OKULDA ŞİDDET

Kodla Büyü
spider23' Alıntı:
yav sayın hocalarım öğrenci milletine GÜVENİLMEZ-arkaların da durulmaz...geçiniz...ha bu sedat peker özentisinin de bi sıkımlık canı var;acımıyacaksın böylesine gözün kararınca sende Allah ne verdiyse yapıştıracaksın;emin ol o zaman sana saygı duyar bunlar..çok iyi tanıyorum bizzat kardeşim ülkü ocaklarında yetişti...ne kadar okuldan-okumaktan uzak arıza adam varsa oralardadır..kardeşim de zar zor açık liseyi bitirdi..

Katılıyorum hocam.
Insanoglu çiğ süt emmistir. kimseye kefil olamazsıniz. Ulkucuden de çıkar şerefsiz, solcudan da, mutaassibindan da, ateistinden de. Insanin siyasi görüşünün isleyecegi suçla alakası yoktur.
Olaydaki öğrenci de tam günümüz Türkiye'sinin aynası.
Çok geçmiş hocam.

agrikesici' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
agrikesici' Alıntı:
ben diğer öğretmenin neden emekli olduğunu bilmem nedeni olarak bana malum zat ile tartışmaya giren bir öğretmenin malum zat ile kavgasından sonra emekli edildiğini söylediler. olay bana böyle anlatıldı. zaman kötü dikkat et kendine haklı iken suçlu olursun dediler. o olayı görmedim sadece duydum. dikkat et o öğretmen ile kavgasını mişli zaman ile anlattım. benim darp edilmem ise yalan değildir.
alperenin birisine vurduğunu duymuştum ama o kişinin öğretmen olduğunuzu bugün öğrendim. bilidğim kadarıyla bizim çocuklar top oynarken top bahçe dışına kaçmış sonra sizinle ileri geri laf dalaşına girmişler. sizde idareye şikayet etmeye giderken küfür etmişsiniz. alperende size (sizin öğretmen olduğunuzu bilseydi yinede vuracağını düşünmüyorum) vurmuş. ben o olaydan sonra çağırdım ve niye vurduğunu sordum oda bana küfür etti dedi. ben sizin öğretmen olduğunuzu o gün bilseydim olaya müdahil olurdum. şimdi siz şikayetçi olmamışsınız oturmuşsunuz ülkü ocaklarını suçluyorsunuz. bir kişi suç işliyorsa nereye mensup olduğu önemli değil siz hakkınızı arayacaksınız. fakat ilk yazdığınız yazı haksız yere bir kurumu suçluyorsunuz. alperenin ise ocaklarla bir bağı yoktur. ve ocakları özgecanın katili ile bir tutuyorsunuz. şerefsizden ülkücü olmaz. o kişi bozkurt işareti yaptı diye ülkücü olmaz. özgecanında bozkurt işareti ile fotoğrafı var. bir öğretmene yakışmayacak ifadeler kullanmışsınız
şerefsizden ülkücü olmaz sözünüze %100 katılıyorum. bu laf küfürse inanın bundan öte kimse benden bişey duyamadı ve duyamaz da. ocakları suçlamıyorum asla, suç kişiseldir. ben bu öğrencinin darp etmesi olayını yaşadım. ve inanın üzüntüden aylarca gözüme uyku girmedi. özgecan aslanın katilin yaptıgı işareti görünce ister istemez malum zat gözümün önüne geldi. ve özgecanın acısıyla yazdım bu olayı lütfen olayın yeri zamanı ve okulu yazmadım. Ama hocam bu şahsın inşallah dediğiniz gibi bir bağı yoktur. İnşallah bu sözü kalben söylüyorsunuzdur. Ne kadar kolay başkası için yazarken bi tane vurmuş demek. Yüzüne tekme, enseye bi kaç yumruk... Darp edildiğim ve bu olayı sizlerle paylaştığım için özür mü dileyeyim?
hocam öncelikle sizin yaşadığını olaya inanın bende üzüldüm. sizin öğretmen olduğunuzu bilseydim inanın müdahele de ederdim. ben çocuğun yaptığını doğru bulmam ve keşke şikayetçi olsaydınız. benim size kızdığım öğretmenimizin nasıl emekli olduğunu bilmiyorsun sadece duyumlarla yazıyorsunuz. ayrıca bu çocuğu ülkücülere bağlayıp ülkcüüleride sapıkla eşleştiriyorsunuz yaptığınız doğru değil.

