Okula Sivil Kıyafetle Gelenler El Kaldırsın

Kodla Büyü
yaw isteyen örtünsün isteyen açılsın kendine yakıştırdığı gibi giyinsin konu kapansın bence ama düzenleme gelecekse herkes için bi düzenleme gelsin diz kapağını geçmeyecek etek maddeside kaldırılsın bence herkes kendine yakıştırdığı gibi giyinsin:)))

Mr.Spermata' Alıntı:
insan inancının yükümlülüğü olarak başörtüsü takıyormuş bak sen:))sorsan sana bunu inancının gereği olduğunu kim söyledi diye gidecek nur suresinden bi ayet seçecek gösterecek gösterecek.eh kardeşim bu kuranı kerimde kölelikten de bahsediliyor, eşlerine biat etmeyen kadınlara ne yapılacağından da.şimdi adamın birisi de benim inancım gereği köle istiyorum diyebilecek mi?ya da bu türbanlı kadınlar eşlerinin sözünü dinlemediklerinde ellerinde bi çubuk hadi kocacım ben kuranı kerimdeki şu surenin bilmem kaçıncı ayetine göre sana biat etmedim hadi bana bi kaç tane vur diyebilecek kadar iyi müslümanlar mı:)

:+1:

tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
insan inancının yükümlülüğü olarak başörtüsü takıyormuş bak sen:))sorsan sana bunu inancının gereği olduğunu kim söyledi diye gidecek nur suresinden bi ayet seçecek gösterecek gösterecek.eh kardeşim bu kuranı kerimde kölelikten de bahsediliyor, eşlerine biat etmeyen kadınlara ne yapılacağından da.şimdi adamın birisi de benim inancım gereği köle istiyorum diyebilecek mi?ya da bu türbanlı kadınlar eşlerinin sözünü dinlemediklerinde ellerinde bi çubuk hadi kocacım ben kuranı kerimdeki şu surenin bilmem kaçıncı ayetine göre sana biat etmedim hadi bana bi kaç tane vur diyebilecek kadar iyi müslümanlar mı:)

sen istediğine inan bende istediğime inanayım.
sen inandığın gibi yaşa bende inandığım gibi yaşayayım.

DİN BİLİMLERİ ÜZERİNE NE KADAR BİLGİNİZ VARDA İTİRAZ EDİYORSUNUZ. KURANDA AKŞAM NAMAZININ KAÇ REKAT OLDUĞUDA YAZMIYOR! PEKİ KAÇ REKAT AKŞAM NAMAZI? 3 REKAT FARZI! PEKİ BU BİLGİYİ NEREDEN EDİNDİK. PEYGAMBERİMİZ ZAMANINDAKİ UYGULAMALARDAN ÖĞRENDİK. PEKİ KADINLARIN SAÇLARINI ÖRTMESİ GEREKTİĞİ KURANDA YAZIYORMU? HAYIR ÖRTÜNÜN DENİLİYOR. PEKİ ERKEK VE KADININ NASIL ŞEKİLDE ÖRTÜNECEĞİ BİLGİSİNİ NERDEN ALIYORUZ PEYGAMBERİMİZ ZAMANINDAKİ UYGULAMALARDA. PEYGAMBERİMİZİN ZAMANINDAKİ MÜSLÜMAN KADINLARDA SAÇLARINI ÖRTMEKTEYDİLER. İŞTE BÖYLE AKŞAM NAMAZININ KAÇ REKAT OLDUĞU BİLGİSİDE SAÇLARI ÖRTMEMİZ GEREKTİĞİ BİLGİSİDE NET OLARAK KURANDA YAZMAZ BİZ BUNU PEYGAMBERİMİZİN DAVRANIŞLARINDAN VE O GÜNKÜ YAŞANTIDAN ÖĞRENİRİZ.(kuran'a ayet sokamazsınız ama hadislere yalan karıştırabilirsiniz.

