borsada nasıl para kazanılır

Kodla Büyü
patari' Alıntı:
nugyo ? yarası var bende, sattığım günün ertesinde seri tavanlarla 19 lara gitmişti, 7,32 lerden(bedelsiz)
yaklaşık bir yıldır spor hissesindeyim, mndrs gözüme çarpıyor bu aralar, bence borsaya yatıracağım para 5 yıl lazım değil demeyecek kimse girmesin, ayrıca 6 kasım abd seçimleri 8 kasım not arttırımı ile ilgili beklentiler var, ne alaka abd seçimleri diyeceksiniz bende öyle düşünmüştüm ama yabancıların elinde olan bir borsada hisse alıp satınca çok önemli :mrgreen: düzeltme olasılığında 69,500 ler, öncesi veya sonrasında ise 75000 ler konuşuluyor, tabi kriz, savaş, kar, yağmur gibi sebepler bizi etkiler... ben bir kere kapıldım rüzgara, hiç bulaşmamışlar niyetlenmesin bence krizler hiç eğlenceli olmuyor çünkü...

Dedikodular böyleydi 1 kasımda çoğu doğru çıktığına göre, naçizane tavsiyem, biraz daha bekleyip temettü ve bedelsiz(temettü vermek ancak bunu bedelsiz yolla yapmak isteyen hisseler var)potansiyeli olan hisseler denenebilir. benim bile gözümdeler, uzun vade falan dinlemeyip şubat ve mart grafikleri ile karşılaştırıp birşeyler denenebilir. hazırda tatil. biraz araştırmak lazım

hocam bazen bedelliler de fena can yakıyor.Hangi sportif hisse hatırlamıyorum ama dün TV izledim birkaç kat bedelli artıştan dolayı taban taban düşüyormuş.Bunların güncel listesi bence çok çok önemli
Temettü ve özellikle bedelsiz sermaye artışı veren şirketlerin geçmiş yıllardaki bedelsiz sermaye artış listelerini bulamadım bir türlü.Onlara bakarak karar verceğim.

bu borsaya kimse heveslenmesin arkadaşlar. kolay para kazanma yok ama çok kolay kaybetmetme var. Borsadaki küçük yatırımcıların büyük çoğunluğu zararını çıkarmaya çalışıyor inanın. Zararda olanlar söylemiyor. Nasıl söylesin ki. Bir sürü dedikodu çıkabiliyor, örneğin ''borsacı öğretmen........ '' diye olumsuz ifadelerle başlayan cümleler. kazananlar da övüne övüne anlatıyor. Millet de kolay para duyunca.... kendinize bir iyilik yapın ve sigara, alkol gibi alışkanlık düşünün ve bulaşmayın. Bir öğretmen arkadaşım 85'lerden yüklü miktarda bir hisse aldı ve 50'lerde. Hastalık ya işte üstüne gitti kredi çekti (meblağ yüksek-ev kredisi), ortalama düşürme adına krediyi de aynı hisseye yatırdı. Öyle bekliyoruz bakalım. Ben de 20 bin zarardayım eşime bile söyleyemiyorum. Burada söylüyorum çünkü benim gibi mağdur olmayın. Zamanınıza yazık, psikolojinize yazık, paranıza yazık.

Başlık dikkatimi çekti.
Tüm sayfaları okudum.
İnanın çok şaşırdım. Hatta dilim damağım kurudu.
Analizler filan... Yabancı terimler... Karmaşık ifadeler...
Alın teri dökmeden kazanmak, emeksiz köşeyi dönmek...
Bir insan diğer insanın mutsuzluğuna sevinir mi? Bu durumda EVET!
Borsacı arkadaşlar; lütfen kaybettiğinizde burada paylaşın. :)
Her kaybettiğinizde; ekran başında ben, sizin üzüntünüze sevineceğim. :)
Lütfen paylaşın...
Takibe devam.

