Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben esentialsı önce güncelleme exesinden güncelliyorum tahtaları ve aynı zamanda usb disk security de kuruyorum Autorun.inf leri temizlemesi için. Essentialsla tarama yapınca zaten Win32/gamarue diye virüsü buluyor ve siliyor. Usbdisk security de autorunları silince birşey kalmıyor. Bir de tahtaların gizli ve korunan işletim sistemi dosyalarını görünür yapıyorum ki bir başka öğretmen flashını taktığında virüsü bulaştırmadan dosyalarını görüp kullanabilsin...

Ben böyle çözdüm ama tabii ki daha bitmedi tahtalarımın hepsi. Size de kolay gelsin uzun ve zahmetli bir iş yine..

essentials güncellenmeden sonra virüsü buluyor silindi yazıyor fakat sorun gene de devam ediyor. Ben combofix ile virüsü temizledim ama tekrar bulaşmaması için bir çözüm bulmak gerek..

3 bilgisyara tekrar format attım essentiali güncelledim ama akıllı tahtalar hala problemli..elden geçirmedim :? essentiali arkadaşın gönderdiği güncelleme dosyasıyla(net bağlı değil) güncelliycem. usb disk security autorunlar zaten silemiyor malsef.panda usb vaccine de kursam mı kurmasam diye düşünüyorum..

3 bilgisyara tekrar format attım essentiali güncelledim ama akıllı tahtalar hala problemli..elden geçirmedim :? essentiali arkadaşın gönderdiği güncelleme dosyasıyla(net bağlı değil) güncelliycem. usb disk security autorunlar zaten silemiyor malsef.panda usb vaccine de kursam mı kurmasam diye düşünüyorum..

Usb disk içinde kendi kısayolu oluşması

arkadaşlar usb disklerde tüm dosyaları usb disk adının altına kopyalayan bir virüs bulaştı.nasıl temizlenir. kendi kısa yoluna sağ tıklayınca rundll32.rar diye görünüyor ama içine girince tüm dosyalar oarada. var mı çözümü bilen....?

arkadaşlar security essentials'ın da çözemediği bir sıkıntıyla karşılaştım bugün.. aynı yine bu kısayol işini yapan, ama farklı bir virüs daha var sanırım.. security essentials yakalayamıyor.. bunu da malwarebytes anti malware programı ile temizledim.. programın ücretsiz versiyonu temizliyor fakat tekrar bulaşmasını önleyemiyor.. çünkü anlık tarama özelliği yok.. bu sorunu da pro versiyon yükleyerek aştım.. şimdilik sorun yok bakalım..

Re: Usb disk içinde kendi kısayolu oluşması

Hocam şu virüsü foruma upload edin çözümü bulalım.

hocam daha önceden de bu konu açılmıştı. maalesef net çözümü yok...güncel antivirüslerle durduruluyor........

attrib -s -r -h /s /d yaptıktan sonra dosyalar görünür oluyor. microsoft security essentials ile tarama yaptırdım bir virüs buldu sildim. panda ile de usbleri ve bilgisayarı aşıladım şu an sorun kalmadı.

benim usb yi aşılamıştım da gene fayda etmedi aynısı oldu

ziyaunal' Alıntı:
attrib -s -r -h /s /d yaptıktan sonra dosyalar görünür oluyor. microsoft security essentials ile tarama yaptırdım bir virüs buldu sildim. panda ile de usbleri ve bilgisayarı aşıladım şu an sorun kalmadı.

Şu yöntem işe yarayabilir.

Şimdiye kadar rastlayamadım kendisine

lisanslı program kurmayacaktık ama eğer anti malware kesin işe yarıyorsa canıma yetti yükleyeceğim ben de.

yok mu kesin çözüm hepsi geçici çözüm. çözüyoruz temizliyoruz öğretmen öğrenci bulaştırıyor bir şekilde yaaa delircem

fatihtasoz' Alıntı:
benim usb yi aşılamıştım da gene fayda etmedi aynısı oldu
Hocam avira tüm usbleri aşılı yapar daha doğrusu autorun.inf ler işe yaramaz avira kullanıcısında.

cuma günü benim başıma da geldi bu olay. rundll32 virüsü bu.
avg ile taratıp virüsü buldurdum. sonra kısayolun içindeki dosyaları kesip ana klasöre yapıştırdım ve kısayolu sildim.
ben bu şekilde çözdüm.