KARA CAHİL LAFDAN ANLAMAZ BİRİ DEĞİLSEN ANLARSIN. AMA EĞER ANLAYAMIYORSAN SENİN ANLAMAYA NİYETİN OLMADIĞINDANDIR. DAHA FAZLA TARTIŞMAYA GİRMEM BU KONUDA.

İtirafınız doğru: Şu anda yaşanan islam, Kuran islamı değildir.

İhsan ELİAÇIKın bir sözü var; Bulduğunuz dini sorgulamadan, gerçek dini bulamazsınız.

forumdas' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

:+1:

siz söylediniz aklıma geldi kitabımıza göre bayanların pantolon giyinmeside günahmış makyaj yapması şu bu ama sadece başörtüsü konusunda hassaslar galiba yasak konduğu ıçın...

sayın forum üyeleri,
ben de başörtüyle çalışıyorum ikinci haftamı, ilk gün tedirgin olmama rağmen(çünkü neyle karşılaşacağımı bilemiyordum) şimdi her şey yolunda. Öğrenciler soruyorlar öğretmenim eylemdemisiniz diye, hayır diyorum fırsattan faydalanıyorum...:)çünkü neyan eylemi onlara açıklama çok zor. İlk günlerde bu duruma karşı olan arkadaşlar, şakayla karışık "fazla sevinme yarın açarsın" dediler ben de onlara "üzülme hocam alışırsınız" dedim. Alışmaları uzun sürmedi. Ben de ilk başta yadırgadım, 10. yılımı çalışıyorum, daha önce başörtülü çalışmamıştım. Ben de alıştım...Çok iyi böyle, çok huzurlu. Kendimi ancak gerçek anlamda birey olarak hissediyorum, bunu karşımakiler de hissediyor, biliyorum.
Ancak foruma girip de burada yazılanları okuyunca tüm iyi olumlu düşüncelerimi kaybediyorum. Siz olumsuzlar... lütfen durumu iyi tarafından algılamaya çalışın. Benim adıma sevinin, varsa arkadaşınız destekleyin... Benim kimseye zararım yok, olamaz... Umarım siz de alışırsınız. Gördüğünüz gibi ben ortada sorun görmüyorum, sorunu siz ortaya koyuyorsunuz. Çok şükür benim çevremdeki herkes bu durmu aştı, kimse bundan bahsetmiyor, siz de rahatsızlıklarınızı rafa kaldırın. lütfen...

yurdi_y' Alıntı:
sayın forum üyeleri,
ben de başörtüyle çalışıyorum ikinci haftamı, ilk gün tedirgin olmama rağmen(çünkü neyle karşılaşacağımı bilemiyordum) şimdi her şey yolunda. Öğrenciler soruyorlar öğretmenim eylemdemisiniz diye, hayır diyorum fırsattan faydalanıyorum...:)çünkü neyan eylemi onlara açıklama çok zor. İlk günlerde bu duruma karşı olan arkadaşlar, şakayla karışık "fazla sevinme yarın açarsın" dediler ben de onlara "üzülme hocam alışırsınız" dedim. Alışmaları uzun sürmedi. Ben de ilk başta yadırgadım, 10. yılımı çalışıyorum, daha önce başörtülü çalışmamıştım. Ben de alıştım...Çok iyi böyle, çok huzurlu. Kendimi ancak gerçek anlamda birey olarak hissediyorum, bunu karşımakiler de hissediyor, biliyorum.
Ancak foruma girip de burada yazılanları okuyunca tüm iyi olumlu düşüncelerimi kaybediyorum. Siz olumsuzlar... lütfen durumu iyi tarafından algılamaya çalışın. Benim adıma sevinin, varsa arkadaşınız destekleyin... Benim kimseye zararım yok, olamaz... Umarım siz de alışırsınız. Gördüğünüz gibi ben ortada sorun görmüyorum, sorunu siz ortaya koyuyorsunuz. Çok şükür benim çevremdeki herkes bu durmu aştı, kimse bundan bahsetmiyor, siz de rahatsızlıklarınızı rafa kaldırın. lütfen...

