borsada nasıl para kazanılır

Kodla Büyü
broker_2007' Alıntı:
defall' Alıntı:
:) tam da biraz hisse forumu gezeyim diyordum, bizimkiler burada coşmuş :+1:
Ben de metro ya girmiştim 0,62 den. 0,65 leri gördü vernedim 1 üstünü mümkünse 2 yi bekleyeceğim.
Ben de teknik grafik yok içgüdü :D

Aman hocam, sakın hocam... Arkadaşım 2 yıl önce aynı ama aynı senin gibi düşünüp 1,24 den almıştı. Bir üstünü görecem diye diye 2 yıl geçti...Şu anda elinde tam 50.000 lot metro var ve ortalama alış fiyatı 1.18.. Oda bekliyor ama umutsuz bekliyor.. Tavsiyem sat başka bir kağıda gir... Kişisel fikrim....

Aynı olay bi tanıdığımızın başına geldi - ilk halka arzında çok yüksekten aldı - sonra dibe çakıldı. Olumlu intibası yok bende de - ama siz düşükten almışsınız - kısa vadede iner çıkar belli olmaz.

oziie' Alıntı:
broker_2007' Alıntı:
defall' Alıntı:
:) tam da biraz hisse forumu gezeyim diyordum, bizimkiler burada coşmuş :+1:
Ben de metro ya girmiştim 0,62 den. 0,65 leri gördü vernedim 1 üstünü mümkünse 2 yi bekleyeceğim.
Ben de teknik grafik yok içgüdü :D

Aman hocam, sakın hocam... Arkadaşım 2 yıl önce aynı ama aynı senin gibi düşünüp 1,24 den almıştı. Bir üstünü görecem diye diye 2 yıl geçti...Şu anda elinde tam 50.000 lot metro var ve ortalama alış fiyatı 1.18.. Oda bekliyor ama umutsuz bekliyor.. Tavsiyem sat başka bir kağıda gir... Kişisel fikrim....

Aynı olay bi tanıdığımızın başına geldi - ilk halka arzında çok yüksekten aldı - sonra dibe çakıldı. Olumlu intibası yok bende de - ama siz düşükten almışsınız - kısa vadede iner çıkar belli olmaz.
metro şu anda çok ucuz zaten... galip içerde olduğu için çakıldı o gurup.. olumlu haber gelirse 1 e kadar gider..

ayın 15 ile 5 ini bekleyecez diye canımız çıkıyo hocam hergün hergün para beklenir mi ? :eek:

Erste’nin bir başka raporunda ise Akçansa hisseleri için Al tavsiyesi
konusunda rahat olunduğu kaydedildi. Hisseler için fiyat hedefinin 9 TL
olduğu belirtildi.

“Yurtiçi pazardaki lider konumu, yüksek temettü politikası, İhracat gelirlerinin güçlü desteğine ek yurtiçi pazarda yılın 2. Yarıyılında beklediğimiz toparlanma, kapasite artırımları ve ürün gamında yaşanacak çeşitlilikler, hükümetin açıkladığı teşvik paketinde öncelikli yatırımlar kapsamında değerlendirilebilecek arge projeleri nedeniyle Şirket için olumlu görüşümüz devam etmektedir.
Ford Otosan için hedef fiyatımız 17.5 TL olup, önerimiz “TUT” yönündedir.”
GEDİK

