EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!-ANKET?

Kodla Büyü

Olmak yada olmamak Eylemi

• Hayır ben yokum

Oy: 16 7.7%
  • Yeter artık bende varım

Oy: 191 92.3%

• Kullanılan toplam oy
    207
Re: EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!

vex_alex' Alıntı:
Değerli meslektaşlarım, forum sayfası üyelerinin çoğu devlet memuru. Diğerleri öğrenci veya bu platformdan yararlanan diğer arkadaşlarımız. Bazen bir talep iletiyorsunuz ve sanıyorsunuz ki tüm üyeler mesajınızı okudu. İş günü içerisinde ve aile hayatı içerisinde bazen bir hafta internete ve de özellikle bu sayfaya giremeyen arkadaşlarımız oluyor. Bir gün sabahı talep ile başlıyorsunuz sonra aramızda bazı arkadaşlarımız ki onların amacını anlamış da değilim olumsuz görüşlerini iletiyor, bu zümreden bir şey olmaz diyor ve daha sonra bu talebi yapan da aynı gün içnde pişman oluyor bir daha da o da bu siteye uğramıyor. Öncelikle şu zümre hakkında olumsuz yazı ileti yazanlar sizlerin amacı nedir? Siz kimin yanındasınız? Ne kazanacağınızı düşünüyorsunuz. Hep aynı kişiler genelde bir talebe karşı hemen olumsuz görüş yazıyorlar. Daha sonra bu siteyi her üyenin her gün bakamayabileceği gerçeği de akıllarda olmalı. Dernek yetkililerine yazı ve telefon ile başvurun veya hepimiz başvuralım. Dernek bizim adımıza eylem yapacaksak yasal bir izin alsın. Bireysel izin alamayız. Bir grup bir zümre adına kurulmuş bu dernek yasal zemini hazırlasın ve yasal hakkımızı yasal yollardan arayalım. Yasal izin alındıktan sonra kim neden gelmesin. BÖTE mezunu olup da formatörlükten müzdarip olmayan azınlıktadır düşünüyorum. Ama siz izin alınıp alınmadığı belli olmayan bir grev veya eyleme memurların katılmalarını bekleyemezsiniz. Eylem yapılacak gün de kendi içerisinde özel veya haati sebeplerle gelememiş arkadaşlarımız da olabilir. Mesela ben o ankaradaki eylemde askerde olduğum için gelemedin. benim gibi özel sebeplerle önemli sebeplerle gelememiş ama yürekten yanımızda olan arkadaşlarımız muhakkak olacaktır. Bu tüm gelemeyenleri ya da mazereti olsun olmasın gelmeyenlere laf söyleme hakkını size vermez. Kimsenin kimseye söz söyleme hakkı yoktur. Hepimiz yetişkin insanlarız. Korkuları ve endişeleri giderelim ve planlı örgütlü şekilde eylem yapacaksak yapalım. Dernek yetkilisi arkadaşlara soruyorum. Üye sayımız kaç? Yakın zamanda neler yapmayı planlıyorsunuz? Eylem planımız ya da planınız nedir? Eylem yapma taleplerine karşı tepkiniz nedir ve üye arkadaşlar olarak bizlerin tepkisi ne olmalıdır? Dernek olarak üyelerle yol haritası belirleme çalışmalarınız olacak mıdır? Bizler ile iletişime nasıl geçmeyi planlıyorsunuz?
Yapabileceklerimizi konuşalım hocam,desteklerinizi bekliyoruz.

başlığa-"anket"- diye eklesek iyi olur arkadaşlar

eee eylemin icerigi ne?
ben fikrimi yeniden beyan ediyorum 1 gün tüm bt ögretmenleri is biraksin

katılacak kişi sayısı belirlense bi.......offfffffffff

Benim fikrim olumsuz ama ben yapılacak eylemde yine de varım. Hatta, Çanakkale Böte öğrencilerinden organize ettiklerim var. Onlar da haber bekliyorlar. Sanıyorum Ankaradaki böteler de bu duruma kayıtsız kalmayacaktır... :alkis: :alkis: :alkis:

Aynı şekilde sakarya böteyi de bu konuda bilgilendirmek istiyorum...

osiris' Alıntı:
Benim fikrim olumsuz ama ben yapılacak eylemde yine de varım. Hatta, Çanakkale Böte öğrencilerinden organize ettiklerim var. Onlar da haber bekliyorlar. Sanıyorum Ankaradaki böteler de bu duruma kayıtsız kalmayacaktır... :alkis: :alkis: :alkis:

Aynı şekilde sakarya böteyi de bu konuda bilgilendirmek istiyorum...
Harikasın hocam yapabileceklerimizi mutlaka yapalım, sonra bişey yapmadık böyle oldu deyip pişmanlık yaşamayalım. Bu arada bende Çanakkale mezunuyum.

