EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!-ANKET?

Kodla Büyü

Olmak yada olmamak Eylemi

• Hayır ben yokum

Oy: 16 7.7%
  • Yeter artık bende varım

Oy: 191 92.3%

• Kullanılan toplam oy
    207
Re: EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!

Bu is bransi degik hepimizin sorunu.tayinler de geliyor.ses cikmazsa seneye il disi 8, ilici 5 olacak

barthez' Alıntı:
osiris' Alıntı:
Siz eylemlere katıldınız mı?
Evet hocam adımda eylem güzeli :p İlk eylemde yerde yatan şahıs bendim :) :D Kimse ciddiye almadı ama olsun.

Valla 2. eylemde 500 kişi gelecem dedi, 10 kişiydik bakanlığın önünde. çoğu eylemci öğrenciydi. Herkesin son dakikada işi çıkmıştı nedense. Birsürü kişiyi aradım eyleme gelin diye, ilçe toplantısında söz aldım durumu anlattım. 50-60 tane bilişim öğretmeni vardı. Fos çıktı fossss...

Burda konuşuyor 10larca karaktersiz(gelmeyenler için söylüyorum). biz orada sap gibi kalıyoruz 10 kişi.

osiris' Alıntı:
barthez' Alıntı:
osiris' Alıntı:
Siz eylemlere katıldınız mı?
Evet hocam adımda eylem güzeli :p İlk eylemde yerde yatan şahıs bendim :) :D Kimse ciddiye almadı ama olsun.

Valla 2. eylemde 500 kişi gelecem dedi, 10 kişiydik bakanlığın önünde. çoğu eylemci öğrenciydi. Herkesin son dakikada işi çıkmıştı nedense. Birsürü kişiyi aradım eyleme gelin diye, ilçe toplantısında söz aldım durumu anlattım. 50-60 tane bilişim öğretmeni vardı. Fos çıktı fossss...

Burda konuşuyor 10larca karaktersiz(gelmeyenler için söylüyorum). biz orada sap gibi kalıyoruz 10 kişi.
Durum farklı hocam ya altın golü yicez, yada......

Yada istifa edin dukkan kapansin evlerine donsunler

Bu eyleme katılanlardan bazıları içlerindeki kini kus kus bitiremediler iki-üç kişi var kronik bunlarda, yaptığın işi insanların başına kakmakla ne geçiyor arkadaş eline, ne kendin bir şey kazanıyorsun ne zümren kazanıyor, insanların acizliklerini yüzlerine vurup durmakla ne yapmaya çalışıyorsun, gaza getirmeye çalışıyorsan öyle olmuyor o işler hakaret ederek kimse gaza gelmez, madalya mı asalım ulan boynunuza, bu btcilerden bir halt olmaz diye ilan mı verelim gazeteye, aynı teraneyi tekrarlayıp duruyorsunuz, ne yapınca rahatlayacaksanız söyleyin yapalım da bitsin kurtulalım çenenizden, ne zaman birisi eylem dese hemen aynı muhabbet...

Arkadaşlar twitter dan destek bekliyoruz. #BilisimdeGelecekVar başlığıyla twit atıyoruz. Saygılar...

netame' Alıntı:
Bu eyleme katılanlardan bazıları içlerindeki kini kus kus bitiremediler iki-üç kişi var kronik bunlarda, yaptığın işi insanların başına kakmakla ne geçiyor arkadaş eline, ne kendin bir şey kazanıyorsun ne zümren kazanıyor, insanların acizliklerini yüzlerine vurup durmakla ne yapmaya çalışıyorsun, gaza getirmeye çalışıyorsan öyle olmuyor o işler hakaret ederek kimse gaza gelmez, madalya mı asalım ulan boynunuza, bu btcilerden bir halt olmaz diye ilan mı verelim gazeteye, aynı teraneyi tekrarlayıp duruyorsunuz, ne yapınca rahatlayacaksanız söyleyin yapalım da bitsin kurtulalım çenenizden, ne zaman birisi eylem dese hemen aynı muhabbet...
Varsın yani :alkis:

Lütfen başlığı sabitlermisiniz(Yönetim)

Geçen eylemde klavye kırmıştık. Bu sefer TABLET kırarsak acayip ses getirir kanımca...

barthez hocam yönetimde seni duymuyor.Yönetim duyyyy.

formatörlük görevlendirmeleri yapıldığı sürece eylemelere kimse gelmez. öğrencileri boşverin onlar daha çocuk. özel sektör açmış kollarını onları bekliyor sanıyorlar. Onlara da bel bağlamayın. Kısacası ben artık zümremden umudu kestiğim için "ne halimiz varsa görelim" modundayım. artı ek işler yapıp kendimin ve ailemin hayatını nasıl daha iyi yaparım modundayım. yani bende mod çok. ama eylem mod off forever. ne derneğimize üye oldum. ne çizgi tagemi takip ediyorum. iyi de halt ediyorum biliyorum ama öyle. her koyuna söyleyin bacaklarını uzatsınlar.

