Osmanlıca dersi liselerde zorunlu oluyor..

Kodla Büyü
teksen' Alıntı:

http://www.milliyet.com.tr/davutoglu-ndan-son-dakika/siyaset/detay/1982966/default.htm
Adam demiş diyeceğini. Kürdistan Özerklik Partisi senin ve cumhuriyet gazetesinin gündemini belirleyebilir. Devam ededursunlar kandilden gelen mesajları manşetten vermeye.

CB ve başbakan tarafından yapılan, bedelli askerlik hakkında "çıkmayacak" şeklindeki beyanatlar geldi aklıma. nedense.
daha önceki, "nato'nun libya'da ne işi var!" diye açıklamalar yapıp, ertesi gün çark ederek, meclisten onay bile almadan savaş uçağı ve savaş gemilerimizi libya'ya haçlılara yardıma gönderişimiz geldi. . . dahası da var, hatırlayanlar çıkar!
ve...

Ekli dosyalar

• tayyip_10dk.png
    tayyip_10dk.png
    176.9 KB · Görüntüleme: 456
zaten neyi yapacağız dediler ki şimdiye kadar hep birşey olmayacak diye diye getirdiler buraya kadar
önce apoyla görüşen şerefsizdi, meğer kendilerini tarif ediyorlarmış..sonra pkk silah bırakacaktı gördük ırzımıza geçecekler az kaldı, şehit gelmeyecekti infaz edilen korucularla sokakta arazide şehit olan askerlerin sayısı 100 e yaklaştı
Maalesef bu millet ülkesinin gündemini ülkeyi yöneten sahtekar,yalancı bir o kadar da 2 yıl sonrasını dahi öngöremeyen siyasetçilerin ağzından takip etme hastalığından bir türlü kurtulamadı

chch' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Şu andaki alfabe latin alfabesi, arapçayı istemeyenlerin latin alfabesine tek bir kelime söylememeleri olayı özetliyor.Bu alfabede bizim değil.batı karşıtı olup batı alfabesi istemeleri dahada ilginç
madem sadece türkçe diyorsun alfabe neden değişti.Olay açık ve net 1000 senelik alfabemiz değişirken kimseye soruldu mu.hiçkimseye.Türkçe ile alfabe ne alaka .
Mesele sadece din meselesi özet bu..

Hocam şuna emin ol, osmanlıca ile türkçe iletişimin ne olduğunu bilmeyen adamlar sürü ile burada. Daha alfabe nedir, dil nedir bilmiyor, gelip burada osmanlıcaya sallıyor. Amaç ne kiminde din karşıtlığı kiminde hükümet karşıtlığı.

Size katılıyorum, öztürkçe dilimizi göktürk etrüsk kökenli latin alfabesi denilen ama aslında yasal adı olan yeni türk alfabesi ile değil arap alfabesiyle yazmaya okumaya çalışmak gibi

önce, "görüşen şerefsizdir" diyeceksiniz, görüştüğünüz ayyuka çıkınca da, türlü bahaneler uyduracaksınız, bebek katilleri ile pazarlık yapacaksınız!

birgun-den-osmanlica-manset-hirsiz-0.jpg

Okuyun bakalım ne yazıyor :) bunu yayınlayan gazeteden nfret ederim ama bozuk saat güzel bir espri yapmış
Osmanlıca Hırsız yazıyor

amaç gündem değiştirmek
yoksa Osmanlıcayı hiç önemsediklerini zannetmiyorum.

merak etti acaba devlet büyüklerimiz osmanlıca biliyorlarmı.
bilmiyorlar ise neden başkalarının öğrenmesi gerektiğine inanıyorlar. yada çocuklarına osmanlıca öğrettiler mi acaba

chch' Alıntı:
Harf devrimini yapanlar osmanlıca kullanıyordu :)
hay harf devrimin yapanlar kadar başına taş düşsün emi...!
Atatürk diyemiyorda harf devrimini yapanlar diyor...! sizin çapınızdakilerin Atatürk'ün devrimlerinin amacını ve başarısını anlamasını beklemiyordukta, bu denli nefret ve ihanet içinde hakaret etmenizi de hiç beklemiyorduk.! ne diyim Allah size akıl fikir versin. tabi mümkünse..! (hemen bunun altına yazacaklarını tahmin etmekle birlikte bana yapacağın her türlü hakaret ve küfrü aynen sana iade ediyorum eski cencah yeni chch.!)