McRAM' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
valla ilk önce TWITTER olayını yapmamız lazım.
Bunu herkes yapabilir heralde.

bu seçenek ilk başlarda uygulanmalı...mv leri twitleyelim...sonrasında eylem yapalım ama tüm öğretmenler ve yetişmekte olan bötelilerle beraber...

geçen hafta eylemdeki durumu gördük. yapılan işler sonuçta engellenşyor ancak sanalda yazılan tek cümle tüm taşları oynatabiliyor. bu etkiyi kullanabilmeliyiz

KeRASuS_28' Alıntı:
McRAM' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
valla ilk önce TWITTER olayını yapmamız lazım.
Bunu herkes yapabilir heralde.

bu seçenek ilk başlarda uygulanmalı...mv leri twitleyelim...sonrasında eylem yapalım ama tüm öğretmenler ve yetişmekte olan bötelilerle beraber...

geçen hafta eylemdeki durumu gördük. yapılan işler sonuçta engellenşyor ancak sanalda yazılan tek cümle tüm taşları oynatabiliyor. bu etkiyi kullanabilmeliyiz
Varmısın hocam?

arkadaşlar 2011 nisanında ankarada eylemde toplanacaktık ne oldu 200 kişi. ben bir daha gider miyim beni yarı yolda bırakan adamla eyleme. bakın liseli gençler nasıl eylem yapıyorlar(yök, ygs) onların cesareti ve azmi bizde bile yok. herkes kabuğuna çekilmiş bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın misali. ama ne oldu o günlerde birçoğun rahatı yerindeydi. şimdi ise herkes yavaş yavaş norm kadro sıkıntısı yaşamaya başladı. gözü açılmaya başladı milletin ama iş işten geçti. son vapurda kalktı limandan. seneye seçmeli kuran dersi gelecek. bilimsel eğitim bitmiştir bu ülkede. bizler bu günlere çok şükür diyerek gelmedik mi. maalesef o şükürcüler sadece kendine müslüman olanlar. bir zümresi zor şartlar altında çalışıyorsa ve haklı davasında ona destek çıkmıyorsa ben onun insanlığına tüküreyim. ben istanbuldan ankaraya geceden yola çıkmışken ankaradaki arkadaşlarımız pazar sabahı fosur fosur uyuyordu. öğrencilerede seslenmiştik sizde gelin katılın diye işiniz çok zor olacak atama döneminde diye onlardan da destek gelmedi. şimdi sağda solda ücretli öğretmenlik yapıyorlar görüyoruz hallerini. eğer onlara üzülüyorsam namerdim.

ertann83' Alıntı:
arkadaşlar 2011 nisanında ankarada eylemde toplanacaktık ne oldu 200 kişi. ben bir daha gider miyim beni yarı yolda bırakan adamla eyleme. bakın liseli gençler nasıl eylem yapıyorlar(yök, ygs) onların cesareti ve azmi bizde bile yok. herkes kabuğuna çekilmiş bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın misali. ama ne oldu o günlerde birçoğun rahatı yerindeydi. şimdi ise herkes yavaş yavaş norm kadro sıkıntısı yaşamaya başladı. gözü açılmaya başladı milletin ama iş işten geçti. son vapurda kalktı limandan. seneye seçmeli kuran dersi gelecek. bilimsel eğitim bitmiştir bu ülkede. bizler bu günlere çok şükür diyerek gelmedik mi. maalesef o şükürcüler sadece kendine müslüman olanlar. bir zümresi zor şartlar altında çalışıyorsa ve haklı davasında ona destek çıkmıyorsa ben onun insanlığına tüküreyim. ben istanbuldan ankaraya geceden yola çıkmışken ankaradaki arkadaşlarımız pazar sabahı fosur fosur uyuyordu. öğrencilerede seslenmiştik sizde gelin katılın diye işiniz çok zor olacak atama döneminde diye onlardan da destek gelmedi. şimdi sağda solda ücretli öğretmenlik yapıyorlar görüyoruz hallerini. eğer onlara üzülüyorsam namerdim.
Ben yine orda olacağınızı biliyorum..Sadece kızgınsınız hepimiz gibi.

