MEBWEB Anlatımı (video)-güncellendi

Kodla Büyü
kara_kediii' Alıntı:
Emeğinize sağlık hocam güzel olmuş.
Arkadaşlar bişey sorabilir miyim? Siz şu haritadan okulunuzun yeri nasıl belirlediniz(sabitlediniz). Ben beceremedim bir türlü her seferinde Ankara olarak açılıyor harita. Yardımcı olursanız sevinirim.
hocam ankara üzerindeki, işareti okulunun adresine getir ve haritanın hemen üzerindeki güncelle tıkla. daha sonrada yukarıdaki menüden yayınla tıkla

ben bişey danışacağım hocalarım. yeni siteyi eski sitenin üzerine mi yaptınız, yoksa yeni alanmı aldınız acaba. eski site zaten ilkokul epostasında gözüküyor. demek istediğim. http:/...ilkokulu.meb.k12.tr ve http:/...ortaokulu.meb.k12.tr isminde iki site alanımı açtınız. ayrıca eski site alanını kapatabiliyormuyuz?

Hocam yeni alan adı almanız daha mantıklı, diğer türlü sıkıntı yaşayan arkadaşalr var. zaten eskiler 31 aralıktan sonra silinecek.

the_korsan' Alıntı:
eses' Alıntı:
ip olayında okulun özel iinternet hattı bulunmakta.bu yüzden her defasında ip değişiyor.bu yüzden dolayı da aynı bilgisayarda her seferinde ip kayıt işlemleri ile uğraşıyorum.yok mu bunun çözümü.

hocam malesef yok, bunun için kendinize bir kullanıcı oluşturun gmail filan kendi postanızdan gerekli olunca onaylayın, daha kısası yok malesef...

albatros44' Alıntı:
en kolay galeri oluşturmanın yolu nedir ?Yani şöyle resimleri bir klasöre atsam.sonrada bu klasörü doğrudan tek bir işlemde eklesem.Daha sonra bu klasördeki tüm resimleri tek seferde ekleyebilir miyim, Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Örnek için 2.videonun başını izleyebilirsiniz.. Branş öğretmenleri diye galeri açarsınız, isim bilgisi girerken yanına branşı da yazarsınız olur biter.

Statik ip alsalar olmuyor mu ttnetten. o farklı mı

Arkadaşlar ben okulumu haritada seçiyorum ama kaydedemiyorum bir türlü beceremedim bana yardımcı olursanız çok sevinirim yada bununla ilgili bir ivdeo var mı şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar okul sitemde albüm oluşturmak istiyorum ama nasıl yapıcam tek bir albüm oluştumay yapabiliyorum ama istediğim şey bir sayfada her albümün bir başlığı manşet resmi olacak tıkladığında albümle ilgili resimlerin olduğu sayfaya geçecek lütfen yardım

içerik listeleme bağlantısı foto galeri listeleme bağlantısı seç menü bağlantısı olarak ıkısınden bırıdı

evvela selam olsun hepinize...

okulum Sinop Dikmen İlkokulu'nun sitesini hazırlıyorum. sol menüde sınıflarımız kısmını açtım , ama orayı tıklayınca sınıflarımız yazan sayfa çıkıyor, sınıf resimlerimizin olduğu sayfanın gelmesi için bu sayfadaki sınıfımız yazısını tıklamam gerekiyor. benim isteğim sol menüdeki sınıflarımız butonunu tıklayınca resimlerimizin olduğu içerik sayfasının açılması. bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

http://www.sinopdikmenioo.meb.k12.tr/

Arkadaşlar nedir bu mebwebten çektiğimiz ben 2 gündür ip değişikliği maili (gerigondermeyiniz) alamıyor ve dolayısıyle web sayfası üzerinde işlem yapamıyorum.sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa mebweb ile ilgili bir sorun mu :?: :?: :?:

eras63' Alıntı:
Arkadaşlar nedir bu mebwebten çektiğimiz ben 2 gündür ip değişikliği maili (gerigondermeyiniz) alamıyor ve dolayısıyle web sayfası üzerinde işlem yapamıyorum.sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa mebweb ile ilgili bir sorun mu :?: :?: :?:
sanırım aynı sorun bendede var hocam iki gündür ip değişikliği maili alamıyorum :(

okulum daha önce ilköğretim iken bu yıl aynı çatı altında ilkokul ve ortaokula ayrıldı. her iki kısımında kurum kodu farklı. ilkokul kısmının kurum kodu eskisi olduğu için eski ftp şifresi ile girebiliyorken ortaokul kısmının kurum kodu yeni verildi ve haliyle ftp şifresi yok. ortaokul kısmının web sayfasını hazırlamak için ftp şifresine ihtiyacım var ama şiifre olmadığı için yeni wweb adresi tanımlayamıyorum. bu konuda ne yapabilirim ?

Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı. Okul idarecilerini eklemiştim. Özgeçmişlerinede eklenecek diye ibare düşmüştüm. Şimdi sayfaları düzenlemek için idareci sayfasını açıp özgeçmişini ekleyip güncelle ve yayınla diyorum fakat değişiklikler görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba ?

..LysimakhoS..' Alıntı:
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı. Okul idarecilerini eklemiştim. Özgeçmişlerinede eklenecek diye ibare düşmüştüm. Şimdi sayfaları düzenlemek için idareci sayfasını açıp özgeçmişini ekleyip güncelle ve yayınla diyorum fakat değişiklikler görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba ?

Farklı bilgisayarlardan denedin mi hocam ? bazen çerez ayarlarından dolayı değişiklikler bilgisayarlarda görünmeyebiliyor

Arkadaşlar sitenin web adresini değiştirebilir miyiz şimdi. Ayrıca mebpanele giremiyorum şimdi

Geri