borsada nasıl para kazanılır

Kodla Büyü
Borsadan anlamam, borsada param var, çok da zararım var.

Ama son 2 sayfadır bir ADEL reklamı almış başını gitmiş. Bir bakayım dedim, ilk seansta işlem hacmi 155 bin lira. Biraz zorlasam ben bile kağıda spek olurum yani.

Bu kağıt mı sağlam arkadaşlar? İşlem hacmi 155 Bin olan kağıt bence sağlam değildir.

Adel alan arkadaş hayırlı olsun.Takip ediyorum.Kağıdın Düzenli geliri var gibi.Gayet istikrarlı.

COBOL' Alıntı:
Adel alan arkadaş hayırlı olsun.Takip ediyorum.Kağıdın Düzenli geliri var gibi.Gayet istikrarlı.

Çok istikrarlı gidip gitmeyeceğini belirlemez evet ama nedenişlem hacmi bu saat itibari ile hala 283 Bin

Böyle istikrarlı kağıdı neden alan satan yok

ramo87' Alıntı:
Adelde çok güzel bir kağıt geçen sene büyük yatırımlar yaptılar,Güçlü ve sağlam geliyor
kütahya da sağlam bir kağıt geçen sene 10 tane mağaza açtı, afyon da adam termal otel açtı, nere gitsen güral ya da kütahya.
Ama yatırımcıyı nasıl dolandırmışlar bakın okuyun avukat raporlarını. ve büyük balık küçük balığı yutmuyo, adam göz göreeee, göreee soyuyo...
http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=224410
ek dosyalardan tutanağı okuyun.
ve biliyo musun senelerce kar vermedi, sadece geçen sene 12.000.000 reklam gideri gösterdi, milleti soyarak.

gidin 13x rakamlara inince netaşa (fatih projesi için)
Escom'a teknolojiye bulaşın.. YTD

cobol hocam thyao için yaptığım yorumu geri alıyorum, çünkü bugün itibariyle dengeler çok değişti.
Yabancı akışı var petrol düşmesi eminim bunda etkili, mb çünkü 100 dolara revize etti. yabancıyı bırak bizim sazanlar var. daha önce yazmıştım, beklediğim düzeltmeyi cuma-pzt-salı günkü düşüşlere sayın.

yurtdışında herkes birbirinden habersiz konuşuyo bakalım noalcak.

100 endex çok güzel bir grafik sergilemiş.
cobol hocam thyao için yaptığım yorumu geri alıyorum, çünkü bugün itibariyle dengeler çok değişti.
Yabancı akışı var petrol düşmesi eminim bunda etkili, mb çünkü 100 dolara revize etti. yabancıyı bırak bizim sazanlar var. daha önce yazmıştım, beklediğim düzeltmeyi cuma-pzt-salı günkü düşüşlere sayın.
yurtdışında herkes birbirinden habersiz konuşuyo bakalım noalcak.
Hocam teknik analiz bu kadar olur yani.THY bu ay bölümü omuz-baş-omuz formasyonu ve düşüş bekliyordum.Bugün son omuz bozuldu.Ne desek boş.

Arkadaşlar zararınız kaç bin lira olursa olsun yarından itibaren satın çıkın yok yok biraz daha dursun kurtarıverirmiyim acaba iyi haberler geliyor şirket ile ilgili gibi haberlere inanmayın, elinize geçen para ile maliyetim yüksekte kaldı yeni alım yapıp ortalamayı düşüreyim demeyin yeni düşüşlerde zararınız kaymaklı olur sonra günler sonrada bir bakmışsın elde avuçta hiçbirşey kalmamış. Şimdi herkes borsadan kazandıklarını kaybettiklerini yazsın da kar edeni bir görelim ben 2006 dan beridir 80 bin lira kaybettim bu para birden mi gitti yok önce biraz kar ettim sonra kar ediyorum diye kendinegüvenin artıyor sonramı azar azar elinden alıyorlar paranı sende hergün düşüş biter yükselişe geçer diye bekliyorsun ama nafile yükselmiyor azar azar gidiyor paran sonrada pisikolojin bozuluyor sosyal hayatın kalmıyor isteyen oynasın kim ne dersin borsadan bizler gibi küçük yatırımcı para kazanamaz benim kulahıma anlatamaz .
ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR BIRAKIN BORSAYI ZARARINIZ NE OLURSA OLSUN UNUTUN O PARALARI BAŞKA YATIRIMLARA GİRİŞİN EV ALIN SIFIRDAN BİTİMİNE YAKIN SATIN ARABAMI CANINIZ İSTİYOR ALIN BİNİN SATIN TABİ BUNLARI YAPARKEN GÖZ UCUYLA BAKIN BAKALIM BORSADAKİ KAĞIDINIZ NE HALT ETMİŞ SİZE SÖYLEYEYİM KESİNLİKLE ZARARINI KATLAMIŞSINDIR. HİÇBİR ZAMAN TABANDAN VEYA TAVANDAN SATIŞ YAPAMAÇAĞIMIZ İÇİN TRENDEN ERKEN İNERİZ AAAA YÜKSELİŞ DURMUYOR DİYE TEKRAR YUKARDAN ALIRSIN ALDIĞIN KARI FAZLASIYLA ZARAR OLARAK GERİ VERİRSİN

