Kredi kartı aidatı geri ödendi! (Çok Önemli)

Kodla Büyü
ben 1 ay önce akbank ın kestiği ücreti talep etmiştim. iade etmezseniz kartı ipta edicem dedim. Kır gitsin dedi telefondaki hanım :D :D
bana niye böyle melek gibi hatunlar denk gelmiyo anlayamadım gitti

hesap işletim ücreti içinde aynısı geçerlimi hocam yoksa sadece kart aidatı iadesi mi yapılıyor

esmacan' Alıntı:
hesap işletim ücreti içinde aynısı geçerlimi hocam yoksa sadece kart aidatı iadesi mi yapılıyor
Hesap işletim ücreti geri alınamıyor ama kredi kartı ücreti geri alınabiliyor.

Arkadaşlar bende bu başlığı okuduktan sonra aradım müşteri hizmetlerini ekim ayında 65 tl miktarında kart ücreti kesmişlerdi ama müşteri hizmetlerini aramak işkence gibi gelmişti..Şimdi aradım ve kart aidatımı geri istedim hesabıma yatırdılar :İşbankası
Konuyu açan arkadaşa teşekkürler :)

ben de bu başlığı okuduktan sonra garantiyi aradım.kasım ayında 50 tl bonus kart için almışlardı.bundan önceki 4 yıl da paşa paşa ödemiştim.ayrıca kredi kartı harcama tutarım 1500 tl nin altına düşmüyor hiç.böyle olmasına rağmen kartı kullanıyosanız mecbur alıyoruz bu parayı dediler. ben de tüketici hakem heyetine başvurup dava açacağımı söyledim. geçmiş yıllara ait ekstrelerimi istedim.peki yollayalım açın davanızı dediler :) geçen yıl da aramıştım bankayı kartı kapattıracağımı söyledim iade edin aidatı dedim blöf yapayım dedim.kart kapama işleminizi alalım o zaman demişlerdi morarmıştım :p umudum yok artık bonus kart söke söke alıyo demek ki

Hasari Hocam çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Konuyu okuduktan sonra internet şubesinden girip axess kartıma ait ekstelerimi detaylı inceledim. Kasım ayında 50 tl üyelik ücreti adı altında kesilmiş. Aradım müşteri hizmetlerini hiç zorluk çıkarmadan geri ödeme yapacaklarını söylediler. Herkesin kontrol etmesinde yarar var.

sedaaa' Alıntı:
ben de bu başlığı okuduktan sonra garantiyi aradım.kasım ayında 50 tl bonus kart için almışlardı.bundan önceki 4 yıl da paşa paşa ödemiştim.ayrıca kredi kartı harcama tutarım 1500 tl nin altına düşmüyor hiç.böyle olmasına rağmen kartı kullanıyosanız mecbur alıyoruz bu parayı dediler. ben de tüketici hakem heyetine başvurup dava açacağımı söyledim. geçmiş yıllara ait ekstrelerimi istedim.peki yollayalım açın davanızı dediler :) geçen yıl da aramıştım bankayı kartı kapattıracağımı söyledim iade edin aidatı dedim blöf yapayım dedim.kart kapama işleminizi alalım o zaman demişlerdi morarmıştım :p umudum yok artık bonus kart söke söke alıyo demek ki
Hocam kapatma işlemini alsınlar sanki başka kart mı yok allah halla, birde onlar yağ gibi üste çıkıyorlar. Ben olsam gerekirse iptal ederim çoğu bankaya bu talimatı verdikten bir sürü sonra sizi geri arıyorlar. Bu ücreti iade edip kartı kullanabilirsiniz diyor.
Bakın bu konu sayesinde bir çok arkadaşımız ücreti geri aldı.
Aramaya devam arkadaşlar en azından toplumda bir uyanmaya sebep olabiliriz. Okulda çevremde gördüğüm herkesi tembih ediyorum. Bankalarda gelen bu tepkileri mutlaka dikkate alacaklardır.

Kredi kartı aidatını geri almak için binlerce tüketici bankalara koşarken önemli bir uyarı geldi: 'Sözleşmede aidat maddesi ayrıca imzalanmamışsa banka sizden para talep edemez'.

Kredi kartı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Yargıtay'ın emsal niteliğinde olan "Kart aidatları 10 yıl geriye doğru alınabilir" kararının ardından, tüketiciler bankalara taleplerini iletmeyi sürdürüyor. Tartışmalar sürerken Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, Takvim'e yaptığı açıklamalarla vatandaşları önemli bir konuda uyardı.

