Kredi kartı aidatı geri ödendi! (Çok Önemli)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İş bankası sağolsun kredi kartı ekstreme 65 TL yansıtmıştı. Telefonla kendilerini aradım. Telefon hattında bir süre beklettikten sonra...müşteri hizmetlerine bağlandım ve bu aidat ücretinin iadesini talep ettim. Sağolsun hanım kız beni kırmadı 65 TL hemen iade etti. :)

Arkadaşlar sizde kendi hesaplarınızı kontrol edin eğer böyle bir ücret yansıtılmışsa hemen müşteri hizmetlerini arayın ve itiraz edin eğer ücret geri alınmazsa kartınızı iptal ettirin. İptal işleminden bir iki gün sonra arayıp bu ücreti almayacaklarını söylüyorlarmış ve kartınızı kullanabileceğinizi söylüyorlarmış.
Benden kestikleri kart ücretini hemen iade ettiler. :D

BİLGİ İÇİN SAĞOL HASARİ HOCAM BİRŞEY SORACAĞIM BU BAHSE KONU MAAŞ HESABIU ÜZERİNDEN ALDIĞIN KREDİ KARTI MI YOKSA ŞAHSİ MÜRACAAT EDİP aldığın kredi kartı mı ?
bizim anlaşma var ama belki keserler daha önce teb den alıyorduk anlaşma olduğu halde kesmişlerdi....
uyarı için teşekkürler

Yalnız_Kurt' Alıntı:
BİLGİ İÇİN SAĞOL HASARİ HOCAM BİRŞEY SORACAĞIM BU BAHSE KONU MAAŞ HESABIU ÜZERİNDEN ALDIĞIN KREDİ KARTI MI YOKSA ŞAHSİ MÜRACAAT EDİP aldığın kredi kartı mı ?
bizim anlaşma var ama belki keserler daha önce teb den alıyorduk anlaşma olduğu halde kesmişlerdi....
uyarı için teşekkürler
Maaş hesabıma bağlı kredi kartımdı daha sonra tayinim çıktı il değiştirdim. Tayin olduğum yerde maaş aldığım bankada (Ziraat) değişti. Ama ben iş bankası kredi kartını kullanmaya devam ettim. Demin hesap ekstremi kontrol ediyordum ki bu aidatı gördüm. Bende hemen iş bankası müşteri hizmetlerini aradım. Eğer bu parayı almada ısrar etselerdi gerçekten kredi kartımı onlara inat iptal ettirecektim. Neyse ki beni hiç yormadılar ücreti iade ettiler.
Bence sizden de bu ücreti alacaklar. İtiraz ederseniz geri alırsınız. :)

bilgi için teşekkür ediyorum gerekeni yapacağım eğer başıma gelirse arkadaşları da uyaracağım :+1:

hocam bilgi verdiğin için teşekkürler...
arkadaşlar bişey soracam;
eşim maaşını önceden işbankasından alıyordu.Şimdi ise denizbanktan alıyor.Doğum izninden sonra çalıştığı şirket yanlışlıkla işbankası hesabına yatırmış maaşı.Maaş yatar yatmaz 40tl kart işlem masrafı kesmişler.Müşteri hizmetleri bankanızla görüşün dedi bende yarın banka ile görüşücem birde genel merkeze dilekçe fakslıycam acaba parayı geri alabilirmiyiz...

bende de 60 tl kesmiş iş bankası dellendim tabi.Kız açar açmaz bastım fırçayı bu çağda 2012 yılında ne aidatı ayıp dedim geri ödedi...

eskiden bu kadar kolay iade edilmezdi. geçen hafta bir arkadaşta böyle arayarak iptal ettirmiş. hemde garanti bankası. çok şaşırdım.