Trabzonspor’a 50 yıl içerisinde toplamm 500 milyon dolara yakın kaynak sağlayacak projeye onay geldi.
Trabzonspor, 50 yılda kulübe 500 milyon dolarlık girdi sağlayacak Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi’ni ihale aşamasına getirdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Uzungöl – I Regülatörü ve HES için Trabzonspor’a Üretim Lisansı verdi.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve yönetiminin Akyazı Stadyumu’nun ardından en fazla önem verdiği proje olan ve kulübe sürekli gelir kaynağı yaratacak olması nedeniyle dikkatle takip edilen HES Projesi için 2.5 yıllık süreç sonucunda nihayet ihale aşamasına gelindi. Trabzon’un Çaykara İlçesi Uzungöl Beldesi sınırları içinde yapılacak olan 28 megavat kurulu gücündeki Uzungöl – I Regülatörü ve HES için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan üretim lisansı alındı.
EPDK Başkanı Hasan Göktaş imzasıyla Trabzonspor’a gönderilen yazıda, “Bu lisans Bordo – Mavi Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi’ne Trabzon ilinde kurulacak olan Uzungöl-I Regülatör ve HES üretim tesisinde 49 yıl süreyle, üretim faaliyeti göstermek üzere 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 05.07.2012 tarihli ve 3905-7 sayılı kararı ile verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.
İHALE AŞAMASINA GELİNDİ
Üretim lisansının alınmasının ardından HES projesi artık ihale aşamasına geldi. Trabzonspor’un yıllık 10 milyon dolardan 49 yıl içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık bir gelir beklediği projeye büyük önem veren Başkan Sadri Şener de, “Bu proje hayata geçirildiğinde Trabzonspor maddi olarak çok büyük kazanımlar elde edecektir” dedi. İhale aşamasında sorun çıkmaması halinde projenin 2 yıl içinde yürürlüğe koyulması bekleniyor.
KAP’A BİLDİRİLDİ
Trabzonspor ayrıca Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da konuyla ilgili bir açıklama gönderdi. Açıklamada, “Hakim ortağımız olan Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş., sahibi olduğu Bordo Mavi Enerji Elektrik Üretim Tic. Ltd. Şti. üzerinden yürüttüğü enerji projelerinden biri olan yıllık 28 MW kapasiteli Uzungöl Regülatörü Hes Projesi için 05/07/2012 tarihinden itibaren 49 yıl süreyle üretim faaliyeti göstermek üzere 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ile ilgili mevzuat uyarınca T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 05/07/2012 tarihli ve 3905-7 sayılı kararı ile üretim faaliyeti lisansı alınmıştır” denildi.

:alkis: ramo hocam tavsiyeler güzel, biz küçük yatırımcıyız o yüzden küçük kağıttayız. Bizim fiyatımız endeks 57binken de aynıydı şimdi de. Yalnız o büyüklere birgün çakarlar, onlarla beraber biz de yapışırız, bi yerlere ne yapalım bu düzeltme yakın mı sert mi..

Sağlam Hisse Düşünenler;
ALBRK ALNTF YAZIC hisselerini göz önüne alabilirler…
Kısa Vadede Yeni güçlenmeye başlayan Senetlerden;
COSMO ve NTHOL düşünülebilir…
Risk Seven Arkadaşlar;
DNZYO İNDES düşünebilir…
SIĞ senetlerden BTCİM güzel duruyor…
Bunlara ilaveten uzun vadede;
TKFEN çok şık ve güçlü bir görünüme sahip…
——————————————————————————-
ALBRK Güçlü ve sağlıklı gidişatıyla göze çarpıyor 1,22 kesin stop loss 1,27 yakın direnç üzerinde tutunabilirse 1,31 – 1,35 ve 1,39 dirençleri gündeme gelebilir…
ALNTF sağlam bilanço açıkladı 1,02 stop loss ve destek 1,11 – 1,14 ise kısa vadeli hedefler olarak düşünülebilir …
YAZIC 12,70 gün sonu kapanışı neredeyse son 5 ayın en iyi günlük kapanışı oldu bu sebeple 12,35 kısa vadeli stop lossuyla alım düşünülebilir görünüyor 12,70 üzerinde taban oluşturması halinde 13,10 – 14 dirençleri hedeflenmek istenir düşüncesindeyim bu yüzden 12,70 alışta kalıcı olabilmesi önemle izlenmeli…
COSMO son 4 ayda yaklaşık 5-6 kez 0,77 desteği çalıştı buradan döndü yine döner mi bilemiyorum ama son kapanış olumlu hacim artışı sağlanırsa ve 0,82 alışta kalıcı olabilirse 0,86 – 0,89 dirençleri mümkün olur bu yüzden 0,82 iyi izlenmeli…
NTHOL 1,57 üzerinde kalabildiği sürece kısa vadede sorunsuz seyri sürecek görünüyor 1,62 – 1,65 – 1,69 ise yakın hedefler konumunda… Taze güçleniyor yükselişin devamı için hacim desteği şart…
DNZYO riskli bir senet görünümünde çünkü primli ancak her vadede güçlü… 2,03 stop loss 2,06 destek üzerinde sorunsuz 2,14 – 2,16 üzerinde kalıcı olabilirse bana göre 2,30 ve üzeri rakamlara gitmesi mümkün…
İNDES biraz primli ayrıca 3,30 – 3,34 aralığı güçlü direnç ancak hacim desteğini ardına alır ve bu dirençler üzerinde kalınabilirse 3,50 ve üzeri değerler mümkün olabilir görünüyor 3,15 stop loss…
BTCİM 6,54 destek ve stop olarak izlenerek az bir miktar denenebilir 6,68 – 6,84 yakın hedef ve dirençler konumunda…
TKFEN zirvelerinde hacimsiz dolaşması güçlü olduğunu gösteriyor 6,74 altı olası kapanış stop loss olarak izlenerek denenebilir 6,96 – 7,14 kısa vadede hedefleyebileceği değerlerdir trend ve gidiş itibariyle her vadede güçlü görünüyor…

