canavarları yüzde 400 lük repolar nerden nereye

Enflasyon %400'lerden %10'un altına düşerken neden bizim alım gücümüzde azalıyor???
Enflasyonun %400 lerde olduğu zamanlar memurlar emekli ikramiyeleriyle ev bile alabiliyordu, şimdi ise evin anca balkonunu alır emekli ikramiyesi ile....
Bunları hangi yalanla nasıl açıklıyorsunuz peki???

Yalnız birde bu soruyu yanıtlayın...

Aaa, satan da mı varmış?

3 senelik 3 ortaklı koalisyon hükümetiyle 10 yıllık tek başına iktidarı kıyaslacak kadar acizler var, beklentileri bu kadar düşük bunların

ayrıca zam değil onlar güncelleme, ne bakıyon
umckf.gif

Senin ahlak anlayışın bumu ?

Senin yazdığın bu değilmi ?
Kuru ekmekle yaşayabiliyoruz diye maaşımızı hiç söz konusu yapmayalım mı? Daha fazlasını istemeyelim mi?
Benim yazdığımda bir oynama varmı ?
Ben bir öğretmenim kuru ekmekle yaşabiliyoruz de. Bakalım ne diyecekler.

Bu ne kıvırmamı ?
Kuru ekmekle yaşıyoruz demedim. Kuru ekmekle de yaşayabiliriz diyorum. YAŞIYORUZ İLE YAŞAYABİLİRİZ ARASINDA kooooccaman bir fark vaaar.

Ya sen ne yazdığını bilmiyosun ki düşük bi ihtimal veriyorum. Yada fazla bilgisayar başında kalmaktan beyin hücrelerin ölmüş bence biraz temiz hava al iyi gelir.

mert02' Alıntı:
Partilerin son oy oranları
5 kamuoyu araştırma şirketinin 2012'de yaptığı 'Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz' anketinde hangi partiler yüzde kaç oy alıyor?

Diğer: Yüzde 3.7
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/02/ ... i?paging=1

Bu ülkenin yarısından fazlasının aracı yok sanırım araçları olsaydı bu zamlar sonucunda oy oranları böylemi olurdu. Ama milletin yarısı cahil galiba bu forumdakiler kadar akıllı olsalardı ne güzel olurdu. :p. Ama bu anketlere de söylenecek sözler çok bu şirketleri AKP satın almış gibi klasik cümleler

Arkadaş neden şaşıyorsun. Veya şaşırmış gibi yapıyorsun. Hicv yapıyorsun. Bu memlekette o milletin yarısının oyunu alan partinin başkanı başka bir partinin İstanbul Belediye başkan adayını "İstanbul'u bilmiyor" diye eleştirip dalga geçtikten sonra kendisi Ankara'nın Sincan Belediye başkan adayı olarak Sincan'a ömründe BİR KEZ DAHİ GELMEMİŞ BİR ADAMI aday gösterdi, oy oranı %15 düştü ama yine kazandı. %50 küsur oy aldı.

Birisi de çıkıp demedi ki, "yahu sen milleti bilmediği yerlerden aday göstermekle eleştiriyorsun, sen bırak bilmemeyi HİİİÇ bilmeyen adamı aday gösteriyorsun"

Yani o zeki milletim mazoşist ise, sen buna neden şaşırmış gibi yapıyorsun?

Benim vasıtam ile sen bir iş sahibi oldun, kendi müesseseni kurdun, sonra Ak Partili belediye senin işini dağıttı, zorbalıkla, benim gözüm önünde oldu bu, senin SONUNA KADAR HAKLI OLDUĞUNU DA BİLİYORUM, ben ne yaptım, yine gittim Ak Parti'ye oy verdim.

Yahu bu benim zeki olduğumun göstergesi midir? Yoksa mazoşist olduğumun mu?

Oy oranları ver dur sen. Tek parti ile kim gelirse gelsin bu başarı yakalanacaktı. Var mısınız? Türkiye'nin son 70 yılına bakın, tek parti ne zaman geldi ise, istikrar var.

Yahu istikrar var, ekonomi iyi; kabul. Ama hangi görüşten olursa olsun, her tek partili hükümet döneminde bu olmuş.

Öyle konuşuyor ki bazıları Türkiye'de herşey son 10 yılda olmuş gibi. Bu doğal bir süreç. Refah artması. Çok ilginç bir hükümet gelmedikçe bu refah zaten artacak.

Çığır mı açıldı? Yok öyle birşey.

Teknoloji üretmeye mi başladık? Araba mı yaptık? Uçak mı yaptık? Uzaya adam mı gönderdik? Benim haberim mi yok?