Borsada yüksek kazanç(çok kısa sürede%50 ve yukarıları)%80 şans ,%20 de bilgidir.Bunu deneyimlerime dayanarak söylüyorum.
Çok kısa sürelerde 2-3-5-10 kat gibi kazanma niyetinde iseniz derinliği olmayan (dolaşımdaki kağıdı az olan şirketlerin) hisselerine ve(özellikle bedelsiz sermaye arttırımı yüksek olma ihtimali olanlara) yönelmeniz gerekir.bir borsa dergisi alın bakın fiyatı yüksek olan hisseler genelde dolaşımdaki az olan hisselerdi. 1995 te göreve başlamıştım 1996 yılı sonlarında uzun incelemeler sonucunda borsaya girdim.Hatta arkadaşlardan döviz bazında borçlar alıp borsaya yatırdım.ilk 8 ayda hiç abartmıyorum döviz bazında % 300 kar ettim(tabi bu teoride çünkü kar ettim demek için satmak gerek)daha çok gidecek dedim bir 1997 deki uzak doğu krizi dünya borsaları tepetaklak batanlar intihar edenler.borçlarımı zamanında ödeyebilmek için krediler çektim ödedim(Allah'a şükür kimsenin alacağı kalmadı)Sonuç olarak 2004 yılına kadar temel ihtiyaçlarımı karşılayabildim(gelirimin kalanı kredilere gitti)
Borsaya hiç bulaşmamış olasaydım kaloan paramla altın,döviz,vb alsaydım bugün evimde olurdu arabamda.Aç gözlü olmak sanırım bu.Dersimi aldım.
Sizlere tavsiyem illaki bulaşacaksanız(hiç tavsiye etmem) en az 5 yıl kullanmamayı göze aldığınız parayı yatırın.(hangi hissler olabileceğini yukarıda yazdım)
Herşey gönlünüzce olsun.

Bahtsız_Bedevi hocam; acınızı paylaşarak bizleri mutlu ettiniz. Teşekkür ederim ;)
İşin tuhaf tarafı, o kadar acı tecrübeye rağmen hala tüyo veriyorsunuz. Dikkat çekici.
Hastalık olmalı.
Başka acılara sevinmek için takipteyim ;)

30bin zarar şimdilik
bi arkadaşım var 200bin ile girdi 80 bir zorçıktı..
eee, havadan para yok milletin anlatığı gibi. Kumar masasının alengirlisi. biri kaybetsin ki biri kazansın.

bedevi hocamın kinin üzerine bizimki mini minnacık özet oldu...
98 girdik borsaya 97 yi bilmiyorum, hocam kriz oldu demiş,
99 deprem önceesi ir kriz oldu, hikmet uluğbay, ekonomi bakanı malum sonradan meb.
intiharlar o zaman başladı.
yıl 2001 bi kriz daha,. yıl 2009 b kriz daha..
sonra benim ülkem krzi i alt edebilek için toki yi kurdu. lokomotif demir kum alayım işleyeyim ülekimin güzel insanlarını bir güzel .....keyim diye.
inek şaban daki ağaları seyredersen gülen ya da vah vah çeken millet kendi haline vah vah etmedi.
güya müslümandık ya lafta, hz muhammedin veda hutbesindeki sözleri özellilekli kulak ardı ettik.
devlet baba bizi tokiyle 20 yıllığına borçlandırdı. şimdi ağa onlar. vatandaş da eşşek gibi çalışsın..
sonra kdv artışa vs birinden al kentsel dönüşüm ayağına , istimlak ayağına birilerine ver.
onlar da gitsin ev alsın bu döngü bu şekilde devam etsin.. bayraksızların meşhur bir sözü var
bir yerde bayrak varsa bayrak birilerinin, direk birilerinin,
borsayı da bayrak gibi düşünün, birileri bayrak sallarken diğerlerine direk gireecek.

ha şu olabilir, biraraya gelelim, herkesin bulunduğu yerde yapılacak bir iş vardır. O arkadaşlar bir araya gelir
tanışılır, konuşulur, sermaya ortaya konur işe başlanır. Birlik olmadıktan sonra daha tek tek çok dişimizi sökerler.
Benim mekan urfa birecik,
yapılacak iş: 80 metrekarelik 2+1
arsa 1 dönüm: 40 bin
5 katlı 2 er dairelik bina + çevre düzenlemesi
1 dairenin maliyeti 30 bin
toplam maliyet 350bin

kira gelir daire başı 350 yıllık 3500
tüm bina da 35000
10 yılda amorti eder kendini

urfa birecik, nizip çevresinde güvenilir arkadaşlar arıyorum.

unutmayın bu ümmetten ilk kalkacak şey emanet.... Çok derin bir kelime.

hadin bakalım alalım proje tekliflerini nerde ne yapılabilir yazın..