Bu chch denen kendini her zaman haklı gören insan tiplemesini daha fazla tınlamayın. Onu dikkate aldıkça o da kendince bir halt yediğini sanıyor. Boşverin. 2023'ü beklemeye gerek yok önündeki yıla baksan gidişatın ne durumda olduğunu anlardın. Doğuda çalışan arkadaşlarım çarşıya çıkamıyor sen de kalkmışsın burada 2023'de bir anda dünyanın en büyük devleti olacağımızı sanıyorsun. Bu osmanlı türkçesini(isim bulamayınca bu ismi verdiler) savunan arkadaşların dediği şey atalarımızın dilini öğrenmemiz lazım. Senin atan kim önce onu araştır. İlk alfaben ne senin hangi belgeleri okuman lazım özünü anlaman için onu araştır. Saçma sapan Atatürk'e hakaret içerikli -sözde belgesiyle- denilen konuları insanları kandırmak için yayınlayanlar bu ülkeye ne denli zarar verdiklerini göremeyecek kadar cahildir. Bu yazılanlara inananlar da kara cahildir. Osmanlı'da paşa olmanın bir şartı da hafız olmaktır. Bunu da bulduğum belgelerle desteklerim. O zaman Atatürk'ün aslında kuranı kerimi çok iyi bildiğini düşünecek misin yoksa o örümcek kafandaki ağları daha da sıkı mı öreceksin. Hepsini geçtim Atatürk'ün neye inanıp neye inanmadığından bana ne arkadaşım. Adamın bizim geleceğimiz için neler yaptığına bakarım ben. Senin o çok büyük dediğin padişahların ülkeyi birilerine peşkeş çekerken kıldığı namazların kabul olduğunu sanıyorsan çok yanılırsın. Din göstermelik olsaydı bütün imamlar cennetlikti. Ama sana göre türbanlı bir kadının bir erkeğe yardım amaçlı bile olsa elini uzatmaması, saçı açık sokaktaki köpeği besleyen bir kadının hareketinden daha doğrudur. Çünkü bu zihniyet dini yanlış anlamış bir soyun sorunlu torunlarıdır.

wertbono' Alıntı:
Bu chch denen kendini her zaman haklı gören insan tiplemesini daha fazla tınlamayın. Onu dikkate aldıkça o da kendince bir halt yediğini sanıyor. Boşverin. 2023'ü beklemeye gerek yok önündeki yıla baksan gidişatın ne durumda olduğunu anlardın. Doğuda çalışan arkadaşlarım çarşıya çıkamıyor sen de kalkmışsın burada 2023'de bir anda dünyanın en büyük devleti olacağımızı sanıyorsun. Bu osmanlı türkçesini(isim bulamayınca bu ismi verdiler) savunan arkadaşların dediği şey atalarımızın dilini öğrenmemiz lazım. Senin atan kim önce onu araştır. İlk alfaben ne senin hangi belgeleri okuman lazım özünü anlaman için onu araştır. Saçma sapan Atatürk'e hakaret içerikli -sözde belgesiyle- denilen konuları insanları kandırmak için yayınlayanlar bu ülkeye ne denli zarar verdiklerini göremeyecek kadar cahildir. Bu yazılanlara inananlar da kara cahildir. Osmanlı'da paşa olmanın bir şartı da hafız olmaktır. Bunu da bulduğum belgelerle desteklerim. O zaman Atatürk'ün aslında kuranı kerimi çok iyi bildiğini düşünecek misin yoksa o örümcek kafandaki ağları daha da sıkı mı öreceksin. Hepsini geçtim Atatürk'ün neye inanıp neye inanmadığından bana ne arkadaşım. Adamın bizim geleceğimiz için neler yaptığına bakarım ben. Senin o çok büyük dediğin padişahların ülkeyi birilerine peşkeş çekerken kıldığı namazların kabul olduğunu sanıyorsan çok yanılırsın. Din göstermelik olsaydı bütün imamlar cennetlikti. Ama sana göre türbanlı bir kadının bir erkeğe yardım amaçlı bile olsa elini uzatmaması, saçı açık sokaktaki köpeği besleyen bir kadının hareketinden daha doğrudur. Çünkü bu zihniyet dini yanlış anlamış bir soyun sorunlu torunlarıdır.
:+1:

Osmanlıca bu hükümetin bu millete attığı yemdir. siz kapı arkasında ne dolaplar dönüyor ona bakın ülke bölüme eşine doğru yelken açarken siz hala oturup yazımız şöyle böyle olsun diyorsunuz. amaç mezar taşı okumaksa ben size söyleyim bir mezar taşından adamın adı ve doğum ölüm tarhi yazar.

Kürşat_58' Alıntı:
Osmanlıca bu hükümetin bu millete attığı yemdir. siz kapı arkasında ne dolaplar dönüyor ona bakın ülke bölüme eşine doğru yelken açarken siz hala oturup yazımız şöyle böyle olsun diyorsunuz. amaç mezar taşı okumaksa ben size söyleyim bir mezar taşından adamın adı ve doğum ölüm tarhi yazar.