serci2001 hocam yazalım o zaman,
1998'de başladım, 2008 krizinden önce bırakmıştım. Ufak tefek paralarla.
2009'dan bu yana şöyle bir hesap yaptım. Yediğim içtiğim herşey dahil, tek maaş aylık gelirim 4000TL. Allah Bereket versin.
ha en son yazdığım zararı düş, aylık gelir 3000 olsun.
Borsadan vazgeçilir mi, borsa yaşanır. Sadece en son cümlenize katılıyorum...
Emlak da alsam durum değişir miydi? hayır.

obsearchver' Alıntı:

Ama son 2 sayfadır bir ADEL reklamı almış başını gitmiş. Bir bakayım dedim, ilk seansta işlem hacmi 155 bin lira. Biraz zorlasam ben bile kağıda spek olurum yani.

Bu kağıt mı sağlam arkadaşlar? İşlem hacmi 155 Bin olan kağıt bence sağlam değildir.

Hocam zorlasam kağıtta spek olurum demişsin. İstersen bir zorla bakalım balya balya malı yığarlar önüne. Hocam kağıda kimseyi yaklaştırmıyorlar. Abim teknikten çok iyi anlar. 1 hafta önce adel 34.6 lardayken mutlaka 32.2 ye değecek dedi (hadi sende ya) demiştim. Gerçekten imkb de tekniğe adel kadar uyan bir hisse yoktur iddia ediyorum. Son 2 gündeki düşüşüde aynı sektördeki SERVE sermaye azaltımına gitti taban taban gitti hisse. Adel speğide aklınca %4-5 geri çekip mal toplayacaktı. Ama işi bilenler (benim gibi) hemen 32-33 arası mallandı. Mesela ben 90 lotçuk daha aldım 32.5 ten . bugün 33.5 i gördü satarmıyım, ASLA... hedefim 100 ister inanın ister inanmayın. 2 ay önce 41 e değdi yine satmadım.

Adamlar lot sayıyor. İnanın kendileri dışında 10-20 bin satış olsun hemen süpürüp tavana kitlerler ama kimse satmıyor adeli, aksine alan bir daha alıyor.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Kapanışımız son saniyedeki muazzam hacimli alımlar ile yaklaşık 300 puan yukarıdan 63840 dan gerçekleşti dolayısıyla yükselişimiz olumlu ve gayet hacimliydi yalnız işte sanki 63300 den sonrası biraz köpük bir hareket oldu dolayısıyla bu hareketin devamı için biraz geri geliş gerekiyor diye düşünüyorum… Eğer bu geri geliş 63000 lerde yer edinirse ve destek bulursa yeni yükseliş için gücümüzü korur ve rahatlıkla 64500 leri test ederiz diye düşünüyorum ancak olur da piyasa geri gelmeden direk 64500 lere gidecek olursa gelebilecek realize ve satışlar daha sert olur diye düşünüyorum… Yani açılışımız sonrası hızlı yukarı gidersek gevşeme şansımız artacaktır ama güne eksi başlar ilk seansı satış baskısı altında geçirirsek 2.seans yine yükselmek isteriz diye düşünüyorum…
Sonuç olarak 3 günde 60500 den 63850 ye geldik bu da çok hızlı bir yükseliş olduğu için mantıken mini bir gevşeme ile 63000 lere belki biraz da altına 62800 lere gevşememiz lazım ki yeniden yükseliş için güç kazanabilelim… Benim genel görüşüme göre elinde endeks senedi olan herkes pozisyonlarını korumalı çünkü endeks gerilese de bile senetler çok fazla gevşeme göstermeyebilir çünkü hava olumlu yine de adettendir diyerek endeksten hızlı yükselen senetleriniz varsa %20-30 oranında realize ederek alttan alım deneyebilirsiniz ancak ben genel anlamda beklenmesi taraftarıyım çünkü böyle bir kapanışın mantık ve teknik çerçevesinde realize yaşanması durumunda bile devam etmesi gerekir…
İlaveten bu saatten sonra özellikle endeks senetlerinde yeni alım düşünülmemeli … Bunun düşünülmesi için 63000 altına olabilecek sarkmalar beklenmeli diye düşünüyorum hareket olur da yukarı devam ederse de giden gitti deyip beklenmeli veya gitmeyen senetlere bakılmalıdır…