şimdiye kadar tüm kart aidatlarını iptal ettirdim. çoğunu hasari hocamın yaptığı gibi müşteri hizmetlerini arayarak. bazırlarında da tüketici hakem heyetine şikayette bulunarak...

arkadaşlar benimki kredi kartı değil mevduat hesabına bağlı kart,niye ben müşteri hizmetlerinden iptal ettiremiyorum... :? :cry:

BAYSUKRU' Alıntı:
eşim maaşını önceden işbankasından alıyordu.Şimdi ise denizbanktan alıyor.Doğum izninden sonra çalıştığı şirket yanlışlıkla işbankası hesabına yatırmış maaşı.Maaş yatar yatmaz 40tl kart işlem masrafı kesmişler.Müşteri hizmetleri bankanızla görüşün dedi bende yarın banka ile görüşücem birde genel merkeze dilekçe fakslıycam acaba parayı geri alabilirmiyiz...
Hocam bankamatikler için işlem ücreti alıyorlar. Bu ücret bildiğim kadarıyla iade edilmiyor. Eğer maaşını oradan almaya devam etseydi anlaşmalar gereği bu parayı sizden alamazlardı ama artık maaşını oradan almadığı için alırlar.

Birde yeni başlayan ve tayin olan arkadaşlar hesaplarını açarlarken mutlaka maaş hesabı olduğunu banka görevlisine bildirsinler yoksa sizden bu kart işlem ücretini alabilirler.

hasari' Alıntı:
BAYSUKRU' Alıntı:
Hocam bankamatikler için işlem ücreti alıyorlar. Bu ücret bildiğim kadarıyla iade edilmiyor. Eğer maaşını oradan almaya devam etseydi anlaşmalar gereği bu parayı sizden alamazlardı ama artık maaşını oradan almadığı için alırlar.

Birde yeni başlayan ve tayin olan arkadaşlar hesaplarını açarlarken mutlaka maaş hesabı olduğunu banka görevlisine bildirsinler yoksa sizden bu kart işlem ücretini alabilirler.
eyvallah hocam teşekkürler artık şansımızı deniycez.. hayırlısı

Hasari hocam benim İş bankası da bir zamanlar maaş hesabıydı. Son alınandan öncekileri de iade ediyorlar mı acaba? Geçmişe yönelik dilekçe falan mı vermek gerek?

ben de 2004 ten beri kullanıyorum kredi kartı. yapı kredi bankam. 2009 yılında müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettirdim. ama geçmişe yönelik iade yapmamışlardı. şimdi geçmişe doğru iadeyi alabilirmiyiz? eminim bu durumda biçok kişi vardır...

axess platinum kart kullanıyordum 70 tl üyelik ücreti kesmişlerdi. Hasari hocamın bu yazısını gördüm bir arayayım bakalım dedim. anında yaptılar ya. çok şaşırdım. Teşekkürler hasari hocam.

İş bankası bana da kart aidatı iade etti ama bu bir seferlik oluyor. Ben Axess kartım içinde denedim, ilk seferde geri iade oluyor, ikinci talepte olmuyor.

Mrb arkadaşlar finansbank da benden 55 lira kart aidatı kesti. Bankayı aradım ama cevapları olumsuz oldu yani geri iade etmediler. Tam olarak ne yapmak gerekli acaba? Finansbank la çalışan arkadaşlarda durum nedir?

arkadaslar ödemıyorlar ya su kadar harcama yapın ya ıkı otomatık odeme verın dıyorlar ben yapıkredı yı kapattım bu nedenle fınans 55 kestı onada odeme talımatı verıcem mecburen vakıf kartımda maas

hasari' Alıntı:
İş bankası sağolsun kredi kartı ekstreme 65 TL yansıtmıştı. Telefonla kendilerini aradım. Telefon hattında bir süre beklettikten sonra...müşteri hizmetlerine bağlandım ve bu aidat ücretinin iadesini talep ettim. Sağolsun hanım kız beni kırmadı 65 TL hemen iade etti. :)

Arkadaşlar sizde kendi hesaplarınızı kontrol edin eğer böyle bir ücret yansıtılmışsa hemen müşteri hizmetlerini arayın ve itiraz edin eğer ücret geri alınmazsa kartınızı iptal ettirin. İptal işleminden bir iki gün sonra arayıp bu ücreti almayacaklarını söylüyorlarmış ve kartınızı kullanabileceğinizi söylüyorlarmış.

