Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
işin açıkçası şimdiye kadar desi istemeye istemeye anlatıyordum. bu gün itibari ile ders çalışmaya başlıyorum.
her konu ile ilgili etkinlikler, çalışma yaprakları hazırlamaya başlarım.
:lol:

Re: Ortaokulda Bilişim Teknolojileri dersi zorunlu oldu

DERNEĞE ÜYE OLMAYANLARRRRRR

Hala derneğe üye olmayın, derneğimiz değil miydi bu dersi zorunlu yapalım diyen. Ve forumun %60 ı değilmiydi imkansızın peşinde koşuyorsunuz diye... Keşke dernek etrafında zamanında örütlenebilseydik... Teşekkürler Burcu Hocam... Bu saatten sonra bu karardan dönseler bile bu çok kolay olmayacaktır...

hhtc' Alıntı:
içi boş bir girişim BT sınıflarımı kaldı ki ders işlenecek. Fatih projesi gündemdeyken asla ve asla BT sınıflarının yenileneceğini sanmam bakanlık bu kararından yakında dönecek.
haklı olsanızda en azından dikkate alınmaya başladık.eskiden ne gerek var sizeden buruya gelmekte bir adımdır.

şimdi ben seneye ekders alabilecekmiyim yahu, şok oldum, yine şimdi isteyen formatör olsun isteyen başka birşey ama şundan eminim ekdersi olan öğretmen formatörlüğü istemeyecek formatör arayacaklar, şu an 20 saat dersim var, bu ders saati başka ortaokullar gelince 30 kadar çıkacak görünüyor.

EN ÖNEMLİSİ İL DIŞI İSTEYECEKLER GÖZÜNÜZ AYDIN

hhtc' Alıntı:
içi boş bir girişim BT sınıflarımı kaldı ki ders işlenecek. Fatih projesi gündemdeyken asla ve asla BT sınıflarının yenileneceğini sanmam bakanlık bu kararından yakında dönecek.
Bende özellikle senin yorumunu bekliyordum hocam. Bu yorumuna hiç şaşırmadım.

İşte biz de bunu diyorduk;

TTK Başkanı Emin Karip, AA muhabirine, bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin zorunlu hale getirilmesiyle, çocukları teknolojinin tüketicisi değil üreticisi haline getirmeyi, yeni tasarımlar, fikirler ve projeler ortaya koymalarına yardımcı olmayı sağlamayı amaçladıklarını bildirdi.

Allah ım çok sukur inş en kısa sürede uygulamaya geçer yarabbi baska branslarda sürünmeyiz ..... :alkis:

azra' Alıntı:
Ya arkadaşlar sevinsek mi yoksa erkenmi? Ben hala inanamıyorum böyle bişey olanileceğine şaka falan olmasın ???
Hocam doğru olan sonunda yapıldı. Gerek Fatih projesi uğruna, gerekse başka sebeplerden kendi bakış açılarıyla dersi zorunlu yaptılar.

Biz ise kendi bakış açımızla esas mesleğimizi yapabileceğiz.

hadi bakalım hayırlısı. keşke bunları normlar girilmeden yapsalardı ya....
buna da şükür ne diyelim bakalım. böylece her okula bir bilişimci normu açılmış olacak.
:+1:

Boş dolu sonuçta girilecek dersleri verdiler sonunda bt olsada olur olmasada bir çöp gibi oraya buraya atılmaktan kurtulalım da varsın eski bilgisayarlarda ders işeleyelim ben hala win98 kullanıyorum labda

schumix' Alıntı:
İşte biz de bunu diyorduk;

TTK Başkanı Emin Karip, AA muhabirine, bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin zorunlu hale getirilmesiyle, çocukları teknolojinin tüketicisi değil üreticisi haline getirmeyi, yeni tasarımlar, fikirler ve projeler ortaya koymalarına yardımcı olmayı sağlamayı amaçladıklarını bildirdi.

Teknoloji tüketicisi değil üreticisi olmasını istiyorum cümlesi ABD başkanına ait cümle idi.
http://www.bilgisayarbilisim.net/eg...amlama-egitimi-hakkinda-aciklama-t111613.html

İthal bir cümle ilk defa işimize yaradı desem çok erken olmaz değil mi

hhtc ve seasun hocalar müdür yardımcısı ya da müdür vb. olabilirler :)
ders sınıfta da işlenir birsürü temel konu var çocukların anlamadığı bilmediği sınıfta bile anlatılabilecek şeyler, okulun kendi içine dağıtılan bilgisayarlar tekrar toplanır, artık herşey ucuzladı veli yardımıyla bağışla bile lab kurulur, hertürlü o eski külüstür lablardan kurulur zamanında pahalıydı, şuan sorun değil böyle şeyler....

:) çok sevindim ben bu duruma :)

bende bu norm fazlası olma olayları ortadan kalsın diye boyl bir yola gidildiğini düşünüyorum....

3 yıl sonra dersleri kaldrıp fatihle ilişkilendirebilirler bizleri...

samil' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Bende özellikle senin yorumunu bekliyordum hocam. Bu yorumuna hiç şaşırmadım.

Demek artık bir Otorite olduk ki dört gözle yorumlarımız bekleniyor. Bir bakıma iyi oldu aslında derse girmek , sınav yapmak , not vermek kendini tatmin etmek isteyen arkadaşlar ortaokullara geçer. Dünya artık mobil uygulamalara yönelmişken 2004 YÖNSİS lerde yada UBAK larda ders anlatır.

inşallah resmi yazıyıda göreceğiz yakında. yeni programa göre norm güncellemelerinin tayinlerden önce yapılması gerekiyor bunu dillendirelim

Geçen gün haber sitelerinde dolaşan ve arkadaşlarımızın baskılarıyla kaldırılan (BT öğretmenine gerek yok)haberi yazan arkadaşa da selam olsun. Bir kapak ancak bu kadar yerinde ve zamanında yerine konulabilir. Hani derler ya "aydınlığa en yakın zaman gecenin en karanlık olduğu andır" diye. Aynen onu yaşadık.Geçen hafta neredeydik şimdi neler yazıyoruz...

mustafa dönmez' selam olsun burdan. Çok güzel bir kapak oldu mu sana :) Soyadını da değiştirirsin artık döner yaparsın :p

Bugün antidepresan ilaç Aldim galiba onun etkisindeyim halisinasyon görüyorum galiba. İnanmak ne mümkün.

peki dersin müfredatı belli mi arkadaşlar yoksa eski müfredat mı uygulanacak? bu konuda bilgisi olan varmı?

İL DIŞI İSTEYECEKLER GÖZÜNÜZ AYDIN,
Artık ben formatör olmam savaşları başlarmı?

Geri