:alkis: yanınızdayız hocam.

yurdi_y' Alıntı:
sayın forum üyeleri,

:alkis: :alkis: Hocama aynen katılıyorum. Bende 2 haftadır baş örtülü çalışıyorum ve de çok mutluyum.. :D

2 haftadır ben de örtülü çalışıyorum. hiç biz şeylede karşılaşmadım çok şükür. bir şey der dediklerim bile her zamanki gibiler. belki "her insan özgürdür başkalarına bir zararları dokunmadan" düşüncesindeler sağ olsunlar. dualarım bu konuda yola taş koymayanlara" Allah işlerini yolunda götürsün ,iyilerle karşılaştırsın. "

Bugün müfettiş geldi, hafiften bi uyardı. Yarın da gelecek, ama değişen bişey olmayacak... :)

Siz kılık kıyafetle uğraşırken adamlar 657'yi değiştirip neler getirecekler...
Memura 3 yılda bir tayin geliyor

Bu daha başlangıç hep söylüyorum Anayasayla beraber 657'yi değiştirsinler kadro diye birşey kalmayacak memurlar için ama öğretmenler olarak hakkımızı korumak yerine uyutulmaya devam... :alkis:

Geçen sene toplu sözleşme sürecinde sarı sendika tarafından öğretmenlere atılan kazıkları unutupi tam gaz sarı sendikayı savunun, üye olun... :alkis:

nabi avcı isteyen isteğini yapsın diyor. MEB allaha emanet. kamuda ciddiyet kalmadı kimine ne söylediği belli nede yaptığı sonumuz hayrola

MSMB' Alıntı:
2 haftadır ben de örtülü çalışıyorum. hiç biz şeylede karşılaşmadım çok şükür. bir şey der dediklerim bile her zamanki gibiler. belki "her insan özgürdür başkalarına bir zararları dokunmadan" düşüncesindeler sağ olsunlar. dualarım bu konuda yola taş koymayanlara" Allah işlerini yolunda götürsün ,iyilerle karşılaştırsın. "
aynen hocam ben de. bende çekindiğim insanlardan şimdilik hiç tepki almadım(bi tanesi hariç). 5 yıldır aynı okuldayım ve zıt görüşlü olmamıza ragmen saygı duydular ama daha işin başındayız belli de olmaz.

nese1982' Alıntı:
MSMB' Alıntı:
aynen hocam ben de. bende çekindiğim insanlardan şimdilik hiç tepki almadım(bi tanesi hariç). 5 yıldır aynı okuldayım ve zıt görüşlü olmamıza ragmen saygı duydular ama daha işin başındayız belli de olmaz.
Allah yardımcınız olsuğız.. Siz yeterki vazgeçmeyin..n.. Bizlerde erkek olarak sizlere destek veriyoruz.. Biz sonuna kadar destek olaca

ya arkadaşlar sendikasız olup ta başörtüsüyle derse giren var mı?

Ben varım :) Sendikalı değilim. Dün ilk kez başörtümle girdim. Dünyalar benim oldu sanki. Bütün gün sırıta sırıta gezdim okulun içinde :) Bizim okulda bir arkadaş daha var. O da sendikalı değil. Bir tane de sendikalı olan var. Müdür bey hepimizi gördü. Gülümseyip geçti. İdareniz oılumsuz değilse sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

eğitim-iş soruşturma açıldı mı diye yazı göndermiş her yere galiba. doğru mudur?

ya hani daha mühim meseleler vardı bununla niye uğraşıyorlar ki?

