MEBWEB Anlatımı (video)-güncellendi

Kodla Büyü
Fikri fırat hocam kalem işareti düzenleme için çalışıyor. ancak yeni menü için gerekli + işareti olmayınca alt menü ekleyemiyorum. Sorunu okulumuz menüsü altına öğretmenlerimiz alt menüsü ekleyerek çözdüm. Ama kadromuz alt menüsü olarak yapabilseydim daha iyi olacaktı.

Arkadaşlar şu 432*270 boyutunda resim işini nasıl yapıyorsunuz. ayarladığımda boyut küçük diyor. büyük olunca yüklüyor fakat resmin çok az bölümünü yayınlayabiliyorum. Bunun bir standardı yok mu?

bilisim5587' Alıntı:
http://www.sinavekrani.net/gundem/egitim-gundemi/mebden-tum-okullar-icin-zorunlu-okul-web-sitesi-yonetim-paneli-h22374.html

ARKADASLAR BURADA 19 . MADDEDEKİ EKİBI KURAN VAR MI NASIL OLUSTURULACAK BU EKIP.
VE 22. MADDEDE SİTE YEDEKLERI ALINMALI DIYO NASIL YEDEK ALACAZ?
AYRICA BU MEBWEB OLAYI LISELER ICIN DE GECERLI MI LISELERE DE YENI SITE MI YAPALIM ?

:|

evet ya 22. madde ne diyor tam olarak. Ftp erişimi kapatılacak derken eski siteleri olan okullar için mi diyor? yoksa alan adı değiştirme gibi alanlar mı kapatılacak acaba? bide yedek alam nedir?

yergen62' Alıntı:
Arkadaşlar şu 432*270 boyutunda resim işini nasıl yapıyorsunuz. ayarladığımda boyut küçük diyor. büyük olunca yüklüyor fakat resmin çok az bölümünü yayınlayabiliyorum. Bunun bir standardı yok mu?

en boy oranı 1,6 kat...
1,6 oranına göre resimde kayıp olmaması için atıyorum orjinal resim 1024 * 640 , 1280 * 800, 2560*1600 boyutları gibi olmalı, en boy oranı 1,6 olmazsa kayıp olur.

merhaba benım bır sorum var. lise ıcın meb panel uygulamasına gecmek ıstıyorum. lise muduru, bu sene yenı kurum kodunun gelmedıgını, o sadece ılkokul ve ortaokular ıcın gecerlı oldugunu soyluyor. neyse bu senekı sıfre ıle gırmek ıstıyorum ama sıfrelerın yanlıs ldugunu soyluor ne yapmalıyım

KORSAN HOCAM O ORANI BİLİYORUM. FAKAT RESİMLER SİTEDE ÇOK CİNS DURUYOR. ONUN AYARLANMASI İÇİN BİR YÖNTEM YOK MU DİYE SORMUŞTUM. BU ARADA OKULUMUN SİTESİ
elazigihl.meb.k12.tr

rkdaslar yonetım panelınde sol bolumde sunucu ayarları sekmesınde eskı ftp bılgılerı yer alıyor ne demek bu sımdı bu ftp sıfresını ben bu sene yenı almıstım . hala emın degılım okuluın adresı sılıncek 1 ocakta dıye

gelen yazıda 01.01. 2013 tarihi itibariyle ftp erişimleri sona erdirelecektir bu nedenle kurumlar tarafından site yedeklerinin alınması gerekmektedir diyor bu ne demektir. site yedeğini nasıl alacaz ftp erişimi kesilirse sitesi nasıl güncelleyecez

Ekli dosyalar

• okulhakkinda.jpg
    okulhakkinda.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 709
caya' Alıntı:
gelen yazıda 01.01. 2013 tarihi itibariyle ftp erişimleri sona erdirelecektir bu nedenle kurumlar tarafından site yedeklerinin alınması gerekmektedir diyor bu ne demektir. site yedeğini nasıl alacaz ftp erişimi kesilirse sitesi nasıl güncelleyecez

Hocam ftp yi ihtiyaç duymayacaksınız ki zaten, adı üstünde IYS sistemi, o yüzden eski site dosyalarını özel hostta da kullanmak istemeyeceğiniz göre (düz html sonuçta) dosyaları yedeklemek gereksiz. Belki foto galeriniz personel resimleriniz filan varsa onları yeniden kullanmak için yedekleyebilirsiniz.

Arkadaşlar panelde, okulun adresinin google map'te tanımlamasını yapamıyorum :( Nasıl yapılacağını açıklayabilir misiniz?

Çok teşekkürler çok yardımcı oldu videolar ancak benim bir sorunum var kadromuz bölümünde üzerine tıklanınca müdürün resmi ve bilgileri gözüküyor ancak müdüryardımcılarınınki gözükmüyor.Herhangi bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

hibrit' Alıntı:
Çok teşekkürler çok yardımcı oldu videolar ancak benim bir sorunum var kadromuz bölümünde üzerine tıklanınca müdürün resmi ve bilgileri gözüküyor ancak müdüryardımcılarınınki gözükmüyor.Herhangi bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim
İlgili idarecileri güncelle. Sonra yayınlaya tıkla sonra tarayıcı ön belliğini temizle görünmeye başlayacaktır.

şöyle bir duyuru geldi okula. kısaca yazım 31 aralık' a kadar web sıtelerı yayına gecmelıdır bunu ıcın ortak sablın hazırlanıp kullanıcı ara yuzune sahıp bır kontrol panelı ıle aktıf edılomıstır bunun ıcın okulların maıl adresını bılmelerıı gerekır. ılcemızde okullara verılen .....@meb.k12.tr uzantılı maıl adreslerının sıftrelerını kaybeden okularımız bu sıfrelerını tutanak karsılıgında ...şu .okuldan alabılırler.. ben bu senekı sıfremı ıl mılllı egıtıme sorarak telefonla aldım .. bu hangı sıfreden gahsedıor

arkadaşlar ftp den bağlanıp meb in hostingi kullanarak farklı bir şablon yapamıyormuyuz. illa bu mebin sabit şablonumu olması gerekiyor siteler. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Emeğinize sağlık hocam güzel olmuş.
Arkadaşlar bişey sorabilir miyim? Siz şu haritadan okulunuzun yeri nasıl belirlediniz(sabitlediniz). Ben beceremedim bir türlü her seferinde Ankara olarak açılıyor harita. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri