Bilgisayar öğretmenlerine ihtiyaç yok!

Kodla Büyü
Ağzı olan konuşuyor yine, herkes herşeyi bildiğini sanıp õyle atıp tutması ne güzel :-1: insanın ulan salak bilmediğin konu hakkında ne atıp tutuyorsun diyesi geliyor

Sinirlendim... Ama küfür yok... Mail attım muhtereme... İnşallah anlar.

Mustafa bey merhaba,

http://www.kamudanhaber.com/egitim/bt-o ... 85763.html haberinizle ilgili yazıyı yazmadan önce hem Milli eğitim bakanlığı yeğitek yetkililerine, hem de Bilişim Eğitimcileri Derneğine özellikle de bağlı iseniz bağlı olduğunuz sendikanıza ulaşarak böyle böyle sorunlar var siz ne düşünüyorsunuz diye bir sorsaydınız, bilgilenirdiniz, en azından yazıyı yine yazacak olsanız bile görüş almış olurdunuz. Eksik bilgileriniz giderilirdi.

Öğrencilerin bilgisayarı zaten biliyor olduğuna nasıl kanaat getirdiniz merak ettim? Acaba siz bilgisayarı ne kadar biliyorsunuz? Bilişim eğitimi hakkında neler biliyorsunuz? Öğrencilerin neler bilmesi gerektiğini de biliyor musunuz? Bilgisayar ve bilişimin dünyanın geleceğini bu günden şekillendirdiğinin farkında değil misiniz? Müptelası olduğunuz facebook'u hadi kullanmayı öğrenmişsiniz ama arka planında neler olduğunu biliyor musunuz? Hangi mantıkla çalıştığını? Nasıl geliştirildiğini? Hadi siz bilmiyorsunuz, siz diyorsunuz ki "bizim ülkemize bunları geliştirecek öğrenci yetiştirmeye gerek yok. Facebooku kullansınlar yeter."

Bunun arkasında iyi bilişim eğitimi almış yazılımcılar, mühendisler olduğunu, iyi bir yazılımcının çocukluk çağlarında yetişmeye başlaması gerektiğini de biliyor musunuz? Şu an sektörde ciddi anlamda yazılımcı ihtiyacı olduğunu ama bunun tam olarak nitelikli elemanla karşılanamadığını da biliyor musunuz? Çocukların o çok bildikleri bilgisayarlarda birşeyler üretemiyor olması ne kadar ironik. Çok güzel birer tüketici konumundalar. Bir sunu hazırlanırken bırakın düzgün bir şey hazırlamayı hangi kurallarla hazırlanması gerektiğini bile bilmiyorlar. Hala evinde bilgisayarı olmayan bir sürü insan var ülkemizde.

Beden eğitimi dersine ne gerek var okullarda? Çocuklar koşmayı, oyun oynamayı biliyorlar? Yani bu yaklaşım yanlış. Söylenecek o kadar çok şey var ki. Aslında tüm bunlar derneğimizce her ortamda söyleniyor ama sizin duymamış olmanız garip. Tek açıdan bakmışsınız olaya.

Bir gün bilişim eğitiminin önemi anlaşılacak ama umarım iş işten geçmez...

Belki neden bu kadar tepki aldığınızı anlamak istersiniz. http://www.bte.org.tr yazıyı yazmaya harcadığınız vaktin birazını okumaya, araştırmaya harcamaya davet ediyorum sizi.

Delivery to the following recipient failed permanently: mdonmez_34@hotmail.com
Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain hotmail.com by mx2.hotmail.com. [65.54.188.72].
The error that the other server returned was:
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Sanırsam şahsın eposta kutusu müsait değil, neden acaba. Uzun zamandır açmamış olabilir. Facebookuna yazalım..

haber sitelerinin trend yakalaması için yazılmış olabilir mi?

eya' Alıntı:
Sinirlendim... Ama küfür yok... Mail attım muhtereme... İnşallah anlar.