Herkese merhaba;
Bu eyleme destek veren bir sendikaya üye değilim, hatta bir çoğunun sevmediği başka bir sendikaya üyeyim. Kıyafet serbestliği ile ilgili diğer sendikalı arkadaşlarımızın elinde imza kampanyası görünce çok mutlu oldum ve yıllardır yapılan bu zulmün çözümünde benim de ufacık bir katkım olur diye imzamı seve seve attım. Bir çok okulda olduğu gibi artık bayan meslektaşlarımız başörtüleriyle (isteyen türban desin), erkek meslektaşlarımız da sivil kıyafetle derslere girmeye başladılar. Ben de ilk hafta sakal (hacı sakalı) sonraki hafta da halk ağzında topsakal diye tabir edilen sakal bıraktım. Hacı sakal varken hiç birşey olmadı fakat ne zaman topsakal bıraktım, eyleme destek veren tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarım, "ya bu sakal yasak değil miydi?" diye sorular sormaya başladılar :) Tabi ki ben de, gayet samimi ve düzgün bir şekilde insanların kafasındaki bu yasakçı zihniyetten bahsediyorum hemen arkadaşlara. Müdürümüz: "bu sıkıntı yaratabilir, aşırı olmuş olabilir, kesersen iyi olur, yakışmamış" gibisinden (kendisi de eyleme destek veriyor) ifadeler kullandı ilk gördüğünde. Ben yine aynı düzgün üslup ile kafamıza zorla yerleştirilen bu yasakçı yapının yıkılması gerektiğini, bu eşiğin aşılması gerektiğini söyledim. Belki ceza alırım, belki uyarı... Bilmiyorum aranızda benim gibi topsakallı gelen var mı ama sanırım bu yasakların hem genelge-yönetmelik-yasalar üzerinden hem de zihinlerimizden kalkması gerektiğine inanıyorum.
Bazı arkadaşlar ısrarla 657 değişecek, iş güvencemiz gidecek diyorlar, doğrudur. 657 değişebilir, iş güvencemiz üzerinde bir takım düzenlemeler yapabilirler ama bunu kıyafet serbestliğine bağlamak, sanki kıyafet serbestliğine destek veren bu değişikliklere de destek verecek gibisinden bir düşünceyi de kabul edemiyorum. Kendi adıma söylemem gerekirse, rahat rahat sakal bırakayım, sivil spor kıyafetler giyeyim diye iş güvencemde yapılacak bir değişikliğe destek verecek kadar da kafayı yemedim.

657yi değişecek iş güvencesi bitecek...yavaş yavaş işleniyor...sivil kıyafet gelsin iş güvencesi bitmesin...

arkadaşlar cezai uygulama söz konusu değildir. zira ceza isteyen sendikanın kendisi (eğitim sen) geçen yıl 4+4+4 için 1 günlük eylem kararı aldığında öne sürdüğü güvenceyi ne çabuk unutup şimdi "ceza isterük" yaygarası koparırlar anlayamam.. konuyla ilgili bir kaç link vermek istedim;

eğitim sen'in geçen yılki 1 günlük iş bırakma ile ceza uygulanamayacağı ilgili yazısı:
http://www.egitimsenizmir5.org.tr/haber ... aberID=593

ceza verilemeyeceği ile ilgili kararların toplu bi arada sunulduğu haber:
http://www.memurhaberleri.net/haber_det ... berID=5963

TCK'nın sendikal haklarla ilgili 118.maddesi:
http://www.ceza-bb.adalet.gov.tr/mevzuat/5237.htm
tekrar belirteyim linklerin tamamı geçen yılki EĞİTİM-SEN iş bırakma eylemi ile ilgili haberlerden alınmıştır..

CMK'nın 118.maddesine göre ben dava açmayı düşünüyorum şahsen sıkıntı çıkaranlar hakkında..

bu arada şapka kanunu (kendisi başlı başına bir inklaptır) hala yürürlülükte, kendisini Atatür ilke ve inklaplarını korumaya adamış EĞİTİMSEN sendikasının bireylerini şapkaları başlarında göremeyince bi samimiyetsizlik olduğunu düşünüyorum..