'GÜÇ BİZDE PARA BANKADA'

Kaya, bankaların 'sözleşmeye göre aidat alınıyor' itirazlarına cevap verdi. Kaya, standart sözleşmelerde sayfanın altına atılan imzanın aidatı zorunlu kılmadığını söyledi. Kaya, "Sözleşmelerde bulunan kart aidatı maddesine ayrıca imza gerekiyor. Öte yandan bankalar aidatlardaki yıllık artış oranını da sözleşmeye koymak zorunda. Vatandaşın buna da imza atması gerekiyor. Kredi kartı yenilendiğinde de sözleşme yeniden imzalatılmalı ve aidat artışı hatırlatılmalı" dedi. Bankaların mahkeme kararları gereğince aldıkları aidatları geri vermeleri gerektiğini belirten Kaya, buna yanaşmayan bankalar için hakem heyetlerine müracaat edilmesi gerektiğini kaydetti. Kaya, Gümrük Ticaret Bakanlığı'na şikayeti de önerdi. Kaya, "Devlet vatandaşın yanında Meclis'ten kanun çıktı ancak BDDK sesiz kalıyor onlarında konuya duyarlı olması gerekiyor. Güç bizde para bankada" diye konuştu.

'İPTAL EDERİM' ETKİLİ OLUYOR

Hukuk yollarının dışında kart aidatlarını geri almanın yolları da bulunuyor. Bankalar ödemelerini düzenli yapan müşterilerini kaybetmemek için 'kartımı kapattırırım' dediğinizde aidatı geri ödüyor. Bazı bankalar ise belli harcama limitleri koyarak, aidat almamayı öneriyor.

KART EKSTRENİZİ YANINIZA ALIN

Kart aidatını almak için kaymakamlık binaları içinde bulunan hakem heyetlerine dava açmak gerekiyor. Bunun için bir ücret ödenmiyor. Ayrıca hakem heyetlerinde bulunan matbu dilekçeler kullanılıyor. Sizden kart ücreti alındığına dair ekstrenizi de vermeniz isteniyor.

internethaber

eya' Alıntı:
İş bankası kadar yalancı bir banka yok arkadaş. Kredi çekerken kredi kartı vermek istediler, kredim olduğu için kredi kartından ücret alınmayacak dediler, iki senedir alıyorlar iptal ettiriyorum. Bu sene için de az önce aradım. Borcu bitsin kapatacağım artık yeter ya. Yalan dolan... Kapatırken de başka şubeden kapatacağım, muhattap olmak da istemiyorum aynı adamlarla...

Evet, zafer kazanılmıştır, kart aidatını geri almayı başardım. Sıra Maximum kredi kartından kurtulmakta... Nasılsa aidatı aldım, taksitler vadesinde ödensin, bir dahaki aidat dönemi gelmeden, başka şubeye gidip kartı kapatmak asıl zafer olacak...

benimde garanti bankasından kesmişlerdi aradım geri iade edemiyeceklerini söylediler,bende aldım hesap extremi tüketi hakem heyeti başkanlığına internetten de ilgili dilekçeyi buldum yaklaşık 2 ay sonra yani pazartesi günü mesaj geldi bankadan yatırdık diye:)alamayan arkadaşlara gidin dilekçenizi verin geri paşa paşa yatırıyorlar:)

hasari' Alıntı:
ilhangms80' Alıntı:
Mrb arkadaşlar finansbank da benden 55 lira kart aidatı kesti. Bankayı aradım ama cevapları olumsuz oldu yani geri iade etmediler. Tam olarak ne yapmak gerekli acaba? Finansbank la çalışan arkadaşlarda durum nedir?
Kartı iptal ettirin bir kaç gün sonra arayıp iade ediyorlarmış.

mfacil' Alıntı:
arkadaslar ödemıyorlar ya su kadar harcama yapın ya ıkı otomatık odeme verın dıyorlar ben yapıkredı yı kapattım bu nedenle fınans 55 kestı onada odeme talımatı verıcem mecburen vakıf kartımda maas
Tek bir otomatik ödeme talimatım bile yok. Direnin hocam iptal ettireceğinizi söyleyin gerekirse iptal ettirin.

bende iptal ettirme ayağı yaptım ama yemediler kapatın dedim hay hay dediler. 2 gün sonra kartı kırıp atabilirsiniz dediler.
Finans bank ödemiyor durum bu

yildiray75' Alıntı:
ben 1 ay önce akbank ın kestiği ücreti talep etmiştim. iade etmezseniz kartı ipta edicem dedim. Kır gitsin dedi telefondaki hanım :D :D
bana niye böyle melek gibi hatunlar denk gelmiyo anlayamadım gitti
hahahahaa..hocam aynısı bana da oldu world card için.siz bilirsiniz kırın gitsin dedi.ben de başka nasıl anlaşabiliriz dedim. :))

ilhangms80' Alıntı:
Mrb arkadaşlar finansbank da benden 55 lira kart aidatı kesti. Bankayı aradım ama cevapları olumsuz oldu yani geri iade etmediler. Tam olarak ne yapmak gerekli acaba? Finansbank la çalışan arkadaşlarda durum nedir?

