MEBWEB Anlatımı (video)-güncellendi

Kodla Büyü
tesekur ederım the korsan hocam. pekı ben yenı kurum koduyla vanataturkioo.meb.k12.tr almaya calısıorum. bu ilkokul sitesı ıcın , vanataturkoo' nda kullandıgım ftp sıfresını kabul etmıyor. ..ılkokul da kullanacagım e posta ve ftp adreslerını nerden ogrenebılırım

bilisim5587' Alıntı:
tesekur ederım the korsan hocam. pekı ben yenı kurum koduyla vanataturkioo.meb.k12.tr almaya calısıorum. bu ilkokul sitesı ıcın , vanataturkoo' nda kullandıgım ftp sıfresını kabul etmıyor. ..ılkokul da kullanacagım e posta ve ftp adreslerını nerden ogrenebılırım

Hocam siz ilkokulun mebbis şifresi ile kurumu kayıt edeceksiniz, kayıt bitiminde ftp şifrenizi alacaksınız.

the_korsan' Alıntı:
bilisim5587' Alıntı:

Hocam siz ilkokulun mebbis şifresi ile kurumu kayıt edeceksiniz, kayıt bitiminde ftp şifrenizi alacaksınız.

bir deneyım hocam tskrler tekrar

Arkadaşlar,
meb.k12.tr den yeni web adresi aldım açılan sayfada şifre verildi.Daha sonra okulun mailline yeni şifer oluşturun başlıklı mail geldi. Açtığımda bir link var yni şifre oluşturmak için, tıkladığımda " bu alan adı daha önce kullanılmıştır" diyor.
yönetim paneline yeniden giriş yapmak istiyorum, bana verilen şifreyle hep yeni alan adı alınacak giriş sayfası geliyor.Şimdi ben bu şifreyle nereden giriş yapacağım????

Sonunda yönetim paneline girdim arkadaşlar, bundan sonrası sizin hazırladığınız açıklayıcı videolarla sorunsuz hallolacaktır :D

merhabalar, öncelikle anlatımlarınız ,için çok teşekkürler. benim okulum önceden de meb alanında bulunuyordu, önceden meb alanında bulunan okullar için kurumsal e posta adreslerini ve eski ftp şifrelerini kullanarak giriş yapılabileceğini belirtmişler. kurumsal e posta adresini ve eski ftp şifresini kullanarak mebpanel e ulaşmaya çalıştığımda hata verdi. acaba bunun sebebi ne olabilir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

yes_im' Alıntı:
merhabalar, öncelikle anlatımlarınız ,için çok teşekkürler. benim okulum önceden de meb alanında bulunuyordu, önceden meb alanında bulunan okullar için kurumsal e posta adreslerini ve eski ftp şifrelerini kullanarak giriş yapılabileceğini belirtmişler. kurumsal e posta adresini ve eski ftp şifresini kullanarak mebpanel e ulaşmaya çalıştığımda hata verdi. acaba bunun sebebi ne olabilir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hocam yanlış bir şey yok, anlattığınız şekilde giriş yapılıyor olmalı.
Neden olabilir.. eski kurum kodumu kullanıyorsunuz acaba? yeni kayıt yapmayı denediniz mi yine hata alıyor musunuz? şifreyi unuttumu denediniz mi diye soracağım ama güvenlik sorusu belirleme kısmına siz bilgi girememişsinizdir hiç heralde.

the_korsan hocam, okulumun ftp şifresi elimde var. Eski kurum kodu ve ftp şifresiyle şaun mevcut olan meb üzerindeki alana bağlanbiliyorum. Yapılan açıklamarda kurumsal e-posta adresi ve eski ftp şifresi ile giriş yapılabilir deniyor. ben de giriş yaparken e posta adresi olarak yeni kurumkodu@meb.k12.tr yi ve eski ftp şifremi giriyorum ama ikisinden biri hatalı diyor. acaba yeni kurum kodu ile olan e posta adresi henüz tanımlanmamış olabilir mi? ama e okula ve mebbis e girerken yeni kurum koduyla girebiliyorum...

ya da hocam tüm bunları bırakıp yeni kurum kodu ve şifresiyle sıfırdan yeni bi alan alsam sorun olur mu? bi de e posta adresi olarak illaki kurumun e posta adresini kullanmak zorunda mıyız? yeni alan alırken kendi e posta adresimizi kullansak ve mebpanel e girişte bu adres ve şifresi ile girsek ne olur?

evt hocam okulun yeni mebbis ve şifresi ile burdan kayıt bölümü açılıyor, okulun alan adına şuan var olan adresi girince bu alanda okul sitesinin mevcut olduğunu soylüyor ve ordaki alana e posta adresi olarak kendi e posta adresimizi girsek sorun olur mu?? ya da benim yeni bir alan adı mı almam gerekiyor?? kafam karıştı...

hocam bizim outlook hesabına bir haftadır şifre yönlendirme maili gelmedi hala başlayamadım başka nasıl ftp şifresi alabilirim;?

tubilubba' Alıntı:
hocam bizim outlook hesabına bir haftadır şifre yönlendirme maili gelmedi hala başlayamadım başka nasıl ftp şifresi alabilirim;?

Hocam nasıl bir işlem yaptınız ? Yeni kurum kodu ile kayıt yaptıktan sonra gelecek e-postadan mı bahsediyorsunuz acaba?
Eğer durum buysa ftp şifresini kayıt ekranında vermesi lazımdı.

Sorunu aşamıyorsanız eğer il mebbis'den giriş bilgilerinizi alayabiliyormuşsunuz.

aynen o mail ftp i,çin yönlendirme yapıyomuş sanırım. kayıt ekranında vermedi
mebsis şifresiyle yeni alan adı almaya çalıştım eski adresimizde meb uzantısı yoktu

Arkadaşlar yayınlamadan önce sitemizin son halini görebileceğimiz bir önizleme penceresi olsa daha iyi olmaz mıydı?Yoksa varda ben mi görmedim.?

serkanaytekin' Alıntı:
arkadaşlar ana sayfada bir çok kişide fotoğraf albümü var, onu panelden mi yapıyorsunuz acaba?

2 yol söyleyeyim hocam
1.si galeriler oluşturup alt menülere galerileri bağlayabilirsiniz
2.si içerik kategorisi (foto albüm) oluşturup, içeriklerin içerisine resimleri galeriden slideshow olarak eklersiniz ve foto galeri linkine de içeirk kategorisi listemededen foto albüm seçersiniz...

the_korsan' Alıntı:
2 yol söyleyeyim hocam
1.si galeriler oluşturup alt menülere galerileri bağlayabilirsiniz
2.si içerik kategorisi (foto albüm) oluşturup, içeriklerin içerisine resimleri galeriden slideshow olarak eklersiniz ve foto galeri linkine de içeirk kategorisi listemededen foto albüm seçersiniz...
hocam panaroma studio programıyla yapmıştım bunu.program HTML dosyasını falan kendisi üretti.şimdi bunları html şeklinde yüklemem gerekiyor.dediğiniz yolla sadece fotoğraf olarak yükleme yapılabiliyor malesef

Bu size verdiğim yanıt diğer mesajdı, dosyalar bölümüne swf yi atıp onu kullanabilirsiniz yada sayfanızı başka yerde barınıyorsa iframe ile çekebilirsiniz.

korsan hocam ana sayfaya galeriyi nasıl ekleyeceğim, hatta kötüsü ana sayfaya hiç müdahele edemiyorum :lol: bendemi sorun var acaba?

Geri