TRT'ye ulaşmayı deneyelim. Sadece 1 dakikanızı ayırın...

Kodla Büyü
bende gönderdim kendimizi daha fazla gündemde tutmalıyız ki hatadan dönülsün. herkes çevresine tekrar tekrar anlatmalı. geçen akşam bte derneği başkanı Burcu Yılmaz Hocamız bloomberg ht ana haberde güzel noktalara değindi. hocamızı tebrik ediyorum ve en kısa sürede derneğe üye olmayı düşünüyorum. herkese de tavsiye ederim. bir elin nesi var iki elin sesi var:)

Merhaba,
Dersi seçmeli dersler grubunda yer alan tek öğretmen Bilişim teknolojileri öğretmenleridir. Norm kadromuzun , şubat 2012 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre. Bilişim Teknolojileri sınıfında görev yapmak üzere atananlar ifadesine göre , ders sayısından bağımsız olarak hesaplanmasını sağlayabilecek mi yeni bakanımız?

http://www.bte.org.tr/belge/ne_oldu_ne_ ... ernegi.pdf

Merhaba arkadaşlar;
Bende formu doldurdum ve gönderdim. Dersimizle ilgili bu adımların inşallah bir sonuç vermesi temennisiyle.

Ben de gönderdim. Hem de tweet de attım. Fakat sunucunun bakanı zor durumda bırakacak soruları sormayacağını tahmin ediyorum.Umarım yanılırım.

22:40 yayın başlama saati bu saate kadar sorular hazırlanacaktır. Tweet ve form doldurmayı denemeye devam arkadaşlar...Şimdiden en az 57 kişi formu doldurdu belki de 100 lerce kişi tweet attı ama 13000 kişiye göre çok az bir sayı...

Arkadaşlar durumumuzu belirtirken lütfen atanmış öğretmenler olduğumuzu belirtelim. Çünkü soruya cevap olarak atama sayısı yeterli gibi politik cevap verilip geçiliyor. Özellikle en büyük sorunumuz norm sorununun çözülmesidir. Gerisi ayrıntıdır bence...

Aslında ümidimi kesmiştim ama bloomberg deki burcu hanımın programından sonra spikerin Bakan hakkında söyledikeri umutlarımı yeniden yeşertti :) . o yüzden bende gönderdim.

Selamlar;

Ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim,

Bilişim teknolojileri çağımızın öncelikli sektörlerinden olmasına rağmen milli eğitim müfredatında seçmeli ders olarak gösteriliyor, ders seçilmezse İlköğretimde taze beyinler, Bilişim teknolojileri ile ilgili hiç bir kazanım elde etmeden 15 yaşına geliyor, bunun yanında 20000 Bilişim teknolojileri öğretmeni norm fazlası oluyor, Sanayi devrimini hala tam olarak gerçekleştirememiş ülkemiz malesef bilişim çağını da yakalayamıyor. Bilişim Teknolojileri, sadece tüketici olarak geçiştirilemeyecek kadar değerlidir. Tüketimden üretime geçiş için bu yönde farkındalık sağlanması ancak bilişim teknolojileri dersinin zorunlu olmasıyla sağlanabilir. Bakanımızdan bu dersin akıbetini ve bunca kadrolu norm fazlası öğretmenin durmuna çözüm istiyoruz.

Saygılar.

Yazdım gönderdim allah yolumuzu açık etsin arkadaşlar.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri okullarda neden norm fazlası? Bizler okullarda bazen bir saniyemiz bile boş değilken, çağ teknoloji çağı iken bizlerin neden normları düzenlenmiyor? Bunu Sayın Bakanımız Nabi Avcı'ya iletir misiniz? Norm fazlası durumundan dolayı il dışı tayinimiz bile yok. Bu arada okullarda hiç Bilgisayar öğretmeni olmasa da bilgisayar öğretmenleri norm fazlası. Normumuz lütfen yeniden düzenlensin. Lütfen bunu iletiniz. Lütfen...

bu haliyle aynen yazdım...

arkadaşlar arkadaşlarınıza tel açın konuyla ilgili... foruma günlük girmeyenler olabiliyor.

Geri