Bu başlıkta sapla saman karışmış yine, yok bedava para yok bilmem ne.
Kardeşim doğru yerden alacaksın, hedef fiyatın olacak, stop loos koyacaksın, bak bakalım kaybediyormusun? Adam yazmış ışte %300 kâr ettim satmadım, kriz çıktı battım. Eminim aynı arkadaş %600 kâr etse yine satmayacaktı,Neden çünkü hedef fiyat yok aklında ve kaybetmeye mahkum.

Yaşar Erdinç der ki" Borsada ancak aptallar para kaybeder"

serkanaytekin' Alıntı:
Kardeşim doğru yerden alacaksın, hedef fiyatın olacak, stop loos koyacaksın, bak bakalım kaybediyormusun? Adam yazmış ışte %300 kâr ettim satmadım, kriz çıktı battım. Eminim aynı arkadaş %600 kâr etse yine satmayacaktı,Neden çünkü hedef fiyat yok aklında ve kaybetmeye mahkum.

yazdıkların çok komik. 97 de başladım borsaya. Bir iki kural yazmışsın borsayla ilgili. Sanki çalışmak zorunda olan kurallar gibi. Ben sana 20 tane kural yazarım. Teknikleri çıkarırm. Hiçbirinin çalışma garantisi yoktur. Çünkü sen ne kadar acemice para kazanmaya çalışıyorsan, adamlar profesyonelce senin paranı kapmaya çalışıyor. Para babaları istedikleri gibi kademeleri doldurup fiyatları aşağı çekip yukarı kaldırıyorsa; yani vurgun yapmak için gerekli olan herşeyi varsa, çalışan asıl kural 'spek her zaman kazanır' kuralıdır. Bu da demektir ki, büyük çoğunluk kaybeder. Yaşar Erdinç'e bakma sen.
Kazanç için bir kural da ben yazayım. ''aldığından daha ucuza satmayacan.''
---Hatırlarsınız Trabzonspor 2 yıl önce şampiyonlar ligine davet edildi. Ve 22'lerden, 23'lerden hisseye giren bir çok kişi oldu. Şu an 12'lerde. Temettü muhabbetlerine rağmen. Temettü olayı da geçince 10'lara çekilecektir.
Şimdi 22-23 maliyetli biri kazanç için ne yapmalı?
''Yorum'' maliyetinden yukarıya çıkana kadar beklemeli. Kaç yıl olduğunu bilemem. 4 yıl sonra artıya geçse bile gene zararda çünkü parayı yıllarca bağladı oraya. Arsa/daire vs alsa daha karlı idi. 3-5 yılda.
''Yorum'' daha önceden satacaktı. adamlar öyle akıllı adımlarla mal boşaltıyorlar ki ne olduğunu anlamıyorsun. Bir çoğumuz için geçerlidir bu. stop loss çalıştırmış olsaydı ve satsaydı, bir süreliğine o hisse yukarı yön yapabilirdi. Eğer satılan hisse miktarı kaydadeğerse ve speğin kucağına bırakılmışsa. Neyse, yazarak anlatılamayacak kadar derin mevzular. (Bu ara TS hissedarı değilim-vaktiyle aldım,çıktım.)
Temel, teknik, takas ve beklenti bir tarafa; bana fiyattan bahset! Kârda mısın zararda mısın? (alıntı-imza)

serkanaytekin' Alıntı:

aptalım kabul ediyorum.. Bu arkadaş gibiler binde 1 çıkar ve başka forumlarda milleti arkalarına takıp çamura batırırlar...
borsadan para kazanılmaz... Sen kazanmadın mı, yedim allaha şükür... ama sonradan farkettim, kaybedenlerin parasını yediğimi.
olmayan şeyler üzerine yatırım, pamuk, şeker, fasulye vob 30 gibi.. bizimki sanal ticaret, on da da tutturabilirsen.

empati52 hocam, bakın ne demişim doğru yerden girme önemli. sen trabzon örneğini verdin ama ben trabzona 7.9 dan girmiştim, türkiye kupası maçı öncesi, sonrada şampiyon yapmayacaklarını anlayınca 14.9 lardan çıktım. ha hisse 30 u gördümü gördü, o beni ilgilendirmez. Yatırım yapıyorsan açıkgöz olacaksın.

Sen spekülatif hisseden örnek vermişsin olmamış, neden ekgyo ,thy , bimas , adel , kozal gibi kale hisselerden örnek vermiyorsun. Meela ekgyo ilk alışım 0.85 , şu anda 3.21 gibi.

