yazılıları goole docs üzerinden yapmak istiyorum.

Kodla Büyü
forumdas' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
Ben yaptım gayette güzel oldu. Buyrun linkler:
https://docs.google.com/forms/d/1mLKoP3 ... g/viewform

Bu da google drive'ın otomatik hazırladığı sınav analizi:
Not: Chrome ile açınız:
https://docs.google.com/forms/d/1mLKoP3 ... wanalytics

Verileri, .xls olarak indirip, puana çevirme işini excelde yaptım.

Hocam çok iyi yaa.. Bu sınavı sınav evrakına nasıl çevirebiliriz. Sene sonunda sınav evraklarını topluyorlar ya.

Pdf olarak indirip saklayabilirsin. Açıkçası ben, evrak kısmını pek de önemsemiyorum. Bİz bilişimciler olarak birşeylere önayak olmamız gerektiğini düşünüyorum.
hocam yazılı sorulaını paylaşabilirmisin?

hastasıyız dede' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
Ben yaptım gayette güzel oldu. Buyrun linkler:
https://docs.google.com/forms/d/1mLKoP3 ... g/viewform

Bu da google drive'ın otomatik hazırladığı sınav analizi:
Not: Chrome ile açınız:
https://docs.google.com/forms/d/1mLKoP3 ... wanalytics

Verileri, .xls olarak indirip, puana çevirme işini excelde yaptım.

Hocam çok iyi yaa.. Bu sınavı sınav evrakına nasıl çevirebiliriz. Sene sonunda sınav evraklarını topluyorlar ya.

Pdf olarak indirip saklayabilirsin. Açıkçası ben, evrak kısmını pek de önemsemiyorum. Bİz bilişimciler olarak birşeylere önayak olmamız gerektiğini düşünüyorum.
hocam yazılı sorulaını paylaşabilirmisin?

Bu adres yazılı sorularıydı zaten, aşağı doğru bakınız:
https://docs.google.com/forms/d/1mLKoP3lX6g5VzW4ekmuH8lMMlVmmdBz-jTZ5rJ-cFog/viewform

Beyazpano ve edmodo her ikiside gerçekten kullanışlı geldi..İkisi arasında kararsız kaldım bende.
edmodo daha fonksiyonel gibi geldi..
beyazpano daha sade sanki...

Aslında ödevlendirme için kullanılabilir..zaten öğretilmesi gereken konular değilmi bahsi geçenler.
Mesela dersin son 5-10 dk için kısa quiz hazırlanıp anlatımın ne kadar başarılı olduğu öğrenilebilir.
Kim hangisini kullanıyor fikrini, tecrübesini paylaşırsa....lütfen..

gkm' Alıntı:
Beyazpano ve edmodo her ikiside gerçekten kullanışlı geldi..İkisi arasında kararsız kaldım bende.
edmodo daha fonksiyonel gibi geldi..
beyazpano daha sade sanki...

Aslında ödevlendirme için kullanılabilir..zaten öğretilmesi gereken konular değilmi bahsi geçenler.
Mesela dersin son 5-10 dk için kısa quiz hazırlanıp anlatımın ne kadar başarılı olduğu öğrenilebilir.
Kim hangisini kullanıyor fikrini, tecrübesini paylaşırsa....lütfen..
ben beyaz panoyu beğendim, seneye kesinlikle kullanmak istiyorum, bu sene forumla başladım alıştılar foruma bozmak istemiyorum.
bu arada benim sınav da aşağıda
https://docs.google.com/forms/d/1CU94sp ... s/viewform

seneye inş. bt sınıfım olunca bende şu beyazpanoyu deneyeceğim. teşekkürler fikirler ve yardımlar için