Mustafa bey merhaba,

http://www.kamudanhaber.com/egitim/bt-o ... 85763.html haberinizle ilgili yazıyı yazmadan önce hem Milli eğitim bakanlığı yeğitek yetkililerine, hem de Bilişim Eğitimcileri Derneğine özellikle de bağlı iseniz bağlı olduğunuz sendikanıza ulaşarak böyle böyle sorunlar var siz ne düşünüyorsunuz diye bir sorsaydınız, bilgilenirdiniz, en azından yazıyı yine yazacak olsanız bile görüş almış olurdunuz. Eksik bilgileriniz giderilirdi.

Öğrencilerin bilgisayarı zaten biliyor olduğuna nasıl kanaat getirdiniz merak ettim? Acaba siz bilgisayarı ne kadar biliyorsunuz? Bilişim eğitimi hakkında neler biliyorsunuz? Öğrencilerin neler bilmesi gerektiğini de biliyor musunuz? Bilgisayar ve bilişimin dünyanın geleceğini bu günden şekillendirdiğinin farkında değil misiniz? Müptelası olduğunuz facebook'u hadi kullanmayı öğrenmişsiniz ama arka planında neler olduğunu biliyor musunuz? Hangi mantıkla çalıştığını? Nasıl geliştirildiğini? Hadi siz bilmiyorsunuz, siz diyorsunuz ki "bizim ülkemize bunları geliştirecek öğrenci yetiştirmeye gerek yok. Facebooku kullansınlar yeter."

Bunun arkasında iyi bilişim eğitimi almış yazılımcılar, mühendisler olduğunu, iyi bir yazılımcının çocukluk çağlarında yetişmeye başlaması gerektiğini de biliyor musunuz? Şu an sektörde ciddi anlamda yazılımcı ihtiyacı olduğunu ama bunun tam olarak nitelikli elemanla karşılanamadığını da biliyor musunuz? Çocukların o çok bildikleri bilgisayarlarda birşeyler üretemiyor olması ne kadar ironik. Çok güzel birer tüketici konumundalar. Bir sunu hazırlanırken bırakın düzgün bir şey hazırlamayı hangi kurallarla hazırlanması gerektiğini bile bilmiyorlar. Hala evinde bilgisayarı olmayan bir sürü insan var ülkemizde.

Beden eğitimi dersine ne gerek var okullarda? Çocuklar koşmayı, oyun oynamayı biliyorlar? Yani bu yaklaşım yanlış. Söylenecek o kadar çok şey var ki. Aslında tüm bunlar derneğimizce her ortamda söyleniyor ama sizin duymamış olmanız garip. Tek açıdan bakmışsınız olaya.

Bir gün bilişim eğitiminin önemi anlaşılacak ama umarım iş işten geçmez...

Belki neden bu kadar tepki aldığınızı anlamak istersiniz. http://www.bte.org.tr yazıyı yazmaya harcadığınız vaktin birazını okumaya, araştırmaya harcamaya davet ediyorum sizi.

Delivery to the following recipient failed permanently: mdonmez_34@hotmail.com
Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain hotmail.com by mx2.hotmail.com. [65.54.188.72].
The error that the other server returned was:
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Sanırsam şahsın eposta kutusu müsait değil, neden acaba. Uzun zamandır açmamış olabilir. Facebookuna yazalım..

Bunlarada gönderebilirsin hocam...

Meb Personeli
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İbrahim BÖLÜKBAŞOĞLU
+90 532 603 45 95

Haber Sorumlusu
Emel ÇAVUŞ
haberiletisimyolu@gmail.com

Editör
Soner TOPRAK
Sevil ULU

Kamudan Haber
Site İmtiyaz Sahibi
Birlik Reklam Ajansı ve Limited Şirketi
Oktay YILMAZ
İletişim Telefon : 0 507 527 45 60
kamudanhaber@gmail.com
info@kamudanhaber.com

Genel Yayın Yönetmeni
Oktay YILMAZ

EDİTÖR LİSTESİ
Oktay YILMAZ
kamudanhaber@gmail.com
Mustafa YILMAZ
kamudanhaber@hotmail.com
Ayhan KOÇ
info@kamudanhaber.com
Melih DURMAZ
melihdurmaz80@gmail.com
Recep AK
akdemirrecep@hotmail.com