mfk' Alıntı:
formatörlük görevlendirmeleri yapıldığı sürece eylemelere kimse gelmez. öğrencileri boşverin onlar daha çocuk. özel sektör açmış kollarını onları bekliyor sanıyorlar. Onlara da bel bağlamayın. Kısacası ben artık zümremden umudu kestiğim için "ne halimiz varsa görelim" modundayım. artı ek işler yapıp kendimin ve ailemin hayatını nasıl daha iyi yaparım modundayım. yani bende mod çok. ama eylem mod of forever. ne derneğimize üye oldum. ne çizgi tagemi takip ediyorum. iyi de halt ediyorum biliyorum ama öyle. her koyuna söyleyin bacaklarını uzatsınlar.
olmaz öyle :(

canını gerçekten sıkmak istemiyorum dostum ama bizim organize olmamız kesinlikle mümkün değil. 2 yıldır bunun mücadelesini veriyorum ama yok yok. Yoksa çektir edeceksin.

her yere gelirim. oradaydım gene orada olurum. dovizler benden :p yada pankartlar

mfk' Alıntı:
canını gerçekten sıkmak istemiyorum dostum ama bizim organize olmamız kesinlikle mümkün değil. 2 yıldır bunun mücadelesini veriyorum ama yok yok. Yoksa çektir edeceksin.
Hocam gideriz iyi bir basın duyurusu 200 kişide yeter, onurlu 200 onursuz 10 Binden iyidir. Ben okurum basın açıklamasını hitap gücümün iyi olduğunu söylerler. Dernek aracılığı ile hazırlanmış iyi bir metin lazım ama. Hocam gerçekten bu sefer ses getirir, bu aralar en önemli gündem bu...

aynı düşüncedeyim..çoğu arkadaş ek dersi var diye formatörlükten hiç şikayetçi değil... ama bu böyle OLAMAZ...HEP DİYORUM BİŞEYLER YAPILMALI, EYLEMSE EYLEM!!!! Ki erkek hocaların da çoğu memnun...ama bayanlar hep şikayetçi..çünkü okulda hizmetçi gibi idarecilerin ayağına gidip de saçma sapan sorularla, sorunlarla muhatap olmak hiç hoş değil...Öğretmen olmak için okudum ben..eğitim fakültesini bitirdim..neden diğer öğretmenler gibi değer göremiyorum!!!! herkes mutlu mu halinden anlamıyorum..kesinlikle EYLEME EVET!!!!!

Bence herkes önce derneğine sahip çıkmalı üye olmalı,üyeliklere göre belirlenecek il temsilcileri sonra bu işi organize edebilir.

"Hak verilmez alınır", evet ve de "Ağlamayan çocuğa meme vermezler."

Arkadaşlar bende gecen sene meslek lisesinden ilköğretime geçiş yaptım, açık olmadığı için.Aslına bakarsan ilköğrtim rahat ama psikolojik bir baskı var.ne olduğunuzu bilmiyorsunuz.Yazıların hepsini okuyamadım ama eylem yapılacaksa bu hepimizi ilgilendiren bir durum.tüm bilişim tek. öğrt. gelmeli.Gerekirse her il ve ilçede bazı koordinatör arkadaslar bulalım okullardaki bilgisayar öğrt. irtibata geçsin eylemimizi yapalım.Ankaraya gelemeyen olursa, kendi ilinde eylemini yapsın aynı saatte.iŞ İŞTEN GEÇMEDEN BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ.sAYGILAR.eYLEME aALLAHIN İZNİYLE GELİRİM.

tarikbilge' Alıntı:
Bence herkes önce derneğine sahip çıkmalı üye olmalı,üyeliklere göre belirlenecek il temsilcileri sonra bu işi organize edebilir.
Tren kaçar o zaman kadar hocam.

Biz Ankara ya İstanbul dan otobüs tutup gittik 30-35 kişi biz gitmesek hepten rezil olunacakmış.
Ankara da ki BT cilerin %99,99 u kılını kıpırdatmadı.
Eylem İstanbul Taksim de olmalı Taksimde ki her eylem ses getiriyor.
Ankara dakilere BT cilere bel bağlamayın yok sayın, üniversiteler de zaten gelmez hala kış uykusundalar
Eylemde yine 250-300 kişi olur bence 2 kere denendi.
Yüzüne tükürülse şükür eden çok bizde.
Gerçi bir tek....neyse bunu yazarsam forumdan atılırım.

eemree' Alıntı:
Biz Ankara ya İstanbul dan otobüs tutup gittik 30-35 kişi biz gitmesek hepten rezil olunacakmış.
Ankara dakilere BT cilere bel bağlamayın yok sayın, üniversiteler de zaten gelmez hala kış uykusundalar

İstanbuldan biri bişey mi deedi??????

Gelseler de seslerini bakanlığın önünde duysak. yanımızda saf tutsalar....

Eylemlerden sonra satır aralarında çok şey yazıldı, çok kişi fikrini söyledi bunlar dikkate alınırsa eylemde sayı fazlalaşabilir..