Kimse netsusuport için deki test designerdan bahsetmemiş bu başlıkta dikkate alınmalı. Çoğumuz netsupportla yüklendiğini farketmez. Çocuklar üye olmaz. Soru bankası hazırlanır soru seçe seçe her sınıfa farklı oluşturulabilir. Sınav başlayınca sadece sınav ekranları çıkar google docs gibi cevaplar aratamaz. Öğrenci ad soyad numara gibi bilgiler girmeden sınav başlamaz. Bitince tüm cevaplar ve istatistikler yazırılabilir.pdf de kaydedilr. Test designer için admin admin girerek oluşturur sonra net supportu açıp testi oradan çalıştırırsınız.

hastasıyız dede' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
beyaz panodan gelen cevap.
İlginiz için çok teşekkür ediyoruz. Beyazpano.com un öğretmenlere sunmuş olduğu şu an mevcut servisleri daima ücretsiz kalacaktır. Beyazpano ilerde gelirini daha çok içerik satışından sağlayacak. Bunlar nedir örneğin eğitim videoları, uygulamaları vs. Bu sebeple site fonksiyonlarının kullanımı için hiç bir şekilde ücret talep edilmeyecek.

Saygılarımızla

Beyazpano Ekibi
..
peki üyelik sözleşmesini bir gözden geçirirmisin
siteye eklenen dökümanlardan, videolardan vs.. ücretsiz faydalanabiliriz. üyeler hiç bir telif hakkı talep edemez diye bir madde var mı?

yani sizin yüklediğiniz dökümanları kullanarak bir içerik sunmayı düşünüyor da olabilirler...
valla çocukları uyarıyoruz üyelik sözlemelerini okuyun diye ama kendimiz okumuyoruz.

DOSYALAR VE PAYLAŞMA
Beyazpano.com içerisindeki tüm kullanıcı ve katılımcılar, sistem içerisinde sitenin amacına uygun bilgi, belge ve dokümanı yükleyebilir, saklayabilir ve paylaşabilir.
Dosya boyutu her bir dosya için en fazla 25 MB’dır. Dosya büyüklükleri dosyaların biçimlerine ve ait oldukları işletim platformlarına göre farklılıklar gösterebilir. Beyazpano.com, bu boyutlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Eğitmenler için sağlanacak azami dosya saklama kapasitesi 2Gb, öğrenciler için ise 250Mb dır. Saklama kapasitesi, dosyaların biçimlerine ve ait oldukları işletim platformlarına göre farklılıklar gösterebilir.Beyazpano.com, bu boyutlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kullanıcılar tarafından sisteme yüklenecek ve paylaşılacak her türlü bilginin tüm sorumluluğu ilgili kullanıcıya aittir. Beyazpano.com, kullanıcılar tarafından sisteme özel, gizli, kişisel veya kanuna aykırı hiçbir bilginin veya belgenin yüklenmesini, saklanmasını veya paylaşılmasını kabul etmediği gibi, ilgili bilgilerin çalınmasından, kaybolmasından veya zarar görmesinden hiçbirsuretle sorumlu tutulamaz.

http://www.beyazpano.com/terms-of-use

esenordelarthe' Alıntı:
Kimse netsusuport için deki test designerdan bahsetmemiş bu başlıkta dikkate alınmalı. Çoğumuz netsupportla yüklendiğini farketmez. Çocuklar üye olmaz. Soru bankası hazırlanır soru seçe seçe her sınıfa farklı oluşturulabilir. Sınav başlayınca sadece sınav ekranları çıkar google docs gibi cevaplar aratamaz. Öğrenci ad soyad numara gibi bilgiler girmeden sınav başlamaz. Bitince tüm cevaplar ve istatistikler yazırılabilir.pdf de kaydedilr. Test designer için admin admin girerek oluşturur sonra net supportu açıp testi oradan çalıştırırsınız.
bu hangi netsupport, school mu? protect mi? menager mi?

hastasıyız dede' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
bu hangi netsupport, school mu? protect mi? menager mi?