Ha, hükümet başarılı, Allah başarısını artırsın. Beceremiyorsa da daha iyisini nasip etsin. Ama çığır açılmadı bu memlekette. Mevcut durum korunuyor. Her ORTALAMA ÜLKEDE OLDUĞU KADAR REFAH ARTIYOR.

Üzerinde bir artış, anlayış getirecek basiretli insanları nasip etsin Allah. Bu hükümete teşekkürler. Önemli icraatları da oldu. İnkar etmem. Ama herşey bu dönemde olmuş gibi bir bağımlılık var. Eleştirdiğim bu.

rohun' Alıntı:
Senin ahlak anlayışın bumu ?

Senin yazdığın bu değilmi ?
Benim yazdığımda bir oynama varmı ?
Ben bir öğretmenim kuru ekmekle yaşabiliyoruz de. Bakalım ne diyecekler.

Bu ne kıvırmamı ?
Kuru ekmekle yaşıyoruz demedim. Kuru ekmekle de yaşayabiliriz diyorum. YAŞIYORUZ İLE YAŞAYABİLİRİZ ARASINDA kooooccaman bir fark vaaar.

Ya sen ne yazdığını bilmiyosun ki düşük bi ihtimal veriyorum. Yada fazla bilgisayar başında kalmaktan beyin hücrelerin ölmüş bence biraz temiz hava al iyi gelir.

Arkadaşım " Kuru ekmekle yaşıyoruz demişsin sayın hocam."(rohun) diye yazmışsın.

Ardına kaymakamlığa git diye abuk, alaylı bir espiri eklemişsin. Hala yüzsüzlüğe devam ediyorsun. Başbakan daha önce geleydi de, senin genç olduğun dönemde dindar pardon ahlaklı gençler yetiştirseydi keşke. Hem şimdiye ne mal olduğu anlaşılmış, çoktan başımızdan gitmiş de olurdu. Hem senin, hem o, hem de millet için hayırlısı olurdu. Başbakan geç kalmış.

netame' Alıntı:
3 senelik 3 ortaklı koalisyon hükümetiyle 10 yıllık tek başına iktidarı kıyaslacak kadar acizler var, beklentileri bu kadar düşük bunların

umckf.gif

Var işte koalsiyon hükümeti olsa daha iyiydi diyen acizler var bak hepsini okursan görürsün yukarda kafan atma bilgilerle yazmıyoruz herhalde sen ne istiyon hangi parti gelsin onu söylede ona verelim hangisi iyi hangisinie verince koyun olmuycaz söylede bilelim. Yoksa hiçbiyere sap olmayıp ülkeye bi faydası dokunmayan herşeye bi muhalefet olup ota böceğe eleştiri getirenlerdenmi olacaz bu mu koyun olmamak ?

sitelerdeyim' Alıntı:
Ardına kaymakamlığa git diye abuk, alaylı bir espiri eklemişsin. Hala yüzsüzlüğe devam ediyorsun. Başbakan daha önce geleydi de, senin genç olduğun dönemde dindar pardon ahlaklı gençler yetiştirseydi keşke. Hem şimdiye ne mal olduğu anlaşılmış, çoktan başımızdan gitmiş de olurdu. Hem senin, hem o, hem de millet için hayırlısı olurdu. Başbakan geç kalmış.

Adnan Oktarı savunupta bana ahlak anlayşından bahsediyosan seninle konuşuacak bişeyim yok benim sen git ondan ilham al
sitelerdeyim' Alıntı:

rohun' Alıntı:
netame' Alıntı:

umckf.gif

Var işte koalsiyon hükümeti olsa daha iyiydi diyen acizler var bak hepsini okursan görürsün yukarda kafan atma bilgilerle yazmıyoruz herhalde sen ne istiyon hangi parti gelsin onu söylede ona verelim hangisi iyi hangisinie verince koyun olmuycaz söylede bilelim. Yoksa hiçbiyere sap olmayıp ülkeye bi faydası dokunmayan herşeye bi muhalefet olup ota böceğe eleştiri getirenlerdenmi olacaz bu mu koyun olmamak ?

