Kocaeli BTR öğretmen görevlendirilmesi yapıldı

Kodla Büyü
Re: Kocaeli Formatörlük

ütopyada' Alıntı:
Arkadaşlar olaya neden kendinzi geliştirmek açısından bakmıyorsunuz?Bu akıllı tahtalar seneye kendi okulumuza da gelecek eninde sonunda bu işi yapacağız..En azından şimdi öğreniriz,işi kaparız,seneye daha sistemli bir şekilde çalışmalara devam edilir..Yaşımız genç,şimdi çalışmayacağız da ne zaman çalışacağız? Ben bu duruma kendi gelişimim açısından bakıyorum,kabul ettim,tereddüt de etmedim,paraya da ihtiyacım var..yeni sorun demek yeni çözüm demektir...Saygılaar..

Hocam merak etmeyin bizde kendimizi geliştirmeye karşı değiliz, ikinci okul değil tek okul istiyoruz, neresi olduğu dert değil yeterki tek okul olsun. İlk senemde formatör olamadım 2 okula gittim ve canım çıktı...

Ben tercih yapmadım, küçük çocuğu olan bayan işi değil bence bu iş. Akşama kadar milletin kahrını çekmekten ne eşime bir güler yüzüm ne de çocukla ilgilenecek halim kalmıyor. Daha az kazanayım ama evimde huzur olsun, çocuğumun yüzü gülsün...
Gençliğimi makinaların içinde heba etmek istemiyorum...
Öğretmenliği çalışma saatleri, tatilleri, bir de öğretmenler günü :mrgreen: için tercih etmiştim ama artık hiç bir cazibesi kalmadı. Öğretmenler günümüzü kutlayan tek tük, çalışma saati desen içler acısı, tatile de bakan göz dikmiş zaten...
Sonumuz hayır olsun...

bizim meslekte kendini geliştirmeme yada yeniliklere kapalı olma gibi bir lüksümüz yok olmamalıda zaten.biraz polyannacılık gibi geldi bana.ama sizede birşey demiyorum bizi bu hale düşürenler utansın.kendi okulumda olsa bi problem yok ama ikinci okulun tadına bakmış biri olarak ne bedenim kaldırır ne de ruhum kaldırır.

SeeNone' Alıntı:
arkadaşlar orda yazdığı kadarıyla kendi okulumuzda görevlendirilecez ayrıca da fatih projesi kapsamındaki okullardan 3 tanesini tercih edip 1 tanesinde görevlenidirilecez. yani hem kendi okulumuz hemde fatih projesi içindeki başka okul olucak
kendi okulum dışındakilerde hiç bir işin tamirini bilmem nesini yapmam hocalarına kullanmasını öğretilecekse öğretirim yardımcı olurum fakat liselerde ödenek var onun için özel servis alabilirler arızalı olana sorunu belirten çalışmayan parçayı vs. i not düşerim yaptırsınlar.

yok gerekirse diyor izmit'te baktım sanırım listedeki okullardan 1 tanesinde bilgisayar öğretmeni yok... yani 2. okula gitme şansı %10'dan düşük.

olur mu hocam cahit elginkan inkilap gazi muammer dereli imam hatip... bos bunlar

eyolcu' Alıntı:
olur mu hocam cahit elginkan inkilap gazi muammer dereli imam hatip... bos bunlar

imam hatip, cahit ve gazi'de var... inkilaptan haberim yok... muhammerden emin değilim.

cahiti aradım yok dediler, imam hatipde ki bilim sanatta görevli inkilap kesin yok gazi de de yok dediler...

eyolcu' Alıntı:
cahiti aradım yok dediler, imam hatipde ki bilim sanatta görevli inkilap kesin yok gazi de de yok dediler...

gazi deki arkadaşı tanıyorum formatörlük mü istemedi diyecem bu anadolu lisesi muhabbetinden dersi de az neyse...
imam hatipdeki bilim sanata belli günler gidiyor biliyorum önceki sene formatörlük yapıyordu bilim sanata gitmesine rağmen.
cahite gelen benimle gelmişti tayin istemesi için zamanı vardı... hakkaten ilginç olmuş...

sen arayıp sorduysan tabii doğrudur... ben önceki seneki bilgilerle konuşuyorum...

