sesime ses verin bbnet ciler

Kodla Büyü

B.T. Öğretmenleri ne istiyor

• boş verin gitsin hiç birşey değişmeyecek zaten

Oy: 33 14.6%
  • formatörlük şartarı iyileştirilsin

Oy: 97 42.9%
  • derslerimiz çin sendikamdan istifa ederim

Oy: 58 25.7%
  • derslerimiz için topluca bir sendikaya üye olalım

Oy: 39 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    226
braveheart06mg' Alıntı:
yalnız son iki seçenek aynı anlama geliyor..biri gereksiz '!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aynıdeğil de

c kümesiyle d kümesi kesişiyor diyebiliriz.

yani son iki seçenek(c,d) eylem yapmak isteyenleri

ilk iki seçenek(a,b) formatörlük isteyenleri gösteriyor.

aslında birde ankara veya istanbul eylemide ekleyebilirdik ama oy verenlerin oyu boşa gider diye birdaha düzenlemiyorum.

ama gerekli olduğunu düşünen varsa ayrı bir eylem talebi gelirse anketi tekrar düzenleyebilirim.

sendikları böyle şeylere alet etmeniz hoş olmamış hangi sendika bilişimcilerin bu halde olmasını ister ama illa tepki koyacaksınız hükümetle işli dışlı olan ve şu an yetkili sendika olan eğitim bir sen e tepki koyabilirsniz ama bütün sendikaları aynı kefeye koymak haksızlık olmaz mı? zaten en az senkalı olan branş bilişimcilerdir. oda gücünüz sadece sendikaya yettiği için çözümü istifa etmekte buluyorsanız ve öyle çözülecekse bence hemen istifa edilsin.

malesef bu duruma beceksiz MEB bakanlarının getirdiğini unutuyorlar.

cesur_yürek' Alıntı:
sendikları böyle şeylere alet etmeniz hoş olmamış hangi sendika bilişimcilerin bu halde olmasını ister ama illa tepki koyacaksınız hükümetle işli dışlı olan ve şu an yetkili sendika olan eğitim bir sen e tepki koyabilirsniz ama bütün sendikaları aynı kefeye koymak haksızlık olmaz mı? zaten en az senkalı olan branş bilişimcilerdir. oda gücünüz sadece sendikaya yettiği için çözümü istifa etmekte buluyorsanız ve öyle çözülecekse bence hemen istifa edilsin.

evet b.t öğretmenlerinin sendikalı sayısı az.
neden
sendikaların işi partilerin arka bahçesi olmak değildir. insanların hakkını savunmaktır. ve malesefki hiçbiri bunu yapamıyor.
b.t. öğretmenleri bunun farkındaki sendikalara üye olmuyor. soruyorum oy verme işlemi neden gizli yapılıyor
cevaplıyorum kimsenin rengi belli olmasın diye peki sendikaya üye olunca ne oluyor. her yer rengarenk.
sarılar buraya, kırmızılar şuraya yeşiller diğer tarafa ve yine soruyorum 12 eylül olaylarının sebebi nedir.
belki insanlarımız eskisi kadar fanatik değiller ama olsun bu olay toplumu bölmektedir. ve bt öğretmenleri bunun farkındalar.
üye olan arkadaşlarımızda haklı tabi sonuçta sendikalı olmadınmı sesini duyuramıyorsun.
iki arada bir derede kalıyorsun. artık iki yanlıştan kafana yatanı seçersin.
ya sendikaya üye olup süregelen bir yanlışa imza atarsın. yada sendikaya üye olmayıp hakkından feragat edersin.
birde sendikaları karıştırıp ne yapmışızki sendikalarada mesaj gönderdim eylemimizde bize destek verin dedim.
cevap bile vermediler.
hırsızın gönlü olsa eve bacadan girer.