Evet hangisi?

google docs üzerinden yapılan sınavlarda süre sınırı koyabiliyoruz mu?Bende netsupport üzerinden yapıyom sınavları

ARKADAŞLAR YIL SONUNDA İDAREYE SINAV EVRAKI TESLİM ETME VAR
OZAMAN BU GOOGLE DÖKÜMANLARINDA YAPTIĞINIZ SINAVLARI HEPSİNİ ÇIKTISINI ALIP MI VERCENİZ İDAREYE
(casplock açık unutmuşum pardon)
ne yapmayı düşünüyosunuz bu konuda
yoksa çıktı almamak fotokopi çekmemek harika bişey ben ders içi etkinlikleri bu yöntemlerle yapıyomda sınavların çktılarını düşündüm bir an?

sarix' Alıntı:
ARKADAŞLAR YIL SONUNDA İDAREYE SINAV EVRAKI TESLİM ETME VAR
OZAMAN BU GOOGLE DÖKÜMANLARINDA YAPTIĞINIZ SINAVLARI HEPSİNİ ÇIKTISINI ALIP MI VERCENİZ İDAREYE
(casplock açık unutmuşum pardon)
ne yapmayı düşünüyosunuz bu konuda
yoksa çıktı almamak fotokopi çekmemek harika bişey ben ders içi etkinlikleri bu yöntemlerle yapıyomda sınavların çktılarını düşündüm bir an?
beden eğitimi öğretmenleri de sınav evrakı vermiyor, bizim dersimiz uygulama dersi bence bir sıkıntı olmaz.

Fantaziye bak yaw, biz BT sınıfı bulamıyoz.Güzel....Yazılanları okuyunca en azından bu branşın hala yaşadığı ümidi oluşuyor bende.

Merhaba

Beyazpano hakkında konusuldugunu gorunce cevap verme ihtiyacı hisettim. Arkadaşlar, Beyazpano'ya yüklenen içerik tamamen içeriği yükleyen eğitmenin sorumluluğundadır ve hakları da bu eğitmene aittir. Paylaşılan içerik, eğitmenin kendi öğrencileri ve kendisi dışında başka hiç bir Beyazpano kullanıcısı tarafından görüntülenemez. Beyazpano, yüklenen içerik ile ilgili hiç bir şekilde hak iddia etmez ve başka mecralarda bu içeriği paylaşmaz veya ticari getiri elde etmek için kullanmaz.

Beyazpano, öğrenme yönetim sistemi kapsamında değerlendirilen mevcut olan tüm özelliklerini ücretsiz olarak devam ettirecektir. İlerde elde edilecek gelir, Beyazano'nun kendi oluşturacağı içerik üzerinden elde edilecektir. Bunlar ne olabilir? Eğitimle alakalı uygulamalar (app) olabilir, veya ücretli ders videolarının dağıtımı olabilit (vitamin gibi).

Bu konularla alakalı sorularınız olursa http://www.beyazpano.com/contact adresinden bize yazabilirsiniz.

BaRBaRYaN' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
İlginiz için çok teşekkür ediyoruz. Beyazpano.com un öğretmenlere sunmuş olduğu şu an mevcut servisleri daima ücretsiz kalacaktır. Beyazpano ilerde gelirini daha çok içerik satışından sağlayacak. Bunlar nedir örneğin eğitim videoları, uygulamaları vs. Bu sebeple site fonksiyonlarının kullanımı için hiç bir şekilde ücret talep edilmeyecek.

Saygılarımızla

Beyazpano Ekibi
..
siteye eklenen dökümanlardan, videolardan vs.. ücretsiz faydalanabiliriz. üyeler hiç bir telif hakkı talep edemez diye bir madde var mı?

yani sizin yüklediğiniz dökümanları kullanarak bir içerik sunmayı düşünüyor da olabilirler...

Ben google docs üzerinden sınavları yapmaya devam ediyorum. Birkaç formülle sonuçlar otomatik hesaplanıyor ve değerlendirme raporunu da veriyor. Ancak çocuklar sınavı bitirir bitirmez sonuçlar ve formüller çalışmıyor, sayfa açılmıyor, yaklaşık 10 dakika sonra sayfalar açılır hale geliyor. Formüller hesaplanıyor ve sonuçları öğrencilere ders bitmeden okuyabiliyorum. Form sonuçlarının olduğu dosyayı hemen açmaya çalışmak sıkıntı yaratabilir, bunun dıında muhteşem bir kolaylık. Hatta şu da yapılabilir: Önce sonuçlar toplanır sonra formüller uygulanır böylece sıkıntı olmaz. Ama artık ben bi kere sistemi kurdum şimdi bozmak olmaz.

herşey çok güzelde, sınavlar için söylüyorum, 15 pc var, 40 öğrenci, bunu nasıl çözüyorsunuz?

meltopbas' Alıntı:
Merhaba

Beyazpano hakkında konusuldugunu gorunce cevap verme ihtiyacı hisettim. Arkadaşlar, Beyazpano'ya yüklenen içerik tamamen içeriği yükleyen eğitmenin sorumluluğundadır ve hakları da bu eğitmene aittir. Paylaşılan içerik, eğitmenin kendi öğrencileri ve kendisi dışında başka hiç bir Beyazpano kullanıcısı tarafından görüntülenemez. Beyazpano, yüklenen içerik ile ilgili hiç bir şekilde hak iddia etmez ve başka mecralarda bu içeriği paylaşmaz veya ticari getiri elde etmek için kullanmaz.

Beyazpano, öğrenme yönetim sistemi kapsamında değerlendirilen mevcut olan tüm özelliklerini ücretsiz olarak devam ettirecektir. İlerde elde edilecek gelir, Beyazano'nun kendi oluşturacağı içerik üzerinden elde edilecektir. Bunlar ne olabilir? Eğitimle alakalı uygulamalar (app) olabilir, veya ücretli ders videolarının dağıtımı olabilit (vitamin gibi).

Bu konularla alakalı sorularınız olursa http://www.beyazpano.com/contact adresinden bize yazabilirsiniz.

BaRBaRYaN' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Saygılarımızla

Beyazpano Ekibi
..

...
Bilgilendirme için teşekkürler...
üye olup denemeyi düşündüğüm bir sistem...

Çalışmalarınız (google docs, beyazpano, edmodo, vs.) gerçekten takdire değer olmuş. Dersimizi sıradanlıktan çıkarmanın yanında, internetin facebook vs. haricinde öğrenciler için ne kadar faydalı işlerde de kullanılabileceğinin somut delili olmuş. Birkaç iletide bahsedilen NetSupport ile test yapma işlemini şurada anlatmıştım; internet bağlantı sorunu, üyelik-şifre sorunu, bil bilgisayarda 2-3 öğrenci sorunu, evde bilgisayarı olmayanların çok olduğu sınıflar, vs. durumdaki okullarda kullanılabilir :
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/nss-test-konsolu-konu-anlatimi-t120156.html

unknownrealmman' Alıntı:
Çalışmalarınız (google docs, beyazpano, edmodo, vs.) gerçekten takdire değer olmuş. Dersimizi sıradanlıktan çıkarmanın yanında, internetin facebook vs. haricinde öğrenciler için ne kadar faydalı işlerde de kullanılabileceğinin somut delili olmuş. Birkaç iletide bahsedilen NetSupport ile test yapma işlemini şurada anlatmıştım; internet bağlantı sorunu, üyelik-şifre sorunu, bil bilgisayarda 2-3 öğrenci sorunu, evde bilgisayarı olmayanların çok olduğu sınıflar, vs. durumdaki okullarda kullanılabilir :
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/nss-test-konsolu-konu-anlatimi-t120156.html
sonunda bir cevap geldi, netsupportschool.
bilgilendirme için teşekkürler konuyu başından sonuna okumak lazım.

yazılıyı google docs tan yapan arkadaşlar, excelde formülle not verdilerse excel belgelerini paylaşabilirlermi, nasıl bir fomül kullandınız?
güncel... :)

Geri