61>34' Alıntı:
arkadaşlar cezai uygulama söz konusu değildir. zira ceza isteyen sendikanın kendisi (eğitim sen) geçen yıl 4+4+4 için 1 günlük eylem kararı aldığında öne sürdüğü güvenceyi ne çabuk unutup şimdi "ceza isterük" yaygarası koparırlar anlayamam.. konuyla ilgili bir kaç link vermek istedim;

eğitim sen'in geçen yılki 1 günlük iş bırakma ile ceza uygulanamayacağı ilgili yazısı:
http://www.egitimsenizmir5.org.tr/haber ... aberID=593

ceza verilemeyeceği ile ilgili kararların toplu bi arada sunulduğu haber:
http://www.memurhaberleri.net/haber_det ... berID=5963

TCK'nın sendikal haklarla ilgili 118.maddesi:
http://www.ceza-bb.adalet.gov.tr/mevzuat/5237.htm
tekrar belirteyim linklerin tamamı geçen yılki EĞİTİM-SEN iş bırakma eylemi ile ilgili haberlerden alınmıştır..

CMK'nın 118.maddesine göre ben dava açmayı düşünüyorum şahsen sıkıntı çıkaranlar hakkında..

değerli hocam, eğitim sen'in bu eyleme katılanlar için ceza verilmesini istediğine dair bilgiye nereden ulaştınız? yönetim kademesinden yapılmış bu yönde resmi bir açıklama varsa paylaşın.. eğitim sen üyesi olarak ben de üzerime düşeni yapıp sonucu buradan paylaşırım..

61>34' Alıntı:
bu arada şapka kanunu (kendisi başlı başına bir inklaptır) hala yürürlülükte, kendisini Atatür ilke ve inklaplarını korumaya adamış EĞİTİMSEN sendikasının bireylerini şapkaları başlarında göremeyince bi samimiyetsizlik olduğunu düşünüyorum..

değerli hocam eğitim sen'i yanlış biliyorsunuz..

http://www.egitimsen.org.tr/ekler/aaa773f16312650_ek.pdf tüzüğün amaçlar başlıklı 2. maddesini ve çalışma konuları başlıklı 3. maddesini okuyabilirsiniz.. eğitim sen, tek cümleyle ifade edecek olursak, kendisini emeğe ilke ve inkılaplara değil, emeğe adamış bir sendikadır..

forumdas' Alıntı:
Mahkemelik bir işiniz var, dininizin gereği türban ile hakimin karşısına çıktınız. Hakim de takmış boynuna haç kolyesini,

Hadi çıkın işin içinden.
çıkılmıcak birşey yok hocam .o yüce isa adına adleti sağlıcak.ben rabbim adına adeleti isteyecem.gidişat aynı yol farklı

hocam eğitimsen ile iligili gerekçemi sendikaya mensup idarecinin tutanak tutup ceza için elinden gelen tüm çabayı sarfetmesi olarak göstereceğim. ama sendikal olarak bu kararı EĞİTİM-İŞ sendikasının aldı..

orebro' Alıntı:
değerli hocam, eğitim sen'in bu eyleme katılanlar için ceza verilmesini istediğine dair bilgiye nereden ulaştınız? yönetim kademesinden yapılmış bu yönde resmi bir açıklama varsa paylaşın.. eğitim sen üyesi olarak ben de üzerime düşeni yapıp sonucu buradan paylaşırım..

Sanırım arkadaş eğitim-sen ile eğitim-iş sendikasını birbirine karıştırdı. Eğitim-sen ceza ile ilgili hiçbir açıklama yapmamış bilakis kendi basın açıklamasında kısmen de olsa serbest kıyafet uygulamasını desteklediğini belirtmiştir.
http://www.egitimsen.org.tr/genel/bizde ... VdkIaKPERM

Ancak madem konusu geçti keşke şu konularda daha hassas davranabilselerdi:
- Aynı uygulamaları Türk Eğitim Sen de desteklediği halde neden açıklama metninde sadece Eğitim bir sen ismi yer alıyor
- Eğitim sen desteğini anlatmaktan daha ziyade başka bir sendikaya olan kızgınlığını açıklıyor gibi.
- Eğitim sen başörtüsünü değil serbest kıyafeti desteklediğini söylüyor.
- Serbest kıyafeti desteklediğini söylese de alınmış bir sendika kararı, karar defteri metni görünmüyor.
- Esas eylemci ruh, maalesef eylemden uzak durma yolunu seçiyor.

