borsada nasıl para kazanılır

Kodla Büyü
Paran çoksa bana ver hocam bugün şu fiyattan şu kağıdı aldım de bekleyelim işlem yaptığında haber ver yeni fiyat kaç olmuş birlikte görelim. Sana şunu söyleyeyim eninde sonunda bana vereçeğin paran azalacak azaldıkçada zararını kurtarmak için elindeki diğer paralarınıda bana göndereçeksin onlarda azalarak bitiçek sonunda bir bakaçaksın hiç birikimin kalmamış.

boşta paranız varsa, kaybetmek ve kazanmak var borsada sağlam hisselere girin kazanana kadar bekleyin satın , banka faizinden iyidir öyle aşırı para kazanan çok azdır, genelde az da olsa kazandırıyor

COBOL' Alıntı:
eses' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Genel olarak çok kazandığını söyleyen kendini avutmak için yükseleceğine ve çok kazandığına kendinide başkasınıda inandırır.
.. falan..... hisse senedi iyidir diyen kendiside aldığı ve elinde patladığı için söyler.

taban fiyatı görünce diyen sayın YULİAN hocam.Tabanın tabanıda var ve onunda tabanı var.
Gelin borsa ile aile huzurunuzu bozmayın bu yalan dünyada.Önce ağzınıza bir parmak bal çalınır.Sonra cigeriniz çalınır.
Meşhur bir söz var"borsaya giren para borsada kalır"neden çünkü borsadaki daki herkes zararını kurtardığı anda çıkacağına yeminlidir.Ama çıkamaz çünkü asla kurtaramaz .Gerçek yatırımcı olmak zorunda kalır.Yani parasını yatırır ve batırır.Sonrasımı ?
Bekler bekler ve beklerler.
:+1:
biltek2007 HOCAM TEŞEKKÜRLER
Geciktiler hocam beni kimse kurtaramaz.Ben iflah olmam ya. Yine yapacağımı yaptım .Bu oranlarla kısa dönem beklenmez. Borsadan alım yaptım .SMS le onayı geldi.Teletext %1,72 kâr diyor.Şöyle %3-4 olursa yarısını satarım.Sonrada gerisini.
Yorumu olan varmı??? Aldığım senet halen elimde ..Sizce THY ne olur???

MYNET CANLI BORSA EKRANI DIŞINDA Bildiğiniz ekran varmı? Hadi evde teletext. Ama okulda nereden bakacağız?
Not: mynet finans canlı borsa üyeliklerini paralı yapacağına dair anket doldurtuyor üyelerine.Ben Bu ekran yerine başka bir canlı borsa adresi istiyorum.

sayın cobol
thy ile ilgili olarak ne desek boş, çünkü takibimizde olmayan ve yatırımcı psikolojisini bilmediğimiz bir kağıt.
ancak grafiklerden gördüğüm kadarı ile 3,16 ya değdiği anda sat sinyalı vermiş. ondan sonrada da zaten 3,39u zirve olarak görmüş.
aylık çıkışları ve maliyetlerini grafikte görebilirsin. uzun vadede bekleyen belki kazanır, ancak bu fiyatlar satım imkanı vermiş, verip düşük 2,70'lerden tekrar alabilirsin.
Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. çünkü takip etmediğimiz bir kağıt ve pskilolojini çok bilmiyoruz. Ancak derinlik olduğundan dolayı grafikleri paylaşmak istedim. Yazın borsa da sinek avlama zamanı.

Ekli dosyalar

• thya.JPG
    thya.JPG
    64.2 KB · Görüntüleme: 727
  • thya1.JPG
    thya1.JPG
    183.1 KB · Görüntüleme: 727
  • tarih.JPG
    tarih.JPG
    150.4 KB · Görüntüleme: 727
ve bu grafikte gördüğün o yeşil mumlar hangi beklenti ile çıktı bilmiyorum, düzeltmesi mutlaka gelir.