Aynen öyle hocam bu yemlere aldanmamak lazım. Ama insan bazı densiz kara cahillerin yorumlarına bakınca cevap yazmadan da edemiyor. Öğretmen olmuş insanın düşünceleri bunlar olamaz. Olaylara objektif gözle bakmalı ve gerçeği ayırt etmeliyiz. Bizim işimiz de bu değil mi akılcı olmak. İnsanların neye inanıp neye inanmadığına göre değerlendirmeyi bırakıp önümüze baksaydık şimdiye gerçekten de büyük bir devlet haline gelmiştik. Ama ne yazık ki bütün müslüman devletler gibi biz de mezhep tartışmaları, caizdir değildir tartışmaları, sürekli geriye dönüş bunun yanı sıra ondan burdan duyduğumuz saçma sapan şeylere göre oluşan kinimizle gündelik savrulmalar yaşıyoruz. Önce sağlam bir birey olmamız gerekiyor ki sağlam bir toplum oluşturabilelim. Suni gündemlerle birbirimize laf atmayı bırakıp bu ülke için çocuklarımız için ne yapabilirizi tartışmalıyız. İnsanı insan yapan onun dini değildir gerçeğini anlamamız lazım. Yoksa hakaretlerle birlikte insanlığımız da havalarda uçuşur ruhumuz duymaz.

chch' Alıntı:
Ahirette size şefaatçi olur mu dersin :puhaha: ne adamsınız ya.
ne ilk nede son reisi cumhur şefaatçi olamaz. ancak birşeyleri savunacağız derken asıl şefaat edecek zatın hatırınıda gözetmek gerekir. hakkın hatırı alidir başka hatırlara feda edilmez

cehcah 2023 te büyük türkiye olacağımızı sanıyorsun ama haberin olsun bu gidişle bırak büyük olmayı bölüneceğiz ve iç savaş çıkacak. Kimse görmesede bu böyle. Bu osmanlıca tartışmasıda hem oy koparmak hemde açılım görüşmelerinden dikkati başka yere çekmek için çıkarılmış bir oyuncak.

Çözüm süreci başından beri yanlış; karşı taraf özerlik, anadilde eğitim ve genel af istiyor eğer bunları vermeyeceksen boşuna görüşmenin anlamı yok çünkü bu 3 şey kabul olmadan silahlar susmaz. Bunlarıda kabul edersen zaten senin sandığın o büyük devlet olma vasfına sahip olamayız, üç beş çapulcuya boğun eğmiş bir çadır devleti oluruz.

Eğer açılım yapacaksan buyur yap kürtlere ne vereceksen kendin ver teröristlerle ne diye görüşüyorsun o katilleri ne diye adam yerine koyuyorsun. Anadilde eğitim kararı alsanız halk zaten tepki vermez ayrıca kürt halkına ne vereceksen ver ama bu itleri adam yerine koydukça devletin itibarı yerle bir oluyor.

wertbono' Alıntı:

:+1: :+1:

Komiklere bak. Ya arkadaş ben anlsmıyorum bu islam dininden çıkmak ne kadar zormuş böyle. Kur'anın ayetini inkar edeceksin dine aykırı herşeyi söleyip uygulayacaksın yinede islamda kalacaksın. Vay arkadaş nasıl bir şey bu yaa.

islam sizin babanızın malı mı? sizin tekelinizde mi islam!

chch' Alıntı:
Şimdi desem cumhuriyet tarihindeki ilk köşk ingilizlerin parasiylami alındı, neyse demiyorum. Siz laf üretmeye devam edin.

İşte tipik ve basit bir savunma mekanizması ;

kardeşim eskiden yapılan yanlışlar bugün yapılan yanlışlar için bir mazeret olamaz. İKİSİ DE yanlıştır. Kaptın mı köfteyi.
Eskiden yapılan torpilde rüşvette yolsuzlukta yanlıştı Şimdide YANLIŞ

Asıl mesele "Bu Doğru Değil" diyebilmekte.

kafkas' Alıntı:
chch' Alıntı:
Şimdi desem cumhuriyet tarihindeki ilk köşk ingilizlerin parasiylami alındı, neyse demiyorum. Siz laf üretmeye devam edin.

İşte tipik ve basit bir savunma mekanizması ;

kardeşim eskiden yapılan yanlışlar bugün yapılan yanlışlar için bir mazeret olamaz. İKİSİ DE yanlıştır. Kaptın mı köfteyi.
Eskiden yapılan torpilde rüşvette yolsuzlukta yanlıştı Şimdide YANLIŞ

Asıl mesele "Bu Doğru Değil" diyebilmekte.
hacı adam kapağı koymuş bunun üstüne laf söylenmez

"Bu Doğru Değil" diyebilmek, herkesin harcı değildir. o kadar kolay değil yani! nasıl olsun ki :!:

Bazılarının yazdıklarını gormemezlikten gelmek lazım :)
Sallayın gitsin karaya ak diyeni

Geri