Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
Re: Okul Siteleri GÜNCELLENECEK!

kurumkodu@meb. k12.tr
ftp şifresi
ile giriş yapılıyor. ben daha önceden almıştım alan adlarını. yönetim paneline girdim. çalışıyormu diye kaydete bastım ve okulun sitesi uçtu. okulun sitesine girince boş şablon (meb gov tr nin aynısı) çıkıyor.

bende panel sayfası açılmadı arkadaşlar IE ile ilgili olabilr mi?

daha önce alan adı almıştım eski siteyi de taşımamıştım şimdi napcam tam anlayamadım kızmayın ama... :roll:

Okulumuz dönüşünce kurum kodumuzda değişmişti ama ben eski kurum kodu ve şifresini kullanıyordum.
eskisi ile giriş yaptım açıldı.yeni alan da alamıyorum meb serverı hata veriyor?
eski krum koduyla devam etsem ne olur?

yönetim panelinde e mail adresine ve şifreye okulun bilgilerinimi gircez ..

biz burada var olanlar dışında sayfa ekleyebilecek myiiz peki
mesela bugün müdür yardımcısı okul giriş çıkış saatlerini, veli görüşme saatlerini ekleyelim dedi :/

süper oldu bizim web sayfası konusunda doktora yapmış(!) okul müdürü artık müdahale edemeyecek, mu ha ha ha! :)

Bide 3 defa yanlış girince yarım saat kilitlendi diyor :x

admin arkadaşlar su başlıkları bir toplasanız :(( kafamız karıştı...

okul sitesi bahanesine herkes kendini iyi kötü geliştiriyordu, soruların, paylaşımların, bir devrin sonu oldu. Herkese hayırlı olsun, iyi olur inşallah, bu tasarımı sevmesem de..

Ben giriş yapabiliyorum, değişiklikleri de kaydediyor. Problem yok.

İlköğretim, ortaöğretim karışık olduğu için ilköğretim ile siteyi açmıştım. İlköğretim yeni kurum koduyla giriş yaptım.

1. ftp şifresini bilmiyorsa ne olacak? nasıl öğrenebliriz?
2. Eski kurum kodları mı yeni kurum kodları mı kullanıcaz?
3. İkili öğretime sahip ilkokul ve orta okul web siteleri nasıl olacak?

Bu uygulama ile bakanlık 55.000 adet kurumu standart bir web sayfasına kavuşturmuş oluyor. Eski sitelerin ftp kayıtları 01.01.2013 tarihi itibari ile tamamen erişime kapatılacak. Tüm okul, ilçe mem ve il mem siteleri aynı görünümde standart panelli siteler olacak. Bu uygulama kimi arkadaşlarımız açısından iyi karşılansada benim şahsi fikrim hiç iyi bir uygulama olmadığı yönünde. Zira çoğu arkadaşımız kurumsal kimliğini çok iyi yansıtan çok güzel cıvıl cıvıl siteler hazırlayıp web tasarım alanında kendilerine birşeyler katıyorlardı. Şimdi azcık olan üretkenlik ve özgünlüğü bürokrasinin kara pençesine kurban ettik. Herkese Hayırlı olsun.
Konu ile ilgili bakanlık yazısı linkleri.
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular2012/bgb/meb_web_ust_yazi.pdf
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular2012/bgb/WEBPanelKullanimEsaslari.pdf

eski kurum kodu ve ftp şifresi ile giriş yaptım. Değişiklik yapmaya başlamıştım ki sistem gitti :D Şuan görüntülenemiyor.

Bende bu müdür ekleme yerini bulamamıştım. İdari kadro ekledim ama menülerde direk müdür var

Benim anlamadığım yönetim panelini veriyorlar mı vermiyorlar mı? İl, ilçe mem leri değiştirin dediklerinde yönetim panelini vermemişlerdi...

Geri