Okula Sivil Kıyafetle Gelenler El Kaldırsın

Kodla Büyü
Benden de bir haftadır basortulu derslere girdigim için müdür tarafından yazılı ifadem istendi. Kendi bransimda 6 saat dersim var, isterse norm fazlası gösterebilir. Allah büyük, bizim sadece dik durmamız gerekiyor. Allah sabredenlerle beraberdir.

kelebeketkisi' Alıntı:
Benden de bir haftadır basortulu derslere girdigim için müdür tarafından yazılı ifadem istendi. Kendi bransimda 6 saat dersim var, isterse norm fazlası gösterebilir. Allah büyük, bizim sadece dik durmamız gerekiyor. Allah sabredenlerle beraberdir.

Birincisi müdürün savunmanızı yazılı olarak istemesine dikkat edin. Savunma metni için sendikaya başvurun, eğer sendikalı değilseniz bu sizin için zorlaşacaktır. savunma sonucu uyarı cezası gelirse artık hukuk süreci başlıyor tabi bu arada hala kıyafet yönetmeliğine uymamaya devam edilecek, ceza sonucu sakın vazgeçmeyin. Yönetmeliğe göre sadece uarı cezası ve tekrarında da en fazla kınama cezası verilir başka bir cezai işlem yoktur. zaten bu cezalar hiçbir şeye engel teşkil etmiyor. Hukuk sürecinde de büyük ihtimalle davayı kazanırsınız.
İkincisi, müdür savunmanızı istediği zaman adil olmasını isteyin. Nasıl ki sizden başörtü için savunma istiyorsa; tırnağı uzun, ayakkabı topuğu uzun, elbisesi kumaş olmayan, ayakkabısı boyalı olmayan, hergün tıraş olmayan, faulleri 1 cm bile uzun olan, ense tıraşı 1mm bile çıkmış olanlar içinde savunmalarını istemesini söyleyin. bunlarla başörtü arasında hiç bir fark yok aynı yönetmelik. Eğer kurumunuzda böyleleri varsa sizden tek isteniyorsa sizde bunlarla tehdit edin.

Hocam sendikanın verdiği savunma metni elimde, savunmamı vermem için bu söylediğiniz (Nasıl ki sizden başörtü için savunma istiyorsa; tırnağı uzun, ayakkabı topuğu uzun, elbisesi kumaş olmayan, ayakkabısı boyalı olmayan, hergün tıraş olmayan, faulleri 1 cm bile uzun olan, ense tıraşı 1mm bile çıkmış olanlar içinde savunmalarını istemesini söyleyin.) kişilerden de yazılı savunma istemesini beklemeliyim diye düşünüyorum, ne dersiniz? Yani o kişilerden de savunma isteyene kadar savunmamı vermeyi düşünmüyorum, haksız mıyım?

kelebeketkisi' Alıntı:
Hocam sendikanın verdiği savunma metni elimde, savunmamı vermem için bu söylediğiniz (Nasıl ki sizden başörtü için savunma istiyorsa; tırnağı uzun, ayakkabı topuğu uzun, elbisesi kumaş olmayan, ayakkabısı boyalı olmayan, hergün tıraş olmayan, faulleri 1 cm bile uzun olan, ense tıraşı 1mm bile çıkmış olanlar içinde savunmalarını istemesini söyleyin.) kişilerden de yazılı savunma istemesini beklemeliyim diye düşünüyorum, ne dersiniz? Yani o kişilerden de savunma isteyene kadar savunmamı vermeyi düşünmüyorum, haksız mıyım?

