fetih 1453 izleyen var mı?

Kodla Büyü
1- Filmin daha önce hiç işlenmemiş bir konuyu sinemada işlediği doğru değildir. En bilindiği Cüneyt Arkınlı filmler.

2- Film ilkokul müsameresi tadında. Oyunculuklar yerlerde, hikaye basitçe işlenmiş. Mükemmel anlatımı olan, her bir karakterin güçlü olduğu savaş filmlerini düşününce (Truva, Cennetin Krallığı.. ) başarısızlıkları daha net ortaya çıkıyor.

3- Özel efektler berbat. Çok daha kalitelileri yapılmışken bu filmdekiler sırıtıyor. Türkiyedeki en pahalı yapımın efektleri böyle olmamalıydı.

4- Fatih'in askeri Ulubatlı Hasan neden zina yapıyor?

5- Neden savaşlar gece? Filmdeki hatalar belli olmasın, ben efektleri ucuza maledeyim diye mi?

6- Geneline 0, tam bir vakit kaybı.

tinyamasisurum0' Alıntı:
1- Filmin daha önce hiç işlenmemiş bir konuyu sinemada işlediği doğru değildir. En bilindiği Cüneyt Arkınlı filmler.

2- Film ilkokul müsameresi tadında. Oyunculuklar yerlerde, hikaye basitçe işlenmiş. Mükemmel anlatımı olan, her bir karakterin güçlü olduğu savaş filmlerini düşününce (Truva, Cennetin Krallığı.. ) başarısızlıkları daha net ortaya çıkıyor.

3- Özel efektler berbat. Çok daha kalitelileri yapılmışken bu filmdekiler sırıtıyor. Türkiyedeki en pahalı yapımın efektleri böyle olmamalıydı.

5- Neden savaşlar gece? Filmdeki hatalar belli olmasın, ben efektleri ucuza maledeyim diye mi?

Akşemsettin köseymiş, 1 metre sakal yapmışlar. Ya zetan ivediğin yapımcısından ne beklenir ki?

Ben gayet başarılı buldum eksiklikler (hasanın daha öne çıkması, hocası Akşemsettin hazretlerinin arka planda kalması gibi) tabiki vardı. Ama ne olursa olsun efektleri maneviyata değinilmesi bence güzeldi.Kısacası gayet başarılı idi ama daha güzeli tabi ki yapılabilir. Bunca yıldır tarihimizi anlatan film yok diye feryat figan ederken bunca eleştiriyi ağır buluyorum.Ve filmi daha başarılı ve devamı gelmesi için sonuna kadar destekliyorum...

jemba35' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:

Akşemsettin köseymiş, 1 metre sakal yapmışlar. Ya zetan ivediğin yapımcısından ne beklenir ki?

çok güldüm ben bu filmde eski filmlerde güzel bi oyunculuk var hiç yoktan hiç çekilmeseymiş daha iyiymiş

Filmin ilk yarısında çıkmamak için direndim, 2. yarısı idare ederdi... Ama genel olarak beklentimin çok çok altında bir film olmuş...

alibaba37' Alıntı:
Ben gayet başarılı buldum eksiklikler (hasanın daha öne çıkması, hocası Akşemsettin hazretlerinin arka planda kalması gibi) tabiki vardı. Ama ne olursa olsun efektleri maneviyata değinilmesi bence güzeldi.Kısacası gayet başarılı idi ama daha güzeli tabi ki yapılabilir. Bunca yıldır tarihimizi anlatan film yok diye feryat figan ederken bunca eleştiriyi ağır buluyorum.Ve filmi daha başarılı ve devamı gelmesi için sonuna kadar destekliyorum...

hocam haklı...filmi izlerken nerede eksik yapmışlar diye ararsanız her filmde onlarca eksik bulursunuz. önemli olan belirgin eksikliklerin göze çarpması...film gayet güzel...

Nasıl bir yapımcı bulsak da, Fatih'i ön plana çıkartsak, Akşemsettin'i cıbır yapsak, Ulubatlı'yı iğdiş etsek, domuz gribi salgını başlatsak da öpüşmeyin grip geçer diye öpüşenleri engellesek;

nasıl bir yapımcı bu işi yapar ki? Nereden buluruz böyle bir yapımcı.

550 yıllık dedesi dururken, Türkiye'nin son 15 yılda tanıdığı bir adamın hayatlarını çekenlere mi söylesek? Onlar yaparlar mı ki?

sonuçta bire bir yaşanılanları beklememiz yanlış olur.sonuçta film de bir takım kaygılarla yapılıyor.biraz amerikan sineması biraz türk sineması, kurgu da olacaktır tabi.genel olarak etkileyiciydi, devamı gelir inşallah.

mühteşem yüzyıldan hiçbir farkı yok. aynı zihniyet yapmış. oyunclarından belli zaten.

Film güzeldi bence, sonuçta onca emek göz ardı edilemez.
Her ne kadar bazı ünlü filmlerdeki bazı sahnelerden alıntı varsa da güzel düşünülmüş bir film.
Tepkimizi çeken şeyler var tabi, Ulubatlı Hasan'ın evlilik dışı ilişkisi olması gibi ama sonuçta bir bütün olarak değerlendirmek gerekir.

mehter marşı yoktu filmde olması gerekirdi.mehter takımıyla gitmeliydik fethe çok daha güzel olurdu...

Geri