Matematik öğretmenliğine geçmek istiyorum???

Kodla Büyü
İlköğretim de bi ara matematik derslerine girmiştim, yıllarca arkadaşlarıma,kardeşlerime matematik anlatan biri olmama rağmen işkenceye dönüşebiliyor bazen, basit konuları çocuk anlamadığı için ayrıntılı anlatmak.Mesala o yaş grubunda eksiyi anlatmak için bile otuz takla atmanız gerekiyor.Matematik iyi anadolu lisesinde çalışırsan avantajlı ilköğretimde çalışmak için tekrar okumaya değmez.

adn' Alıntı:
İlköğretim de bi ara matematik derslerine girmiştim, yıllarca arkadaşlarıma,kardeşlerime matematik anlatan biri olmama rağmen işkenceye dönüşebiliyor bazen, basit konuları çocuk anlamadığı için ayrıntılı anlatmak.Mesala o yaş grubunda eksiyi anlatmak için bile otuz takla atmanız gerekiyor.Matematik iyi anadolu lisesinde çalışırsan avantajlı ilköğretimde çalışmak için tekrar okumaya değmez.
hocam mesleği sevince, yolunu yordamını bilince hallolur herşey.. En önemlisi de manevi haz alabiliyosan bitmiştir herşey...

iyi de diyelim matematik bölümünü okuduk diplomayı olduk hemencecik branş değişikliği oluyor mu ki?
Branş değişikliği için belli zaman dilimleri mi var?
ayrıca branş değişliği yazısında bilişim teknolojileri alanı için yer açmamışlar..
acaba kafamıza göre dilekçe verip "benim diplomam var beni matematik alanına geçirin mi diyeceğiz?
ben en çok bunlara takılıyorum.

only61' Alıntı:
iyi de diyelim matematik bölümünü okuduk diplomayı olduk hemencecik branş değişikliği oluyor mu ki?
ayrıca branş değişliği yazısında bilişim teknolojileri alanı için yer açmamışlar..
acaba kafamıza göre dilekçe verip "benim diplomam var beni matematik alanına geçirin mi diyeceğiz?
:?:

only61' Alıntı:
Bulunduğun değil geçeceğin branş yazar hocam kılavuzda. Eğer sağlam torpilin varsa geçersin merak etme. İKGM den işini ayarlayamazsanız boşuna ümitlenmeyin. Çünkü bıranş değişikliği il içinde oluyor. Örnek veriyorum arkadaş Manisa merkezde BT öğretmeni selendide açtılar matematik bıranşı geçer mi? Adamı olursa istediği yerde bıranş açtırır.

Cemal TANER' Alıntı:
only61' Alıntı:
Bulunduğun değil geçeceğin branş yazar hocam kılavuzda. Eğer sağlam torpilin varsa geçersin merak etme. İKGM den işini ayarlayamazsanız boşuna ümitlenmeyin. Çünkü bıranş değişikliği il içinde oluyor. Örnek veriyorum arkadaş Manisa merkezde BT öğretmeni selendide açtılar matematik bıranşı geçer mi? Adamı olursa istediği yerde bıranş açtırır.
torpile gerek yok. mesela geçen sene antepte 14 kontenjan açıldı, belki kimse başvurmamıştır bile. siz başvurduğunuzda antepte çalışan, kadrolu öğretmen olup sonradan ilköğretim matematik öğretmenliği okuyan kaç öğretmen çıkar ki....