Ekli dosyalar

• mum.JPG
    mum.JPG
    51.2 KB · Görüntüleme: 727
ve altın kural sitelerdeki yorumları asla okumayın, tanıdğınız bildiğiniz arkadaşlar varsa telefonla fikir alışverişi... sonra kendiniz karar vermeniz daha mantıklıdır. Kimin operasyon için düğmeye ne zaman basacağı belli olmuyor.

mse' Alıntı:
ve altın kural sitelerdeki yorumları asla okumayın, tanıdğınız bildiğiniz arkadaşlar varsa telefonla fikir alışverişi... sonra kendiniz karar vermeniz daha mantıklıdır. Kimin operasyon için düğmeye ne zaman basacağı belli olmuyor.
hocam var mı önerilerin..

hocam 2 aydır zararım 30000... benim için sorun değil dersen öneri çok.. (işin özeti bu sene kazanç yok, elimize vurup aldılar)
rızktan öteye yol yok. Borsa da sert bir düzeltme bekliyordum gelmedi. ekim kasımda yabancılar gelecekler ya,,, gelmeden bir bahane bulup bizim kağıtları yere çakarlar. işte o zaman dalarız. Şu an ne alsan hem zarar hem çok beklersin.

rızktan öteye yol yok. :+1:
Hocam 26 ocakta aldım 27 ocak tarihli mesajımdan anlayabilirsiniz.Genel olarak endex te ve THY de 2 aylık bir düzeltmeyi bekliyorum ve sabredeceğim.
Ben aslında mynetten canlı borsa ekranını takip ediyorum ve mynet sanırım canlı borsa ekranını ücretli yapacak. buna alternatif arıyorken sizin tool' ların caps lerini gördüm.
Kendiniz kullanıyorsanız ve hangi banka ise belirtirseniz sevinirim.

ziraatın programı var sitesinden indirebilirsiniz...amerikan seçimleri olmadan endeksler düşmezzz

mustafa431' Alıntı:
ziraatın programı var sitesinden indirebilirsiniz...amerikan seçimleri olmadan endeksler düşmezzz
Hocam sağolunuz bir demo var diğer 2 si müşteri hesabı istiyor. Sağolun işbankasının teknik analiz destek yada müşterisine jestini hiç göremedik.

hocam programı matriks.web.tr'den indirebilirsin. 15 günlük demo verirler. yıllığı 600 tl. aylık 50000 tl işlem yaparsan Ataonline tarafından ücretsiz.

mse' Alıntı:
hocam programı matriks.web.tr'den indirebilirsin. 15 günlük demo verirler. yıllığı 600 tl. aylık 50000 tl işlem yaparsan Ataonline tarafından ücretsiz.
Hızlı olmak lazımmış, ne diyelim? Ufak işlerin adamıyız demekki.Teşekkürler.

mse' Alıntı:
hocam 2 aydır zararım 30000... benim için sorun değil dersen öneri çok.. (işin özeti bu sene kazanç yok, elimize vurup aldılar)
rızktan öteye yol yok. Borsa da sert bir düzeltme bekliyordum gelmedi. ekim kasımda yabancılar gelecekler ya,,, gelmeden bir bahane bulup bizim kağıtları yere çakarlar. işte o zaman dalarız. Şu an ne alsan hem zarar hem çok beklersin.

Hocam yanlış mı gördüm yoksa 30 bin liramı yazdınız gerçekten. Umarı rahmi demircan adlı speğe yakalanmamışsınızdır. Abimide 5000 tl çarptı. Borsada BİM al rahat et...

nasibimizde varsa 2-3 ayda toparlar tekrar artıya döneriz hocam, nasip de yoksa da ne diyelim.
borsa da kimseyi sebep bilmem ben yatırım kararı hep bana ait ve sorumlusu benim. başka insanları suçlayamam.

borsada uzn vadeci olmadıktan sonra 1 kazanır 2 kaybedersin bende bir öneride bulunayım aksa alın içiniz rahat etsin kesinlikle spek yok.... tek yapacağınız şey sabretmek...

mse' Alıntı:
nasibimizde varsa 2-3 ayda toparlar tekrar artıya döneriz hocam, nasip de yoksa da ne diyelim.
borsa da kimseyi sebep bilmem ben yatırım kararı hep bana ait ve sorumlusu benim. başka insanları suçlayamam.