kadir2301' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

evet b.t öğretmenlerinin sendikalı sayısı az.
neden
sendikaların işi partilerin arka bahçesi olmak değildir. insanların hakkını savunmaktır. ve malesefki hiçbiri bunu yapamıyor.
b.t. öğretmenleri bunun farkındaki sendikalara üye olmuyor. soruyorum oy verme işlemi neden gizli yapılıyor
cevaplıyorum kimsenin rengi belli olmasın diye peki sendikaya üye olunca ne oluyor. her yer rengarenk.
sarılar buraya, kırmızılar şuraya yeşiller diğer tarafa ve yine soruyorum 12 eylül olaylarının sebebi nedir.
belki insanlarımız eskisi kadar fanatik değiller ama olsun bu olay toplumu bölmektedir. ve bt öğretmenleri bunun farkındalar.
üye olan arkadaşlarımızda haklı tabi sonuçta sendikalı olmadınmı sesini duyuramıyorsun.
iki arada bir derede kalıyorsun. artık iki yanlıştan kafana yatanı seçersin.
ya sendikaya üye olup süregelen bir yanlışa imza atarsın. yada sendikaya üye olmayıp hakkından feragat edersin.
birde sendikaları karıştırıp ne yapmışızki sendikalarada mesaj gönderdim eylemimizde bize destek verin dedim.
cevap bile vermediler.
hırsızın gönlü olsa eve bacadan girer.
isteyen isteği gibi üye olsun bu gün avrupada sivil toplum örgütüne üye olanların sayısına bakın kişi başına 6 üyelik düşerken bizim ülkede şucu bucu olurum korkusu var. artık bunları bırakın hangi sendika sizin için daha çok çalışıyorsa gayret gösteriyorsa üye olursunuz yada hiç olmazssınız ama bu arka bahçe ön bahçe işini bırakın sizin nasıl biri olduğunuzu anlamak için sendikanıza bakmlarına gerek var mı? bu gün birileri çıkmış snedikalar hiç bir işe yaramıyor diyor bunu diyenler bence bir araştırsın sonra konuşsun

cesur_yürek' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:
isteyen isteği gibi üye olsun bu gün avrupada sivil toplum örgütüne üye olanların sayısına bakın kişi başına 6 üyelik düşerken bizim ülkede şucu bucu olurum korkusu var. artık bunları bırakın hangi sendika sizin için daha çok çalışıyorsa gayret gösteriyorsa üye olursunuz yada hiç olmazssınız ama bu arka bahçe ön bahçe işini bırakın sizin nasıl biri olduğunuzu anlamak için sendikanıza bakmlarına gerek var mı? bu gün birileri çıkmış snedikalar hiç bir işe yaramıyor diyor bunu diyenler bence bir araştırsın sonra konuşsun

avrupada bu iş nasıl yürüyor particilik varmı onu bilmiyorum bilen arkadaşlarım varsa bizi bilgilendirsinler lütfen.
türkiyeden bahsedelim eğer öğretmenseniz ne demek istediğimi çok iyi anladınız. anlamadıysanız ya başka bir meslektensiniz yada sendikalardan bir menfaatiniz var, yada sendikanın kadrosu içerisindensiniz.
Okula gidiyorum herkes bir gurup olmuş. kimse kimseyle konuşmuyor. bazıları müdürün sendikası neyse ona yakın bir yerde durmaya çalışıyor. Müdür kendi adamlarına(sendikalısına) farklı olmayanlara farklı davranıyor. Müdür yardımcısı kendi adamlarını(sendikalısını) toplayıp müdürün kuyusunu kazıyor, daha yazacak çok şey var uzatmayayım
Soruyorum sana bumudur sendikanın görevi
bu bahsettiklerim hayal ürünü korkular değil. gerçeğin ta kendisi.

celikumit' Alıntı:
bize destek olacak sendikaya geçmeye hazırım +1,
ama öyle sözde değil bir iki evrakla kandırmaca değil. çıkacak delikanlı gibi bu sorunu çözecek sendika
gösteriş için değil

nerde öyle sendika...bulursanız ben de varım.....+1

Bu arada bizim BT ciler olarak idam fermanımız verilmiş biz hala bunlarla uğraşıyoruz.Abbas Güçlü Bakanla Görüşecek maillerimizi atmaktan kaçınmayalım.Topyekün bir Gündem oluşturalım.SAygılar

kesinlikle okullar açılmadan çok iyi bir fırsat bu....özür gurubundan istanbula tercih yaptım tefliyim ama ilköğretim yazmak zorunda kaldım meslek lisesi açılmayınca.kesinlikle formatör olmak istemiyorum .15 saatimi doldurucam kaç okula gitmem gerekiyosa gereksin.yine de idarecilerin uşağı olmıcam.....müdürün fen dersi yazılı sorularını yazdığım günü unutamıyorum...İnşallah bu mübarek günlerde dua da edelim bilişim tek.dersi için hayırlı bi haber çıkar bari 2. kademeyi 2 saat yapsınlarda dileyen formatör olsun.......Yine de pek umudum yok:(