Hocam sağlam kağıt alacaksın, doğru yerden alacaksın, bekleyeceksin. senin dediğin tekniz analiz falan filan günlük veya haftalık oynarsan, çıtırlık çıkarırsın bir şeyler, e bizim ona vaktimiz var mı yok,o zaman uzuncu ol, stop loos ve kar marjını belirle, bak bakalım kaybediyormusun.

Soruna gelince, hiç zararım yok.

mse' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:

aptalım kabul ediyorum.. Bu arkadaş gibiler binde 1 çıkar ve başka forumlarda milleti arkalarına takıp çamura batırırlar...
borsadan para kazanılmaz... Sen kazanmadın mı, yedim allaha şükür... ama sonradan farkettim, kaybedenlerin parasını yediğimi.
olmayan şeyler üzerine yatırım, pamuk, şeker, fasulye vob 30 gibi.. bizimki sanal ticaret, on da da tutturabilirsen.

hocam şahsi olarak yazmadım, benimde görüşüm değil zaten, borsada para kaybetmenin ne kadar zor olduğunu ifade için yazmıştım. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma.

mse' Alıntı:
ha şu olabilir, biraraya gelelim, herkesin bulunduğu yerde yapılacak bir iş vardır. O arkadaşlar bir araya gelir
tanışılır, konuşulur, sermaya ortaya konur işe başlanır. Birlik olmadıktan sonra daha tek tek çok dişimizi sökerler.
Benim mekan urfa birecik,
yapılacak iş: 80 metrekarelik 2+1
arsa 1 dönüm: 40 bin
5 katlı 2 er dairelik bina + çevre düzenlemesi
1 dairenin maliyeti 30 bin
toplam maliyet 350bin

kira gelir daire başı 350 yıllık 3500
tüm bina da 35000
10 yılda amorti eder kendini

urfa birecik, nizip çevresinde güvenilir arkadaşlar arıyorum.

unutmayın bu ümmetten ilk kalkacak şey emanet.... Çok derin bir kelime.

hadin bakalım alalım proje tekliflerini nerde ne yapılabilir yazın..

Hocam hala kiraya vermeyi düşünüyorsan sen o daireleri bırak hiç atılma iş hayatına, bize memurluk yaraşııır. Biz memur kafalı aptallarız. Biz çok iyi üniversite puanı almış kerizleriz. Bize memurluk yaraşır.

Çoğu müteahhidin oturduğu ev bile kiradır. 5-10 senede köşeyi dönmüştür. Emlakçılar ha keza. Al satçılar ha keza.

Biz de ev yapıp kiraya vereceğiz. Biz memur kafamızı değiştirmedikçe, her türlü kaybetmeye mahkumuz.

Baksana 1 iş yapıp hemen bitirmişsin yatırımı. 5 sene daha çalış biriktir 1 iş daha...

Yap, sat. Neden kiraya veriyorsun hocam. Sat hemen ertesi sene 1 işe daha başla. Müteahhidler böyle yapıyor, bir kısmının oturduğu ev dahi kira. Neden ev alıp paramı oraya bağlayayım diyor, kiracıyken bütün evler benim.

hocam bulunduğum konum itibariyle yapılacka iş bu. burda yapıp satamazsın. birecikte evi kime satacaksın. bana antepten ya da birecikten eval deseler almam. benim yerleşecek ya da memleketim değil ki. Benim memur mantığım 10 sene evi kirala nasıl olsa o zamana kadar eskir ev alacağın zaman yenisin al otur.
ama çoğu memur da sein dediğin gibi düşüünüyor.
şimdi emlak piyasası aynen acun gibi. toki geldiğinde onunla birlikte hareket edenler hem ev yaphtı hem satı.
şimdi krdelier bile düştü yüzüne bakan yok. üç beş memurdan başka. onlar da alıp 10 sene bankaya çalıyşacak.
yapsat işinde para kazanan emlakçılar. Mal sein senden alıp bana benden alıp ötekine satıyor aynen borsa gibi.
senin malın değer falan kazandığı yok adam komisyonunun bilir.

serkan hocam kusura bakma biz o kazıkları çok yediğimiz için arkadaş ayağına o yüzden öyle dedim. Borsayı ballandıran çok... kazanan tek tük.

serkanaytekin' Alıntı:
empati52 hocam, bakın ne demişim doğru yerden girme önemli. sen trabzon örneğini verdin ama ben trabzona 7.9 dan girmiştim, türkiye kupası maçı öncesi, sonrada şampiyon yapmayacaklarını anlayınca 14.9 lardan çıktım. ha hisse 30 u gördümü gördü, o beni ilgilendirmez. Yatırım yapıyorsan açıkgöz olacaksın.