Arşiv gerçekten ibretlik.
intel4004 Hocama başlığın devamlılığı için sarf ettiği emeğe teşekkürler
İnşallah muallimlere yapılan şiddet olayları son bulur.

Öğretmenlerine fiziken yaptığı suçun yanında facedeki o paylaşımına rağmen öğrenci hakkında işlem yapılmadı ise durum vahim :!:
Ya öğrenci birileri tarafından gerçekten kayırılıyor ya da okul ve özellikle de öğretmenler hakkında söylediklerinde gerçek payı var.

Ortaöğretim Disiplin yönetmeliliğine göre aşağıdaki maddelerden birisi ile değerlendirilebilir. Disiplin komisyonlarında göre yapmış tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlar.
Okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası gerektiren haller
m) Bilişim araçları yoluyla eğitim ve öğretimi engellemek, kişilere ağır derecede maddi ve manevi zarar vermek,
Okul Değiştirme cezası gerektiren haller
m) Bilişim araçları yoluyla eğitim ve öğretimi engellemek, kişilere ağır derecede maddi ve manevi zarar vermek,
Örgün eğitim dışına çıkma cezası gerektiren haller
l) Bilişim araçları yoluyla; bölücü, yıkıcı, ahlak dışı ve şiddeti özendiren sesli, sözlü, yazılı ve görüntülü içerikler oluşturmak, bunları çoğaltmak, yaymak ve ticaretini yapmak.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0907-4.htm

Ülkemiz okullarında her gün yaşanan sıradan olaylardan biri ve karşılığında verilen ibretlik ceza.

Tabancayla okul basmaktan serbest, hırsızlıktan tutuklandı
ÇORUM'da tabanca ile okulu basıp, iki öğrenciyi kaçırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 14 yaşındaki F.E., bu olaydan serbest kalırken, kaçarken kullandığı otomobili çaldığı iddiası ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çorum'da dün meydana gelen olayda iddiaya göre, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde elinde tabanca ile sınıfa girerek sevdiği kızın dışarı çıkmasını isteyen F.E., olumsuz yanıt alınca tartıştığı erkek öğrencilerden ikisini rehin aldı.

Öğrencileri bir otomobile bindirip kaçıran F.E., ihbar üzerine polis tarafından durdurularak gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edilen F.E., tabanca ile okul basıp iki öğrenciyi kaçırmak suçlamasıydan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ancak kullandığı otomobili çaldığı iddiasıyla hırsızlık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
http://www.milliyet.com.tr/tabancayla-o ... m-2015864/

Okullar güvenlik yönünden ülkedeki en tehlikeli yerlerden biri.
Daha 14 yaşında iken eline tabanca alıp okul basarak öğrenci kaçırıp tutuksuz yargılanan kişinin ileriki yaşlarını düşünün.
Bir şehri de havaya uçurur, gözüne kestirdiğine tecavüz de eder, öldürüp yakar da .

Bugün mecliste yaşananları gördükten sonra ülke olarak cinnet geçirdiğimiz kanıtlanmış oldu.