bu işin suçlusu sendika mı? elinizi vidanınıza koyun bu gün sayısı 250 olan bir sendika bile bilişimciler için elinden geleni yaptı. ama sendikaların nasıl çalıştığını nasıl bir iş yaptıklarını bile bilmeden faturayı sendikaya çıkarmak hoş değil. her sendikada değişik partilere oy veren insalar var ama bunu illa şucu bucu yapmak hoşd değil 20 den fazla sendika var hepsi mi siyasi diyelimki siyasi olsun ne olacak neyden korkuyoruz. herkez bu ülkede özgür olmaycak mı?
işin özü suçlu hükümettir faturayı ona çıkarabiliyorsanız çıkarın çıkaramıyorsanız başka suçlu aramay gerek yok

cesur_yürek' Alıntı:
bu işin suçlusu sendika mı? elinizi vidanınıza koyun bu gün sayısı 250 olan bir sendika bile bilişimciler için elinden geleni yaptı. ama sendikaların nasıl çalıştığını nasıl bir iş yaptıklarını bile bilmeden faturayı sendikaya çıkarmak hoş değil. her sendikada değişik partilere oy veren insalar var ama bunu illa şucu bucu yapmak hoşd değil 20 den fazla sendika var hepsi mi siyasi diyelimki siyasi olsun ne olacak neyden korkuyoruz. herkez bu ülkede özgür olmaycak mı?
işin özü suçlu hükümettir faturayı ona çıkarabiliyorsanız çıkarın çıkaramıyorsanız başka suçlu aramay gerek yok

hocam anlattıklarım ya işine gelmiyor, yada anlayacak kapasiten yok
kimse günah keçisi aramıyor. problemin ne olduğu, problemi kimin çıkardığı kimin çözmeye çalıştığı kimin bizleri yok saydığını buradaki insanlar bilmiyormu sadece sen mi biliyorsun.
varsa bu işi çözmek isteyen bize yardım etmek isteyen bir sendika buyursun gelsin. sorunumuz hala masada veya sen sendika üyesiysen gel sen bize yardım et. yoksa gölge etme başka ihsan istemem.
ayrıca anketin son seçeneği topluca bir sendikaya üye olma bizi destekleyecek bir sendikaya üye olabiliriz varsa öyle bir sendika tabi

her türü eyleme varim +1, her ne kadar sendikalarin bu isi cozecegine inanmasam da,umarim beni yaniltan bir sendika cikar :?

kadir2301' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

hocam anlattıklarım ya işine gelmiyor, yada anlayacak kapasiten yok
kimse günah keçisi aramıyor. problemin ne olduğu, problemi kimin çıkardığı kimin çözmeye çalıştığı kimin bizleri yok saydığını buradaki insanlar bilmiyormu sadece sen mi biliyorsun.
varsa bu işi çözmek isteyen bize yardım etmek isteyen bir sendika buyursun gelsin. sorunumuz hala masada veya sen sendika üyesiysen gel sen bize yardım et. yoksa gölge etme başka ihsan istemem.
ayrıca anketin son seçeneği topluca bir sendikaya üye olma bizi destekleyecek bir sendikaya üye olabiliriz varsa öyle bir sendika tabi
öncelikle usulubu düzeltmeni tavsiye ederim. hayatında hiç sendika üye oldun mu? olduysan kaç yıldır üyesin sendikların bilişimciler üzerinde kaç yıldır bu işi düzeltmek için neler yaptıklarını sadece bu formda araştırsan bulursun.

1. sendiklar sorun çözmezler sorun çözümü için uğraşırlar sorunu çözecek merci hükümettir.
2. sendkaların sayıları 200 bine yaklaşmışken sizin 3-5 adam istifa etseniz de etmesenizde bir şey ifade etmez.
3. öncelikel sendklardan çok bilişimcilerin kendisi birlik ve berberlik durmu olması gerekir. sendiklara bilişicmler konsunda çok farklı bilgiler gittiği için onlarda sorun çzöme konusnda karasız kalıyor mesele bazıla formatölük kalksın diye mail atmış bazılar kalmasın diye mesaj atmış
kısaca bir örnek verelim sözleşmeliler için sendikalar onlarca eylem yaptılar trilyonlarca para harcandı hükümet asla gerim atmadı ama seçin yaklaştığında 5 yılda çözülmeyen sorun 5 günde çözüldü.