Çalışanlar arasında eşit davranmadığı için- mevcut yönetmeliği göz ardı ettiği için- müdüründe ceza alması lazım kanımca. Zaten direten ve sizin verdiğiniz tepkiyi alan idareceler hep geri adım atıyor. Çünkü çoğu erkek arkadaş 2-3 günde bir tıraş oluyor. Fauller söylemiyorum bile. Bayanlar daha relax geliyor. Bunlara tepki yok. Ama başını bağlayınca birden yönetmelikler akıllarına geliyor. İdareciler kendilerini kurtarmak adına savunma istiyorlar zaten. Kararlı durunuşunuza devam etmek lazım. Bizdende idarecimiz eylemi yaptığımız gerekçeleri sordu. Sendika kararını ve yasal dayanaklarını çıktısını alıp kendisine verdim. Nöbet defterlerine yazılıyoruz fakat savunma istenmedi.

kelebeketkisi' Alıntı:

sendikanıza başvurun.. ayrıca tarafınıza soruşturma açıldıysa bunu il-ilçe disiplin kuruluna sorarak doğrulayınız çünkü müdür kafasında bu şekilde bir soruşturma açabilme yetkisine sahip değildir... sonuçta mutlaka savunmanızı verin... mutlaka...

kelebeketkisi' Alıntı:

Savunmanızı yazılı olarak istemişse 7 gün içinde vermeniz lazım. İfade edilen şekilde kişiler varsa kurmunuzda ve onlardan savunma istenmiyorsa sendikaya bildirin bırakın sendika üzerine gitsin siz yolunuza devam edin

bugün bende ilk defa baş örtümü çıkarmadım. Ne garip bir duygu. Sınıftan dışarı çıkmak istemiyorum. Ama nedense öğrencilerim bu durumu hiç yadırgamadı... Neyse sabrın sonu selamettir inşAllah

dörtyol' Alıntı:
bugün bende ilk defa baş örtümü çıkarmadım. Ne garip bir duygu. Sınıftan dışarı çıkmak istemiyorum. Ama nedense öğrencilerim bu durumu hiç yadırgamadı... Neyse sabrın sonu selamettir inşAllah

Artık herkes alıştı. Gördüler ki değişen bir şey yok. Cumhuriyet hala bizim Cumhuriyetimiz. Rejim de değişmedi. Sınıfın dışına da çıkın, istediğiniz yere de gidin. Ama dik durun, sakın alttan almayın.

eğitimbirsen li arkadaş sadece 2 hfta kravatsız geldi. sonra kravatını taktı. bende hayırdır eyleminiz biti sanırım dedim. oda bana biz istediğimizi aldık dedi ( başörtüsünü kastederek) demekki istenen alınmamış. Allah Yardımcınız olsun. Dik durun duruşunuzdan vazgeçmeyin. Benim eşim sağlıkçı Allah tan orada sorun çıkaran yok (şimdilik). Desteğimiz ve dularımız sizinle.

ben de sivil geldim bugün. 28 şubat zihniyetine bir isyan benimkisi. beraber yaşayacaksak bu ülkede benim istediğimde olmalı.
her zaman sol zihniyetin istediği olmaz.hep solcular benim dediğim olsun dediler.Siyaset olarak yetersiz kaldıklarında Haydi Ordu göreve dediler. Bunlar sadece kendilerine özgürlük isterler.Başkasına Zorbalık yaparlar.

Bu eylemin ardından sivil kıyafetle gelenin soruşturma geçirmesi gerekir. Resmiyete geçmesi gerekir. Başka türlü öğretmenin isyanından bakanın nasıl haberi olacak. Öğretmenlerin bir derdi var.yönetmelik değiştirelim diyebilmesi için. İdarecinin bugün idare etmesi ile bir sonuç alınmaz. İdarecilerin görmemesinin kimseye faydası yok.

başörtüsü dinin bir gerekliliği eğer yerine getiriyorsan dinin diğer gerekliğinide yerine getrieceksin. mesela içki satışını desteklemyeceksin özgürlük demeyeceksin.onun dışında çalışan kadın aldatır diyen istanbuldaki imama destek olacaksın ki yöneticilerimizin hanımlarının hiçbirisi çalışmaz.ben önce kadınların başörtüsü takmasını sonrada sadece kadınlara ait yerlerde çalışmasını istiyorum dinin gereği bu bu konuda neler düşünuyorsunuz dinin sadece bir kısmını yerine getirmke olmaz arkadaşlar.biz erkeklere sorun yok.kadınlar bundan sonra bazı yerlerde olmalılar sadece,

