Kredi kartı aidatı geri ödendi! (Çok Önemli)

Kodla Büyü
yalcintasin' Alıntı:
hocam ben bugüne kadar garanti bonus dışında hiçbir kartın aidatını ödemedim. Aradığımda genelde iptal ediyorlar yada belirli bir harcama sözüne geri iade ediyorlar

yaklaşık 10 yıldır garanti bonus kullanıyorum. ve düzenli olarak her yıl paşa paşa ödüyorum. geriye dönük alabilir miyim bilemiyorum.

myumlu' Alıntı:
yalcintasin' Alıntı:
hocam ben bugüne kadar garanti bonus dışında hiçbir kartın aidatını ödemedim. Aradığımda genelde iptal ediyorlar yada belirli bir harcama sözüne geri iade ediyorlar

yaklaşık 10 yıldır garanti bonus kullanıyorum. ve düzenli olarak her yıl paşa paşa ödüyorum. geriye dönük alabilir miyim bilemiyorum.

her türlü alırsın.İlçendeki tüketici hakları hakem heyetine basvur

hasari' Alıntı:
BAYSUKRU' Alıntı:
hocam bilgi verdiğin için teşekkürler...
arkadaşlar bişey soracam;
eşim maaşını önceden işbankasından alıyordu.Şimdi ise denizbanktan alıyor.Doğum izninden sonra çalıştığı şirket yanlışlıkla işbankası hesabına yatırmış maaşı.Maaş yatar yatmaz 40tl kart işlem masrafı kesmişler.Müşteri hizmetleri bankanızla görüşün dedi bende yarın banka ile görüşücem birde genel merkeze dilekçe fakslıycam acaba parayı geri alabilirmiyiz...
Hocam bankamatikler için işlem ücreti alıyorlar. Bu ücret bildiğim kadarıyla iade edilmiyor. Eğer maaşını oradan almaya devam etseydi anlaşmalar gereği bu parayı sizden alamazlardı ama artık maaşını oradan almadığı için alırlar.

Birde yeni başlayan ve tayin olan arkadaşlar hesaplarını açarlarken mutlaka maaş hesabı olduğunu banka görevlisine bildirsinler yoksa sizden bu kart işlem ücretini alabilirler.
maaş alınan hesaba otomatik ödeme talimatı verirseniz 2 tane.o zaman para kesilmiyor diye biliyorum.aynı şey kredi çektiğimiz hesaplar içinde geçerli

Gene aynı tarihte yani bugün kart ücreti olan 65 TL hesap ekstreme yansıtmışlardı bende aradım iadesinin istedim gene iade ettiler. Bu sefer özellikle belirttim sonraki senelerde de alınmasını istemiyorum dedim tamam efendim kayıt oluşturup size dönüş yapacağız dediler. :)

Böyle ödenenleri öğrenince sevineyimmi sinirleneyimmi bilemiyorum. Bonus benden de kesti 68tl. aradım 20 tl bonus yükleyebiliriz hattınıza dediler. o kadar! 68 nere 20 nere! Geçen sene de aynı şey olmuştu eşimin karta. kabul etmedi resti çekeyim dedi, kapatcam o zamn kartı diye, şak kapattılar. aidatı ödediğimizle kaldık. bu sene de elim mahkum kabul ettik 20 tl bonusu :(

iş bankası ve hsbc iptal ettiririm dediğimde kestikleri kart ücretlerini iade ettiler şimdiye kadar..yeni kart çıkarttım garanti bonus..kart başvurusu sırasında bu bankadan maaş aldığımı ve ücret kesiminin olmasını istemediğimi söyledim, biz ücret kesiyoruz dediler.. henüz bi ücret kesimi olmadı ama olduğunda yine şansımı denicem :) garanti niye bu kadar sert bu konuda anlamış değilim!!

vakıfbank ve işbankası bana iade etmedi. tüketici haları masasına gidecem.

goksirine' Alıntı:
Böyle ödenenleri öğrenince sevineyimmi sinirleneyimmi bilemiyorum. Bonus benden de kesti 68tl. aradım 20 tl bonus yükleyebiliriz hattınıza dediler. o kadar! 68 nere 20 nere! Geçen sene de aynı şey olmuştu eşimin karta. kabul etmedi resti çekeyim dedi, kapatcam o zamn kartı diye, şak kapattılar. aidatı ödediğimizle kaldık. bu sene de elim mahkum kabul ettik 20 tl bonusu :(
Harcamalarınıza bakıyorlar hocam çok fazla harcama yapmışsanız hiç düşünmeden iade ediyorlar eğer kredi kartıyla fazla harcama yapmıyorsanız böyle pislik yapıyorlar.

şimdi baktım da garanti 10/02/2013 YILLIK ÜYELİK BEDELİ 5,70 kesmişler..bu kadar azsa razıyım valla :)

her_dem' Alıntı:
vakıfbank ve işbankası bana iade etmedi. tüketici haları masasına gidecem.
Daha demin işbankası benim kartıma iade etti. İkinci bir kredi kartım daha var onun ekstresine bakacağım ondanda keserlerse gene arayacağım. Bir iki gün sonra onunda ekstresi elime geçer.

benim de yapı krediyle başım dertte. iade yok. direk kapatıyolar. şartları var saçma sapan. geçen sene 3 ay boyunca aylık 500 lira harcama yapın iade edelim demişlerdi. bu sene 1800 liraya çıkardılar. aradım "benim maaşım okadar zaten böyle uygulamamı olur?" dedim. bizde böyle dediler. ben de içimden saydırdım tabi:) eşimin axses var. arıyoruz hemen iade ediyorlar.

