MEBWEB Anlatımı (video)-güncellendi

Kodla Büyü
ip olayında okulun özel iinternet hattı bulunmakta.bu yüzden her defasında ip değişiyor.bu yüzden dolayı da aynı bilgisayarda her seferinde ip kayıt işlemleri ile uğraşıyorum.yok mu bunun çözümü.

en kolay galeri oluşturmanın yolu nedir ?Yani şöyle resimleri bir klasöre atsam.sonrada bu klasörü doğrudan tek bir işlemde eklesem.Daha sonra bu klasördeki tüm resimleri tek seferde ekleyebilir miyim, Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

eses' Alıntı:
ip olayında okulun özel iinternet hattı bulunmakta.bu yüzden her defasında ip değişiyor.bu yüzden dolayı da aynı bilgisayarda her seferinde ip kayıt işlemleri ile uğraşıyorum.yok mu bunun çözümü.

hocam malesef yok, bunun için kendinize bir kullanıcı oluşturun gmail filan kendi postanızdan gerekli olunca onaylayın, daha kısası yok malesef...

albatros44' Alıntı:
en kolay galeri oluşturmanın yolu nedir ?Yani şöyle resimleri bir klasöre atsam.sonrada bu klasörü doğrudan tek bir işlemde eklesem.Daha sonra bu klasördeki tüm resimleri tek seferde ekleyebilir miyim, Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Örnek için 2.videonun başını izleyebilirsiniz.. Branş öğretmenleri diye galeri açarsınız, isim bilgisi girerken yanına branşı da yazarsınız olur biter.

Hocalarım iyi günler öncelikle şunu söylüyeyim sizin kadar bilgisayar kullanmasını bilmiyorum;ama site çok faydalı olduğu için devamlı takip ediyorum.Sorum şu:
okulumuz ilkokul ve ortaokul aynı binade eğitime devam etmekteyiz.Ortaokul için siteyi en azından biraz bir şeyler yaptım;ancak ilkokul için bir türlü şifre alamadım.Hesap oluştur kısmına geliyorum tıklıyorum ama hiç bir şey olmuyor.Cevaplarınız için tşkler.

merhabalar ben mebweb ten yayınla butonuna basıyorum ama okulun sitesi açılmıyor. dün açılıyodu neden olabilir

eline sağlık hocam,
çok güzel bir klavuz, ben bana gelen idarecileri buraya yönlendiriyorum,
bu site göstermiştirki bilgisayar öğretmenleri yapılan haksızlıklara rağmen bizler buna gönül koymayıp bu işe gönlümüzü koymuşuz,
:alkis:

Arkadaşlar ilköğretimin sitesinde sayfayı yayınla dediğimde beyaz (boş) bir sayfa çıkıyor. Ortaokulun sitesi ise hiç açılmıyor; yayınla dediğimde böyle bir site barındırılmamaktadır diyor. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Destek kısmından durumu belirttiğimde ise sorun düzeldi, birdaha deneyiniz diye cevapladılar. Ama değişen bişey yok. Sanırım mebin sisteminde sorun var ve hala devam ediyor. Var mı bir önerisi olan??? Şimdiden teşekkürler..

Kadromuz kısmına resim eklediğimizde resim ebatları orantılı olmuyor resimmin yatayda şeki bozuluyor.nasıl düzeltebiliriz?

teşekkürler.emeğinize sağlık. bugün bilgilendirme için gittiğimiz toplantı bu sunuların 10 da biri bile değildi valla.

ben galeri bölümüne idareci resimlerini yükledim.yanlız idari kadroya gelip okul müdürüne resim ekleye tıklıyorum resimler çıkıyor fakat resmi tıkladığımda hiç bişi olmuyor.seyrettiğim videolarda resmin üstüne tıklayınca müdürün fotoğrafı ekleniyor ama farklı bişi yaptığımı zannetmiyorum ama bi fikri olan var mı acaba??????????

çoook teşekkür ederim mükemmel bir video olmuş tam da işime yarayan bir şey. Bir kaç soru sormak istiyorum. fotoğrafı dediğiniz gibi ekliyorum ama eklenmiyor. Birde sayfalara yazı eklediğim halde beyaz görünüyor. son olarak içerik kısmına yazı eklemek istediğim de araç çubukları yook yazıyı düzenleyemiyorum. Lütfeen bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim

ben şifremle giriyorum.paneller çıkmıyor.ne yapcağım.okulumuzun eski sitesi var.

Ekli dosyalar

• web.jpg
    web.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 568
icenur' Alıntı:
ben galeri bölümüne idareci resimlerini yükledim.yanlız idari kadroya gelip okul müdürüne resim ekleye tıklıyorum resimler çıkıyor fakat resmi tıkladığımda hiç bişi olmuyor.seyrettiğim videolarda resmin üstüne tıklayınca müdürün fotoğrafı ekleniyor ama farklı bişi yaptığımı zannetmiyorum ama bi fikri olan var mı acaba??????????

İdare bölümü bazen geç tepki veriyor :) Değişiklik yapıyorsunuz değişiklik görünmüyor, farklı tarayıcılarda deniyorsunuz, çerez merez talan ediyorsunuz faydası yok, sonra zaman geçiyor başka bir zaman bakıyorsunuz düzelmiş..

bilisim5587' Alıntı:
Arkadaşlar ben ortaokul için sitemş açtım http://vanataturkoo.k12.tr ...okulumuz ılkokul ve orta okul olarak 2 ayrı bınaya ayrılmasa da kurum kodları farklı .. yanıı 1 site de ilk okula açacagım.. benım sorum ilkokula açacagım bu alan adının ıcınde "ilkokul" yazarsa da mı site silınecek .. ornegin htttp://vanataturkioo.meb.k12.tr kabul olur mu

Silinecek evet hocam , ftp devri bu sistemle bitti.

kpsmagduru' Alıntı:
çoook teşekkür ederim mükemmel bir video olmuş tam da işime yarayan bir şey. Bir kaç soru sormak istiyorum. fotoğrafı dediğiniz gibi ekliyorum ama eklenmiyor. Birde sayfalara yazı eklediğim halde beyaz görünüyor. son olarak içerik kısmına yazı eklemek istediğim de araç çubukları yook yazıyı düzenleyemiyorum. Lütfeen bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim

Beyaz sayfa görünme sorunu sistemin anlık sorunlarıdır hocam geçer ama araç çubukları yoksa tarayıcı kaynaklı olabilir, farklı tarayıcılar da deneyebilirsin ve mümkünse kullanıcı oluşturduysanız tam yetkilendirme yapın.

bilisim5587' Alıntı:
the korsan benım su ankı sıtem http://vangurpinarataturkoo.k12.tr .. bu da mı gecersız olacak .. ftp sıstemı bıttı derken ? bu senekı ftp sıfremle gıdıorum panele .. bu adresım gecersız degıl degıl mı?

Hayır hocam siz zaten yeni iys sistemini kullanmışsınız, ben ftp iptal dediğim mevzu ftp ile girip güncelleme yapılan eski sitelerdi.

Geri