Günü genel olarak sıkıntısız bir yatay süreçte geçirdik ve sonlandırdık…
Yaptığımız hareket 65000 altında kalmadı 65550 üzerinde de tutunamadı dolayısıyla tam arada kaldık…
Bizden sonra dow future ları ve dış piyasalarda ciddi bir sıkıntı oluşmadı ve buralarda çok hafif gevşemeler oluştu dolayısıyla sabah 65000 – 65100 aralığında bir açılış bizi bekliyor diyebilirim…
En kısa vadede 64800 – 65000 değerleri ara destekler haline geldi 64600 ise kısa vadeli destek ve stop loss umuz…
Yönümüz 64600 – 65550 aralığından hangi yönde çıkış yapacağımıza bağlı görünüyor…
Genel anlamda ise 64600 kaybedilmedikçe gidişatımızda en ufak bir sorun oluşmayacaktır ve desteğimiz üzerinde pozisyonlar korunabilir…

:puhaha: çok zor kolay para kazanma diye bir durum yok zaten...ama eğer borsa oynayacaksanız ben 1. hislerime göre 2.de varsa sağlam tüyolarınız ona göre oynayın derim..ben ne yaptım diye sorarsanız bundada kaybettim :)

borsaya 2008 yılında 3000 tl ile girdim arkadaşlar.
onu aldım - bunu sattım. bir hisseden kar ettim, diğerinden zarar 4 yıl sonra param nihayet (geçen hafta İSCTR yükselmesiyle) 3070 tl oldu .
nedense benim aldıgım hisseler hep düştü. :roll:
büyük firmaların hisselerini alıp unutarak para kazanılacağını düşünüyorum.

bimanaliz1.png

Kısa ve uzun vadeli trend desteği olan 74,50 altında gün sonu kapanış oluşmuş ki bu uzun vadeli trend 9 aylık bir yükselen trend…
Şu an 5 aydır süren orta vadeli yükselen trend desteği olan 73,25 değeri yakın güçlü desteği ve bu kaybedilmemeli ayrıca bu 73,25 değeri senedin son 1 ayda gördüğü en düşük değer…
72 ise 73,25 altındaki en kuvvetli destek olası kırılımı 67 – 70 aralığına dek senedi sürükleyebilir…
Sonuç olarak şu anda çok ciddi bir sorunu yok ama olur da 73,25 ve 72 destekleri yitirilirse dikkatli olmakta ve uzak kalmakta fayda var…
Senette gidişatın yeniden iyiye dönmesi içinse 76 üzerinde tutunmalar gerekmekte…