Güzel senin adına sevindim.
Ödemeseydi acaba? Kızda hanımlıktan eser bulabilecekmiydik :)

Geçen yıl kart aidatı altında 45 lira geldi.
Arayıp kartımı iptal etmek istediğimi söyledim. bi kaç saat içinde parayı gönderdiler. Garanti

İş bankası kadar yalancı bir banka yok arkadaş. Kredi çekerken kredi kartı vermek istediler, kredim olduğu için kredi kartından ücret alınmayacak dediler, iki senedir alıyorlar iptal ettiriyorum. Bu sene için de az önce aradım. Borcu bitsin kapatacağım artık yeter ya. Yalan dolan... Kapatırken de başka şubeden kapatacağım, muhattap olmak da istemiyorum aynı adamlarla...

Ben her sene alıyorum bir şikayet e-postası ile. Eğer vermezlerse genel müdürlüğe dilekçe yazıp gönderiyorsunuz size cevap veriyor sonra paranın kesildiğine dair belge (ekstre) ile kaymakamlıkta tüketici hakları' na başvuruyorsunuz. Aratın nasıl yapılacağına dair onlarca örnekleri var nette.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Hasari hocam benim İş bankası da bir zamanlar maaş hesabıydı. Son alınandan öncekileri de iade ediyorlar mı acaba? Geçmişe yönelik dilekçe falan mı vermek gerek?

Hocam onun için emin değilim siz aradığınızda müşteri hizmetlerini bu konuda sıkıştırın bakalım ne diyecekler. Çamura yatacakları kesin ama şansınızı deneyin. Geçmişe dönük ödemeleri için muhtemelen tüketici hakem heyetlerine gitmek gerekecek...

ozzzzz80' Alıntı:
ben de 2004 ten beri kullanıyorum kredi kartı. yapı kredi bankam. 2009 yılında müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettirdim. ama geçmişe yönelik iade yapmamışlardı. şimdi geçmişe doğru iadeyi alabilirmiyiz? eminim bu durumda biçok kişi vardır...
Bu konuda binlerce mağdur var araştırmak lazım zaman zaman bu haberle karşılaşıyoruz araştırıp öyle davranmak lazım.

ilhangms80' Alıntı:
Mrb arkadaşlar finansbank da benden 55 lira kart aidatı kesti. Bankayı aradım ama cevapları olumsuz oldu yani geri iade etmediler. Tam olarak ne yapmak gerekli acaba? Finansbank la çalışan arkadaşlarda durum nedir?
Kartı iptal ettirin bir kaç gün sonra arayıp iade ediyorlarmış.

mfacil' Alıntı:
arkadaslar ödemıyorlar ya su kadar harcama yapın ya ıkı otomatık odeme verın dıyorlar ben yapıkredı yı kapattım bu nedenle fınans 55 kestı onada odeme talımatı verıcem mecburen vakıf kartımda maas
Tek bir otomatik ödeme talimatım bile yok. Direnin hocam iptal ettireceğinizi söyleyin gerekirse iptal ettirin.

alpaygunes' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Güzel senin adına sevindim.
Ödemeseydi acaba? Kızda hanımlıktan eser bulabilecekmiydik :)
Anında gözümde cadaloz olacaktı...neyseki o hanımlığını bozmadı, bende bey efendiliğimi. :mrgreen:

sarı_sarı' Alıntı:
@hasari Hacii sana yanlış yapılır mı yaw..
Bu bankalar kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Şimdide bankamatiklerde bir hesaptan diğer hesaba havale işleminde bile 1 TL ücret kesiyorlar(Ziraat). Yakınca internet bankacılığı için gönderilen smslerden de para alacaklarmış.

Geçenlerde benim kartıma da ücret yansıtmışlar. Müşteri hizmetlerini aradım, hatta beklerken söyleyeceğim cümleleri kuruyordum (İptal ettirecem, o kadar harcama yapıoruz hala kart ücretimi yansıtıyorsunuz die). Sonra müşteri hizmetlerinde ki bayan tamam iptal edelim dedi ve oldu. Bende şaşırdım.

Geri