Matematik öğretmenliğine geçmek istiyorum???

Kodla Büyü
öss en kolayı bence. o eğitim bilimleri dersleri beni gıcık ediyordu zaten. üniversitede onlardan muaf olur muyuz acaba? türev integral bir şekilde halledilir ama kpss insanı soğutan en önemli unsur. mat. öğr.'liği de 85lere gelmiştir herhalde. 3-4sene sonra bu 90ı bulur kesin. o kadar kazanırız okuruz mezun oluruz mazallah atanamayız falan:))

carteremre' Alıntı:
öss en kolayı bence. o eğitim bilimleri dersleri beni gıcık ediyordu zaten. üniversitede onlardan muaf olur muyuz acaba? türev integral bir şekilde halledilir ama kpss insanı soğutan en önemli unsur. mat. öğr.'liği de 85lere gelmiştir herhalde. 3-4sene sonra bu 90ı bulur kesin. o kadar kazanırız okuruz mezun oluruz mazallah atanamayız falan:))

Yok o kadar da değil..:) 2. öğretim düşünüyorum istifa etmeden. Ben de çok merak ediyorum muaf olacak mıyız o derslerden.

böte_2008' Alıntı:
falloosely' Alıntı:
sınava girip (ygs&lys) matemetik okuyacaksın hocam...

İstifa etmeden okuyabilir miyim 2. öğretim filan?
okuyabilirsin hocam.hatta benim bir arkadaşım şu anda 2. sınıf matemaik öğretmenliği okuyor.formatörlüğü bıraktı sadece maaş karşılığı derse giriyor.akşamları da matematik okuyor..

kaç puana ihtiyacımız var ? 420-450 arasında mf-1 olacak galiba? kaç net yapmalıyız ?

böte_2008' Alıntı:
carteremre' Alıntı:

Yok o kadar da değil..:) 2. öğretim düşünüyorum istifa etmeden. Ben de çok merak ediyorum muaf olacak mıyız o derslerden.
arkadaşım antep de okuyor.malesef bütün eğitim bilimleri derslerini tekrardan alıyor..ama bitirince kpss ye girmek yok.branş değişikliği yapıyorsunuz..

Offff daralıyorum bu konuları okudukça. Keske bir kaç soru daha eksik yapsaydım da matematik kazansaydım. Alt tercihimde matematik vardı. İnsanları harcamak ne kadar kolay.

bende her gün keşke matematik okusaydım diyorum ... her gün yüreğim daralıyor ! isyan ediyorum ...

marbled' Alıntı:
Offff daralıyorum bu konuları okudukça. Keske bir kaç soru daha eksik yapsaydım da matematik kazansaydım. Alt tercihimde matematik vardı. İnsanları harcamak ne kadar kolay.

Aldığımız puanla rezil olduk resmen.

Matematik bölümü okuyun formasyon alıp öğretmenliğe geçin. Doğu hizmetinden muaf başlıyorsunuz. İl dışı tayin olmadan iliçi herhangi bir okula gidebiliyorsunuz.

aldığımız dersler değişmedi ise (içerik ve kredisi) muaf oluruzz ya.transkript getirmek gerek yalnız.ben seneye dersaneye gidicem.tıp fakültesi düşünüyorum aslında ama istifada etmek istemiyorum napacam bilmiyorum.tıpında gecesi yok

ilknurboteci' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
carteremre' Alıntı:

arkadaşım antep de okuyor.malesef bütün eğitim bilimleri derslerini tekrardan alıyor..ama bitirince kpss ye girmek yok.branş değişikliği yapıyorsunuz..

Öncelikle teşekkürler hocam. Bildiğim kadarıyla alan değişikliğinden çok cüzzi alım oluyor birkaç tane. Ben mi yanlış biliyorum? Bu durumda da oldukça zor geçicez diğer branşa...

hocam zaten formasyon almışız bi daha almamıza gerek kalmaz bence öğretmen olmak için.

beskaza' Alıntı:
Matematik bölümü okuyun formasyon alıp öğretmenliğe geçin. Doğu hizmetinden muaf başlıyorsunuz. İl dışı tayin olmadan iliçi herhangi bir okula gidebiliyorsunuz.

sadece bölüm okumak yeterli olmuyor mu hocam, zaten aldk formasyonumuzu...?

alan değişikliği az olsa bile insanlar sürekli alan değiştirmiyo.bizim durumumuzda çok az insan var.eski mezunlar pek alan değişikliğii ile uğraşmıyo arkadaşlar.adam mesela sınıf öğr. düzeninikurmuş eski matematikçi olduğunu düşün.sonra ona zor geliyor yeni alan falan

O halde 2. öğretim okuyup istifa etmeden, kpssye girmeden, formasyon almadan, doğu görevinden muaf kalarak, il dışına gitmeyip ilçede herhangibir okulda branş değişikliği yapabiliyor muyuz toparlayacak olursak...? Hayali bile içime huzur dolduruyo nedense...

böte_2008' Alıntı:
Hergün kurbanlık koyun gibi başıma ne geleceğini, ne zaman geleceğini beklemekten iyice sinirlerim bozuldu. Ne okulda ne evde huzurum kalmadı.