öncelikle sağa sola saldırmadan önce neyi nasıl yapcağınız bilmeniz gerkiyor

cesur_yürek' Alıntı:
öncelikle usulubu düzeltmeni tavsiye ederim. hayatında hiç sendika üye oldun mu? olduysan kaç yıldır üyesin sendikların bilişimciler üzerinde kaç yıldır bu işi düzeltmek için neler yaptıklarını sadece bu formda araştırsan bulursun.
1. sendiklar sorun çözmezler sorun çözümü için uğraşırlar sorunu çözecek merci hükümettir.
2. sendkaların sayıları 200 bine yaklaşmışken sizin 3-5 adam istifa etseniz de etmesenizde bir şey ifade etmez.
3. öncelikel sendklardan çok bilişimcilerin kendisi birlik ve berberlik durmu olması gerekir. sendiklara bilişicmler konsunda çok farklı bilgiler gittiği için onlarda sorun çzöme konusnda karasız kalıyor mesele bazıla formatölük kalksın diye mail atmış bazılar kalmasın diye mesaj atmış
kısaca bir örnek verelim sözleşmeliler için sendikalar onlarca eylem yaptılar trilyonlarca para harcandı hükümet asla gerim atmadı ama seçin yaklaştığında 5 yılda çözülmeyen sorun 5 günde çözüldü.
öncelikle sağa sola saldırmadan önce neyi nasıl yapcağınız bilmeniz gerkiyor
haklısın arkadaşım uslubum için özür dileyerk sözlerime başlıyorum.
evet 2 yıl EBS' e üye idim 2011 başlarında istifa ettim.
sefa hocam bizler için uğraşanların başında geliyor. daha sonrada TES bişeyler yapmaya çalıştı diğer sendikalar kıllarını kıpırdatmadılar.
(sefa hocam hariç) şu an nerdeler bu sendikalar yanımızdalarmı desteklerini ben hissedemiyorum sen hissedebiliyormusun.
sorun çözmeye gelince sendikaların istedikleri zaman istedikleri şeyi nasıl koparabildiklerini biliyoruz. şu an isteseler bu sorunumuzu çözmek için gerçekten çaba gösterseler bence bu iş çok zor değil. ancak sonuçta onlarda haklı olarak popülist davranarak sayısı az olan grupların sorunlarıyla daha az ilgileniyorlar. evet bizimde sayımız az hele bu azlığımıza birlik olamayışımızıda eklersek zaten ankettede gördüğümüz gibi sayımız elliyi zor buluyor.
peki ne yapalım senin söyleyişine göre kurbanlık koyun gibi sonumuzun ne olacağını beklemek kalıyor bize
madem sendikalarda bizim gibi sonucu bekliyor madem görevi benim hakkımı savunmak olan sendika bunu yapmıyor benim sendikalı olmamın anlamı nedir o zaman. sayımız artarsa istifa eylemini uygularız artmazsa dediğin gibi biz 3-5 adam istifa etse ne olur. tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok
yada hep beraber sefa hocamın sendikasına geçeriz yok bunlarıda beğenmediysen sende bişeyler söyle seni dinleyelim

Merhabalar,

Ben yeni atandım. Zaten bir sendikaya üye değilim ve düşünmüyorumda ama dediğiniz gibi bizim sorunlarımızla en iyi ilgilenen hangisiyse bu sene toplu olarak o sendikaya geçebiliriz. Bana uyar bu fikir.

İstifadan önce acaba gidip herkes kendi sendikasına sorunumuzu çözün diye baskı yaptı mı? Bunun yapıldığını bile sanmıyorum nedense ben gidip açıkladığım da insanlar evet yeni duyduk gibi tepkiler veriyor malesef...

cesur_yürek' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum hocam sana. Yetkili sendika yapmıyorsa onu cezalandırmak lazım. Eğitim bir sen üyesi arkadaşlar istifa etmelisiniz.

Öğretmenlik yapmak kimsenin zoruna gitmiyor. Salt öğretmenlik yapsak başımız gözümüz üstüne dersimiz varken bile hem derslere girip hem de okulun teknik işlerine bakmak ne kadar adil acaba. Diğer öğretmenlerle nasıl eşit sayılabiliriz. Formatörlük istenmesinin en büyük sebebi budur bence. Neden okuldan çıkarken idarecilerin ağızlarından çıkan lafı beklemek zorunda kalalım. Her türlü işe koşturulurken ağam paşam, işler yoluna girince "zaten bir iş yaptığınız yok" tarzında yersiz, densiz laflara maruz kalalım. Yorumlardan anladığım şu ki biz daha kendi içimizde ne istediğimizi bilmiyoruz.
Zaten yıllardır ders notunun kaldırılması, ders sayısının düşürülmesi ve en son 1. kademeden de dersin kaldırılması gibi işgüzarlıklarla ders mahvedildi. Formatörlük boynumuza bindirildi şu durumda yapılacak en iyi şey tabiki de formatörlük çalışma koşullarının iyileştirilmesi olacaktır.