Kimsenin kafasının dikine gitmediği, bu sefer bütün grupları kapsayacak şekilde bir eylem olmalı

- Formatörlüğün hiçbir şeklini, bt rehber öğretmenliği vb. gibi ünvanlar altında dahi istemeyip derslerin zorunlu olarak, içeriği değişerek ya da değişmeyerek gelmesini isteyenler
- Formatörlüğün şartlarının iyileşerek, rehber öğretmenlerinkine benzer kadroya geçirilmesini ve derslerin kaldırılmasını isteyenler
- Dersler olsa da olur olmasa da olur deyip norm belirlenerek formatörlüğün şartlarının iyileştirilmesini isteyenler
- İsteğe bağlı branş değişikliği isteyenler
- Zorunlu branş ya da ders değişikliğini kesinlikle istemeyenler
- Norm sorunu çözülsün de ne olursa olsun diyenler

bunlar çoğaltılabilir, herkes kendine uygun pankartını dövizini hazırlar gelir, ortak açıklamada nasıl yapılacaksa artık hepsine yer verilir, eylemin duyurusu yapılırken bunlara dikkat edilir.

osiris' Alıntı:
eemree' Alıntı:

İstanbuldan biri bişey mi deedi??????

Gelseler de seslerini bakanlığın önünde duysak. yanımızda saf tutsalar....

sanırım olaylardan bi habersiniz neyse

elimizde meb ile ilgili ne kadar site varsa kapatalım, okullar hem ler, il ve ilçe mem leri kapatalım, soranlara server hatası deriz, en azından başlangıç olur.

bu formatörlük belası olduğu müdetçe kimse eyleme yanaşmaz.bi förmatörlük kalkarsa o zaman herkee eyleme gelir.

dream81' Alıntı:
bu formatörlük belası olduğu müdetçe kimse eyleme yanaşmaz.bi förmatörlük kalkarsa o zaman herkee eyleme gelir.
Size göre bela kimine göre nimet formatörlük, ama onlar da şartları daha iyi olsun ister eylemin yönü onların da isteğine göre belirlenirse onlar da yanaşır, asıl bu kesin ifadelerden sıyrılmadıkça insanlar eyleme yanaşmaz

Değerli meslektaşlarım, forum sayfası üyelerinin çoğu devlet memuru. Diğerleri öğrenci veya bu platformdan yararlanan diğer arkadaşlarımız. Bazen bir talep iletiyorsunuz ve sanıyorsunuz ki tüm üyeler mesajınızı okudu. İş günü içerisinde ve aile hayatı içerisinde bazen bir hafta internete ve de özellikle bu sayfaya giremeyen arkadaşlarımız oluyor. Bir gün sabahı talep ile başlıyorsunuz sonra aramızda bazı arkadaşlarımız ki onların amacını anlamış da değilim olumsuz görüşlerini iletiyor, bu zümreden bir şey olmaz diyor ve daha sonra bu talebi yapan da aynı gün içnde pişman oluyor bir daha da o da bu siteye uğramıyor. Öncelikle şu zümre hakkında olumsuz yazı ileti yazanlar sizlerin amacı nedir? Siz kimin yanındasınız? Ne kazanacağınızı düşünüyorsunuz. Hep aynı kişiler genelde bir talebe karşı hemen olumsuz görüş yazıyorlar. Daha sonra bu siteyi her üyenin her gün bakamayabileceği gerçeği de akıllarda olmalı. Dernek yetkililerine yazı ve telefon ile başvurun veya hepimiz başvuralım. Dernek bizim adımıza eylem yapacaksak yasal bir izin alsın. Bireysel izin alamayız. Bir grup bir zümre adına kurulmuş bu dernek yasal zemini hazırlasın ve yasal hakkımızı yasal yollardan arayalım. Yasal izin alındıktan sonra kim neden gelmesin. BÖTE mezunu olup da formatörlükten müzdarip olmayan azınlıktadır düşünüyorum. Ama siz izin alınıp alınmadığı belli olmayan bir grev veya eyleme memurların katılmalarını bekleyemezsiniz. Eylem yapılacak gün de kendi içerisinde özel veya haati sebeplerle gelememiş arkadaşlarımız da olabilir. Mesela ben o ankaradaki eylemde askerde olduğum için gelemedin. benim gibi özel sebeplerle önemli sebeplerle gelememiş ama yürekten yanımızda olan arkadaşlarımız muhakkak olacaktır. Bu tüm gelemeyenleri ya da mazereti olsun olmasın gelmeyenlere laf söyleme hakkını size vermez. Kimsenin kimseye söz söyleme hakkı yoktur. Hepimiz yetişkin insanlarız. Korkuları ve endişeleri giderelim ve planlı örgütlü şekilde eylem yapacaksak yapalım. Dernek yetkilisi arkadaşlara soruyorum. Üye sayımız kaç? Yakın zamanda neler yapmayı planlıyorsunuz? Eylem planımız ya da planınız nedir? Eylem yapma taleplerine karşı tepkiniz nedir ve üye arkadaşlar olarak bizlerin tepkisi ne olmalıdır? Dernek olarak üyelerle yol haritası belirleme çalışmalarınız olacak mıdır? Bizler ile iletişime nasıl geçmeyi planlıyorsunuz?

Geri