Biz günü tamamlarken dow future ları 13140 lardaydı şu an ise burada 13230 değeri mevcut… Dolayısıyla sabah açılışımızın 65200 veya üzeri bir rakamdan gerçekleşmesi mümkün görünüyor…
Cuma günü bayram tatili öncesi son işlem günü olduğundan fazla yoruma da gerek yok…
Herkes bugün pozisyonlarını ayarlayacak gerekirse senet alacak gerekirse satıp risk almak istemeyecek tabi ki mantıken risk almak istemeyenler biraz fazla olabilir bu yüzden açılış sonrası veya 2.seans sonu satış fırsatı olarak görülebilir ancak gidişatımız ve iç dış piyasa görünümlerinde en ufak bir sorun yok dolayısıyla gün içerisinde ne kadar risk alıp almayacağınıza karar vererek haftayı kapatmalısınız diye düşünüyorum…
Genel teknik görünüm 65000 üzerinde kaldığımız sürece 65550 ve 66000 in hedef olacağı yönünde bu sebeple 65000 üzeri tutunma önemli ve olumlu olacaktır… 64600 ve 64270 değerleri de yakın destek ve stop loss lar olarak izlenebilir…

THYAO 5 olur mu? Şu görünüm itibariyle 4 ler olabilir diyebilirim ama 5 leri görür diye sarfetmem söz konusu değil ayrıca bir adet bilançoyla da bu kadar gider mi zannetmiyorum yine de güçlü ve olumlu bir seyre sahip olduğu gün gibi ortada şu an için 3,44 – 3,49 destek bölgesi üzerinde taban oluşturması durumunda 3,62 – 3,71 değerleri ilk hedefleridir diyebilirim…

ramo87 okalsandan(borsarti.com, http://www.borsarti.com/okalsan-hit-his ... -2012.html) alıp alıp şak diye yapıştırıyorsun, bari alıntı yaptığın kaynağı belirt.
Ayrıca genel söylüyorum arkadaşlar dikkat etmiyorlar; Yatırım tavsiyesinde bulunmak suçtur ve ağır yaptırımları vardır.

Borsa konusunda çok dikkatli olmak ve acele etmemek gerekiyor.
Çok okumalı, araştırmalı, teknik ve temel analiz yapabilme konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

Borsayı kısa vadede kazanç kapısı/kumar aracı olarak değil, iyi kazanan ve paydaşlarına dağıtan(temettü gibi) sağlam bir şirkete/firmaya ortak olmak gibi görmeliyiz. Kesinlikle ihtiyacımız olan parayla/krediyle değil, unutabileceğimiz, uzun süre ihtiyacımız olmayan parayla yatırım yapmalı, paramızın bir bölümünü nakit olarak tutmalı, portföyümüzde 3-5 değişik sektörden hisse senedi olmalı vs. vs...

Ciddi ciddi yatırım düşünenler açsın okusunlar, dünya kadar bilgi-belge-deneyim mevcut forumlarda(örneğin http://www.hisse.net/forum/forum.php).

NOT: Burada yazılanlar sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi içermez...

Özellikle favorim olan Bu başlık gerçekten faydalı ve başta ramo arkadaş olmak üzere tüm paylşımlar çok güzel.Emek edip duygularını, heyecenlarını, beklentilerini, umutlarını, bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyor, sayfadaki yorumculara selam edip, geçmişte olsa bayramlarınızı kutluyorum. :tr:

ebf' Alıntı:
ramo87 okalsandan(borsarti.com, http://www.borsarti.com/okalsan-hit-his ... -2012.html) alıp alıp şak diye yapıştırıyorsun, bari alıntı yaptığın kaynağı belirt.
Ayrıca genel söylüyorum arkadaşlar dikkat etmiyorlar; Yatırım tavsiyesinde bulunmak suçtur ve ağır yaptırımları vardır.

Borsa konusunda çok dikkatli olmak ve acele etmemek gerekiyor.
Çok okumalı, araştırmalı, teknik ve temel analiz yapabilme konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

Borsayı kısa vadede kazanç kapısı/kumar aracı olarak değil, iyi kazanan ve paydaşlarına dağıtan(temettü gibi) sağlam bir şirkete/firmaya ortak olmak gibi görmeliyiz. Kesinlikle ihtiyacımız olan parayla/krediyle değil, unutabileceğimiz, uzun süre ihtiyacımız olmayan parayla yatırım yapmalı, paramızın bir bölümünü nakit olarak tutmalı, portföyümüzde 3-5 değişik sektörden hisse senedi olmalı vs. vs...