Sen spekülatif hisseden örnek vermişsin olmamış, neden ekgyo ,thy , bimas , adel , kozal gibi kale hisselerden örnek vermiyorsun. Meela ekgyo ilk alışım 0.85 , şu anda 3.21 gibi.

Hocam sağlam kağıt alacaksın, doğru yerden alacaksın, bekleyeceksin. senin dediğin tekniz analiz falan filan günlük veya haftalık oynarsan, çıtırlık çıkarırsın bir şeyler, e bizim ona vaktimiz var mı yok,o zaman uzuncu ol, stop loos ve kar marjını belirle, bak bakalım kaybediyormusun.

Soruna gelince, hiç zararım yok.

sayın hocam kusura bakmayasın ama verdiğin nasihatlar ilkokul seviyesindeki borsacı için. Daha önce belirtmiştim bir sürü borsa kuralı vardır ama çalışma garantisi yoktur.
sağlam kağıt nedir? doğru yer neresidir? Muallak konular bunlar.bunların cevaplarını az çok herkes bilir ama çalışma garantisi yoktur. Hesapları çok iyi profesyonelce yaptınız hisseyi ve zamanı belirlediniz. Tüm veriler hissenin uçacağı yönünde diyelim. Yarın savaş çıkmayacağının garantisi var mı? Ya da aldığınız hisseyi ilgilendiren sel, deprem, yangın doğal afet çıkmama garantisi var mı? ABD kaynaklı AB kaynaklı ciddi sıkıntı çıkmama garantisi var mı? ...Vurgulamak istediğim nokta: Para babaları kazanır, çoğunluk kaybeder. Ama şöyle bir algı oluşabilir bu durumda. kazananın dediği doğrudur. kaybedenin dediği yanlıştır. Onun için kazanan olarak senin dediklerin daha doğru bulunacaktır.
ts hissesini örnek verdim ama sen buna da katılmamışsın. Örneği alabildiğine genişletiyorum. borsa tarihi rekorlar kırarken, (50 000 altından- 85000 üstüne çıkmışken) kazandıran hisseler yani endexe paralel tarihi rekora koşan hisse 10 civarındadır(çok komik bir rakam). Millet te borsa uçtu çoğu hisse kazandı zanneder. Hisselerin bir çoğu endex 55000-60000 seviyesindeykenki fiyatlarının altındadır. Bu da demektir ki büyük çoğunluk kaybetmiştir ya da kazanamamıştır. Patronların haricinde siz ve azınlık bir grup kazanmıştır. Saygılarımla...
Bu işe bulaşmamış arkadaşlar, aman uzak durun. Heveslenip kolay para kazanma için girenlerin çoğunluğu zararımı çıkarayım da...... der. Toplumumuzda borsa yüzünden o kadar çok batan var ki. Ben ve benim gibiler de bulaşmışız çıkamıyoruz. Haaaa ben kazanan azınlıktan olabilirim, zekiyim, akıllıyım diyorsanız; gelin demeyin öyle. daha dürüst alanlara yönelin. Borsa kan emicilerle dolu pislik bir çukur gibi.

empati52 hocam yarın ölmeyeceğinin garantisi var mı?

senin dediğin doğru ama uç örnekler, savaş , kriz ...

ama her kriz bir fırsattır unutma. Şimdi örnek vereceğim küstahlık olarak değerlendireceksiniz o yüzden rakamsal örnek vermiyorum, sadece 3 yıldır borsadayım, temel analiz, teknik analiz bilmem, ama paramı sağlam kağıda bağladım, zararım yok...

serkanaytekin' Alıntı:

ama her kriz bir fırsattır unutma. Şimdi örnek vereceğim küstahlık olarak değerlendireceksiniz o yüzden rakamsal örnek vermiyorum, sadece 3 yıldır borsadayım, temel analiz, teknik analiz bilmem, ama paramı sağlam kağıda bağladım, zararım yok...
portföyünü paylaşırmısın. çok merak ettim gerçekten.

empati52' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:

portföyünü paylaşırmısın. çok merak ettim gerçekten.

