Matematik öğretmenliğine geçmek istiyorum???

Kodla Büyü

serzenis_34

Aktif Üye
Anadolu lisesi mezunuyum, matematik öğretmenliğini çok rahat kazanabildiğim halde rehber öğretmeninin yönlendirmesi, ve bölümün geleceğinin parlak olması düşüncesiyle bu bölümü okudum. 3 yıllık kadrolu öğretmenim. Branş değiştirmek istiyorum... Yardımcı olursanız sevinirim, izlemem gereken yol nedir........? Teşekkürler...

Ben de eşit işe eşit ücretten sonra hizmetliliğe geçmek istiyorum

Hergün kurbanlık koyun gibi başıma ne geleceğini, ne zaman geleceğini beklemekten iyice sinirlerim bozuldu. Ne okulda ne evde huzurum kalmadı. En kısa yoldan nasıl geçerim neler yapmalıyım???

böte_2008' Alıntı:
Anadolu lisesi mezunuyum, matematik öğretmenliğini çok rahat kazanabildiğim halde rehber öğretmeninin yönlendirmesi, ve bölümün geleceğinin parlak olması düşüncesiyle bu bölümü okudum. 3 yıllık kadrolu öğretmenim. Branş değiştirmek istiyorum... Yardımcı olursanız sevinirim, izlemem gereken yol nedir........? Teşekkürler...

hocam seni rehber öğretmen yanlıs yönlendirmemiş milli eğitim bizi farklı yönlendiriyo!!!

nese ben de süper lise mezunuyum puanım eczacılıga tıpa yetiyodu gittim bu bölümü yazdım bende mi bırakayım ...bence sabrın sonu selamettir.bütün bt öğretmenleri gibi sende zor günler yasıyosundur fakat hayatta bu kadar kolay yılmamak gerekir görüşündeyim ...

oyungezer' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
falloosely' Alıntı:
sınava girip (ygs&lys) matemetik okuyacaksın hocam...

İstifa etmeden okuyabilir miyim 2. öğretim filan?
II. Öğretim okursunuz. Çalışma saatlerinizle çakızmaz. Hiç bir sorun da olmaz. Hem çalışır para kazanır hem de okursunuz.

peki bitirdikten sonra nasıl bir süreç bekliyor beni? kpssye girecek miyim? girmeden önce istifa etmem gerekli mi, greceksem eğer? doğu hizmetinden muafım, branş değiştirdiğimde de muaf olur muyum?

achillus' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:

hocam seni rehber öğretmen yanlıs yönlendirmemiş milli eğitim bizi farklı yönlendiriyo!!!

nese ben de süper lise mezunuyum puanım eczacılıga tıpa yetiyodu gittim bu bölümü yazdım bende mi bırakayım ...bence sabrın sonu selamettir.bütün bt öğretmenleri gibi sende zor günler yasıyosundur fakat hayatta bu kadar kolay yılmamak gerekir görüşündeyim ...

hocam anlıyorum seni bende aynı durumdaydım o kadar puanı heba ettim. Okulda yapmadığım iş kalmadı, gönüllü olarak yapıyorum, içinden elektirik akımı geçen herşeye el atıyorum ama manevi bir huzur yok içimde. öğretmen olduğumu hissedemiyorum. elime penseyi aldığımda, kabloya jack çaktığımda, kasayı söküp örümcek ağıyla karşılaştığımda, kısaca herşey üst üste geldiğinde çaresiz kaldım bir çıkış yolu arıyorum.................

En kısa yol diye birşey yok. Lise mezunu nasıl matematik öğretmeni olabilecekse biz de öyle olabiliriz.

boteakif' Alıntı:
En kısa yol diye birşey yok. Lise mezunu nasıl matematik öğretmeni olabilecekse biz de öyle olabiliriz.

Olmakta sorun yok hocam, çok rahat olabiliyordum zamanında, bir işi bir kere yapmak mı daha zordur 2. sefere mi? Çok rahat kazanabileceğime inanıyorum fakat asıl merak ettiğim süreç nasıl işleyecek? 2. öğretim okursam istifa etmem gerekmiyor peki ya bitirdikten sonra???

masterkartall' Alıntı:
Herkesin derdi aynı

Belkide en rahat çalışan formatörlerden biriyim. 9-3 çalışıyorum sabah neden geç kaldın diyen, neden erken gittin diyen yok. başımı en az ağrıtacak şekilde kurdum tüm sistemi, okulda hemen hemen herkes minnettar bana her işi severek yapıyor yardımcı oluyorum herkese fakat manevi doygunluğa ulaşamıyorum. benim derdim başka hocam, öğretmen gözüyle bakmıyor kimse. Hadi bunları geçtim kimin ne gözle baktığı önemli değil diyelim, ben kendimi öğretmen gibi hissetmiyorum, hissedemiyorum................