Arkadaşlar ben kendi adıma eylem nasıl yapılır, mücadele nasıl verilir bunu hep eğitim-senli arkadaşlarım sayesinde gördüm. Ancak bugün maalesef sessiz kalan taraf olmayı seçiyorlar. Acaba bu artık adalet ve eşitlik anlayışımız kalboluyor mu demek oluyor???

enestar' Alıntı:
orebro' Alıntı:

Sanırım arkadaş eğitim-sen ile eğitim-iş sendikasını birbirine karıştırdı. Eğitim-sen ceza ile ilgili hiçbir açıklama yapmamış bilakis kendi basın açıklamasında kısmen de olsa serbest kıyafet uygulamasını desteklediğini belirtmiştir.
http://www.egitimsen.org.tr/genel/bizde ... VdkIaKPERM

Ancak madem konusu geçti keşke şu konularda daha hassas davranabilselerdi:
- Aynı uygulamaları Türk Eğitim Sen de desteklediği halde neden açıklama metninde sadece Eğitim bir sen ismi yer alıyor
- Eğitim sen desteğini anlatmaktan daha ziyade başka bir sendikaya olan kızgınlığını açıklıyor gibi.
- Eğitim sen başörtüsünü değil serbest kıyafeti desteklediğini söylüyor.
- Serbest kıyafeti desteklediğini söylese de alınmış bir sendika kararı, karar defteri metni görünmüyor.
- Esas eylemci ruh, maalesef eylemden uzak durma yolunu seçiyor.

Arkadaşlar ben kendi adıma eylem nasıl yapılır, mücadele nasıl verilir bunu hep eğitim-senli arkadaşlarım sayesinde gördüm. Ancak bugün maalesef sessiz kalan taraf olmayı seçiyorlar. Acaba bu artık adalet ve eşitlik anlayışımız kalboluyor mu demek oluyor???

sayın hocam, @61>34 hocamızın iddia ettiği gibi bir durum var da benim gözümden kaçtıysa bilmek istedim.. sormamın nedeni budur.. varsa açıklamasını beklerim.. ama dediğiniz gibi eğitim-iş ile karışma ihtimali yüksek.. eylem yapan meslektaşlarımız için ceza talep etmek, hangi sendikadan olursa olsun yanlış bir davranıştır..
ayrıca cezalardan, soruşturmalardan en çok ağzı yanan, en çok enerji kaybeden sendika olan eğitim-sen'in böyle bir talepte bulunmasına ihtimal vermiyorum.. varsa tutarsızlıktır, ben üye olarak böyle bir şey için sessiz kalmam..

-türk eğitim sen'in adının geçmediğini ifade etmişsiniz.. bu basın açıklamasının yazıldığı tarihte türk eğitim sen'den ses yoktu.. eyleme destek kararını sonradan açıkladı.. türk eğitim sen'in adı bu yüzden geçmiyor olsa gerek..

-eğitim sen'in, eğitim bir sen'e kızgınlığı doğrudur.. açıkçası bu noktada haklı olduğunu da düşünüyorum.. eğitim bir sen, özlük haklarımızın iyileştirilmesine dair hiç bir adım atmıyor.. toplu sözleşme masasında öğretmenlere attığı kazık halen akıllarda.. (Ahmet Gündoğdu'nun masadan kalkmaması ve hakem heyeti için önerdiği üyenin hükümet lehine oy kullanması, toplu sözleşme masasından eli boş dönmemize yol açtı) ayrıca eğitim sisteminde tam bir keşmekeş hali hakim, eğitim camiası yerlerde sürünüyor, kaliteli eğitimin yolu daha fazla paradan geçiyor, şehirlerde sınıf mevcutları ortalama 50'lere dayanmış ama yetkili sendikamız tüm sorunları, ısrarla ve inatla görmezden geliyor.. hiç bir sorun yokmuş, her şey güllük glüistanlıkmış gibi algılıyor.. bu yazdıklarımdan sürdürülen eylemi desteklemediğim gibi kanıya da varılmasın sakın.. eğitim sen yönetimi, okullarda baş örtüsüne karşı mesafeli duruyor ama ben bireysel olarak kadınların bu konudaki özgürlüklerini destekliyorum.. sadece yetkili sendikadan, aldığı yetkinin hakkını vermesini bekliyorum..