Ben diğer eyleme katılmadım, ve sonucun böyle olacağını biliyordum. Ta buralardan kalkıp gelicektim ama Ankara'dakiler gelmeyecekti. çünkü kimsede ses seda yoktu. Ben bir çok kişiye göre oldukça rahatım ve çokta şikayetçi değilim ama üniversiteye girişte aldığım puana ve bu bölüme geldiğim için yaşadığım pişmanlık beni çok olumsuz etkiliyor. neyin ne olduğu ne olacağı en azından belli olsa kafam az da olsa rahat olucak. Ama bu bir gerçek ki kimse sanal ortamdaki bildirimleri mesajları çok da dikkate almıyor. O nedenle 12000 öğretmenin olduğu branşımızın eyleminde en azından çok değil 1000 kişi bile olabilsek büyük başarı. Herkes bilg. başında bunları okuyor bekliyor birileri bişeyler yapsın ama yapması gerekenler biziz. Benim kendi düşüncem herkesin kendi sendikasından bu sendika ne olursa olsun, istifa etmeli istifa nedenini belirtmelerini ve durumumuzun düzeltilmesini talep etmeli. Bu sitifalardan sonra ciddi bir eylem ile ses getirebiliriz. Biz bir bütün büyük bir organizyasyon yapmadıkça hiç bişey olmaz. En azından sendika istifaları ile bir tepki olşturulmuş ve eylemle de desteklenmiş olur.

Oyun Oynamak - Oyun geliştirmek ile eşit dir?
Facebook vb. kullanmak – Web sitesi yapmak ile eşit midir?
Ofis Programlarını kullanabilmek – Bu programları geliştirmek ile eşit midir?
Bilgisayar kullanmak - Bilgisayar yapmak ile eşit midir?
Araba kullanmak - Araba yapmak ile eşit midir?
Silah kullanmak - Silah yapmak ile eşit midir?
İlaç kullanmak - İlaç yapmak ile eşit midir?
SATIN ALIP KULLANMAK ILE SATMAK VE GÜÇ KAZANMAK EŞIT MIDIR?
Birinci dünya ülkeleri ile 2-3 dünya ülkelerinin eşit olduğu kadar eşittir.

BENİM 6.SINIF ÖĞRENCİLERİM OYUN YAPIYORLAR. DAHA FAZLA GELİŞMELERİ İÇİN ELİMDEN GELENİ DE YAPACAĞIM. DERSİMİZE DOKUNMAMALARI İÇİN GEREKEN NE İSE YAPMAYA HAZIRIM.

Eylem eylem eylem.. sonuna kadar destek :alkis: derneğe bağımlıolmamalıyız fakat desteğini kesinlikle almalıyız sonuç da bizim derneğimiz(umarım).. bahsedildiğigibi yasal izni dernekaracılığıyla alırız.. facebook grıplarından da iletişime geçilip orada daörgütlnilir.. ve önceki eylemlerdeki eksikliklerimizi bu sefer giderip gerçekten eylemi kitleswelleştirebilir ve ses getirmesinisağlayabiliriz.. fakat hızlı hareket etmek gerekiyor.. çevremizdeki arkadaşlarımızı daburaya yönlendirelim.. illerde bireysel iletişimlere geçelim.. haberi olmayan kalmasın.. ve eylem mayıs ayında üniversitte finalleri öncesinde olmalı.. tarihi en az 3 hafta önceden belirlemek gerekiyor.. bir de artık bahane sunmayalım.. artık bu son eylemimizolabilir ya varız ya yok..

daha eylem isteyenlerin sayısı 38 ise eyleme katılanlar 10 kişiyi geçmez.

eylemin gerekliliği konusunda bartez hocama %100000000 destek vermeme rağmen bu kadar kişi ile eylem yapmak. kendimizi daha çok rezil etmek acizliğimizi gözler önüne sermek demektir. bt cileri harekete geçirmek için ne yapmak lazım bilmiyorumki. açlıktan ölseler boşverin birzdan birisi yemek getirir diye rahatlarına bakacaklar.

volkankey' Alıntı:
eee eylemin icerigi ne?
ben fikrimi yeniden beyan ediyorum 1 gün tüm bt ögretmenleri is biraksin
tüm bt öğrt katılsa güzel fikir de kaç kişi katılacakki sonra fare dağ meselesi olmasın

Eylemde öğretmenlerden çok fazla fire olacaktır. En basitinden birçok bayan bebeğini bırakıp şehir değiştiremeyecektir.

