fetih 1453 izleyen var mı?

Kodla Büyü

blackpeace123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
evet arkadaşlar öğrencilerle gitmek istiyoruz tavsiye eder misiniz? malum işin içinde öğrenci olunca biraz dikkat etmek lazım içeriğe. alalım yorumları.

arkadaşlar yorumları okudum da ÖĞRENCİLERLE GİDİLİR Mİ? cevabını ALAMADIM.

Bugün geldi daha vizyona.. Sabah bir ara baktım arka sıralar hepsi doluydu, büyük ihtimal o arka sıralarda dolmuştur. Haftasonu çok büyük ilgi görür.

amip33' Alıntı:
Bugün geldi daha vizyona.. Sabah bir ara baktım arka sıralar hepsi doluydu, büyük ihtimal o arka sıralarda dolmuştur. Haftasonu çok büyük ilgi görür.

Hocam espark cinebonus mu bu bahsettiğiniz?

boteakif' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Ahh keşke o olsa.. Adapazarı Cinebonus maalesef. Espark Cinebonus ancak yarın akşamdan Pazar akşamına bakabilirim. :mrgreen:

diğer filmlere nazaran müstehcen sahne pek yok ama filmi eleştirecek olursak senaryo gerçeklerden ibaret değil ulubatlı hasan mesela..

evet bugün gittim arkadaşlarla kesinlikle tavsiye ederim oldukça etkileyiciydi, ama bazı sahnelerde zayıf kalmış tabi. yine de bir çok sahnede tüylerim diken diken oldu...

Hocam bugün izledim insan gerçekten duygulanıyor tüylerim diken diken oldu mutlaka izlenmeli. En azından muhteşem yüzyıl saçmalğını izleyenler bu filmde görmeliler padişah ile hanımı ve oğlu arasında münasebeti nasıl diye.

Hic bir masrafına kaçırmadı diye lanse ettiler iyi oldugu duyumlarını aldım izleyenlerden Cumartesi gitcem aldım biletimi:)

amip33' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Ahh keşke o olsa.. Adapazarı Cinebonus maalesef. Espark Cinebonus ancak yarın akşamdan Pazar akşamına bakabilirim. :mrgreen:

Adapazarında bu akşam hem AKM ye gittim yer bulamadım hem de Ada AVM ye gittim. Hiç yer yoktu. Kapalı gişe oynadı.

blackpeace123' Alıntı:
evet arkadaşlar öğrencilerle gitmek istiyoruz tavsiye eder misiniz? malum işin içinde öğrenci olunca biraz dikkat etmek lazım içeriğe. alalım yorumları

:+1:

Evet izleyen arkadaşlar öğrencilerle gidebilir miyiz? Sakıncalı sahne var mı?

evet ama yetmez... daha iyi yapımların önü açılsın karınca misal destek olsun diye gitmeyi düşündüğüm bir filmdi zaten. umduğum gibiydi. bir şahaser, bir klasik, bir efsane ortaya çıktığını düşünmüyorum. güzel EVET İzLENİR ama daha iyileri yapılsın diye ümitle bekleyeceğim. dünyaya mal olsun bir filmimiz yıllarca konuşulsun, liste başlarını zorlasın bir çoğumuz böyle film arzu eder sanırım. umarım o günleri de görebiliriz.

Talha Uğurluel'den dün akşam yorum aldım. filmdeki bir çok sahnenin çok güzel çekilmiş olduğunu ancak manevi duyguların yansıtılması konusunda ulubatlı hasan bayrağı dikerken gülümsemesini sevgilisini görüp ona güldüğü işlenmiş. ancak tarihçilerin anlatımlarında orda efendimizi (SAV) gördüğünü söylediğidir.
sonuç olarak iyi olmakla beraber manevi duygularımızı iyi yansıtamadığı ortaya çıkmıştır.

diye yorumladı.

internette bazı olumsuz yorumlar okudum, izleyen arkadaşlar bu konularda ne düşünüyor aceba. mesela fetih olayının manevi boyutunun sönük kaldığını ve ortaçağda yaşanan herhangi bir savaş gibi gösterildiğini yazmış. bir de filmde ticari kaygının ön planda oldunu söyleyenler var.

Bugüne kadar Türklerin yaptığı en iyi savaş filmi bence ama oyunculuklar çok kötü.Daha iyi oyuncular seçilseydi çok daha başarılı bir yapım olabilirdi.Filmde Fatih Sultan Mehmet ten ziyade Ulubatlı Hasan ön plana çıkmış.Ama sıkılmadan izledim..

rcandir' Alıntı:
Talha Uğurluel'den dün akşam yorum aldım. filmdeki bir çok sahnenin çok güzel çekilmiş olduğunu ancak manevi duyguların yansıtılması konusunda ulubatlı hasan bayrağı dikerken gülümsemesini sevgilisini görüp ona güldüğü işlenmiş. ancak tarihçilerin anlatımlarında orda efendimizi (SAV) gördüğünü söylediğidir.
sonuç olarak iyi olmakla beraber manevi duygularımızı iyi yansıtamadığı ortaya çıkmıştır.

diye yorumladı.

bilmiyordum çok etkilendimm Osmanlı zaten baştan sona maneviyat kokuyor...