böte_2008' Alıntı:
boteakif' Alıntı:

Olmakta sorun yok hocam, çok rahat olabiliyordum zamanında, bir işi bir kere yapmak mı daha zordur 2. sefere mi? Çok rahat kazanabileceğime inanıyorum fakat asıl merak ettiğim süreç nasıl işleyecek? 2. öğretim okursam istifa etmem gerekmiyor peki ya bitirdikten sonra???
Matematik Öğretmenliği bitirdikten sonra Diplomanız olduğu için alan değişikliği için başvurursunuz. Sanıyorum ki böyle bir durumda KPSS'ye tekrar girmenize gerek kalmaz.

boteakif' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
boteakif' Alıntı:

Matematik Öğretmenliği bitirdikten sonra Diplomanız olduğu için alan değişikliği için başvurursunuz. Sanıyorum ki böyle bir durumda KPSS'ye tekrar girmenize gerek kalmaz.

Alan değişikliği alımları çok kısıtlı diye biliyorum, yanılıyo muyum hocam?

sahrak' Alıntı:
bu devirde 2. üniversite okucaksan bu kesinlikle öğretmenlik olmamalı

hocam mesleğimi çok seviyorum, bu devirde 5 ünversite okusam yine öğretmenlik okurdum ama eğitim öğretim ortamından uzaklaştırıldık tad alamıyorum herşeyi yaptığım halde.

fen-edebiyat matematik okursak branş değişikliğinden geçebiliyoruz... bildiğim kadarıyla???

oyungezer' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
falloosely' Alıntı:

II. Öğretim okursunuz. Çalışma saatlerinizle çakızmaz. Hiç bir sorun da olmaz. Hem çalışır para kazanır hem de okursunuz.

Hocam gayet güzel açıklamış. :+1: Ama bence matematik okuyacağına biraz daha sıkı tutup hukuk ya da ne bilim, kamu kurum ve kuruluşlurında A kadro alabileceğin iktisat işletme maliye vs. oku...

falloosely' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
falloosely' Alıntı:

Hocam gayet güzel açıklamış. :+1: Ama bence matematik okuyacağına biraz daha sıkı tutup hukuk ya da ne bilim, kamu kurum ve kuruluşlurında A kadro alabileceğin iktisat işletme maliye vs. oku...

Hocam öğretmenlik benim tek idealimdi. Farklı ideallerim olsa yeterli puanım olduğu zamanda tercih ederdim. Dünyaya tekrar gelsem öğretmen olurum ama derdim bu değil maalesef...

böte_2008' Alıntı:
masterkartall' Alıntı:
Herkesin derdi aynı

Belkide en rahat çalışan formatörlerden biriyim. 9-3 çalışıyorum sabah neden geç kaldın diyen, neden erken gittin diyen yok. başımı en az ağrıtacak şekilde kurdum tüm sistemi, okulda hemen hemen herkes minnettar bana her işi severek yapıyor yardımcı oluyorum herkese fakat manevi doygunluğa ulaşamıyorum. benim derdim başka hocam, öğretmen gözüyle bakmıyor kimse. Hadi bunları geçtim kimin ne gözle baktığı önemli değil diyelim, ben kendimi öğretmen gibi hissetmiyorum, hissedemiyorum................
bire bir aynıyız hocam benim de derdim aynı ama o kadar çalışmayı, sınavları, kpssyi, atanacak yer bulma telaşlarını gözüm yemiyor. meb'in kendine gelmesini bekliyorum açıkçası ama öyle bir şeyin de olma olasılığı yok.hayırlısı bakalım:)

bende ingilizceye geçmek istiyorum kpss ye yeniden girmek zorunda kalırım diye ,kpps olmadan değiştirmemizin yolu yokmudur acaba

carteremre' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
masterkartall' Alıntı:
Herkesin derdi aynı

bire bir aynıyız hocam benim de derdim aynı ama o kadar çalışmayı, sınavları, kpssyi, atanacak yer bulma telaşlarını gözüm yemiyor. meb'in kendine gelmesini bekliyorum açıkçası ama öyle bir şeyin de olma olasılığı yok.hayırlısı bakalım:)

össye çalışmadan birkaç deneme çözerek girmiştim, o hakkımı şimdi kullanır biraz çalışırım yeterli olur diye düşünüyorum. mebin kendine geleceği yok benimde umudum kalmadı o yüzden ben kendime gelmeye karar verdim hocam..

Geri