Hocam üzüldüm ya 30 bin ne demek, hemde bir öğretmen için. Ben yinede forever ADEL diyorum, tabi 100 olunca satmak koşuluyla :)

jemba35' Alıntı:
mse' Alıntı:

Hocam üzüldüm ya 30 bin ne demek, hemde bir öğretmen için. Ben yinede forever ADEL diyorum, tabi 100 olunca satmak koşuluyla :)
adel bence endekse nazaran çok pahalı bir senet... sert düşüşler yaşabilir ileriki dönemlerde ama elbette uzun vade için kazandıracak kağıtlardan..

Arkadaş borsadan para kazanılmaz. Zengin kazanır , fakirde kaybeder . Kural budur.
Sabret diyen arkadaşlara söylüyorum,1 sene önce girdim bir hisseye %40 zarardayım.
Yazık bu paralar kolay kazanılmıyor. Bulgura giderken evdeki pirinçten olmayın.

BANVİT hissesini öneririm arkadaşlar şu an 4,04 ana destek 3,90 hedef 4,55

banvithisseanalizi.png

Yatırım tavsiyesi değildir

Ölüm %100 Borsada kaybetme %99

Ekiz yağları şu an 2,56 da hedef 3,05 değeri 2,5 altına inmedikçe değerlendirilebilir
3475916-ekiz.jpg

Yatırım tavsiyesi değildir

Ölüm %100 Borsada kaybetme %99

Yarın İçin Endeks Yorumu

Bugünkü tepki yükselişimiz gün sonunda olumlu gidişata dönmeye çalışsa da gece maalesef dow future ları duman oldu ve bizim ardımızdan 12600 lerden 12490 lara düştü dolayısıyla burada %0,85 lere yakın bir düşüş oluştu bu gidişatta sabah açılışımızı olumsuz etkiler görünüyor tahminense 61000 ler civarından güne başlarız diye düşünüyorum ki bu başlangıçtan sonra yine önemli olacak durum 61000 ve 61350 üzerinde kalıcı olmak olacak bugün iyi gitsek te kapanışı 61350 altından yapmış olmamız pek hoş olmadı bu yüzden dikkatli ve temkinli davranmaya devam etmek gerekir diye düşünüyorum 61350 üzerinde kalıp gün sonu kapanışlar yapamadığımız sürece satış baskımızın devam edeceği görüşümü koruyorum… 60800 yakın destek 60466 her vadede stop loss 60000 ise uzak destek olarak izlenebilir özellikle 60800 altında kalıcı olmaya başlarsak yine satışlar hızlanabilir buna dikkat ederek portföyler ayarlanmalı ve 61350 altında az risk alınmalı

titan1905' Alıntı:
bu aralar ataç inşaat yükselmesini bekliyorum bende..Yatırım tavsiyesi değildir

Hocam normal şartlardaki değeri 4,5 olması gereken bir kağıt lakin güvensiz bir kağıt azar azar alınabilir

MSE ve RAMO hocam :alkis: Forumda bu başlık altında görüşsek diyorum.Zamanında ben çok çektim.Kolay kolay kamu payı olmayan veya büyük holdinglerin payı olan senetleri seçerim.Banvit örneğiniz mudurnu olayını hatırlattı bana.Teşekkürler.
Bu arada önerilerin altına YTD yazalım.Belki töhmet altında kalırız.
Bu yılbaşı 0.80 maliyetli anas kardayım ama kuduz etti beni YTD

Bunuda 0.89 maliyetli isyat, temmettü aldım ama zararı hesaplamadım zaten elimde fazla yok. YTD

Ekli dosyalar

• anas.jpg
    anas.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 626
  • isy.jpg
    isy.jpg
    71.4 KB · Görüntüleme: 626
Borsada üç tür insan kazanır derler
1.Hafızasını yitiren 2.Hapse giren 3.Uzun süre hastanede yatan
Tabi doğru kağıtla

Geri