böte_2008' Alıntı:
nu_se' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
Anadolu lisesi mezunuyum, matematik öğretmenliğini çok rahat kazanabildiğim halde rehber öğretmeninin yönlendirmesi, ve bölümün geleceğinin parlak olması düşüncesiyle bu bölümü okudum. 3 yıllık kadrolu öğretmenim. Branş değiştirmek istiyorum... Yardımcı olursanız sevinirim, izlemem gereken yol nedir........? Teşekkürler...
Ben de sizin gibi düşündüğüm için ygs+lys girip kazandım ilköğretim mat 2. öğretimi ve şu an hem çalışıp hem okuyorum.Ama çok zor.Çünkü haftanın 3 günü derse giriyorum Bursa'da 17 saatim var.Diğer 2 gün de Sakarya'ya gidiyorum...Ama size tavsiyem mutlaka çalıştığınız ilde üni kazanmaya çalışın ben kazanamadım.yatay da yapamadım tayin de olmadı. Muaf derslerim olduğu için şu an ayarlayabildim git gelleri. Ama seneye 3. sınıfım. Tekrar tayin veya yatay geçise basvurucam.Hayırlısı artık hepimiz için
Hangi derslerden muaf oldunuz hocam?
1. sınıfın tüm eğtiim ve ortak derslerinden(ing,bilgisayar.Türkçe..) muaf oldum.ama seneye özel öğretim yöntemleri dersini almak zorundaymışım...
Gerçi bnm için bu macera bitecek sanırım sehirler arası git-gele daha fazla dayanamayacağım :(

Dün İlöğretim mat okuyan bir arkadaşımla karşılastım atanmış ve o da hiç memnun değil mat öğretmenliğinden. Ayrılmayı düsünüyor AÖF de isletme son sinifmıs ve baknlığa geçmeyi düsünüyorum diyor...Her memnuniyetsiz arkadaşlar:((

nu_se' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
nu_se' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
Anadolu lisesi mezunuyum, matematik öğretmenliğini çok rahat kazanabildiğim halde rehber öğretmeninin yönlendirmesi, ve bölümün geleceğinin parlak olması düşüncesiyle bu bölümü okudum. 3 yıllık kadrolu öğretmenim. Branş değiştirmek istiyorum... Yardımcı olursanız sevinirim, izlemem gereken yol nedir........? Teşekkürler...
Ben de sizin gibi düşündüğüm için ygs+lys girip kazandım ilköğretim mat 2. öğretimi ve şu an hem çalışıp hem okuyorum.Ama çok zor.Çünkü haftanın 3 günü derse giriyorum Bursa'da 17 saatim var.Diğer 2 gün de Sakarya'ya gidiyorum...Ama size tavsiyem mutlaka çalıştığınız ilde üni kazanmaya çalışın ben kazanamadım.yatay da yapamadım tayin de olmadı. Muaf derslerim olduğu için şu an ayarlayabildim git gelleri. Ama seneye 3. sınıfım. Tekrar tayin veya yatay geçise basvurucam.Hayırlısı artık hepimiz için
Hangi derslerden muaf oldunuz hocam?
1. sınıfın tüm eğtiim ve ortak derslerinden(ing,bilgisayar.Türkçe..) muaf oldum.ama seneye özel öğretim yöntemleri dersini almak zorundaymışım...
Gerçi bnm için bu macera bitecek sanırım sehirler arası git-gele daha fazla dayanamayacağım :(
Yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz, bu dk dan sonra bırakmak olmaz... Sabredin, seviyorsanız öğretmenliği matematik anlatmak çok zevkli olacaktır diye düşünüyorum...

böte_2008' Alıntı:
Yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz, bu dk dan sonra bırakmak olmaz... Sabredin, seviyorsanız öğretmenliği matematik anlatmak çok zevkli olacaktır diye düşünüyorum...
Maalesef su an 2, sınıfım ve 3 e geçtiğimde yatay ya da tayin olmazsa zaten gidemeyeceğim okula dersim çok olacak

nu_se' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
Maalesef su an 2, sınıfım ve 3 e geçtiğimde yatay ya da tayin olmazsa zaten gidemeyeceğim okula dersim çok olacak
İnşAllah tayininiz çıkar da siz de amacınıza ulaşırsınız... Ben İstanbuldayım bulunduğum yere üniv. çok uzak akşamları gidip gelinecek gibi değil... Yer değiştirmek de istemiyorum, bu durumda tek alternatif olarak karabük uzaktan eğitim fen - edebiyat mat. düşünüyorum, hayırlısı bakalım hepimiz için...