Geçen ay benim ücreti de geri yatırmışlardı, Müşteri hizmetlerinden yatırıyorlar. (İş Bankası)

Benden de iş bankası 40 tl gibi bir aidat kesmiştir. Hemen aradım müşteri hizmetlerini geri iade ettiler sorugusuz sualsiz sağolsunlar.

Bankaların hepsi uyuz soyguncu da aslında şöyle en soyguncu banka anketi yapılsa oranlar ne olurdu merak ettim. Benim aklıma ilk akbank geliyor. Şimdi uygulama değiştirmiş olabilirler belki ama 2-3 sene önce çok katıydı ve maaş hesabına rağmen kart aidatı kesiyorlardı.

her yıl düzenli olarak arar hal hatır sorarım garantiye hemen iade ederler sağolsunlar :D

yapı kredi 90 lira kesmiş bu sene, her sene dilekçe yazıp iade ettiriyorum bu senede öyle olmuştu. geçen hafta kendileri bir mektup göndermiş aidatımı ödemişler ancak bu 3 ay içinde 4500 tl harcamazsam tekrar keseceklermiş! kart iptal ettirmeye niyetlenmiştim ki eşim tatil rezervasyonu yaptırmış ve uçak biletini almış, dolayısıyla limit doldu. ancak önümüzdeki yıl böyle olursa maaş hesabımızın olduğu bankaya geçeceğiz.

Tamamen kaldırılma isteğim şöyle cevaplanmış.

Sayın Hasari ....,

Bankamız uygulamasında yalnızca maaş anlaşmalı müşterilerimize ait kredi kartlarından üyelik aidatı talep edilmemektedir. Bunun dışında kalan tüm Bankamız kredi kartlarından her yıl kredi kartının açıldığı tarihte kart tipine bağlı olarak en az 40 TL olmak üzere kredi kartı üyelik aidatı tahsil edilmektedir.

Diğer taraftan kartınıza gelecek dönemlerde herhangi bir masraf yansıtılmaması konusundaki talebinizi değerlendirilmek üzere Şubenize iletmeniz gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
Müşteri İlişkileri Birimi

valla ben şu ana kadar hiç vermedim.
ekstremi hep kontrol ederim eğer yansıtılmışsa hemen ararım iade talebi isterim.

Geçenlerde Garanti benimle baya bir dikleşti, ama kazanan ben oldum :)

Kredi kartında borç taksitleri varken iptal edilebiliyor mu arkadaşlar?

ilon' Alıntı:
Evet ediliyor fakat taksitler peşin ödenemiyor günü gelince ödemek durumundasınız. Yani kart kapanır ama taksitler devam eder taksitler bitince artık kartla bir bağlantın kalmıyor.

hasari' Alıntı:
ilon' Alıntı:
Evet ediliyor fakat taksitler peşin ödenemiyor günü gelince ödemek durumundasınız. Yani kart kapanır ama taksitler devam eder taksitler bitince artık kartla bir bağlantın kalmıyor.

yapı kredi 60 tl yansıtmış bu ay vicdansızlar, 5 yıldır kartlarını kullanıyorum, hep aynı şey.

Biz daha bi ay önce filan aldık aidatlarımızı, iki kredi kartından 500 küsür lira aldık :)

TEB bankası da benden kart ücreti almıştı. Dilekçe verdim. Dilekçeyi kabul etmediler. Yani dilekçe sonucunda olumsuz döndüler değil dilekçeyi şubeye hiç almadılar. Neyse cıngar çıkartmayayım dedim. Telefon bankacılığı üzerinden iptal ettirmek istedim. Olmaz dediler. Bir de kendilerinin reklamını yaptılar. Yok işte şu kadar kredi çekerseniz şöyle avantajlarımız var falan. Neyse tekrar şubeye gittim kavga dövüş dilekçeyi işleme koydurdum. İptal ettiler ve kartımı hesabınla birlikte tamamen kapattım.

yaklaşık 5 6 yıldır aynı yöntemle iptal ettiriyorum ben de.Ik mık derlerse kapatın o zaman kartımı diyin,kırmızı halı sersinler önünüze :)

amisos55' Alıntı:
yaklaşık 5 6 yıldır aynı yöntemle iptal ettiriyorum ben de.Ik mık derlerse kapatın o zaman kartımı diyin,kırmızı halı sersinler önünüze :)

Hocam kapatın dedim, olur ama yinede 60 tl yi ödemek durumunda kalırsınız dedi eleman. İşte 3 ayda 1000 tl harcamanız koşuluyla kart ücretini iade edelim falan dedi. Şeytan diyor ver 60 tl yi kapat ama 60 tl ye yazık. Mecbur yarın bankaya dilekçe vereceğim, uğraş dur.

ilhangms80' Alıntı:
Mrb arkadaşlar finansbank da benden 55 lira kart aidatı kesti. Bankayı aradım ama cevapları olumsuz oldu yani geri iade etmediler. Tam olarak ne yapmak gerekli acaba? Finansbank la çalışan arkadaşlarda durum nedir?

finansbank için kredi kartına 2 adet otomatik ödeme talimatı veriyorsun geri iade ediyorlar hocam. benden 65 tl kesmişlerdi.

Yapı Kredi geçen ay 75 TL yansıtmıştı. Yapı Kredi' den geri alan oldu mu?

Geçen sene aynı nedenlerle gönderdiğim dilekçe kabul edilmiş ve kart aidatını ödememiştim. Geçen ay gelen ekstrede ise 50 tl yansıyan kart aidatıyla ilgili yine dilekçe gönderdim ama bu sefer olumsuz yanıt geldi. 24ünde toplam borcumu ödeyip kapatıcam. Başka yolu yok.

Geri