Etab 5 güncelleme

Kodla Büyü
ademola hocam download işlemini hallettim. Yazdığım aygıt sürücüsünün değerini regeditten 0 yapınca tableti görüp kurulum tamamlandı. Şimdi tableti biraz daha sarj edeyim. Açılmıyor köküne kadar bitirdim heralde. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Bu işlemi yaptıktan sonra dokunmatik sorunu yaşayan oldu mu? Kalemde sıkıntı yok ama parmak iş görmüyor.. Kalibrasyonda da hata veriyor, neden acaba??

Arkadaşlar ben beklemeyi tavsiye ediyorum wifi den uzak tutmayın güncelleme yapıldığında düzelecektir kapalı gibi görünüyor ama aslında tablet uyku modunda bir sistem yapmışlar zaten güncelleme tamamlandığında otomatik olarak açılacaktır.

serdar boz' Alıntı:
Arkadaşlar ben beklemeyi tavsiye ediyorum wifi den uzak tutmayın güncelleme yapıldığında düzelecektir kapalı gibi görünüyor ama aslında tablet uyku modunda bir sistem yapmışlar zaten güncelleme tamamlandığında otomatik olarak açılacaktır.
tablet açılırken logo ekranda dönüp dönüp başa sarıyorsa o tablet uykuda değildir bootloop olmuştur. servise gönderebilir yada kendiniz servisin yapacağı işi yapabilirsiniz... :

öncelikle bootloopdan çıkmak için ses artırma kısma ve power tuşlarının 3üne birden 10sn basılı tutun tablet kesinlikle kapanacaktır. tablet kapalıyken orjinal rom yüklenebiliyor.

fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

Yanlış güncelleme 2 gün falan oldu galiba. Daha sonrasında hatalarını anlayıp otomatik güncellemeyi geri çektiler sanırım. O iki gün tableti kapalı olup da sonrasında açanların tabletlerinde sorun yok galiba?

boteakif' Alıntı:
Yanlış güncelleme 2 gün falan oldu galiba. Daha sonrasında hatalarını anlayıp otomatik güncellemeyi geri çektiler sanırım. O iki gün tableti kapalı olup da sonrasında açanların tabletlerinde sorun yok galiba?
aynen hocam o akşam benim tabletim açık değildi
benimkisi çalışıyor ama tüm okul çökmüş

boteakif' Alıntı:
az önce bu dertten muzdarip bir öğretmen tabletine orjinal rom attım açtığımda güncelleme almadı, sıkıntı yok.

yahu okuldakı hocalarınkını de halledıorum ama ınsallah yarın bıgıun sorun cıtgnda bana tatava yapmazlar

Kabul ediyorum mantıklı bir soru olmamış :idea: Yanımda tablet olmadığı için tam olarak bilemiyorum durumu sadece birkaç gün önce general mobile yazısı dönüyordu hani o aklımda kalmış. ses açma kapama düğmelerinden sonra bir ihtimal açılabilir mi o aklıma geldi.

Arkadaşlar format, recovery işe yaramıyor. Ancak yeni sistem yüklemekle sorun çözülüyor. Bu akşam deneyeceğim inşallah olursa nasıl olduğunu sizlere iletirim.

25.03.2016 tarihinde E-Tab5 model Tabletlerle ilgili gerçekleştirilen güncelleme sonucunda öğretmen tabletlerinden bazılarında sorun ortaya çıkmıştır.
Sorunun giderilmesi için MEB tarafından alınan karar doğrultusunda;
E-tab5 öğretmen tabletleri için yükleme klavuzu aşağıdaki bağlantıda sizlerle paylaşılmıştır.
* Söz konusu ROM yetkili kişi tarafından kurulabilir.
* “ Yazılım Atma Nasıl Yapılır” kısmındaki talimatlara dikkat edilmesi çok önemlidir.
Aksi takdirde aynı seri numaralı tabletler ortaya çıkmakta bu da aktivasyon sorununa neden olmaktadır.
* Kargo sürecinde yaşanan sıkıntılar(Kargoda Kırılma, Kaybolma vb.) ve tamir süresinin uzaması nedeniyle mümkün olduğunca yerelde problemin giderilmesi uygun olacaktır.
* Merkezi Teknik Servise gönderim ancak yerelde çözülemeyen durumlarda başvurulması gereken bir yöntem olmalıdır.
Yükleme Klavuzu:http://pybsv2.eba.gov.tr/asset/documents/e-tab5.pdf

Not: “Yazılım atma nasıl yapılır” kısmında belirtildiği gibi yazılım atma işleminin yapılabilmesi için e tab 5 tabletin kapalı konumda olması gerekmektedir. Şu an sorun yaşanan tabletlerde General Mobile yazısı sürekli dönerek kapatma işlemi normal şekilde yapılamamaktadır. Tableti kapatma işleminin yapılabilmesi için kapatma tuşu, ses açma ve ses kısma tuşlarının üçüne aynı anda uzunca basarak kapatabilirsiniz.

İyi çalışmalar…

celiksd' Alıntı:
25.03.2016 tarihinde E-Tab5 model Tabletlerle ilgili gerçekleştirilen güncelleme sonucunda öğretmen tabletlerinden bazılarında sorun ortaya çıkmıştır.
E-tab5 öğretmen tabletleri için yükleme klavuzu aşağıdaki bağlantıda sizlerle paylaşılmıştır.
* “ Yazılım Atma Nasıl Yapılır” kısmındaki talimatlara dikkat edilmesi çok önemlidir.
Aksi takdirde aynı seri numaralı tabletler ortaya çıkmakta bu da aktivasyon sorununa neden olmaktadır.
* Kargo sürecinde yaşanan sıkıntılar(Kargoda Kırılma, Kaybolma vb.) ve tamir süresinin uzaması nedeniyle mümkün olduğunca yerelde problemin giderilmesi uygun olacaktır.
* Merkezi Teknik Servise gönderim ancak yerelde çözülemeyen durumlarda başvurulması gereken bir yöntem olmalıdır.

Not: “Yazılım atma nasıl yapılır” kısmında belirtildiği gibi yazılım atma işleminin yapılabilmesi için e tab 5 tabletin kapalı konumda olması gerekmektedir. Şu an sorun yaşanan tabletlerde General Mobile yazısı sürekli dönerek kapatma işlemi normal şekilde yapılamamaktadır. Tableti kapatma işleminin yapılabilmesi için kapatma tuşu, ses açma ve ses kısma tuşlarının üçüne aynı anda uzunca basarak kapatabilirsiniz.

İyi çalışmalar…

etab4 e de oluyor mu?

e tab4 lerde güncelleme ile ilgili bir sorun oldu mu ki? Bu arada paylaşım için teşekkürler @celiksd :+1:

celiksd' Alıntı:

İyi çalışmalar…
Hocam bunu nerden alıntıladın? PYBS üzerinde klavuzda bahsedilen öğretmen yazılımı indirme kısmını bulamadım ben?

denilen işlemi yaptım ama aftif olmuyor ağa bağlanmama rağmen ağ yok bağlantı bekleniyor diyor yardım

Geri