cahraz' Alıntı:
başörtüsü dinin bir gerekliliği eğer yerine getiriyorsan dinin diğer gerekliğinide yerine getrieceksin. mesela içki satışını desteklemyeceksin özgürlük demeyeceksin.onun dışında çalışan kadın aldatır diyen istanbuldaki imama destek olacaksın ki yöneticilerimizin hanımlarının hiçbirisi çalışmaz.ben önce kadınların başörtüsü takmasını sonrada sadece kadınlara ait yerlerde çalışmasını istiyorum dinin gereği bu bu konuda neler düşünuyorsunuz dinin sadece bir kısmını yerine getirmke olmaz arkadaşlar.biz erkeklere sorun yok.kadınlar bundan sonra bazı yerlerde olmalılar sadece,
oh oh ne güzel dökün içinizdekileri. önce özgürlük mözgürlük deyin ki millet uyanmasın demi!!! sonrada kadınları toplumdan soyutlayın eve kapatın. sonra da sıra 2.3.4. eşleri almaya da gelecek değilmi??? hadi hadi söyleyin çekinmeyin...

dörtyol' Alıntı:

şuanda gerçekten gözlerim yaşardı. birden başörtüsüyle derse girdiğim ve kendimi dünyanın en özgür insanı hissettiğim gün geldi aklıma. hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.

cahraz' Alıntı:

:verymad: prokovasyon yapmayın lütfen.

emines' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

+1

şeffaf' Alıntı:
emines' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

+1
neden provakasyon olsun. insanları susturmaya çalışmayınız. bırakın insanlar içindekileri anlatsın rahatça.

emines' Alıntı:
cahraz' Alıntı:

+1

Müslümanlar hakkında eleştiri yapanlar
acaba islam hakkında ne biliyor.
kaç tane kitap bitirmiş. anasından babasından duyduğunu doğru kabul etmiş. hepsi bu kadar

İslamı sevmediğinize göre başka bir dini seviyorsnuz demekki . Hangi dini seviyorsanız yazında bizde o din hakkında yorum yazalım.
Müslümanım diyorsan dinin tüm kurallarını şartsız kabul etmek zorundasın.Yarısı doğru yarısı yanlış diyorsan sen islam yerine yeni bir din üretmeşsin demektir. Ürettiğin kurallarını söylede bakalım mantıklı mı
Bir de din insanlara anasından babasından miras kalıyor. Çok az insan din değiştirme niyetindedir. O zaman herkes doğru düşündüğünü sanıyordur. akıldan bahsedenler aklını çalıştırıp benim dinim doğrumu demez.doğru olan kendisine miras kalan dindir.

hkyyy' Alıntı:
Müslümanım diyorsan dinin tüm kurallarını şartsız kabul etmek zorundasın

Bunun da çok mantıklı bir felsefi temeli var aslında. Bir yaratıcıya inanırsın. Bu yaratıcı büyük küçük bütün düzenleri oluşturandır. Bir hücreden bir atomdan kainatın bilemediğimiz uzaklıklarına kadar olan bütün düzenleri yaratıcı oluşturmuştur. Yaratıcı insan aklının almayacağı kadar ilim sahibidir ve yine insan aklının almayacağı kadar adalet sahibidir. Kuranı Kerim de böyle söylüyor. Allah Alimdir Adildir. En çok bilen, en çok adil olan.

Yatarılan ise en fazla yaratıcının izin verdiği kadarını bilebilir. Dolayısı ile yaratılan yaratıcının söylediği herşeyi kabul eder.

Uygunsuz bir üslup kullandıysam Allah beni bağışlasın...

Flaşh Haber.
Şok Şok Şok....
Yeni yayınlanan kılık kıyafet yönetmeliğine göre tüm bayan öğretmenler başları kapalı, yalnızca yüzleri açık olacak şekilde giyinmeleri gerekmektedir. :roll:

hkyyy' Alıntı:
Müslümanlar hakkında eleştiri yapanlar
acaba islam hakkında ne biliyor.
kaç tane kitap bitirmiş. anasından babasından duyduğunu doğru kabul etmiş. hepsi bu kadar