Daha dün aynı virüsle cebelleşip sildim. Daha önce forumda birkaç kere konu açıldı.
Ben yine de yazayım
attrib -s -r -h /s /d yaptıktan sonra dosyalar görünür oluyor. İçerdeki tüm dosyaları silin. Bu virüs tüm klasör ve dosyaları boşluk adında "" bir klasör içine atıyor.Yani klasör var ama adı yok.
Daha sonra klasör ve arama seçenekleri- gizli dosyaları göster
Korunun işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğindeki işareti kaldırın. Klasörü göreceksiniz.
Sonra içindeki dosyaları kesip başka yere yapıştırın. Ayrıca virüs programınızı güncelleyin. Sorun çözülecektir.

ziyaunal' Alıntı:

aynen bende bu şekilde çözdüm, bizim de öğretmenler odası ve sınıflara bulaşmıştı.

şimdilik bir problem yok gibi :wink:

Re: Flash Belleğin içini Toplayıp Kısayol yapan virüs

biltek99' Alıntı:
Çözümü şöyle anlatayım.

1-Öncelikle Flash bellekteki kısayol'a sağ tıkla.Özellikler penceresinde Hedef bölümüne sadece flash ın harfi (E:, F: vb) yaz tamam.

2- Ekteki dosyayı flash a at çalıştır.

3-İsimsiz klasör simgesi belirecek.Onu çift tıkla içerisinde flashtaki tüm verilerini bilgisayara kopyala

4-Flash'ı formatla.Verileri geri yükle.

Akıllı tahtaya bulaştıysa klavyeyi bağla.F8 ile aç.Sistem geri yükleme yap. İşlem tamamdır.
teşekkürler hocam.bu yöntem şimdilik işe yaradı

akilli tahtadan silinmesinde sorun yok geri yukleme yada virüs tarama olayi cözüyor benim derdim adam evinden yada baska bir yerden virüslü flash getirdimi yine bulasiyor oyle bisi olmaliki adam virüslü flash takinca tahtaya bulasmasin tahtadaki bir program ya bulasmayi engellesin yada flashi temizlesin ama nasil olacak bu

arkadaşlar ben önce belleği bilgisayara takıp tarama yaptırdım. daha sonra attrib yapıp gizli dosyları ortaya çıkardım. ve isimsiz klasöre çıkan dosyaları attım bilgisayara birdaha avast ile tarattım bişey çıkmadı. daha sonra belleğe biçimlendirme yaptım. ve dosyaları tekrar yükledim. şimdilik bi sorun yok gibi ama. bunu akıllı tahtada nasıl çözeceğim bilmiyorum. sanırım yeniden yükleme yapsam sıkıntı gider gibi.

gzegen' Alıntı:
akilli tahtadan silinmesinde sorun yok geri yukleme yada virüs tarama olayi cözüyor benim derdim adam evinden yada baska bir yerden virüslü flash getirdimi yine bulasiyor oyle bisi olmaliki adam virüslü flash takinca tahtaya bulasmasin tahtadaki bir program ya bulasmayi engellesin yada flashi temizlesin ama nasil olacak bu

sayın hocam tekrar bulaşmayı engellemek için malwarebyte's anti-malware pro kullandım ben.. işe yaradı.. virüslü bellek takınca uyarıyor ve temizliyor.. ancak free versiyonda anlık tarama özelliği olmadığı için işe yaramıyor, pro versiyonu yüklemek gerek..

simdi indiriyorum tahtalari tek tek dolasmak zor oluyor zira ders saatleri gezemiyoruz sadece tenefüs ve ders bitimlerinde yükleyecegim artik. 29 tahtaya

Re: Ynt: Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Hocam program paylaşım yasak ama özelden programı bir yere yükleyip paylaşır misiniz

Geri