Geçmiş olsun diyen arkadaşlara teşekkür ederim. İnşallah başınıza böyle bişey gelmez. İnsan yetiştiriyorsun ve o insan!!! seni darp ediyor. Fahrican hocanın imzasındaki gibi:
Delikanlılık Demek;
Ne Racon Kesmek, Ne Adam Dövmek, Ne Adam Öldürmek
Ne de İçki İçip sağa Sola Sataşmaktir...
Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Adaletin olmadığı yerde ahlaktan bahsedilemez. On yıllardır törpülenen adalet sistemimiz suçluya karşı meyve çakısından öte değil. Bunu değiştirecek olan yine vatandaşlardır. Vataşdaşlık günü geldiğinde oy kullanıp sırt üstü yatmak ve olan biten herşeyden iktidarları suçlamak değildir. Başındakileri denetlemek doğru şekilde yönlendirmektir. Baktın olmuyor daha iyisi ile değiştirmektir. Toplum cinnet durumunda tecavüz, cinayet, gasp, eşikiyalık, bölücülük alabildiğine artmış durumda. Son 20 yıllık süreçte ne yazık ki hem koalisyonun hem de mevcut iktidar döneminin ciddi hataları var bunda. Önce rahşan affıyla toplumun arasına salı verilen caniler (Eskiden her 10 yılda bir olan birşey) toplumda adelet duygusunun olmadığını gün yüzüne çıkardı. Mevcut iktidar herhangi bir af çıkarmadı belki ama 12 yıllık uzun bir sürede de böyle canileri bitirmek adına pek bir şey yapmadı. Düşünün bir kadın gazeteci attığı tweetten ötürü 5 yıl ile yargılanırken öğretmenini öldüren bir öğrenci 5 ayda dışarı çıkabiliyor. Veya baklava çaldığı için 9 yıl ile yargılanan bir çocuk varken, molotof atan ceza almayabiliyor. İster sağcı ister solcu, ister dindar, isterse ateist olsun ne olursa olsun bu durumda hepimizin hatası var. Bu adaletsiz düzeni düzeltmemiz gerekiyordu. Demek ki işler isminin başına adaleti ekleyerekte düzene girmiyormuş veya emekçiyi savunacağım diyerek ne kadar cani ve hırsızıda dışarı salıpta olmuyormuş.

Burada örnek alacağımız sistem kesinlikle Amerika vb ülkeler olmamalı zaten onlarda sokaklar bitmiş durumda ki kendileride adaletin olmadığını filmleri ile ele veriyorlar (batman,punisher,arrow vs.). Peki Baltık ülkelerinde suç neden düşük? Adamlar üşüdüklerinden mi bu kadar hareketsizler diyesim geliyor?

insan okuyunca dehşete düşüyor.hocam geçmiş olsun.Allah böylelerinden uzak tutsun.d.bakırda görev yapıyorum çocuklar slogan atıp polise taş atsa yıllarcaceza alabiliyorken öğretmenin canına kasteden öğrencilere ceza yok.bu nasıl bir devlet anlayışıdır.taş atanları savunuyormuşum gibi cevap yazmayın.anlatmaya çalıştığım şey devlet kendine tehdit gördüğünün hayatını kaydırırken vatandaşına tehdit unsuru olana çok merhametli yaklaşıyor

öğretmene karşı şiddet olaylarında sorumlu olarak sadece öğrenci, veli ve MEB yöneticileri değil, biraz daha geniş pencereden bakarak son bikaç 10 yıldır toplumun sosyal, kültürel, ekonomik değişmelerini de ve öğretmen niteliklerini de göz önünde bulundurmalıyız. bence mesele çok boyutlu...

..

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    13.5 KB · Görüntüleme: 756
  • 2.PNG
    2.PNG
    14.4 KB · Görüntüleme: 757
  • 3.PNG
    3.PNG
    13.8 KB · Görüntüleme: 756
öğretmene darp, okulda şiddet olayları doktora karşı ve hastanede meydana gelen olaylara oranla sosyal medyada daha çok yer alsa da öğretmenler birlik olarak hareket etmiyerek sinerji oluşturamadıklarından gerçek hayatta gündem oluşturamıyorlar...

Ekli dosyalar

• 2.PNG
    2.PNG
    14.4 KB · Görüntüleme: 753
  • 3.PNG
    3.PNG
    7.9 KB · Görüntüleme: 754
  • 4.PNG
    4.PNG
    8.8 KB · Görüntüleme: 753
Tabi yıl içerisinde meydana gelen olay sayısına oranlanınca öğretmenlerle ilgili, okulda şiddet olaylarının sayısı katkat fazla olmasına rağmen sosyal medyada yeterli sayıda gündem oluşturamadıkları gözleniyor..
örneğin aramayı vekil darp şeklinde yaptığımızda ---- Yaklaşık 510.000 sonuç çıkıyor 550 millet vekili için
740 bin öğretmene oranla oldukça fazla takip edildiği ilgi çekici bulunduğu görülüyor....

Aynı zamanda bu veriler şiddet olaylarının sıradanlaşmasına da kanıt olarak gösterilebilir....

Geri