Kaç tane diğer branşlardan 2.üniversite okuyan ve okumak isteyen var ama branş bilgisayar olunca onlarca 2.üniversitesini okuyan var ve okumayı düşünen.Ben ise okuyanlardan biriyim ama öğretmenlik değil.

böte_2008' Alıntı:
Ben de hemen hemen aynı durumdayım. puanım ilk. mat. yettiği halde böte yi yazdım. Şuan öss ye çalışmaya çalışıyorum. ama çok kararsızım. okulda sürekli öğretmenleri gözlemliyorum acaba hangi branşı severek yapabilirim diye. matematiği seviyorum ama öğrencilere matemetik anlatmak acayip zor. ne yapacağımı bilmiyorum bu branşta da kalmak istemiyorum.

Ben Ahmet Yesevi de Bilgisayar Mühendisliği Lisans okuyorum. 2009 da öss ile girdim. Türkçe, Tarih, İngilizce gibi derslerden muaf oldum. Üstten de dersler alarak 3 senede bitiriliyor. Benim bu sene bitiyor kısmetse. Yapabilirsem Bilgisayar Mühendisliğinde ÖYP Araş. Gör. yapmak. Olmazsa özelde tutunmak. Herşeyi göze aldım. Benim yerim MEB değil. Ben mühendislik bilimlerinin içinde mutlu hissediyorum kendimi. Allah herkese en hayırlısını versin..

bötelisedef' Alıntı:
böte_2008' Alıntı:
Ben de hemen hemen aynı durumdayım. puanım ilk. mat. yettiği halde böte yi yazdım. Şuan öss ye çalışmaya çalışıyorum. ama çok kararsızım. okulda sürekli öğretmenleri gözlemliyorum acaba hangi branşı severek yapabilirim diye. matematiği seviyorum ama öğrencilere matemetik anlatmak acayip zor. ne yapacağımı bilmiyorum bu branşta da kalmak istemiyorum.
Sizi öğretmen olarak gördüklerinde, daha doğrusu kendinizi öğretmen gibi hissettiğinizde zorlukların üstesinden gelirsiniz...
Bu branşın geleceğiyle oynadılar, geleceği düşünmeden maalesef... Birşeyin düzeleceğini de zannetmiyorum, kurbanlık koyun gibi bekliyoruz...

alixsaglam' Alıntı:
Ben Ahmet Yesevi de Bilgisayar Mühendisliği Lisans okuyorum. 2009 da öss ile girdim. Türkçe, Tarih, İngilizce gibi derslerden muaf oldum. Üstten de dersler alarak 3 senede bitiriliyor. Benim bu sene bitiyor kısmetse. Yapabilirsem Bilgisayar Mühendisliğinde ÖYP Araş. Gör. yapmak. Olmazsa özelde tutunmak. Herşeyi göze aldım. Benim yerim MEB değil. Ben mühendislik bilimlerinin içinde mutlu hissediyorum kendimi. Allah herkese en hayırlısını versin..
Amin... Herkes mutlu olduğu yerde olur inşallah...

hugo4545' Alıntı:
pes eden bir BT öğretmeni gurubu..Bunları görünce üzülüyorum :-1:
hocam daha önce de söylemiştim.... isterlerse bt öğretmenlerinin hakkını geri versinler, eskisinden daha cazip yapsınlar, benim için farketmez. başka bir branş öğretmeni olsam da yine şu anki yolumdan giderdim. zaten ben ygs-lys'ye girdiğimde derslerimiz kaldırılmamıştı. yani branşımız kötüleştiğinden dolayı bu yola saptığım yok. dikkat ederseniz 2010'da sınava girdim. daha sonraları 2010 yazında dersimiz kaldırıldı.....

