borsada nasıl para kazanılır

Kodla Büyü
melihce' Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/2000/05/27/ekonomi/eko00.html

borsada yatırımcı olacaksanız yukarıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
Hocam bu gerçek yatırımcı.Yemez içmez üstüne yatar.Birazda şanslıymış.
Bir öğretmen arkadaşım vardı.Halka ilk arzdan dolayı babasından kalma 4-5 yıl önce en az borsa ederi 700.000 tl lık CEYTAŞ hissesi vardı.Şimdiki durumunu siz hesaplayın.

ben 1.Bagfas-2.Nugyo çok umutluyum 2014-2015 bugünün en az 4 katı olacağını hesaplıyorum.her ay birikimin bir kısmıyla alınabilir YTD

Hocam bağfaş mega trendi son 5 yılda 8 katı çıkmış.hesabınız normal.Bu arada ben yatırım ortaklıklarından soğudum gerçekten.Ama seçiminiz iyi.Lakin GYO ları yanlış hatırlamıyorsam yavaştır.Yani ağır ve yatırımcı işidir.
saygılar YTD

beyler kolay gelsin bende birikim olsun diye borsa işine girmeyi planlıyorum. ama nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum.Benimkisi al tut olacak inşallah. bir iki sene belki daha fazla süreliğine hisse almayı planlıyorum. Banka hisseleri nasıldır işbank akbank halkbank vs sonuçda banka kolay kolay zarar etmez. Birde arçelik temmuz ağustos ayı gibi alınabilir diye bi yazı okumuştum.Arçelik ve arçelik gibi sağlam firmalar varmı.Arçelik sanırım mayıs ayı gibi temettü veriyo. Temettüyüde tam anlamadımya iyi bişey herhal :D

jemba35' Alıntı:
mse' Alıntı:
nasibimizde varsa 2-3 ayda toparlar tekrar artıya döneriz hocam, nasip de yoksa da ne diyelim.
borsa da kimseyi sebep bilmem ben yatırım kararı hep bana ait ve sorumlusu benim. başka insanları suçlayamam.

Hocam üzüldüm ya 30 bin ne demek, hemde bir öğretmen için. Ben yinede forever ADEL diyorum, tabi 100 olunca satmak koşuluyla :)

hocam ilk başlarda ben de üzüldüm, ancak o paranın 20sini 1 hafta da kazanmıştım güle güle gitsin. Lakin anlamadığım 10 TL niye fazladan zarar yazdım.
Şu an zaten birazını kurtardık, inşallah kasıma kadar al satlarda kara geçeriz. hissenizi de yazdım takip listeme. emin adımlarla çıkmış, ancak ben spekli kağıtları sevyiorum.

hocam borsa da başkalarının işine karışmayı sevmem ama bu işle uğraşacaksan eğitimini al derim ben borfinden (http://www.borfin.com.tr/genel/Default.aspx)3 eğitim aldım eskiden zarar ediyordum ve çok tedirgin oluyordum aldığım eğitimler gerçekten çok işime yaradı ole çok aşırı kazanmıyorum ama kafam rahat az kazanıyorum öz kazanıyorum ama kafa rahat dediğim gibi umarım işine yarar.

nihatbal' Alıntı:
hocam borsa da başkalarının işine karışmayı sevmem ama bu işle uğraşacaksan eğitimini al derim ben borfinden (http://www.borfin.com.tr/genel/Default.aspx)3 eğitim aldım eskiden zarar ediyordum ve çok tedirgin oluyordum aldığım eğitimler gerçekten çok işime yaradı ole çok aşırı kazanmıyorum ama kafam rahat az kazanıyorum öz kazanıyorum ama kafa rahat dediğim gibi umarım işine yarar.
ben teknik analiz öğrendim ama şimdilik bir işime yaramıyor uzun vade düşündüğüm için.... bu arada bayağı borsacı varmış forumda......uzun vade için aksa,otkar, ttrak önerebilirim....

Başlığı değiştirin arkadaşlar

borsada nasıl para kazanılır değil, borsaya bir girip yaptığın zarar nasıl çıkartılır diye :)

Ben bırak karı, zararı çıkarıyorum yavaş yavaş diye seviniyorum.

Şaka bir yana, borsasız durmam artık, ama daha da para eklemeyeceğim, bu para ölene kadar, ölürse, onana kadar onarsa.

Ama borsada ciddi kar edenleri duymama rağmen, zarar edenlerin sayısı daha fazla.