Koyun olmamak, bu memlekette yapılan iyi işlere Allah razı olsun diye dua edip, bunun yanında apaçık verilerle 10 yıllık iktidar dönemine yakışmayacak bir ekonomiye sahip olduğumuzu görebilmektir. Tarımda hayvancılıkta dışa bağımlı hale geldiğimizi, insanların kredi batağında yaşadığını görebilmektir. Biz Allah razı olsun bu memleket dinin daha rahat yaşanabildiği bir yer haline geldi diyenlere amenna derken, terörist azdı, 10 sene önce aklına gelmeyecek şeyleri ağzına almaya cüret eder hale geldiler, vatanın bütünlüğü tehlikede diyenlere de eyvallah diyoruz. İnandığınız kişilerin yanlış yapmaması için, başarılı olması için dua edebilirsiniz, ama yaptıkları yanlışları şirin göstermeye çalışırsanız, tepkisiz kalırsanız, koyun çok sevimli kalır, baksanıza ne güzel bakıyor garip, uy dayanamam ben ona.

BTFormator' Alıntı:
rohun' Alıntı:

her-telden-f29/ev-aliyor-gibiyim-tecrubelilerden-destek-istiyorum-t81234-30.html

Bakın hocam mutlu olursunuz, arkadaş arabasını satacakmış... her-telden-f29/arabami-sattim-t81339.html
Ne de olsa bize haram evdi arabaydı altı üstü memur parçasıyız değil mi! Sanki bunları alırkende peşin alıyoruz bunlar bir araba almak için en az 3 yıl bir ev için en az 10 yıl çalışıyoruz, senelerce kendimizden kısıyoruz. Alnımızın teriyle hak ederek alıyoruz ne alıyorsak...

BTFormator' Alıntı:
monerello' Alıntı:
çok çabuk unutuldu enflasyon canavarları yüzde 400 lük repolar nerden nereye

Enflasyon %400'lerden %10'un altına düşerken neden bizim alım gücümüzde azalıyor???
Enflasyonun %400 lerde olduğu zamanlar memurlar emekli ikramiyeleriyle ev bile alabiliyordu, şimdi ise evin anca balkonunu alır emekli ikramiyesi ile....
Bunları hangi yalanla nasıl açıklıyorsunuz peki???

Yalnız birde bu soruyu yanıtlayın...

Tebrikler "rohun" hocam. Taktiği size çok iyi empoze etmişler, işinize gelenleri yanıtlayın, işinize gelmeyenleri görmezden gelin... :alkis:

rohun' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:

Adnan Oktarı savunupta bana ahlak anlayşından bahsediyosan seninle konuşuacak bişeyim yok benim sen git ondan ilham al
sitelerdeyim' Alıntı:

Ne alaka? Kaç kişi senin sayende namaza başladı, kaç kişi senin sayende hafız oldu, kaç kişi senin sayende tesettüre girdi?

Ama bak dedesi hacı, babası dindar, anası muhafazakar, amcası, teyzesi maneviyatçı çocukları sayma bana. Zaten dindar, mayası, kökeni, çevresi dindar olan insanları sadece bir cemaate, bir guruba bağlamayı saymıyorum.

Hiç İslam ile alakası kalmamış kaç kişiyi İslam'a ısındırdın? Bak zaten çevresi, kendisi az çok dini bilen birisini bir cemaate guruba DEĞİL, İslam'a bağladın diye soruyorum. Arkadaş tartışma başka alana kaymasın ama saçma iltifatları var ama yaptığı iyi işleri söylemek savunmak mı; savundum öyleyse.

Hem savunsam ne olur? :) Ne alaka?

sitelerdeyim' Alıntı:
rohun' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:

sitelerdeyim' Alıntı:

Ne alaka? Kaç kişi senin sayende namaza başladı, kaç kişi senin sayende hafız oldu, kaç kişi senin sayende tesettüre girdi?

Ama bak dedesi hacı, babası dindar, anası muhafazakar, amcası, teyzesi maneviyatçı çocukları sayma bana. Zaten dindar, mayası, kökeni, çevresi dindar olan insanları sadece bir cemaate, bir guruba bağlamayı saymıyorum.

Hiç İslam ile alakası kalmamış kaç kişiyi İslam'a ısındırdın? Bak zaten çevresi, kendisi az çok dini bilen birisini bir cemaate guruba DEĞİL, İslam'a bağladın diye soruyorum. Arkadaş tartışma başka alana kaymasın ama saçma iltifatları var ama yaptığı iyi işleri söylemek savunmak mı; savundum öyleyse.

Hem savunsam ne olur? :) Ne alaka?
maşaaaAllah BarekAllah süphanallah ne güzel yaratmiş Rabbim fıstık gibisiniz oyyy yerim sizi şimdi bana bir buse verirmisiniz...
dudaklarınız adeta çilek gibi elma gibi fiziğiniz şahane ımmmm... :mrgreen:
anladiniz siz oni

Geri