öğretmen olup da paraya ihtiyacı olmayan çok azdır herhalde. açıkçası benim de ihtiyacım var. 600 lira bakıcı parası ödüyorum kışın doğalgaz 450 civarı geliyor. ama buna rağmen ben başvurmayacağım. bikaç pantolon- kazak az giyerim kimsennin kahrını çekmem

puanı yüksek olan gidecek,puanı düşük olan yerinde kalacak.ödül mü ceza mı bu.ilçede 4 okul açık 3 tercih yapmak zorunlu.nasıl bir iş bu anlamadım.

refleto' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:

gazi deki arkadaşı tanıyorum formatörlük mü istemedi diyecem bu anadolu lisesi muhabbetinden dersi de az neyse...
imam hatipdeki bilim sanata belli günler gidiyor biliyorum önceki sene formatörlük yapıyordu bilim sanata gitmesine rağmen.
cahite gelen benimle gelmişti tayin istemesi için zamanı vardı... hakkaten ilginç olmuş...

sen arayıp sorduysan tabii doğrudur... ben önceki seneki bilgilerle konuşuyorum...

Sizin haklı olmanızı o kadar istiyorum ki...

arkadaşlar tercih yapacak olan var mı? ben hala kararsızım. başka okula gitmek hala mantıklı gelmiyor.

Arkadaslar bizleri ikinci okula görevlendirmeleri yasal mı? açıkcası içime sinmiyor, tek okul olsaun lise olsun farketmez ama iki okul çok sıkıntı

arkadaşlar sizce valilik oluru çıkarsa eğer ek dersler 1 ekimden itibaren mi yazılacak? ne dersiniz bilgisi olan varsa paylaşsın

İkinci okul uygulaması yorucu olacaktır.

Yasal açıdan bir engel yok sanırım. Tam olarak çizilmiş bir çerçeve olmadığı için istenilen yöne çekilebiliyor maalesef.

Fatih projesinin başlamasıyla birlikte oluşan ihtiyacı gidermek için böyle bir uygulamaya geçtiler.

Onayın ne zamandan başlayacağı konusunda da bilgi yok.

6 aylık görevlendirme esasına göre 1 Ekimde başlarsa şubat tatilini de kapsayabilir. Yoksa 2.dönem için tekrar başvuru vs. derken iyice karışacaktır.

hocam hiç bir ilde yok boyle birsey, varsa da duymadım. Rezillikten baska birsey değil. Bizim canımız yok galiba, bilmiyorum açıkcası gitsem bile "bilmiyorum" demeyi öğrenmem laızm...

"bilmiyorum" demek gerçekten çok önemli. Yoksa herşey bilgisayarla yapılır hepsini bilmemiz mümkün değil.

Başka okula görevlendirmeden ziyade fatih kursuna verseler daha iyi olurdu. Kurstan sonra bilterdi en azından. Şimdi ne kadar sürecek belli değil bakalım.

BT REHBER ÖĞRETMEN OLAYINA GÖRE 2. OKUL İŞİ BİTTİ MEM'İN :) SANIRIM BİRDAHA BAŞVURU ALIRLAR ?

Ben başvurmadıydım başvurmaya da hiç niyetim yokkk

Tekrar başvuru almaları gerekiyor.

2.okul olayı bitmedi. Şöyle ki;

Fatih projesi uygulanan lisede görevli arkadaşlar tek okulda devam edeceklerdir.

Kadrosu ilkokulda ya da ortaokulda ,Fatih projesi uygulanan lisede olmayan, bulunanlar ise en az 2 okul ile görevlendirileceklerdir.

Tekrar başvuru almaları lazım, çünkü yeni maddeler tam istediğimiz gibi o yüzden tekrar formatör olmak isteyenler olacaktır.

şimdi yeniden yazı bekle bu bir ayda zor cıktı yenisi ne zamana gelir

yeni yazı gelecek mi acaba? diğer iller baslamıs bakalım bizim il ne yapacak...

başvuruları yaptık onaylar ne zaman gelecek acabaa.

hocam bence yeni bir başvuru almalılar, yeni yazıya göre rehber öğretmen olmak isteyenler olacaktır.

Geri