İslamı sevmediğinize göre başka bir dini seviyorsnuz demekki . Hangi dini seviyorsanız yazında bizde o din hakkında yorum yazalım.
Müslümanım diyorsan dinin tüm kurallarını şartsız kabul etmek zorundasın.Yarısı doğru yarısı yanlış diyorsan sen islam yerine yeni bir din üretmeşsin demektir. Ürettiğin kurallarını söylede bakalım mantıklı mı
Bir de din insanlara anasından babasından miras kalıyor. Çok az insan din değiştirme niyetindedir. O zaman herkes doğru düşündüğünü sanıyordur. akıldan bahsedenler aklını çalıştırıp benim dinim doğrumu demez.doğru olan kendisine miras kalan dindir.

Hocam belki siz banada müslüman değilsiniz diyeceksiniz ama müslümanlığa en çok zarar veren ve vahhabi olan peygamberimizin peşinden bile gitmeyen insanların peşinden gitmeye çalışmak niye. ben eminim Peygamber Efendimiz şu an olsaydı günümüz koşullarına göre bazı kolaylıkları işaret ederdi. herşey 1350 yıl önceki gibi olmaz olamaz. biz gidip arabistana onların öngördüğü şekilde hac ibadeti yapıyoruz onlar neye izin verirlerse öyle davranıyoruz. arabistanlı lawrence yazmış onlar sahip çıkmış peşlerinden gidiyoruz. doğru düzgün sahabilerimizin mezarı bile yok. ama işte onlar arap ya baş tacı. bizlerinde derin köklerinden getirdiği bazı inanç ve alışkanlık var bunları sapkınlık değilde anane olarak görsek insanlarla daha kolay iletişm kurarız. nacizane tavsiyemi sizlerle paylaşmak istedim.

Ya bırakın insanlar istediği gibi yaşasın kapanan insanların size ne zararı varki açmaya çalışıyorsunuz,
Bu ülke laik diyip diyip dururlar ama ben bugüne kadar dinin devlet işine karışmadığını fakat devletin hep din işlerine karıştığını gördüm bu nasıl laiklik anlamış değilim..
Ya özgürlük özgürlük diyerek herkes her istediğini yapıyor ama insanlar İslami bir yaşayışa girdiklerinde nedense hep kanunlar, yani devlet çıkıyor ortaya hani din devlet işleri ayrıydı o zaman devlet de müdahale etmesin dine .
Bizim ülkemizde laiklik geldi ibadet türkçe ye çevrildi yok şuralarda şöyle ibadet edilecek şuraya girerken başını açacan... bir sürü madde getiriliyor.Örnek aldığımız Avrupa'da adamlar her şeyde kutsal kitaplarını kullanırken (mahkemelerde, törenlerde, yemin ederken) bizde Kitabımıza basarak yemin etmemizi engelleyen nedir. Bizim ülkemizde dinimize karşı olan bu yasakçı anlayış nedir anlamıyorum...
İçimden hepsine sana ne demek geliyor.... Sanane ben istersem eşimi çarşafla dolaştırırım, isterse partüseyle, isterse eşarpla sanane....
İstersem şalvar giyerim, istersem sarık, istersem cübbe, istersem kapri ya sanane ....

Başörtüsünü diğer hiç bişeyle kıyaslamaya gerek yok. Biraz olsun empati kurabiliyorsanız şunu düşünün. Ben başörtüm olmadan okul dışında sokakta dolaşabiliyor muyum? Siz kapriniz cübbeniz olmadan dolaşabiliyor musunuz? Aradaki farkı idrak edebilmeniz ümidi ile.