Birde bu işin vergi kısmı varmı ?
Hani diyelimki 300 tl kar ettik beyan etmemekten hapis cezası vs. almayalım.Yatırım ortaklıkları 1 yıl tutarsan muafmı (kesinlikle emin değilim) diye bişeyler okudum.O zaman borsada kar edersen vergide var.Zarar ettiğinde ödeme yapmazlar.
3 yıl 20bin zarar et bişey yok. ama bu yıl 20 tl kar et beyan etmessen ne olur . :cry:
Bilgisi olan varmı?

KOZAA gayet güçlü ve olumlu seyrediyor 3,85 – 3,87 destekleri üzerinde kalabildiği sürece bu gidişatı sürme eğiliminde olacaktır 3,99 – 4,05 ise yakın direnç aralığıdır orta uzun vadede sorunsuz ve yola devam edilebilecek bir senet maliyeti düşük olanlar sorunsuz bekleyebilir…

THYAO da 3,11 her vadede kesin stop loss haline gelmiş durumda… 3,16 ise en yakın stop ve destek olarak izlenebilir bu bağlamda genel görünümde sıkıntı ve sorun yok… 3,26 ise kısa vadede en güçlü direnci üzerinde kalabilirse 3,30 ve 3,39 dirençlerini hedeflemesi mümkün olacaktır şu halde yatayda sorunsuz ve olumlu gidiyor 3,16 ise hiç bi sorunu yok

KRDMD dünkü hacimli yükselişi çok olumlu ve anlamlıydı bu sebeple senette sorun görmüyorum 0,94 her vadede stop loss olarak izlenebilir 0,99 ise yakın destek denilebilir yola devam edilebilmesi için 1,02 üzerinde tutunma gerekiyor bu başarılırsa 1,10 ve üzeri rakamlar test edilebilir bu sebeple 1,02 üzerinde tutunma önemle izlenmeli şimdilik güçlü ve olumlu duruyor…
Yatırım Tavsiyesi Değildir

mse' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
mse' Alıntı:
nasibimizde varsa 2-3 ayda toparlar tekrar artıya döneriz hocam, nasip de yoksa da ne diyelim.
borsa da kimseyi sebep bilmem ben yatırım kararı hep bana ait ve sorumlusu benim. başka insanları suçlayamam.

Hocam üzüldüm ya 30 bin ne demek, hemde bir öğretmen için. Ben yinede forever ADEL diyorum, tabi 100 olunca satmak koşuluyla :)

hocam ilk başlarda ben de üzüldüm, ancak o paranın 20sini 1 hafta da kazanmıştım güle güle gitsin. Lakin anlamadığım 10 TL niye fazladan zarar yazdım.
Şu an zaten birazını kurtardık, inşallah kasıma kadar al satlarda kara geçeriz. hissenizi de yazdım takip listeme. emin adımlarla çıkmış, ancak ben spekli kağıtları sevyiorum.

Hocam Adel 32-33 arası alım için çok uygun. Ben bugün tekrar mallandım biraz. Göreceksiniz 1-2 yıla kalmaz herkes adeli konuşacak. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Adelde çok güzel bir kağıt geçen sene büyük yatırımlar yaptılar,Güçlü ve sağlam geliyor

COBOL' Alıntı:
Birde bu işin vergi kısmı varmı ?
Hani diyelimki 300 tl kar ettik beyan etmemekten hapis cezası vs. almayalım.Yatırım ortaklıkları 1 yıl tutarsan muafmı (kesinlikle emin değilim) diye bişeyler okudum.O zaman borsada kar edersen vergide var.Zarar ettiğinde ödeme yapmazlar.
3 yıl 20bin zarar et bişey yok. ama bu yıl 20 tl kar et beyan etmessen ne olur . :cry:
Bilgisi olan varmı?

hocam zaten her işlemde vergi kesiliyor sanırım daha ne alacaklar ki :!:

jemba35' Alıntı:
erkebil' Alıntı:
tecrübeli arkadaşlar bu iş için takip edilen site, program vs.. varsa tavsiye edebilir mi?

Hocam borsaya gireceksen altın alır gibi gireceksin, yani günlük takibe gerek yok. Al üzerine yat.
4-6 ay sonrada paranın nasıl varken hiç birşey yapmadan buhar olduğunu öğrenirsin hem.. :puhaha: şeklinde bitmeliydi cümlen hocam.

jemba35' Alıntı:
erkebil' Alıntı:
tecrübeli arkadaşlar bu iş için takip edilen site, program vs.. varsa tavsiye edebilir mi?