dyzc1905' Alıntı:
Öğretmenlik yapmak kimsenin zoruna gitmiyor. Salt öğretmenlik yapsak başımız gözümüz üstüne dersimiz varken bile hem derslere girip hem de okulun teknik işlerine bakmak ne kadar adil acaba. Diğer öğretmenlerle nasıl eşit sayılabiliriz. Formatörlük istenmesinin en büyük sebebi budur bence. Neden okuldan çıkarken idarecilerin ağızlarından çıkan lafı beklemek zorunda kalalım. Her türlü işe koşturulurken ağam paşam, işler yoluna girince "zaten bir iş yaptığınız yok" tarzında yersiz, densiz laflara maruz kalalım. Yorumlardan anladığım şu ki biz daha kendi içimizde ne istediğimizi bilmiyoruz.
Zaten yıllardır ders notunun kaldırılması, ders sayısının düşürülmesi ve en son 1. kademeden de dersin kaldırılması gibi işgüzarlıklarla ders mahvedildi. Formatörlük boynumuza bindirildi şu durumda yapılacak en iyi şey tabiki de formatörlük çalışma koşullarının iyileştirilmesi olacaktır.

hocam görüşlerine katılmamakla birlikte formatörlük isteğini açıkça ifade etme delikanlılığını gösterdiğin için seni tebrik ediyorum

formatörlük isteyenler de neden istediklerini paylaşsınlar lütfen

dyzc1905' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum hocam sana. Yetkili sendika yapmıyorsa onu cezalandırmak lazım. Eğitim bir sen üyesi arkadaşlar istifa etmelisiniz.

peki hocam cezalandıralım eğitim bir seni

nasıl mesela

istifa diyorsan 3- 5 adam istifa etsek ne olur değilmi

dyzc1905' Alıntı:
hocam bende katılmıyorum. Formatörlük öğretmenlik değildir. Formatörlüğün ne olduğu bile belli değildir. 18 saat ekdersle BT öğretmenleri susturmuşlarlardır.
Ben formatörlük olmasın demiyorum. Ama en azından seçim hakkı verilsin. ben öğretmenlik mesleğimi yapmak istiyorum.Zaten bulunduğum okuldaki bilgisayar vs sorunları da çözüyordum.
Hem görsel sanat müzik öğretmenlerinin de dersleri bir saat. onlar bizim gibi mi. Bence herkes şapkasını önüne alıp düşünmeli. Bizde bu formatörlük sevdası olduktan sonra iyi bilirdik bilişimcileri

ben hemen neden formatörlük istemediğimi belirteyim.
1.formatörlüğün şartlarıyla istedikleri gibi oynayabilirler. sayımızda az eylemede gücümüz yok gık diyemeyiz valla
2.dünyanın işini yapsan bilgisayar başında değilmi yaptığın iş, o zaman boş boş duruyor bir iş yapmıyorsun demektir.
3. milletin işini yapmadığın zaman küsüyor arkandan dedikodunu çıkarıyorlar.
4. yaptığın zaman işler bitmiyor kendimizide geliştirmemiz lazım değilmi. nerde buna vakitmi kalıyor.
5. yapmaya çalıştığın işte problem çıktığı zaman kimse anlattığın aksilikleri dinlemiyor bile sonuçta o işi yapman bekleniyor.
6. 5-10 dk arkadaşlarınla sohpet etmek istiyorsun ama bir türlü için rahat etmiyor. idarecilerin o hayin bakışları(sana verdiğim iş ne oldu) insanın canını
sıkmaya yetiyor
7. eğitim öğretimden kopuyorsun derslerde ders işlemek gelmiyor içinden
8. kasa monitör taşımak zorunda kalıyorsun
9. bilgisayarların bozuk donanımının değişmesi için idare para vermeyince bilgisayarı bozuk olan öğrenci öğretmen gelmeden kasayı fareyi klavyeyi
değiştirmeye çalışıp diğer donanımlarıda bozuyor domino gibi, mecbur para vermesi için idareye yalvar yakar
10. donanımı almak için kimse kılını kıpırdatmıyor. sonunda malzemeleride biz getirmek zorunda kalıyoruz. ayakçıda olduk anasını satayım
11. internet hattı çekilecek sınıflara kimse kılını kıpıratmıyor, formatör kap matkabı tırman duvarlara
Aklıma gelenler şimdilik bunlar siz devamını getirin