sami55' Alıntı:
Ya bırakın insanlar istediği gibi yaşasın kapanan insanların size ne zararı varki açmaya çalışıyorsunuz,
Bu ülke laik diyip diyip dururlar ama ben bugüne kadar dinin devlet işine karışmadığını fakat devletin hep din işlerine karıştığını gördüm bu nasıl laiklik anlamış değilim..
Ya özgürlük özgürlük diyerek herkes her istediğini yapıyor ama insanlar İslami bir yaşayışa girdiklerinde nedense hep kanunlar, yani devlet çıkıyor ortaya hani din devlet işleri ayrıydı o zaman devlet de müdahale etmesin dine .
Bizim ülkemizde laiklik geldi ibadet türkçe ye çevrildi yok şuralarda şöyle ibadet edilecek şuraya girerken başını açacan... bir sürü madde getiriliyor.Örnek aldığımız Avrupa'da adamlar her şeyde kutsal kitaplarını kullanırken (mahkemelerde, törenlerde, yemin ederken) bizde Kitabımıza basarak yemin etmemizi engelleyen nedir. Bizim ülkemizde dinimize karşı olan bu yasakçı anlayış nedir anlamıyorum...
İçimden hepsine sana ne demek geliyor.... Sanane ben istersem eşimi çarşafla dolaştırırım, isterse partüseyle, isterse eşarpla sanane....
İstersem şalvar giyerim, istersem sarık, istersem cübbe, istersem kapri ya sanane ....
iki yaşındaki kızımın üstünü değiştirmek için nerdeyse bütün kıyafetlerini çıkarıyorum "o değil bunu istemiyorum" diye diye illa kendi istediğini seçip giyiyor, biz koca insanlar kalıba sokuluyoruz...

sevgili mutluaya
kimsenin elinde bir başkasının müslümanlığını ölçeçek bir alet yok. En iyi kendini sen bilirsin. Bende sadece hareketlerinden konuşmandan müslümanları sevip sevmediğini anlayabilirim.
Kuran'ın kurallarını gönderen yaratıcı 1350 sene sonrasını göremiyorsa o yaratıcı olamaz.Bu kurallar eskiseydi, yenisini gönderirdi.Bizlerin kural değiştirme hakkı yok. Kuralın özünü bozmadan çağa uygun davranışlar sergileyebilirsin tabi ki.Hangi kuralların çağa göre uydurulucağını da bırakalım da alim insanlar çözsün.Kuralların özü bozulursa herkes kafasına göre kurallar üretir. Herkesin ayrı bir dini olur. bu da dünyadaki insanların sayısı kadar din kitabı demek.Çünkü Kimsenin görüşü kimseyi tutmaz.Allah akıl verebilecek kadar kudretliyse herhalde benden senden daha akıllı olmalı.
şöyle birşey söyler herkes.Allah ile kul arasına girilmez der. Ama devlet yasakcı kanunuyla allah ile kul arasına giriyor.çarşı da müslüman ol.ama okulda olma diyor.
Kimsenin dini beni ilgilendirmiyor.İnancım gereği yaptıklarıma saygı gösterilmesini isterim.Okulda Herkes başörtülü derse girecek denmesi ne kadar zorbalık ise,başörtüsüz gerecek denmesi o kadar zorbalıktır. Devletin her kanunun doğru olduğunu söylebilirmiyiz. Beraber yaşayacaksak herkes birbirini anlamaya çalışmalı.benim dediğim olacak mantığı çok yanlış.

Konu bayağı bi dallanıp budaklanmış... Şimdi en başa dönersek; okula serbest kıyafetle gitmeye devam mı?
Bayanlar başı kapalı gidiyor mu?
Erkekler nasıl giyiniyor?
Kimse bir şey demiyor mu?

akrep026' Alıntı:
Konu bayağı bi dallanıp budaklanmış... Şimdi en başa dönersek; okula serbest kıyafetle gitmeye devam mı?
Bayanlar başı kapalı gidiyor mu?
Erkekler nasıl giyiniyor?
Kimse bir şey demiyor mu?

Diyor müdür mesela bize sarı zarf verdi :)

evet ben hala başörtülü giriyorum derslere. 3 hafta bitti. çok mutluyum

ben kravatsız gidiyorum :) başörtülü gidin de var okulumuzda

bu arada kod sevmiyorum eskiden çok giyerdim de şimdi kadife giyiyorum :)

bu ara rehberlikçi bayan hocamız serbest kıyafete karşı idi konuşuyorduk dedim siz serbestsiniz bize gelince yasak, kadife pantolonu artık giyebiliyorum dedim,
şaşırdı. hocam erkeklere kadife pantolon serbest sanıyormuş :) tabi canım serbest de kimse sevmiyor , :)

Geri