jemba35' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:

Hocam zorlasam kağıtta spek olurum demişsin. İstersen bir zorla bakalım balya balya malı yığarlar önüne. Hocam kağıda kimseyi yaklaştırmıyorlar. Abim teknikten çok iyi anlar. 1 hafta önce adel 34.6 lardayken mutlaka 32.2 ye değecek dedi (hadi sende ya) demiştim. Gerçekten imkb de tekniğe adel kadar uyan bir hisse yoktur iddia ediyorum. Son 2 gündeki düşüşüde aynı sektördeki SERVE sermaye azaltımına gitti taban taban gitti hisse. Adel speğide aklınca %4-5 geri çekip mal toplayacaktı. Ama işi bilenler (benim gibi) hemen 32-33 arası mallandı. Mesela ben 90 lotçuk daha aldım 32.5 ten . bugün 33.5 i gördü satarmıyım, ASLA... hedefim 100 ister inanın ister inanmayın. 2 ay önce 41 e değdi yine satmadım.

Adamlar lot sayıyor. İnanın kendileri dışında 10-20 bin satış olsun hemen süpürüp tavana kitlerler ama kimse satmıyor adeli, aksine alan bir daha alıyor.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Hocam 90 lotcuk 280BİN etmiyormu? :cry: Buna lotcukmu denir? :++:

Sayın cobol matematik anlatmayalım şimdi 90*32.5= 2925 TL ne var ki bunda. Siz borsada yenisiniz galiba :D

amma adelmiş ha... geleceğini pek parlak görmüyorum bu teknolojik ortamda...
AKSA YI BİR İNCELEYİN DERİM.... GELECEĞİN ŞİRKETİ İSO 500 DE 28İNCİ SIRAYA ÇIKTI DAHA DA GİDECEK ÇOK YOLU VAR...

Endeks günü 64600 desteğini kaybederek geçirmesine rağmen 64100 desteği üzerinde 64260 dan sonlanmayı başardı… Bizden sonra dow future ları yaklaşık %0,40 oranında düştü bu yüzden sabaha yine 64100 ler civarındabir açılış olacak görünüyor…
Bugün açılış sonrası 64000 – 64100 altında kalıcı olmamak önemli olacaktır bunu ilk seans boyunca başarabilirsek düşüşlerimize en kısa vadede bir dur diyebiliriz ve 64600 ile üzeri rakamları yeniden menzilimize alabiliriz aksi durumda 64000 altında kalıcı olursak 63600 ve 63000 destekleri yeniden gündeme gelebilir bu sebeple 64000 altında 2-3 saat boyunca kalıcı olmamak bugün için önemli olacak…

Bu arada arkadaşlar ADEL isteyen alır isteyen almaz bende 1 tane bile yok grafiği en az 33 diyordu onu yazdım herkesin aklı var mantığı var ben şun hiç bir hissede değilim borsayı seviyorum ve seven arkadaşlarla paylaşıyorum nacize

KRDMD senedin önü açık istediği her yere kadar yükselişini sürdürebilir 1,07 ise yakın destek ve stop loss olarak izlenebilir bu seviye korunduğu sürece senette beklenebilir 1,20 ise senedin tahmini hedefi olabilir
MARTI yataydaki hareketini olumluya çevirme isteğinde görünüyor yine de çok ta olumlu değil sadece 0,64 ve üzerinde işlemlerini devam ettirdiği sürece 0,69 direncini hedefleme şansı vardır güçlü gidiş ve kalıcı yükselişler ancak 0,69 üzerinde start alabilir…
ASYAB 1,92 deki yakın destek üzerinde işlemlerin devam ediyor olması gayet olumlu bu destek korunduğu süreceyse senedin 1,98 – 2,01 aralığını test etme şansı sürecektir tabi bunun yanında bugün 1,8 direnci test edilmiş yola devam etmek istiyorsa bu direnç bölgesi üzerinde kalıcı olması şarttır… Şu halde 1,92 önemli… 1,85 – 1,79 ise uzak destekler…
TKFEN senetteki olumlu ve sağlıklı gidişat devam ediyor şu halde 6,50 – 6,56 destekleri üzerinde işlemler devam ettiği sürece yükseliş isteği sürecektir 6,84 ise üzerinde kalıcı olunması gereken yakın dirençtir senet bunu başarabilirse 7,20 ve üzeri rakamlar gündeme gelebilir…
YTD