-eğitim sen'in resmi kararlarını tek tek bilmiyorum ama hem eylemlerde açılan pankartlarda, hem okullara gönderilen afiş ve bildirilerde tek tipçiliğe ve her türlü dayatmacılığa karşı olduğuna dair ifadeler yer almıştır.. yıllardır katıldığım eylemlerde hep rastlamışımdır..

-biz eğitim emekçilerinin hakları için eyleme geçilmesi halinde, eylemci ruhun her zaman meydanlara inmeye hazır olduğunu herkes biliyor.. her zaman birlikte hareket etme taraftarı olduk, sendikal rekabete karşı olduk.. sendikal rekabetin emekçilere hiç bir yararının olmayacağının, aksine mücaledeyi zayıflatacağının bilincindeyiz.. umarım günün birinde ortak taleplerimiz olan daha iyi özlük hakları için herkes meydanlarda omuz omuza verir..

61>34' Alıntı:
hocam eğitimsen ile iligili gerekçemi sendikaya mensup idarecinin tutanak tutup ceza için elinden gelen tüm çabayı sarfetmesi olarak göstereceğim. ama sendikal olarak bu kararı EĞİTİM-İŞ sendikasının aldı..

değerli hocam, idarecinin sergilediği davranış, kendi yanlışıdır.. sendika bu yönde bir karar almadığı sürece bu tip fevri davranışları sendikaya mal edemeyiz.. eğitim sen'in, itaatsizlik eylemi gerçekleştiren öğretmenler için ceza talep edilmesi gibi saçma bir kararı yoktur.. bunu düzeltmiş olduk...

eğitim-iş'in sitesinde bu olaya ilişkin bir yazı var.. valiliklere gönderilmiş çocukça bir ispiyonlama gibi yakışıksız bir yazı.. bir emek örgütü, kendi meslektaşlarını kötü duruma düşürmeye çalışır mı hiç?? çok yanlış..

Okul müdürünün ve kendisinin kuvvetle muhtemel çağırmış olduğu eğitim müfettişlerinin baskısı ve tehdidiyle karşılaştım.eğitim- birliyim. eğer sendikalı olmasaydım inanın o gün hakkımda soruşturmayı açacaklardı. çOK fazla derinlere dalarak öğrencilerin okula sivil gelmelerini bana bağladılar.OKULUN DÜZENİNİ bozduğumu dillendirdiler.yarından tezi yok resmi kıyafetle gelin yoksa bizde üzerimize düşeni yaparız diyerek müdürün ağzıyla konuştular.buraya kadar ii öttüler bende dinledim ardından lafım şu oldu sendika kararı devam ettiği müddetçe 1 aysa bir ay 1 yılsa 1 yıl itaatsizliğe devam edeceğim dedim .Gıklarını çıkaramadılar çünkü sendikalıyız sendikal bir hakkımı kullanıyorum 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası var ipin ucunda hiç bişey diyemediler hiç bişey...

sendikalı olmayan ancak eyleme katılan başı kapalı arkadaşlar mutlaka eyleme destek veren bir sendikaya üye olsunlar eğer sendika üyesi olmazsanız sorun yaşayabilirsiniz.

ayrıca bu sendikasız eyleme katılanalrı yürekten kutluyorum cesaretlerinden ötürü .. çünkü bizim okulda biri türk eğitimli biri eğitim birli iki başı kapalı öğretmen halen korkularından başı açık derse giriyorlar bi gün onları da protesto edip bir ERKEK OLARK BAŞI KAPALI DERSE gireceğim.

Geri