İzlenebilitesi var fakat film kurgu olarak kötü. Oyunculuk olarak da iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Sahnelerdeki grafikler bir türk filmi olarak başarılı sayılabilse de ben beğenmedim.

Manevi duygulara gelinci malesef onda da sınıfta kaldı.

@lulu@' Alıntı:
Hocam ulubatlı ile sevgilisi bir sahnede muck muck işte yani bilginiz olsun. Ona göre.

Hocam uyarınız için teşekkürler ve dahi tebrikler. :alkis:
On kere soruldu ama ne sorulduğunu anlayıp yazan ilk sizsiniz.

hocam öğrencilerle gitmenizde bi sakınca yok bi iki öpüşme sahnesi var bi de teodorun hamada bikinili kızlarla kısa bi sahnesi var o da görmedikleri bir şey değil.
faakaaaaaat. film benim için tam bir hayal kırıklığıydı. haftalarca fragman izleyip bekledik bir hafta önceden bilet aldık ama ben duygulanıp ağlarım diye beklediğim filmde resmen güldüm. kaldı ki yalnız değildim. film görsel olarak güzel. savaş sahneleri, dövüş sahneleri vs çok güzel Türkiye'de yapılmamıştır buraya kadar tamam ama senaryo hatalarla dolu.teodorla hiç karşılaşmayan Fatih'in savaş meydanında karşı karşıya gelmesi gibi. Akşemseddin filmin sonunda ortaya çıkıyor tahta çıkarken Fatih yalnız. gemileri karadan yürütüyolar iyi güzel ama sonrası yok. ee yani deyip kalıyosunuz. o gemiler nası kullanıldı yok. halbuki o gemilerin köprü haline getirilip askerlerin karşıya geçmesi çok etkileyici olurdu. ama sevgili senarist olaya aşk sokuşturmak için kasmış da kasmış. fetihi Mehmet Han değil de Ulubatlı sanki. o da zaten cemil cemil bakıyo iffete bakar gibi. Akşemseddin Nasreddin hocaya benziyo bi de takma dişlerini unutmuş muhtemlen konuşma o kadar tuhaf. vs vs uzar gider. hüsrandı resmen film ya neler bekliyodum ben.

Arkadaşlar Türklerin yaptığı en iyi sinema filmi bence savaş sahneleri çok iyiydi.En azından ucundan spartacusü yakalamış diyebilirim.Ayrıca bu gibi filmler destek görsünki bu tür filmlerin sayısı artsın.İçinde cinsellik neredeyse hiç yoktu bu hoşuma gitti tamamen olayları anlatmışlar.

arkadaşlar ben cevabımı aldım. filimin öğrencilerle izlenemiyeceğine kanaat getirdim. yorumlarınız için teşekkürler. ortalık çok kızıp bir savaş çıkmadan konu kilitlense fena olmaz. :D

Teachnologist' Alıntı:
İzlenebilitesi var fakat film kurgu olarak kötü. Oyunculuk olarak da iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Sahnelerdeki grafikler bir türk filmi olarak başarılı sayılabilse de ben beğenmedim.

Manevi duygulara gelinci malesef onda da sınıfta kaldı.
Sizin bu saydıklarınızda işte budur dediğiniz bir film söyleyinde hocam kıyaslama yapalım

devamı çekilecek mi?

Ekli dosyalar

• 716693_htmansetyeni.jpg
    716693_htmansetyeni.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 720
filimde çok ciddi emek var güzel film diyebilirdim amma adı: yüzüklerin efendisi 3 "modern" türk versiyonu olsaydı .Fetih osmanlı hiç olmamış bence. kopyala yapıştır biraz değiştir al sana türk işi film.Nerde osmanlı, maneviyat yok filmde çok azıcık osmanlı var o da sözlerde.git sen ak sakallı gandalfla akşemsettin benzet .giyimde savaşta japon kültürü.hele ulubatlı hasan karakteri tam bir hayal kırıklığı. fatih sultan mehmet istanbulu allah rızası için fethetti diye biliyorduk filmde ise gururlu kendine fazla güvenen bir kral. İstanbulun fethi değilde başka bir savaş olsa güzel diyebilirim ama.istanbulun fethi olmamış

ben haftaya 100 öğrenci ile gideceğim. ne kadar kötüde olsa çocuklara tarih bilincini vatan sevgisini ve dedelerinin kimler olduklarını bilmelrinde yarar var.

Geri