Bence BÖTE bölümlerini haberdar etmeli. Kitle daha kalabalık görünecektir. Etki artacaktır. Öğrenciler için eyleme katılmak daha kolay olabilir. Sadece Ankaradaki Böte öğrencilerini bile organize edilebilse, iyi bir sayı yakalanacaktır.

Yoksa sadece öğretmenlerle olmaz. Destek versekte sadece gönlümüz sizinle olur.

ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi. özel uni lerde de vardır belki. Her bölümde 4x30 ogrenci varsa 120x4=480 ogrenci yapar, ben daha önceki eylemde tanıdığım Bote ogrencilerini aradım KPSS kurslarıni bahane ettiler ve gelmediler.

Benim bildiğim kadarı ile Odtü, Hacettepe, Gazi,Ankara, Bilkent ve Başkent'te var.Her birinde en az 250 öğrenci olsa 1500 civarı kesin vardır.Bence de öğrencilere eylemden haber verilirse onlar da gelecekleri için çaba sarf etmek bir tepki göstermek isteyebilirler...

bilöğretmen79' Alıntı:
Benim bildiğim kadarı ile Odtü, Hacettepe, Gazi,Ankara, Bilkent ve Başkent'te var.Her birinde en az 250 öğrenci olsa 1500 civarı kesin vardır.Bence de öğrencilere eylemden haber verilirse onlar da gelecekleri için çaba sarf etmek bir tepki göstermek isteyebilirler...
Hocam ilk mesajı düzenledim il il organize olalım.

bilöğretmen79' Alıntı:
Bunun için Ankaradaki arkadaşlara büyük iş düşüyor..

onların kafası güsel , neyin kafasındalar anlamadım, iki eyleme de çağırdık, ortada kimse yok, çok önemli proceleri ödevleri vardır yavrucakların,

duygusuz' Alıntı:
onların kafası güsel , neyin kafasındalar anlamadım, iki eyleme de çağırdık, ortada kimse yok, çok önemli proceleri ödevleri vardır yavrucakların,

Ankara üniversitesi katıldı...

Arkadaşlar biz sanal ortamda bu işi halledemeyiz. Telefon ve yüz yüze görüşmeyle organize olunur. Bir arkadaşımızın dediği gibi günlerce siteye giremeyenler var. İlçe zümrelerinde herkes birbirinin telefon numarasını alırsa ve ilçe zümre başkanları da il zümresinde telefon numaralarını alırlarsa birbirimizden haberimiz olur. Biz geçenlerde yaptığımız sevkli dilekçe eyleminde izmir gaziemir zümreleri olarak hepimiz buluşma yerinde hazırdık. Ama telefonlarla organize olduk. Diğer arkadaşlarla telefonla organize olurlar ise daha etkili bir topluluk oluşturabiliriz. Ayrıca Derneğimizide etkin biçimde kullanmalıyız. Boşuna kurulmadı değil mi?

seyhan81' Alıntı:
Arkadaşlar biz sanal ortamda bu işi halledemeyiz. Telefon ve yüz yüze görüşmeyle organize olunur. Bir arkadaşımızın dediği gibi günlerce siteye giremeyenler var. İlçe zümrelerinde herkes birbirinin telefon numarasını alırsa ve ilçe zümre başkanları da il zümresinde telefon numaralarını alırlarsa birbirimizden haberimiz olur. Biz geçenlerde yaptığımız sevkli dilekçe eyleminde izmir gaziemir zümreleri olarak hepimiz buluşma yerinde hazırdık. Ama telefonlarla organize olduk. Diğer arkadaşlarla telefonla organize olurlar ise daha etkili bir topluluk oluşturabiliriz. Ayrıca Derneğimizide etkin biçimde kullanmalıyız. Boşuna kurulmadı değil mi?
İl başlıklarında telefon iletişimi yapılabilir.

Geri