Kamu Ajans
kamuajans@gmail.com

Bu ülkede BT öğretmenleri astronomik puanlarla öğretmen olmaya zorlanmıştır. Bu nedenle ortalama öğretmenlerden daha fazla yeterliliğe sahiptir.
9 yıllık öğretmen olarak 8 okulda görev yaptım, canla başla çalışır, hiçbir yere ait olmayız, Matematik, Fizik, Kimya derslerini bölümlerden ana ders olarak aldık fakat yan alanımız yokmuş, 2 saat seçmeli ders alan 20-25 yıllık öğretmenler alan değiştirdi bize o da yok.
2011 Yöneticilik sınavında da astronomik puanla ders seçili değil diye Anadolu grubu liseye de yapılması atamam, köy ilköğretim okuluna yapıldı. Açtığım dava 1,5 yıldır devam ediyor.

Evet arkadaşlar sistem bizi kabul etmiyor, çünkü BT öğretmenleri ortalama öğretmenlerden daha becerikli, daha yetenekli, daha eli işe yatkın çünkü daha akıllı.

Kime ne anlatıyoruz...

sami55' Alıntı:
Gelsin o bilgisayarı biliyorlar diyenlerde öğrencilere bir baksınlar bakalım öğrenciler neyi biliyor görsünler.... Ya madem bu öğrenciler bilgisayarı biliyor bana niye hiç rastlamıyor ya...

aynen katılıyorum 5-6 sınıf öğrencilerinin oldukça eksiği var.

Re: BT Öğretmenlerine İhtiyaç Yok

ALLAH'ım bu bilişim öğretmenlerini bulundukları durumdan kurtar.Amin

saah sabah gerildim yine ya...adamın utanmadan yazdıklarına baktım da gerçekten yazık..okullarda ne çektiğimizi bilmeden atıp tutan insanlardan nefret ediyorum..öğretmenler odasında oturup da gereksiz yere ek ders alıyormuşuz?????

Arkadaşlar ne kadar iyi niyetlisiniz.
Sizleri öpesim geldi valla. ;)
Bu şahsın(!) yazıyı kasıtlı yazdığı buz gibi ortada.
Bizim branştan birisi ile problemi olduğunu düşünüyorum.
O şahıs ortaya çıkana kadar da bu eleman kusmaya devam edecektir.

endorfinnn' Alıntı:
"Okullarda bilgisayar derslerinin kaldırılması yerinde olmuştur." Tamam artık g.tüne kına yakarsın.

Lütfen ortaya çıksın,
Bu elemanı; bilgisayar laboratuvarına kilitleyip, köşeye sıkıştırıp, en körpe döneminde hayallerini elinden alan, hayata olan sevgisini ve kendisine olan saygısını kaybetmesine neden olacak fiillerde bulunan bilgisayar öğretmeni kimse ona sesleniyorum. Lütfen ortaya çık!
Çık ki; senin hunharca kirlettiğin bu çocuk, bir tek senin yüzünden bütün bilişim teknolojileri öğretmenleri camiasını karşısına alacak kadar şuursuzlaşmıştır.
Çık ki; maruz kaldığı fiiller sonucu ruh dünyası büsbütün bozulan, öğelerini tamamlayınca mantıklı cümle kurduğunu zanneden bu müptezel bizim yakamızdan düşsün.
Çık ki; ikinizin arasında halledilmesi gereken bu problematik, daha sonra dünyadaki tüm eğitimcileri töhmet altında bırakacak suçlama ve saçmalamalara dönüşmeden bitsin.

Kusura bakmayın...

İnşallah en sevdiği BT Öğretmeni olur :D
ş.sizin önde gideni :verymad:

kimsenin işini yapmazsak ve herkes iş yaptırmak için gelip yalvarırsa o zaman el üstünde tutuluruz aranan eleman oluruz. yoksa bu tuhaf yazılar ve yanlarla karşı karşıya kalıp anca sinir kırizi geçiririz.

kimsenin işini yapmazsak ve herkes iş yaptırmak için gelip yalvarırsa o zaman el üstünde tutuluruz aranan eleman oluruz. yoksa bu tuhaf yazılar ve yanlarla karşı karşıya kalıp anca sinir kırizi geçiririz.
Ayrıca bu adam kim sadece adı var. ünvanı ney nerede çalışır ne iş yapar yok sadece adını yazmış ilginç. Muhattap alınıp haber yapanlarda ilginç.