Banada etmemişlerdi zamanında .......ler
Bende kapattım.

arkadaşlar benimde ziraat kredi kartıma 25 tl yansıtmışlardı mart ayında müşteri hizmetlerini aradım dilekçe yazıp fakslamamı istediler.bende dilekçeme maaş hesabım olduğunu,yargıtayın kararını ve geri ödemeyi yapmazsalar kartı kapatacağıma dair detaylı olarak yazdım bugün hesabıma baktım kesilen 25 tl yi para puan olarak geri vermişler :D ziraatın kredi kartını kullanan arkadaşlarda bu yolu izleyebilir.

Kartı kullanım durumunuz, gecikmeye düşüp düşmeme durumunuz, kredi puanınız geri ödemede etkili arkadaşlar. Kaz gelecek yerden tavuk esirgememe durumu. Kartı çok kullanmıyorsanız, gecikmelere düşüyorsa v.s. takmıyorlar itiraz talebinizi.

Kapitalizmin gözü kör ola...

Arkadaşlar gerekiyorsa kapatın gitsin. Çoğu arkadaş üç beş tane kart taşıyor biri kapansa ne olur. Adamların size artistlik yapmasına izin vermeyin.

valla ben de şimdi kontrol ediyordum 15 tl kart aidatı almış ziraat bankası..ek ders yatınca borcu kapatıp kartı iptal ettireceğim..

bende yapı krediden eskiye dönük ekstrelemi istedim.İstemeden önce herhangi bir ücrete tabimi diye sordum hayır dediler. mailime 263 sayfa ekstre geldi. İçinden kart ücreti kesilenleri alıp tüketici hakem heyetine başvuracam. eskiye dönük aidatları almayı düşünüyorum. Bu şekilde eskiye dönük ücret alan arkadaşlar varsa ve yazarsa sevinirim. Saygılar...

hasari' Alıntı:
Arkadaşlar gerekiyorsa kapatın gitsin. Çoğu arkadaş üç beş tane kart taşıyor biri kapansa ne olur. Adamların size artistlik yapmasına izin vermeyin.
kapatsan ne oluyor ki ben tam üç ay önce kapattığım halde nasıl olduysa dün telefonuma 36 tl borcunuz var diye mesaj geldi. dünden beride arıyorum denizbankı bir müşteri temsilcisine bağlanamadım gitti

İl hakem heyetine dilekçe ile başvurulduğunda 10 yıllık kart aidat ücretlerini alabiliyoruz. Bir öğretmen arkadaşım ücreti aldı. Bende pazartesi günü dilekçe vereceğim.

beyazgolge' Alıntı:
hasari' Alıntı:
kapatsan ne oluyor ki ben tam üç ay önce kapattığım halde nasıl olduysa dün telefonuma 36 tl borcunuz var diye mesaj geldi. dünden beride arıyorum denizbankı bir müşteri temsilcisine bağlanamadım gitti
Bu karta sahip olup ta ne yapacaksınız. Kapatmanız yerinde olmuş. Kart kapansa da kalan taksitler ödenmek zorunda sizde öyle bir durum olabilir.

finansbankı aradım bugün 6 nisan 2012, gold kartımdan 55 tl alıyorlardı, kart ücretinin iadesini aksi halde kapatmalarını onlarda iade yapamacaklarını, fakat kartıma 40 tl değerinde puan yükleyeceklerini , kartımı da 6 ay daha kullanmam gerektiğini söylediler, ben de kabul ettim.

sfayer' Alıntı:
İl hakem heyetine dilekçe ile başvurulduğunda 10 yıllık kart aidat ücretlerini alabiliyoruz. Bir öğretmen arkadaşım ücreti aldı. Bende pazartesi günü dilekçe vereceğim.

geriye dönük aidat ödemelerinde son durum nedir arkadaşlar alabilen var mı?

Arakdaşlar sanal kart kullanıyorsanız ondan da kesiliyor. Ben aradım ikisinide yatırdılar.

hocam ben bugüne kadar garanti bonus dışında hiçbir kartın aidatını ödemedim. Aradığımda genelde iptal ediyorlar yada belirli bir harcama sözüne geri iade ediyorlar

Geri