Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: İnsanlara tahammülüm kalmadı artık

ismailt' Alıntı:
yüzüne bile bakmayın, müdüre gider ondan istetir ve siz de müdüre olayı anlatıp
"müdür bey adam olmayana adamlık yapılmaz" dersiniz olur biter...

bencede en güzeli bu. böyle söylese asla ama asla yapmam. Önce adam olsun..

:D bugün bakıcılık günümüz heralde ... başka emriniz varsa hepsini toplu alayım de gül geç...

o kadar tembelim ki

eskidende çok çalışkan sayılmazdım ama üzerime düşeni üsenmeden eksiksiz yapardım bu son dönemlerde işten o kadar kaçıyorum ki okulda bana iş verecekler diye insanlardan kaçmaya basladım verdikleri islere sürekli bahaneler buluyorum yapmamak için elimden geleni yapıyorum sonum ne olacak merak ediyorum neden böyle oldum ber çok kötü durumdayım kendimden kaçacağım elimden gelse iş yapmamak için

Re: o kadar tembelim ki

son zamanlarda ben de böyleyim formatörlük sıktı iyice :-1:

bu durumu ben yaşasam, cebimden bi 5,5 TL çıkarıp, "bakkala git, bana bi sigara al gel, kaça kaça git kaça kaça gel, hadi bakiim" derdim. 10 TL verilip "üstü senin olsun" da denilebilir.

ben de :D öğretmenler odasına giremez oldum, bi iş verecekler die :p

valla bende aynıyım hocam.eskiden 2 tane 20lik labımda arızalı pc falan olmazdı hiç.günü gününe yaparıdm.herhalde idealistlik falan kalmadı.şimdi okula hiç gelme deseler gelmeyeceğim o duruma geldim :cry:

Hocam ben böyle durumlarda cevap veremem, kalırım. Aslında o an cevap vermek en doğrusudur ama yapamıyorum işte. BT sınıfına gelmesini bekliyorum. Geldiğinde "az önce herkesin içinde sesimi çıkarmadım ama benle emir cümlesiyle konuşamazsın rica etmeyi dene o zaman yaparım ama bu şekilde yapmam" diyeceğim. İsterse müdüre şikayet etsin yine de elimi sürmem düzgün konuşmadığı sürece.

herkeste aynı şey var. işinden mutlu olmakla ilgili bir durum galiba.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Bahar yorgunluğudur hocam. Bu mevsimlerde olur böyle. Mayısa doğru şaha kalkarsın merak etme:)
hocam sizin kadar iyi niyetli değilim sanırım insallah geçer ama sanırım bu ara kedisi olma isi yıprattı beni bakalım ne zaman düzelirim

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

idareciler efendilerimiz olduklarını düşündüklerinden ve okulda göstermelik bir saygı gördüklerinden ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor. kendilerini her konuda haklı görüyorlar. bana da öküz müdür "yani bana kalsa bt sınıfını kapatır dersi de seçmem" dedi. kendileri hiçbir iş yapmazlar her işi başkasına yıkmaya çalışırlar bunu da müdürlük zannederler.
ben mebde çalışmaktan bıktım başka kuruma versinler de kurtulayım

ben müdürün benden daha zeki benden daha çevik ve akıllısına saygı duyarım....yoksa vali olsa hırtt

milli eğitimde kendini bi şey zannedip diğerlerini hor gören her çeşit personelin uygun boşluklarına en az bir adet vida bir adet somun

arkadaşlar acil görüşlerinize ihtiyacım var. bt öğretmeni aynı zamanda formatörüm okulda haftada 8 saat dersim var sadece ve kalan zamanlarda çok bunalıyorum. okuldan da çıkışta olmak üzere hiçbir zaman müdürden izin almadan dışarı çıkmadım. boş derslerde adımımı bile atmadım bahçeden bugün bir arkadaşımla yarım saatliğine dışarı çıkıp geldim geldiğimde benden savunma yazısı istendi sarı zarfla. üstelik okulda elimden gelen her şeyi yapıyordum kimseyi kırmadan bişeyler söyleyin ben çok üzgün daha çok sinirliyim. çünkü müdürün sesini çıkaramadığı DERSTE gezen öğretmenler var izinsiz. benim suçum yeni öğretmen olmuş olmam mı????

ogretmen86' Alıntı:
arkadaşlar acil görüşlerinize ihtiyacım var. bt öğretmeni aynı zamanda formatörüm okulda haftada 8 saat dersim var sadece ve kalan zamanlarda çok bunalıyorum. okuldan da çıkışta olmak üzere hiçbir zaman müdürden izin almadan dışarı çıkmadım. boş derslerde adımımı bile atmadım bahçeden bugün bir arkadaşımla yarım saatliğine dışarı çıkıp geldim geldiğimde benden savunma yazısı istendi sarı zarfla. üstelik okulda elimden gelen her şeyi yapıyordum kimseyi kırmadan bişeyler söyleyin ben çok üzgün daha çok sinirliyim. çünkü müdürün sesini çıkaramadığı DERSTE gezen öğretmenler var izinsiz. benim suçum yeni öğretmen olmuş olmam mı????

bence hiç polemiğe girme savunmanı ver...ceza verecekse versin...amaaaaaaaaa,
görevin olmayan işleri kesinlikle yapma....böyle müdüre böyle tepki....

merak ediyorum bakkala sigara almaya bile giderken müdüründen izin alan var mı benden başka nikahımı kıydırmaya giderken bile utana sıkıla izin aldım adamdan düşünün...

