Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
Re: Okul Siteleri GÜNCELLENECEK!

herşeyi eklemişler. kod bilmeyen birisi istediği herşeyi yükleyip site kurabilecek. bu iyi bence. fazladan bir çabaya gerek yok artık.

sıfırdan site açmamız gerekecek o halde peki ne yapmalıyız öncelikle

bu sistemi igdır mem bir yıla yakın zamandır kullanıyor meb yeni geçti

Ben alanadı yeni almıştım, giriyorum ama soldaki bölümü tıklıyorum hiçbirşey açılmıyor. Kaydet kısmı filan nerede? Alan boş şu anda.

bu ortaokul ilkokul ayırtetmeksizin hepsi için geçerli değilmi? bizim müdür dio ilkokullar değiştirmeyecek..

bu adara okulun kurum kodları değişti...mail adresleride değiştimi bilgisi olan varmı? ben mesela okulun mail adresi şifresini bilmiyorum...kullanmıyoruz çünkü gmaile yönlendirmiştim o adresi...şimdi şifreyi nerden bulacam yaa

me.k12.tr panele giriş e-postası

Arkadaşlar mebin yeni projesine göre her okulun standart web sitesi olacakmış.Eskiden panele girmek için sadece mebbis kullanıcı adı ve şifre kullanılıyordu.Şimdi girmek için e-posta şifresi isteniyor.Varsa da ben bilmiyoum.Nasıl girmem gerekiyor.Teşekülrer ilginiz için

bahhele' Alıntı:
bu ortaokul ilkokul ayırtetmeksizin hepsi için geçerli değilmi? bizim müdür dio ilkokullar değiştirmeyecek..

bu adara okulun kurum kodları değişti...mail adresleride değiştimi bilgisi olan varmı? ben mesela okulun mail adresi şifresini bilmiyorum...kullanmıyoruz çünkü gmaile yönlendirmiştim o adresi...şimdi şifreyi nerden bulacam yaa

Hocam kullanım esaslarının ilk maddesinde "..... tüm okullar tarafından kullanılması gereken......." şeklinde yazıyor....

Re: me.k12.tr panele giriş e-postası

ilkokula ayrı ortaokula ayrı site mi yapılacak peki

normalde sanırım yapılacak da sadece soru olsun diye soruyorum

iki katı iş

iyi olmuş güzel olmuş ta benim pek hoşuma gitmedi.

Sebebi ise ben ve benim gibi daha bilmem kaç fırın ekmek yiyip tasarım konusunda web sayfası oluşturma konusunda kodlama vs konusunda kendini geliştirme ihtiyacı olan hocalarımız için faydalı bir uygulama olmamış. Armut piş ağzıma düş.

Fakat tüm okulların (özellikle para verip site yaptıranların) aynı sistemde aynı şablonda bir düzene girmesi güzel bir gelişme.

Sisteme giriş için kullanmamız gereken ftp kullanıcı adı ve şifre eski kurum kodu ile mi olacak yoksa değişen kurum kodları ve bunlara ait yeni şifre mi olacak

Arkadaşlar yeni görevlendirildiğim lisenin meb.k12 li bir edresi yok, yeni almak istiyorum, Mebbis kullanıcı adını ve şifresini giriyorum, şifre özel karakter içeremez uyarısı veriyor, müdür yardımcısının bana verdiği şekliyle yazıyorum ama bir türlü giriş yapamadım, ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz?????

sevdalina' Alıntı:
Arkadaşlar yeni görevlendirildiğim lisenin meb.k12 li bir edresi yok, yeni almak istiyorum, Mebbis kullanıcı adını ve şifresini giriyorum, şifre özel karakter içeremez uyarısı veriyor, müdür yardımcısının bana verdiği şekliyle yazıyorum ama bir türlü giriş yapamadım, ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz?????
hocam önce mebbis şifresini değiştir sonra adres almaya çalış bir defasında başıma gelmişti öyle yaptım

ortalık karışık olduğu için büyük ihtimalle cevap alamayacağım ama yine de sorayım :)

şimdi bizim ilköğretim okulu ilkokul ve ortaokul olarak ikiye ayrıldı. haliyle ikisine de yeni kurum kodu verildi. ben de sıfırdan ikisine de yeni alan adı açmaya çalıştım. alan adı açıldı ancak giriş yaparken e-posta ve ftp şifresi gerektiğini yazıyor. daha ilk defa girmeye çalışıyorum ne ftp şifresi anlamadım açıkcası?

algoritmax' Alıntı:
ortalık karışık olduğu için büyük ihtimalle cevap alamayacağım ama yine de sorayım :)

şimdi bizim ilköğretim okulu ilkokul ve ortaokul olarak ikiye ayrıldı. haliyle ikisine de yeni kurum kodu verildi. ben de sıfırdan ikisine de yeni alan adı açmaya çalıştım. alan adı açıldı ancak giriş yaparken e-posta ve ftp şifresi gerektiğini yazıyor. daha ilk defa girmeye çalışıyorum ne ftp şifresi anlamadım açıkcası?
hocam yeni alan adı alırken ftp şifresi de veriyor. kaydetmemişsiniz demek ki

arkadaşlar eski kurum kodu ile mi giriş yapacağız eğer öyle ise hem mail hem ftp şifresini bilmiyoruz.

yeni kurum kodu şifresi ile açamadım. yeni web sayfasımı oluşturacağız. bu işleri bilen bi arkadaş yardımcı olursa çok seviniriz

Güzel olmuş, para verip de yönetici panelli site satın alan bir sürü okul vardı. Her yıl 300-400 tl ödüyorlardı. Misal ben gelmeden önce benim okulum.. Her okulun bilgisayar öğretmeni yok. Her bilgisayar öğretmeninin de oturup kodlama yapayım, güzel bir site olsun diye bir derdi yok maalesef.
Yönetici panelini kucalama imkanı bulursanız, birden fazla kullanıcı tanımlanabiliyor siteyi güncellemek için. Yayınlama yetkili ve yayınlama yetkisiz olarak hem de. biliyorum siteye katkım olsun diye tüm branş öğretmenlerimiz can atmıyor ama, web yayın ekibine(kağıt üzerindeki değil) meraklı öğrencilerden bile bir iki dahil etme imkanı doğuyor.
Eski siteme hemen kıy(a)mayacağım ama şimdiden siteyi aktarmaya başlamak gerek. Tek tek sayfaları oluşturmak, onca galeriyi, haberi taşımak zaman alacak çünkü.

arkadaşlar biraz önce nuray hanım ile görüştüm çalışma varmış unutulan şifreler ile ilgili en geç 1 saat içinde sorun çözülecekmiş.

Sayın hocalarım yeni kurum kodlarına göre alan adı almıştım ve nasıl olsa Mebbis şifresi ile giriyoruz diye FTP şifresini not almamıştım, şimdi giremiyorum FTP şifresini bilmediğim İcin.
Bunun icin ne yapmam lazım?

Geri