:) tam da biraz hisse forumu gezeyim diyordum, bizimkiler burada coşmuş :+1:
Ben de metro ya girmiştim 0,62 den. 0,65 leri gördü vernedim 1 üstünü mümkünse 2 yi bekleyeceğim.
Ben de teknik grafik yok içgüdü :D

defall' Alıntı:
Ben de metro ya girmiştim 0,62 den. 0,65 leri gördü vernedim 1 üstünü mümkünse 2 yi bekleyeceğim.

Kardeş metro galip öztürk ün kağıdı. iflaf olmassın söyleyeyim. bir an önce kaçmaya bak. YTD değildir.

bugün ve yarın için ne diyorsunuz arkadaşlar... bugünden kendimizi sağlama almamız gerekir mi?

01.08.2012 Karnem
krdmd 1,11 - 1,14 +%2,7
asyab 1,93 - 1,93 %---
tkfen 6,88 - 6,84 -%0,58
martı 0,73 - 0,72 -%1,37
endeks -%0,28

obsearchver' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
Adel 36. Ama hedef 100. Kesinlikle YTD.

100? Arada al sat yapıp karı artıralım mı? Yoksa bekleyelim mi; soluksuz mu çıkacak?

Hocam trade yapabiliyorsan yap tabi. Ama 2-3 sene bekleyeceksen al UNUT. 32.5 tan daha 1 hafta önce söyledik şu anda 36 da . Ama tekrar düşebilir. Uzun düşünüyorsanız Adel ve Bim . Kesinlikle YTD

defall' Alıntı:

Aman hocam, sakın hocam... Arkadaşım 2 yıl önce aynı ama aynı senin gibi düşünüp 1,24 den almıştı. Bir üstünü görecem diye diye 2 yıl geçti...Şu anda elinde tam 50.000 lot metro var ve ortalama alış fiyatı 1.18.. Oda bekliyor ama umutsuz bekliyor.. Tavsiyem sat başka bir kağıda gir... Kişisel fikrim....

broker_2007' Alıntı:
defall' Alıntı:

Aman hocam, sakın hocam... Arkadaşım 2 yıl önce aynı ama aynı senin gibi düşünüp 1,24 den almıştı. Bir üstünü görecem diye diye 2 yıl geçti...Şu anda elinde tam 50.000 lot metro var ve ortalama alış fiyatı 1.18.. Oda bekliyor ama umutsuz bekliyor.. Tavsiyem sat başka bir kağıda gir... Kişisel fikrim....

:eek: eyvah eyvah kârı görünce kaçayım o zaman...

BAGFS son kapanışı gayet olumlu oldu… 176 ve üzerinde işlemler sürdüğü müddetçe senetteki yükseliş isteği korunur diye düşünüyorum 183 ile 190 değerleri ise kısa vadede hedeflenebilir görünüyor bu yüzden pozisyonlar korunabilir genel görünüm hafif olumlu yatay
HİTİT senedin genel gidişatı gayet güçlü ve olumlu özellikle 2,87 – 2,93 destekleri üzerinde seyredebildiği sürece yükseliş isteği de devam eder üzerinde kalıcı olması gereken en önemli direnç ise 3,03 bu değerin üstünde taban oluşabilirse 3,14 ile 3,20 – 3,24 aralığı hedef olarak menzile girecektir bu yüzden 3,03 deki işlemler önemle izlenmeli şu durumda olumsuz bir durumu yok…
BOYNR güçlü olumlu ve sağlıklı seyrediyor kısacası maşallah diyorum:) 3,60 uzak destek 3,68 ise yakın destek ve stop loss olarak izlenebilir özellikle 3,68 daha önemli diyebilirim… 3,90 – 4,12 ise senedin kısa vadede hedefleyebileceği dirençler konumunda dolayısıyla 3,68 kaybedilmedikçe rahatlıkla beklenebilir…

Geri