ADEL , ASUZU , KOZAL . uzuncuyum hocam, maliyetler düşük, o sebeple endeks düşünce takviye atıyorum, mesela adel bugün 47.7 yi gördü sadece 100 tane çıtırlık 47 den sattım, alttan geri koydum. Adel ilk alışım 17.8 .

Arada çıtırlık al-sat yapıyorum, yakın dostum teknikçi o aldırıyor sonra satıyorum. Mesela ülker alış 10.05 satış 10.2 gibi. Daha onlarcası var böyle, ama kale senetlerime fazla dokunmam.

Doğru hisse , doğru zaman ve sabır.

İnan bana grafk çiz desen hiç anlamam, trend çiz desen bön bön bakarım. Ama dedim ya bu işin ilacı sabır, her şeyde olduğu gibi...

Adel hedefim en az 100
Kozal hedefim 58
Asuzu hedefim 30

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

THY dan çıktım.Kağıt arayışındayım . Her zaman En az Bir yıl beklemişimdir. Sağlam kağıt derken ;
GÖZDE girişim var. Şu anda Senet 4.5 tl civarında, Ülker gurubunun.Sizce teknik analiz olarak Durumu ne? Önerirmisiniz?
Birde % 400 bedelsiz verme durumu varmış.K.A.P ta açıklama yok. Ama şu andaki fiyatı 4.5 tl civarında olan bu senedi etkilermi?
(YTD)

BRKSN 9
ACSEL 90
KRSAN 12
KOMHL 22
TMSN 90
KARTN 600
SONME 8

hocam bunlar uzun vadeli kağıtlar alıp birkaç yıl bekleyebilirsen bu fiyatları görebilir

kesinlikler yatırım tavsiyesi değildir

BRKSN 9-ŞU ANDA 3,33 ve 14 lerden düşmüş fikrim yok fikir ve bilgi verirseniz sevinirim.
ACSEL 90-ŞU ANDA 32 ve 190 lardan düşmüş.Bu kağıdı bencede izlemek gerek , Çok yüksek maliyetle çok kişinin elinde kalmış ve fiyatı çok ucuz
KRSAN 12-ŞU ANDA 4,93 senet 25 lerden düşmüş yeni bir senet sektöründe nasıl bir performansı olacak ?İzlemek gerek
KOMHL 22-ŞU ANDA 7.95 civarı ama teknik olarak beklenti biraz fazla temel bilanço yapısını incelemedim
TMSN 90-ŞU ANDA 4,64 civarı ama 3.5 iken almak daha tatlı olurdu.Eğerki 90 olursa İhya eder.Akıl sağlığına zarar verir. Borsada olmaz olmaz diyelim hayırlısı.
KARTN 600-ŞU ANDA 283 civarı beklentiniz gayet makul derinliği olan bir hisse
SONME 8-ŞU ANDA 2.75 civarı ve dediğiniz gibi beklenirse 8 olması ihtimal dahilinde
yatırım tavsiyesi değildir.

Hocam çok teşekkürler , kağıtların sektöründeki yeri ve büyük ortakları bağlı bulundukları holdingleri sermaye yapısı hakkında bilginiz varmı?Yani sırtları sağlammı?
Neticede belki 2-3 yıl bekleyeceğim.Vade uzun olunca savaş ortamı ve global krizlere dayanıklılık önem taşıyor.Yoksa sabırlı ve dayanıklıyım.

hocam önerileri her zaman doğru çıkan bir teknik analizciden aldığım tavsiyeler bunlar ben kendisine çok güveniyorum sepet yaparak ve stoplara uyarak kazanabileceğinizi tahmin ediyorum

son karar sizin elbette

bu arada ben bu önerileri ücret karşılığında aldım sizinle de faydalı olmak maksadıyla paylaştım

Ofkar hocam sönme hissesi spekulatiftir, bu hisse eylül ayında hareketini yapar sonrada aylarca bekletir. Birde para verip ogrenmissiniz, gerek yok böyle hisselere . Ytd değildir.

borsada ancak aptallar para kaybeder diyen şahıs aptalmış hatta gerizekalıymış. ben aptal değilim bir sürü para kaybettim :mrgreen:

Geçen yıl sonuna ait 2013 mart başında yayımlanmış bir tablo
Karını ve satışını en çok artıran şirketlere ait.
Arkadaşlar sizin gözünüzde başka hisseler varmı? 1-2 ve belkide 3 yıl beklenecek.

Ekli dosyalar

• tablo2(5).jpg
    tablo2(5).jpg
    94.8 KB · Görüntüleme: 579
Geri