Arkadaşlar 15 gün sonra okullarda olacağız daha bir karara varamadık mı? Yeni atananlarda ona göre tavrını koyar sendikalara karşı.

evet bencede formatörlük çok itici olmaya başladı. en başta adının değişmesi gerek. eğer bizim verimli olmamızı istiyorlarsa bölümümüzün(böte) kuruluş amacına baksalar yeter. sadece bu amaç bile iş yapmak isteyene yol gösterir bence. demem o ki derslerimizi kadırdılar peki tamam, o zaman bizim birer eğitim teknoloğu olmamızı da kabul edip bunun alt yapısını hazırlasınlar. bizler bunun için eğitim aldık materyal hazırlama konusunda. eğitekdeki bir hocamız bu konuda teklif veriyoruz bakalım ne çıkacak demişti 1 ay önce umarım özlük haklarımız kötüleşmeden(iyileşmesi şart değil) bizi bu belirsizlikten kurtarırlar. eğitekdeki hocamızın önerisi meslek liselerindeki gibi atölye görevi benzeri görev verilerek ekders sıkıntımızı gidermek ve bu görev içinde de eğitim materyali hazırlamak için öğretmen ve öğrencilere destek olmak var demişti. bana gayet uygun geldi hocamızın teklifi, sizce? ve bu hocamızın teklifi içinde de formatörlük kelimesinin kaldırılması var denmişti. inşallah bizim daha fazla şevkimizi kırmadan bu belirsizliği sonlandırırlar.

akdenizkanki' Alıntı:
Arkadaşlar 15 gün sonra okullarda olacağız daha bir karara varamadık mı? Yeni atananlarda ona göre tavrını koyar sendikalara karşı.

bizim isanımızın genel özelliğidir hocam yumurta gö.e dayanmadan iş yapmayız :puhaha:
neyse bu şaka kısmı tabide anketi görüyorsun hocam 31 kişi istifa etsek ne olur
arkadaşların tatilden dönüp sayımızın artmasını bekleyecez
hangi eylemi uygulayacağımızı belirleme konusunda yöneticilerimizin fikirlerini de almak isterim tecrübe her zaman doğru konuşur.
benim şu anki fikrim hep birlikte eğitim söz sen e geçelim derim. zaten ankettede ilk oyu ben verdim ve bu seçeneğe verdim

aries21' Alıntı:
evet bencede formatörlük çok itici olmaya başladı. en başta adının değişmesi gerek. eğer bizim verimli olmamızı istiyorlarsa bölümümüzün(böte) kuruluş amacına baksalar yeter. sadece bu amaç bile iş yapmak isteyene yol gösterir bence. demem o ki derslerimizi kadırdılar peki tamam, o zaman bizim birer eğitim teknoloğu olmamızı da kabul edip bunun alt yapısını hazırlasınlar. bizler bunun için eğitim aldık materyal hazırlama konusunda. eğitekdeki bir hocamız bu konuda teklif veriyoruz bakalım ne çıkacak demişti 1 ay önce umarım özlük haklarımız kötüleşmeden(iyileşmesi şart değil) bizi bu belirsizlikten kurtarırlar. eğitekdeki hocamızın önerisi meslek liselerindeki gibi atölye görevi benzeri görev verilerek ekders sıkıntımızı gidermek ve bu görev içinde de eğitim materyali hazırlamak için öğretmen ve öğrencilere destek olmak var demişti. bana gayet uygun geldi hocamızın teklifi, sizce? ve bu hocamızın teklifi içinde de formatörlük kelimesinin kaldırılması var denmişti. inşallah bizim daha fazla şevkimizi kırmadan bu belirsizliği sonlandırırlar.
hocam adı güzel olsa ne olur yaşayacağımız sıkıntılar aynı olduktan sonra
ben ne iyileştirilmemiş, nede iyileştirilmiş şartlardaki ismi teknolog veya formatör olan hiçbirşeyi kabul etmiyorum.
ilk atandığımız günkü gibi derslerimizi geri vermeleri gerekiyor. biz öğretmeniz öğretmen olarak kalmak istiyorum

Geri