Twitter, Facebook ve Mail adresleri yoluyla tepkimi verdim arkadaşlar..
Lütfen sessiz kalmayalım...
Bu kişi için değil itibarımız için...
Sevgi ve Saygılarımla Değerli Arkadaşlar..

Okullarda ki bilgisayarların yazılım ve donanım problemleri için okul öğretmenlerinden görevlendirme yapılmalıdır. Ders görevinin yanında 3-5 saat ek ders ücreti daha fazla tahakkuk edilerek bu problemler çözülebilir.

Varsa 3-5 saat ek derse bunu yapacak buyursun.

Baştan aşağıya cehalet kokan bir yazı. Her cümlesine 10 sayfa cevap yazabilirim ama değmez.

bu adamın bilinçaltında bilişim öğretmenlerinden biri acı bir iz bırakmış belli ki, siteye yorum yazdım hala yayınlamıyolar tepki gösterelim arkadaşlar kamudanhaber.com adresini belleğimden siliyorum

fena kuyruk acısı var gibi..
ama gel seni formatör yapalım diyen olsa bodoslama dalar..

Zamanında bilgisayarcılardan biri bunun a...... s....... yarası var demek ki o........ ç........... :verymad:

the_korsan' Alıntı:
http://who.is/whois/mebpersoneli.com.tr

site sahibinin kafası çalışıyor ama şeytanlığa çalışıyor. site ismi kopya, sloganlar kopya, tık sayısını artıracak yalan dolan haberler, piyasa yapma derdinde, domaini bile yeni sayılır. Adamın işi çakallık belli ki.

Tıklayıp paylaşıp bu gerizekalının ekmeğine yağ sürmesek sanki daha iyi, epostasına site iletişime yazıyoruz zaten, yorumların zaten uçurmuşlar hepsini.

Aynen katılıyorum linki kaldırın kimse tıklamasın, sadece haberin kendisi forumda kalsın.

beyimiz cevap vermiş,
Yazarın Açıklaması 23/05/2013
(Aykırı düşünceye tahammül etmek)
Bilgisayar öğretmeleri ile ilgili yazdığım yazıya bu kadar yorum/tepki geleceğini düşünmüyordum. Herkes düşüncesini hakaret içermeden açıkça ortaya koymalıdır. Mesela müdür başyardımcıları kaldırılmalıdır, ilçe müdürlükleri kaldırılmalıdır, teşkilat yasası değiştirilmelidir 30 genel müdürlük kapatılmalıdır vb. birçok konuda eğitimciler görüş/yorum/makale gibi yazılar yazmaktadırlar. Bu yazılarda bu görevlerde bulunanların görevleri ile ilgili kişisel yorumlar okuyucular ile paylaşılmaktadır. Yoksa hakaret etmek/ aşağılamak gibi bir amaç güdülmemektedir. Amaç sistemi daha verimli hale getirmektir.

kamudanhaber.com da haber şuan 1. sırada. Kimmiş bu Mustafa DÖNMEZ denen cahil. Bence amaçlardan biride hit kazanmak.

dava açmak gerek bunlara haddini bildirmeli:
bilgi sahibi olmayan birsürü öğretmen yönetici okuyor bu haberleri "zaten akıllı olursan çekilemiyorsun"
bu yazıya inanarak yorum yapacak çok aptal var

Bu kişi tamamen bt öğretmenlerinin şerefi ve haysiyeti ile oynamıştır.Hangi branşla ilgili böyle bir yazı yazılmıştır daha önce ve yazılsa diğer branşların tepkisini düşünün.bu haber sitesi bunu yaptığına pişman olmalıdır.haddini bildirmeliyiz.dernekten sendikasına kadar herkes topyekün bu siteye ve zata haddini bildirilmelidir.yoksa böyle haberleri çok okuruz.

Geri