Ya evet tam tanımı bu, derdimin tam karşılığı olmuş cümleniz. İşim yoğun değil, odamdayım ama heran birşey olabilir :)

Üniv olayına gelince. Kazanırsanız okuma hakkınız tabiki var. İkinci öğretim tercihtir. Hukuk falan kazanırsanız 1. öğretim bile olur çünkü devam zorunluluğu yok. Ya da herhangi bir öğretmenlik kazanıp daha önce aldığınız derslerden muaf olursunuz. Aöf okuyabilirsiniz ama faydası olur mu meslek değiştirmeye, pek sanmam.

İlinzde kontenjan açılması lazım o branş için adamını bulamazsan zor

böte_2008' Alıntı:
O halde 2. öğretim okuyup istifa etmeden, kpssye girmeden, formasyon almadan, doğu görevinden muaf kalarak, il dışına gitmeyip ilçede herhangibir okulda branş değişikliği yapabiliyor muyuz toparlayacak olursak...? Hayali bile içime huzur dolduruyo nedense...

Pardon yanlış okumuşum. Başka bölüm okursanız ve bitirirseniz tabiki branş değişikliği yapabilirsiniz. Aynı kurumda olduğunuz için daha önce yapmış olduğunuz herşey aynen kabul edilecektir.

ay_sen' Alıntı:
bende her gün keşke matematik okusaydım diyorum ... her gün yüreğim daralıyor ! isyan ediyorum ...

Bende bizim matematik öğretmeninin çözemediği sorularda kendisine yardım edip çözerken daralıyorum :)

agkarakoc' Alıntı:
ay_sen' Alıntı:

Bende bizim matematik öğretmeninin çözemediği sorularda kendisine yardım edip çözerken daralıyorum :)

Bazen ortak sınavlara denk geliyo dersim, 8. sınıf mat sınavı vardı geçenlerde. Aldım kağıdı elime kalem kullanmadan çözdüm bütün soruları. O kadar zevkli ki anlatamam. Aaaffffff affffffffff.............

Cemal TANER' Alıntı:
İlinzde kontenjan açılması lazım o branş için adamını bulamazsan zor

İstanbuldayım hocam, kontenjan açısından sorun olmaz da gidebileceğim tek üniversite var o da yıldız teknik. Üniversite de uzak ama yapacak birşey yok ya bu deveyi güdeceğiz ya da gideceğiz kervandan...

arkadaşların çoğu;kazanmak problem değil yazmış...bence asıl problem tekrar öss ye giripde matematik öğr kazanabilmek.arkadaşlar ikinci öğretimi bile çok zor.hepimiz sayısalcıyız.sayısalı fiziği kimyazı iyi kişilerizki böteyi kazanabilişiz ancak artık iş değişti.öss bizim zamanımızdan çok çok farklı.ayrıcada aradan seneler geçmiş.gerçekten oturup emek harcam gerekir ki ozaman bile bence en fazla kazanacağınız;matematik bölümüdür ki o da ikinci öğretim olur.belki çok azimli ve zeki kişiler olabilir ama bence böyle...tren kaçtı....pişmanlık:pişmanlık:pişmanlık......benim okulumda sorunsuz...formatörüm ama idare gerçekten problem çıkarmıyor.....herşey yolunda ama bi doyumsuzluk var işte...tüm böte öğretmenlerinde olduğu gibi..zamanı geri çevirmek mümkün olsaydı....asla bt öğretmeni olmazdım...ne olduğumuz belli değil...hizmetlimi;öğretmenmi? teknisyenmi? böyle bir ömür geçermi?