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:
hocam daha önce de söylemiştim.... isterlerse bt öğretmenlerinin hakkını geri versinler, eskisinden daha cazip yapsınlar, benim için farketmez. başka bir branş öğretmeni olsam da yine şu anki yolumdan giderdim. zaten ben ygs-lys'ye girdiğimde derslerimiz kaldırılmamıştı. yani branşımız kötüleştiğinden dolayı bu yola saptığım yok. dikkat ederseniz 2010'da sınava girdim. daha sonraları 2010 yazında dersimiz kaldırıldı.....

Sonuç ne oldu hocam Matematik öğretmenliğine başladınız mı?

İyi yapardınız hocamilk yıllarımda gidip yüksek yaptığıma çok pişmanım ah ah eczacılık dururken bunu yazdığımdan en yakın arkadaşımbile benimkisi bilgisayarda mükemmel Dio bakıyorum enazından ders zorunlu oldu diyorum Vakit yakınken okuyun matematik çok şanslı özel kursuda var

keşke öyle bir şansımız olabilse arkadaşlar ben tekrar össye giripte okumayı pek göze alamıyorum ama açıköğretimde olsa bir dakka bile düşünmezdim.ama açıköğretimde hep sözel bölümler var.bende sevemiyorum bi türlü.ders zorunlu olsa bile,sevemiyorum branşımı.ne yapmak gerek off

arkadaşlar anlamıyorum sizi ben fen lisesi mezunuyum aynen sizi gibi çok yüksek puan alarak girdim bu bölüme aradığımı bulamadım evt
hatta eğer ki alan farkı olmasa hukuka bile giriyodum yüzdelik dilimim 2 lerdeydi çünkü
öğrenciyken bırakmayı düşündüm ailemi yeni okula başladığım zaman girecekleri maddi sıkıntıyı düşündüm vazgeçtim
projeler yüzünden geçirdiğim uykusuz gecelerden dolayı epilepsi hastası olduğum için hayatımda hiç geçirmediğim kadar nöbet geçirdim
o bile oldu yani
mezun olunca hepimizin başına gelenler benim de başıma geldi ama hiç umudumu kaybetmedim
ben illa ki öğretmen olacaksam ya rehberlik ya da bizim bölümü isterim şahsen benim ders anlatmam kısa sürüyo ders boyu bağırmak zorunda değilim anlatıyorum uygulamaya geçiyoruz sonra bireysel olarak uğraşıyorum
kendi adıma tüm ders boyu 50 kişiye hakim olamayacağımı düşünüyorum ve bu açıdan daha şanslı olduğumu
ama ben seneye açıköğretim adalete kaydolucam eğer ertesi yıl taşındığımız yer ve imkanlar elverirse de diyetisyenlik

hakan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

3. sınıf bitmek üzere hocam

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hakan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

bravo o zaman elini çabuk tutumuşsun en azından elinin altında bulunsun da gerekrse kullanırsın meb te olmasa bile özel ders verirsin en kötü

Genellikle blgisayarcılrın çoğu matematık başarısı yüksek ve matematık alanına geçmek istiyorlar.Bende böte madurlarındanım maalesef :( bende o alana geçmek istiyorum fakat bulunduğum ildekı üniversıtede o bölüm yok.sınava tekrar hazırlanıp ortaöğretim matematık okumak istiyorum bende

kumsal540' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hakan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

bravo o zaman elini çabuk tutumuşsun en azından elinin altında bulunsun da gerekrse kullanırsın meb te olmasa bile özel ders verirsin en kötü
sağol hocam, 4. sınıfa geçmek üzereyim ama kolay olmadı. dersler epey yoğun bu sene. böte'den sonra çok zorladı. neyse ki bitmek üzere. 4. sınıf kolay. bakalım zaman neyi gösterecek...
geçmiş olsun bu arada.

ona bakarsanız biz neyapalım nerdeyse doğudaki tüm tıplar geliyordu bana...

Geri