Ciddi ciddi yatırım düşünenler açsın okusunlar, dünya kadar bilgi-belge-deneyim mevcut forumlarda(örneğin http://www.hisse.net/forum/forum.php).

NOT: Burada yazılanlar sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi içermez...

Arkadaş haklı isteyen bakar o siteye

emrahsahan' Alıntı:
Ülkede her gün şehit haber verilirken sizin parayı düşünen hırsınıza....edit...
Burada edit... yazmakla sadece kaliteni vizyon ediyorsun.Memleketi senin gibi klavye terbiyesizi korkaklardan kurtarmak gerek bence.Şuna emin ol, burada ve hatta bu başlıktaki herkes vatanını senden çok daha fazla düşünür vede düşünüyordur.Burada küfür etmektense, vatanı kurtarmaya başla, arkandan geliriz.
Netice itibarı ile çocuğunu Lüx özel okulda okutup, caddy jeep le aydın sahillerindeki villanızdan , sanal kahramanlık pekte şerefli bir davranış olmuyor.

Arkadaşlar bu yükselen borsada yükselemeyen senet olarak NUGYO dikkatimi çekti .Sizlerinde görüşlerini almak istedim.Ne dersiniz?

GRİNGO' Alıntı:
Arkadaşlar bu yükselen borsada yükselemeyen senet olarak NUGYO dikkatimi çekti .Sizlerinde görüşlerini almak istedim.Ne dersiniz?

Dostum hiç bulaşma en iyisi..birsüre hiç bir kağıda girmemekte fayda var...
endekste bir kaç gidiyor..
o birkaç kağıdın dönüşünde
diğer kağıtlar nasıl hareket edecek onu görmek gerekir diye düşünüyorumm.

nugyo ? yarası var bende, sattığım günün ertesinde seri tavanlarla 19 lara gitmişti, 7,32 lerden(bedelsiz)
yaklaşık bir yıldır spor hissesindeyim, mndrs gözüme çarpıyor bu aralar, bence borsaya yatıracağım para 5 yıl lazım değil demeyecek kimse girmesin, ayrıca 6 kasım abd seçimleri 8 kasım not arttırımı ile ilgili beklentiler var, ne alaka abd seçimleri diyeceksiniz bende öyle düşünmüştüm ama yabancıların elinde olan bir borsada hisse alıp satınca çok önemli :mrgreen: düzeltme olasılığında 69,500 ler, öncesi veya sonrasında ise 75000 ler konuşuluyor, tabi kriz, savaş, kar, yağmur gibi sebepler bizi etkiler... ben bir kere kapıldım rüzgara, hiç bulaşmamışlar niyetlenmesin bence krizler hiç eğlenceli olmuyor çünkü...

ABD başkanlık seçimleri sonrasında birşey olacağını zannetmem.Başkan değişsede ABD de değişen bişey olmaz.POlitika belli.Obama bir imorgıç krizinin üstüne geldi.Ama ben, düşündüren Endeks uçarlen nugyo neden yerinde duruyor?

ttrak inceledim temettüleri ve istikrarlı yükselişiyle devamlı kazandıran bir kağıda benziyor

ytd

Hisseleri takip edeceksin,yıllık hareketlerini inceleyerek en düşük değerlerinden alacaksın ve en önemlisi de moralini bozmadan,sabırla bekleyeceksin

Arkadaşlar MEPET işlem hacmi aylar sonra yükselmiş tabiki fiyatta ....ama endeksteki genel düşüşle tekrar normale dönmüş.
Sizce nasıl?

Ekli dosyalar

• mepet.jpg
    mepet.jpg
    131.2 KB · Görüntüleme: 767
Yinede new-york borsasındaki düşüş hareketinin yeni bir alım fırsatı olacağını düşünüyorum MEPET için önerileriniz neler arkadaşlar?
c912kfulx3dnzgzmk.jpg

Geri