Pişmanlık çok kötü birşeymiş. Keşke demek çok kötü. Deprosyana giriyorum bunları okudukçaa.

blşmblşm' Alıntı:
arkadaşların çoğu;kazanmak problem değil yazmış...bence asıl problem tekrar öss ye giripde matematik öğr kazanabilmek.arkadaşlar ikinci öğretimi bile çok zor.hepimiz sayısalcıyız.sayısalı fiziği kimyazı iyi kişilerizki böteyi kazanabilişiz ancak artık iş değişti.öss bizim zamanımızdan çok çok farklı.ayrıcada aradan seneler geçmiş.gerçekten oturup emek harcam gerekir ki ozaman bile bence en fazla kazanacağınız;matematik bölümüdür ki o da ikinci öğretim olur.belki çok azimli ve zeki kişiler olabilir ama bence böyle...tren kaçtı....pişmanlık:pişmanlık:pişmanlık......benim okulumda sorunsuz...formatörüm ama idare gerçekten problem çıkarmıyor.....herşey yolunda ama bi doyumsuzluk var işte...tüm böte öğretmenlerinde olduğu gibi..zamanı geri çevirmek mümkün olsaydı....asla bt öğretmeni olmazdım...ne olduğumuz belli değil...hizmetlimi;öğretmenmi? teknisyenmi? böyle bir ömür geçermi?

Hocam kazanmak, böyle bir ömür geçirmekten zor olmasa gerek diye düşünüyorum.. Sıfır problemle çalışıyorum okulumda hatta manevi doygunluk için yapmadığım iş kalmıyo.. İş çıkarıyorum kendime kimse hiçbirşeyi problem etmiyo benim adıma ama olmuyo işte.. Öğretmen olduğumu malum sebeplerden dolayı hissedemiyorum........ Sabah uyandığımda acaba bugün ne oldu bizim bölüme deyip nete bakıyorum var mı böyle birşey...

marbled' Alıntı:
Pişmanlık çok kötü birşeymiş. Keşke demek çok kötü. Deprosyana giriyorum bunları okudukçaa.

Hem de nasıl pişmanım hocam, tamam yerimizde olmak isteyen çok kişi var, belki de nankörlük ediyoruz ama insan doyum alamayınca hangi meslekte olursa olsun, 3 köşeli diken gibi ne tarafını çevirirsen çevir batıyo huzursuzluk mutsuzluk...

bu başlıkları gördükçe tekrar geri dönüyor insan kendi dünyasında ve yapmadıklarına o zaman düşünemediklerine yanıyor ne yazıkki. ama en sevmediğim kelimedir "keşke" kelimesi onu söylemek istemiyorum

böte_2008' Alıntı:
masterkartall' Alıntı:
Herkesin derdi aynı

Belkide en rahat çalışan formatörlerden biriyim. 9-3 çalışıyorum sabah neden geç kaldın diyen, neden erken gittin diyen yok. başımı en az ağrıtacak şekilde kurdum tüm sistemi, okulda hemen hemen herkes minnettar bana her işi severek yapıyor yardımcı oluyorum herkese fakat manevi doygunluğa ulaşamıyorum. benim derdim başka hocam, öğretmen gözüyle bakmıyor kimse. Hadi bunları geçtim kimin ne gözle baktığı önemli değil diyelim, ben kendimi öğretmen gibi hissetmiyorum, hissedemiyorum................

kendini öğretmen gibi hissedememek, aslında herşeyi özetliyor galiba....

bilmiyorum; düşünmek istemiyorum...bilgisayar biliime girince depresyona giriyorum resmen...bu hepimizin içinde bir dert....bilgisayar öğrt olmayan anlayamaz sıkıntıyı...bir başka hoca duysa; yaz zaten ne yapıyosunki? yazılın yok notun yok ne güzel diye başlar....benim okulum sorunsuz...bolca kitap okuyorum...internette dolanıyorum...gazete okuyorum...ama yok işte hiç bi şekilde sevemedim...5 sene olacak..sevemedim işte....heleki okulu kötü idaresi kötü olanlar ne yapsın? bazı müdürler varki; derse girmiyosun formatörsün diye neredeyse ayakkabısını sildirecek...benim arkadaşlarımın çoğu 5 te çıkıyor...5 e çeyrek kala bile çıkamıyor...hadi bu müdürüm iyi...ya başka okula atanırsam ya benim uğraşan bi müdürüm olursa ne olacak? benim neden diğer öğretmenler gibi işim beli değil...herkesin bir müfredatı var;konusu var...şöyle kitabımı alıp sınıfa gidip ders anlatmak isterdim.....bilgisayar kasası; devamlı bozulan şeyler;üstüm başım toz içinde;öğrenciler dinlemez zaten....anlatmayada gerek yok..hepsini biliyosunuz zaten :cry: :cry: :cry: :cry:

yazılanları okuyunca gerçekten benimde içim çok sıkıldı..meslekte 7.yılım ve her sene aynı düşünceleri aynı sıkıntıları bende yaşıyorum..ama bazı arkadaşların dediği gibi tren kaçtı...
bence tek çare,mesleğimizde ilerlemek ve en iyisi olmak kendimizi geliştirmek

Geri