Ya ben bu müdürlerin yada sistemin (artık kime söz sayacağımı sapıttım çünkü) ne istediğini bilmiyorum güçleri sadece bize yetiyor geçnlerde kar tatili oldu okula gitmedim gitmem gerektiğini debilmiyordum zaten heryer kar kıyamett hiç aramadan ki baska zaman hocam yazıcıya kağıt sıkıştı diye arayan tüm idareci arkadaşlarım!!!! hiçbiri 2 gün boyunca aramadan direkt tutanakla ekdersimi kesmişler onuda doğru dürüst becerememişler fazla vermişler sonrada elime bir tebellüğ belgesi git fazla aldığın ekdersi geri öde diye ilçe MEB ve malmüdürlüğüne gönderiyorlarr ne diyeyim ben şimdi :((( Allah hepsini bildiği gibi yapsınn..

ogretmen86' Alıntı:

hocam kaç yıllık öğretmensiniz bilmiyorum ama kendinizi ezdirmeyin derim.. biraz arkanızın olduğunu hissettirin geri adım atıcaktır emin olun.. bana da vermişti yıllar önce sevgili eski müdürüm zümre tutanağını zamanında teslim etmedim diye ( zümre tutanağını verdiğim halde!!) gidip (zümre tutanağını kendi imzası mührü tarihi mevcut ) ilçeye direkt dilekçe verdim sonra özür dilemişti benden ilçe müdürü arayıp ne yapıyorsun be adam dediğinde

ogretmen86' Alıntı:
merak ediyorum bakkala sigara almaya bile giderken müdüründen izin alan var mı benden başka nikahımı kıydırmaya giderken bile utana sıkıla izin aldım adamdan düşünün...
:verymad:

hocam bakkala sigara almaya giderken izin istersen boş dersinde bile dışarı adım atmazsan kusura bakma onlarda üzerine gelir tabi. Sen bilişimci değil misin? Bu idareciler pc kullanma özürlü değil mi? Vazifen olmadığı halde işlerini hallediyorsun bu kadar üzerine gelmelerine izin verme

Zaten birde küçük ilçede yaptınızmı yandınız. okulun kendi bilgisayarları yok birde sağdan soldan kamu kuruluslarından telefon geliyor. elinizde sağlam bilgisayar varmı.. yada gönderiyorlar anakartı yanmış bilgisayarları bunları yapın.. gelde gülme öğrencilerin önüne zor koyuyoz zaten biz bilgisayarları.

görevlendirme çalıştığım okulda iki haftadır mause yok. geçen hafta birileri mause toplarını çalmış, idare hiç bir şey yapmıyor, bu hafta iki mausumuz var sadece, haftada bir gün geliyorum, boş boş oturuyoruz. bilgisayarlarlar çok kötü galu beladan kalmış, okul yeni pc isteğinde bulunmuş ama daha ile gitmeden ilçe mem isteği reddetmiş. (buraya gelen yeni pcler bir gece çalınmış, hiç bir şey kalmamaış, şimdi sağdan soldan toplama külüstür pc lerle bu zamana kadar geldik uğraştık, seneye Allah kerim)

bilgisayar olmayan okulda dert de olmaz hocam boşverin...olmasın daha ii...bizim okulda her sınıftan 9'ar şube var..2 koca bina düşünün...ve her sınıfta bilgisayar, projeksiyon..lab 2 tane...35 bilgisayar labta sadece... işin içinden çıkamaz oldum..her gün birine bişey oluyor... ya internete bişey oluyor, ya swichler den birine...(sayısını bile bilemiyorum) ya da yazıcılardan birine... ya birine virüs bulaşır, ya birinin kasasından parça alır çocuklar... kafayı yememek için zor durdum bu sene.... boşverin mouseunuz olmasın..oturun dinlenin... :)

buyrun hocam, gelin valla isterim.... sizin sayenizde oturur diğer öğretmenler gibi çay kahve içeriz... diğerleri öğretmenler odasında oturabiliyor..ama benim boş oturma lüksüm yok..düşünün eline almış biri örgü örüyor öğretmenler odasında...dersi boşmuş, öğrenciler gelmiyor artık okula..bense çıkmışım sandalyenin tepesine, routerin kablolarına bakıyorum..rezil gibi... lanet okuyorum o an içimden..bu mesleği seçtiğim güne...ikimiz de bayanız ama ben kablolarla ilgileniyorum...o örgü örüyor...cidden erkek mesleği bizimki...

haklısınız... ben de çok isterdim okulumda beni anlayan birisiyle oturup çay içebilmeyi.

Geri