Hocam borsaya gireceksen altın alır gibi gireceksin, yani günlük takibe gerek yok. Al üzerine yat.
orta ve uzun vadede kademeli alacak ve satacaksın
azıcıkta teknik analiz öğreneceksin bu yeterli olur

hipopotam' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
erkebil' Alıntı:

4-6 ay sonrada paranın nasıl varken hiç birşey yapmadan buhar olduğunu öğrenirsin hem.. :puhaha: şeklinde bitmeliydi cümlen hocam.
Hiç bir şey yapmadan parayı buhar edebilmekBu bile beceri.Önemli olan bunu en kısa sürede becerebilmek.Ya buhar edebilmek için 8-10 yıl uğraştıysanız kaybolan zamana yazık.Hobby olarak takılın bence.En iyi yaklaşım bu.

mustafa431' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
erkebil' Alıntı:

orta ve uzun vadede kademeli alacak ve satacaksın
azıcıkta teknik analiz öğreneceksin bu yeterli olur

kesinlikle katılıyorum . toplu almak yerine zaman aralıklı küçük alımlarla hareket etmek.. ayrıca borsa oynamak değil borsada yatırım yapmak derim ben

Ya tabiki kademeli alım yapacaksın, özellikle destek noktalarından alım yapmak en güzeli. Bunu yazma ihtiyacı duymadım ama sanırım gerekiyormuş. Yoksa paranı bir kerede bağlarsan geceleri uyuyamassın. 2 senedir borsadayım çok şükür zararım yok.

jemba35' Alıntı:
Ya tabiki kademeli alım yapacaksın, özellikle destek noktalarından alım yapmak en güzeli. Bunu yazma ihtiyacı duymadım ama sanırım gerekiyormuş. Yoksa paranı bir kerede bağlarsan geceleri uyuyamassın. 2 senedir borsadayım çok şükür zararım yok.
Allah nazardan saklasın. :++:

Portföy değişikliği yapacağım.Anas-işyat satıp .
Yerine hissse önerisi olan varmı? :mrgreen: 2-3 ay için.
Tcell düşünüyordum artık olmaz. İzocam ve Olmuksa için ne düşünürsünüz.

Günü 61707 den tamamladık ve en önemli direnç bölgemize yaklaştık 61950 – 62100 artık burası aşılmalı ve bu değerler üzerinde kalınıp gün sonu kapanışlar oluşmalı ki yola devam edilebilsin aksi halde yeniden 61300 desteğimiz gündeme gelebilir fakat gidişatımız gayet olumlu 61300 altında kalmadığımız sürece satış baskıları artmaz diye düşünüyorum 61000 – 60800 uzak destekler konumunda 62500 – 63000 dirençleri ise 61950 üzerinde tutunabilirsek menzile girecek dirençler olacaktır…

TSKB TEKNİK ANALİZ
Senet son iki günde bulduğu yüksek hacim ve alım isteğiyle hareketini yukarı yönde hızlandırdı ve yakındaki güçlü direnç bölgesine yaklaştı…
Aşağıdaki grafiğe göre senedin güç ve gidişat olarak hiç bir sıkıntısı yok… 1,84 yakın destek 1,78 ana destek ve stop loss olarak izlenebilir bu değerler altında gün sonu kapanışlar oluşmadığı sürece pozisyonlar korunabilir… 1,92 – 1,94 aralığı ise yakın direnç aralığı yükselişin yukarı yönde hızlanması için işlemlerin 1,94 üzerinde kalıcı olması gerekiyor bu gerçekleşirse de 2,04 ile 2,10 dirençleri gündeme gelebilir… Şu durumda 1,84 kaybedilmediği sürece rahatlıkla beklenebilecek bir senet görünümünde… Tabi ki 6 aylık bilanço rakamı da senedin gidişatını etkileyecektir…
tskbgrafigi.png

ytd

COBOL' Alıntı:
Portföy değişikliği yapacağım.Anas-işyat satıp .
Yerine hissse önerisi olan varmı? :mrgreen: 2-3 ay için.
Tcell düşünüyordum artık olmaz. İzocam ve Olmuksa için ne düşünürsünüz.

belki arkadaşlar sıkılacak ama adel 32.2 ye değmesi gerekiyordu, bugün değdi ben 32.5 ten mallandım yine, önerim ekim sonuna kadar adel alın derim, yani 3. çeyrek bilanço açıklanana kadar. o zaman gelince tekrar yazacağım buraya, bugün 32.8 den kapattı. ekim sonu tekrar yazacağım.

jemba35' Alıntı:
belki arkadaşlar sıkılacak ama adel 32.2 ye değmesi gerekiyordu, bugün değdi ben 32.5 ten mallandım yine, önerim ekim sonuna kadar adel alın derim, yani 3. çeyrek bilanço açıklanana kadar. o zaman gelince tekrar yazacağım buraya, bugün 32.8 den kapattı. ekim sonu tekrar yazacağım.

Arkadaşın dediği gibi son desteğinde zaten bunun altına düşerse işler çok vahimleşebilir.İşler yolunda giderse 39-41 aralığı hedef

Geri