Secim gorevleri geldimi

Kodla Büyü
Buzkırıcı o kadar çok yazmışsın ki konu seçim görevinden çıkmış taaa nerelere gitmiş :) İnşallah bi aksilik çıkmaz da tatiline gidersin. Ancak şu da bir gerçek ki kolay kolay izin alınabildiğini / onaylandığını sanmıyorum. Ben de bir keresinde aynı şekilde izne ayrılacaktım lakin bir sürü şey denmişti. Bakalım senin durum yarın belli olur. İşi gücü bıraktım yarın akşama kadar senin izin konusunu bekleyeceğim :)

Son düzenleme:
Hallettik hocam doktor raporunu da ekledim.25,5 senede 1 rapor, 1 mazeret iznim yada işe geç kalmışlığım yok.Deprem bölgesi olduğu için özel bir hakkımda var aslında.

Buzkırıcı o kadar çok yazmışsın ki konu seçim görevinden çıkmış taaa nerelere gitmiş :) İnşallah bi aksilik çıkmaz da tatiline gidersin. Ancak şu da bir gerçek ki kolay kolay izin alınabildiğini / onaylandığını sanmıyorum. Ben de bir keresinde aynı şekilde izne ayrılacaktım lakin bir sürü şey denmişti. Bakalım senin durum yarın belli olur. İşi gücü bıraktım yarın akşama kadar senin izin konusunu bekleyeceğim :)
Onu ben de merak ediyorum. Seneye greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum. Kurada çıkarsak en azından bir süre gidip gezme niyetim var :D

Bizim burada hakim tum itirazlari red etmis ki dilekce verenlere mantikli sebep edilir denilenler bile iptal edilmemis ilginc ulkeyiz

İlgili kanunda aşağıdakiler yazıyor ancak devlet memurları için ayrıca bir soruşturma da açılır muhtemelen. Sonunda ne olur bilmiyorum.

Madde 136 – (17/5/1979 tarihli ve 2234 sayılı Kanunun hükmüdür.)

Kurullara seçildiği halde haklı sebep olmaksızın vazifesi başına gelmeyenler beşbin liradan yirmibeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.

Seçim başladıktan sonra kuruldaki görevlerini haklı bir sebep olmaksızın terkedenler, iki aydan altı aya kadar hapis ve beşbin liradan yirmibeşbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırılır.
Bir şey değilmiş. Neyse parası veririz.

2021 yılına ait seçim işleri kılavuzunu (yerel ara seçimler için hazırlanmış) ekliyorum
Bu yıl ait olan çıkana dek bakmak isteyenler olabilir:

Ekli dosyalar

• SANDIK-KURULU-KILAVUZU(6HAZİRAN 2021-ARA-SEÇİMLER).pdf
    250.6 KB · Görüntüleme: 61
2 bin liraya sabah 6-7 den akşam 10lara kadar hatta sandık başkanı isen 3 bin liraya gece 2-3e kadar çalışacak başka meslek grubu var mı? Hem de hatasız çalışacak hem de işi bu kadar sahiplenecek. Seçim ücreti şöyle 8-10 bin olsaydı da bize bırakmazlardı bu işi

2 bin liraya sabah 6-7 den akşam 10lara kadar hatta sandık başkanı isen 3 bin liraya gece 2-3e kadar çalışacak başka meslek grubu var mı? Hem de hatasız çalışacak hem de işi bu kadar sahiplenecek. Seçim ücreti şöyle 8-10 bin olsaydı da bize bırakmazlardı bu işi
Keşke 2bin olsaydı hocam, seçim seminerine gidenlerden ekders ücretinde kesinti olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 28.03.2019 tarih ve 06435051 sayılı görüş yazısında;
"Kararın 16'ncı maddesinde Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, seçim hazırlık toplantılarına katıldıkları günlerde ek ders görevlerini yapmış sayılacakları yönünde bir düzenleme bulunmadığından, bu konumdaki öğretmenlerin, söz konusu günde fiilen yerine getiremedikleri meslekle ilgili çalışmaları için öngörülen ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı," açıklamalarına yer verilmiştir.

Annemlerin evi var Mersinde.Diğer evi kapattım zaten yine bir ara sallandı korktum.1 ay bedava burada yaşayacağım.Nisanda bisikletle doğru Alanyaya pedal çevireceğim.En son hedef Ankara.Külliyede kütüphaneye üye oldum 1 hafta burada yatarım.Çorba çay kahve kek bedava.Victusa 5 tane oyun yükledim 1 ayda sabahlara kadar oyun oynarım.

seçim görevini iade etmek için yanımda bir arkadaş buldum değişim için...baktılar onun görevi yok. görev istiyormusun dediler..olumlu cevap alınca ona görev verdiler benimkini iade almadılar :)))

İnanmayacaksınız.Çevremdeki okullarda görev değişikliğini kabul et, yemeği ye, üstüne 1000 lira al.Bir de seçimden sonra 3 bin al teklifleri oldu.Bir yerde de öğretmen itiraz etmiş, yüksek perdeden konuşmuş, hakim 1 gecelik misafir etmiş.

Buzkırıcı son durum nedir? İnşallah izin talebin onaylanmıştır. Çiçekli gömlek giydiğin tatil fotolarını bekliyoruz.. :)

Allah misafir ettirmesin inşallah,en cok korktugum kesim bu kesim karısı kızıda tehlikeli trafikde dua ederim karsılaşmayayım diye cunku yol onların gibi davranıyorlar😁

İnanmayacaksınız.Çevremdeki okullarda görev değişikliğini kabul et, yemeği ye, üstüne 1000 lira al.Bir de seçimden sonra 3 bin al teklifleri oldu.Bir yerde de öğretmen itiraz etmiş, yüksek perdeden konuşmuş, hakim 1 gecelik misafir etmiş.

O olay:

Sizin orada piyasa düşükmüş. +2000 lira teklif eden 2 kişiyi gördüm, yine de alan yok burada. İzmir...

O olay:

Haberi okurken stres oldum. O hakim nasıl böyle davranabilir? Karakoldaki polisler öğretmenlerin çocukları kreşte kalmış neden yardımcı olmazlar? Millet birbirini bıçaklıyor, hırsızlık yapıyor, adam kaçırıp dövüyor ve ona rağmen savcılık serbest bırakırken böyle basit bir olayda meslektaşlarımız resmen katil muamelesi görmüşler. Yazık olmuş.. Çok üzüldüm.

Geri